Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
1117. Guruljka
2013. máj. 4. 15:16

Érdekes pszichózis azért, hogy koholt betegséggel akarjon valaki szánakozást kelteni.

Bár én nem szánakozással vagyok a valódi sérültek iránt sem. Nem arra van szükségük. Tíz éven át volt kerekesszékben a férjem. Tavaly egy baráti talin olyan jó volt, hogy mertek kérdezni a többiek. Azt hiszem, fel is szabadultak néhányan a guruljkás emberekkel szembeni gátlásaik alól.

1116. sunyirepaarus (válaszként erre: 1113. - Zalaszentgrot)
2013. máj. 3. 12:06

Amíg nem szólítottál még, én nem jöttