Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
997. Thorwald (válaszként erre: 995. - Borsi80)
2013. márc. 1. 09:35
Nekem is küldheted.
996. rzsi (válaszként erre: 995. - Borsi80)
2013. febr. 28. 08:32

Szia!

Nekem jöhet a kérdőív:-)

995. Borsi80
2013. febr. 25. 19:17

Tisztelt Fórumindító, kedves Hozzászólók!


Végzős pszichológia szakos hallgató vagyok, és szakdolgozatomban a fantomfájdalom és a megküzdési stílus/szorongás/depresszió és egyéb faktorok esetleges összefüggését kutatom, kérdőíves formában.


Amputáción átesetteket keresek meg többek között az O.O.R.I-ban, és egyéb rehabilitációs osztályokon, azonban minél többen töltik ki a kérdőív paksamétát, annál biztosabb eredményre jutunk.


Aki részt venne a kutatásban, szívesen megküldöm neki a kérdőíveket e-mailben!


Előre is köszönöm a segítséget a jelentkezőknek!


Üdvözlettel:

Berta Orsolya

bertaorsi@gmail.com

994. 30359dac8c (válaszként erre: 993. - Dev_p)
2013. febr. 20. 23:24
Bocsánat lehet, hogy félre érthetően fogalmaztak. Én nem itélkezek , nem voltam ott és nem tudom mi történt. Ami felháborit, hogy a kommentelök leginkább a mozgássérülésével és nem a szomorú dolgokkal foglalkoznak. Nálunk aki sérült azzal jobb esetben közömbösen bánnak de tapasztalatom inkább sajnos az, hogy aki "más" inkább vagy levegőnek nézik vagy kirekesztik:(
993. dev_p
2013. febr. 20. 07:38

A témához egy cikk, amely más aspektusra hívja fel a figyelmet:

[link]

Jó hosszú link... Bocs!

992. dev_p (válaszként erre: 988. - Guruljka)
2013. febr. 20. 07:17

Pistorius spéci lábaihoz: nyilván csak az elején vették a szülei. A befutott sportolókat, zenészeket a gyártók támogatják, szponzorálják. A sztármuzsikusok ingyen kapják a hangszereket, Pistorius (már a neve is "beszédes" - pisztollyal rendelkezett!) nyilván már szponzorált a C-leg gyártó részéről, hiszen lábai reklám értékűek. További bevételeket hozhat a cégnek. Most főhet a sportoló feje, hogy szponzori szerződéseit sorra visszamondják. A védekezése pedig elég gyenge lábakon áll, ellentmondásos.

Az meg feltűnt, amikor a bíróságon elindult, észre sem lehetett venni, hogy műlábai vannak. Ilyen magabiztosan még az sem jár talán, aki saját lábain közlekedik.

2013. febr. 19. 23:51

Egy adagot találtam. Gyomorforgató.

Ami azt illeti, nagyon ritkán olvasok ilyesmit, azaz híreket a kommentjeikkel. A jelen témától függetlenül, más témákban is ugyanígy megvan az a csömör-érzése az embernek, amikor egy ostoba, de magát tévedhetetlennel tartó ember fejogosítva érzi magát arra, hogy mást, másokat minősítsen.

Sajnos az ilyen nép nem tűnik ki a többi közül, sőt, gyermekeit is a saját felfogásával látja el az életre...

Ez biztosan régebben is így volt, csak nem szereztünk róla tudomást.


Én a faluban, ahol lakom, már nem tudom, mitévő legyek. Színtiszta tájékozatlanság, de rosszindulat is van benne. Közel nem jön egy sem, hogy szemembe tudja mondani, mi baja velem, pedig akkor rájöhetne, hogy nem érez rajtam alkoholt sem...

Véleményt alkot sok ember, és maga sem tudja, miért pont azt. Talán az ismeretlentől való félelem?

2013. febr. 19. 23:38
Kösz, keresem a kommenteket tovább!
989. 0b69f1e047 (válaszként erre: 987. - Guruljka)
2013. febr. 19. 23:30
Bocsánat, hogy én szólok hozzá. A Nemzeti Sportnál, a Blikknél mindenhol van komment. Igen az eset felháboritó, egyet értek Veled. De Smaragd06-nak igazat adok abban, hogy a kommentelök többet foglalkoznak a mozgáskorlátozottságával, vagyis nem veszik ember számba ez miatt és nem a sajnálatos, borzalmas esettel.
2013. febr. 19. 23:00

Ja, és a spéci lábai...azokat biztos nem ingyen kapta, talán a szülei fizettek érte súlyos pénzeket. Ennek köszönhette a sikereit, az imertségét. Még azt is, hogy ilyen szép barátnője lehetett.


Hogy sokan mondják, hogy béna? A férjemre is mondta még a kezelőorvosa is. Pedig nem idegrendszeri károsodás érte, csak járásképtelen volt. Mozgott a lába, csak nem bírt ráállni.

Nem ez volt a fő bajom, hanem hogy amióta nem tudott járni, azóta leírták, és a konkrét panaszait sem kezelték, mint pl. az érszűkület!


De Oscarra visszatérve: azért szerintem neki is mindegy, mit mondanak rá, nagyon szépen ÁLL a bíróság előtt.

2013. febr. 19. 22:52

Én egy darab kommentet sem találtam. A Facéra gondolsz? Ott nem vagyok tag.


Én azon jobban felháborodtam, amit tett. És híres sportoló létére, akire fiatalok ezrei felnéztek...

Az ilyet felfuvalkodott macsónak érdemes csak titulálni, a mozgásképességére való tekintet nélkül.

2013. febr. 19. 22:19

Sziasztok! Igen nagy a csend, remélem mindenki jól van!:)

Mit szóltok Oscar Pistorius esetéhez? Engem az is felháborit, ahogy a cikkek alatt olvasom a kommenteket, hogy az emberek inkább szavaikkal élve (ídézem:( a bénaságával foglalkoznak:( Egy mozgáskorlátozott ember már nem is ember? Sajnálatos az egész. És az igazságot csak Ők tudják, mi csak a sajtó amit megír. Engem akkor is ez a "bénaság" titulálása felháborit!

Jó Éjt Mindenkinek!

985. GODZILA
2013. jan. 30. 17:45
Sziasztok remélem mindenki jol van ezen a változatos idöben kellemes szép napot továbiakban is
984. Guruljka (válaszként erre: 980. - AnitaSára)
2013. jan. 20. 02:29

Van, akinél az érszűkület is javult, de kivétel nélkl mindenkinek jobb a közérzete, könnyebben mozog, és érdekes módon jobban is látnak sokan.

Nekem most elfogyott az első 8 napos adagom, én is fittebbnek érzem magam. Folytatni fogom, csak vennem kell hozzávalókat. A linken nemcsak a recept van.

Az elkészült itóka picit sűrű, és se nem túl savanyú, sem a fokhagymát nem érezni rajta, megkedveltem! A sok fokhagyma ellenére nem fog érződni a szaga.


[link]

983. AnitaSára (válaszként erre: 982. - AnitaSára)
2013. jan. 19. 16:55
privátott is irhatsz ha gondolod.
982. AnitaSára (válaszként erre: 981. - GODZILA)
2013. jan. 19. 16:55
Köszi szépen.te mért veszitetted el mindkétt lábad???
981. GODZILA
2013. jan. 19. 14:37
Nagyon sajnálom apukádat de job megelözni a bajt mert nekem mind kettö hiányzik csak tudod itt orvosok válogatják meg a boriték engem is csak küktek ide oda de jo nem let belöle igy két mülábal járok ahogy tudok de nem kell feladni fel a fejel jo
980. AnitaSára (válaszként erre: 979. - Guruljka)
2013. jan. 18. 18:04

Szia.

Hát nagyon rossz h erre jutottunk.Már nem dohányzik 7 éve kb.Kell igen .a recept.és a többieknek is jo volt???

2013. jan. 17. 22:44

Jaj, AnitaSára!!! Ez bizony baj.


Olvastam egy házilag elkészíthető szert, az érszűkület ellen. Állítólag gyógyítja is. Én már egy hete iszogatom, egyelőre annyi hatását érzem, hogy élénkebb vagyok. Több barátom (személyes ismeretség) is csinálja és szedi, és mindenkire pozitívan hatott eddig. Érdekel a recept, ha nem ismered, leírjam? Citrom, fokhagyma...

Ugye nem dohányzik Apukád?

2013. jan. 17. 17:20

Sziasztok.

Sajnos az én apukámnak le kell vágni a lábát.Bal lábán jöttek a fekélyek.Bokánál és lejebb.A nagy lábuja melleti ujat eltörte ugy hogy kint van acsont.és lilla neki.azt mondja a doki h ha az uját vágja le akkor nem tudja h meg e fog gyogyulni neki de azt mondja aputálni kell a lábát,kérdem én ha az ujjnál nem gyogyul akkor a lába h fog és érszűkűletes a lába sajnos.holnap kell neki korházba mennie.nagyon kész vagyok .remélem nem lesz tragikus vége.

977. WaterResistant (válaszként erre: 862. - A3c885bd4f)
2013. jan. 15. 13:34

Sziasztok, kedves fórumozók :)

December 24-én lettem a klub tagja, hasonló dologban mint nyuszifül ismerőse. Tudnátok olyan fórumot, lapot, hozzászólást, ahol erről olvashatnék?

976. GODZILA
2013. jan. 9. 10:05
Minden kedves sors társamnak boldog uj évet kivánok és fájdalom mentest
2013. jan. 1. 14:07
Mindenkinek boldog, új esztendőt kívánok!
2012. dec. 31. 16:26
Mindenkinek nagyon boldog, nyugodt, zűr- és fájdalommentes Új Esztendőt kívánok.
973. csabi76 (válaszként erre: 972. - Ear)
2012. dec. 30. 01:47

Szerintem ez annyira egyszerű...

Ezt meg kell csinálni - ennyi. Egyébként feleslegesen elbonyolítják az elektromos kioldóval. Lehetne az is mágneses.

972. ear (válaszként erre: 971. - Csabi76)
2012. dec. 29. 20:30
Csabi, szerintem ez mindenkit érdekel, de ki fogja kifizetni? :))
971. csabi76
2012. dec. 29. 14:03

Hogy ez milyen egyszerű és jónak tűnő megoldás!

[link]


Valakit nem érdekel?

970. dev_p
2012. dec. 25. 11:00
Szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok!
2012. dec. 25. 03:24
Áldott, békés Ünnepet kívánok!
968. csabi76
2012. dec. 24. 16:09

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet!

És egy kis inspiráció:

[link]

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook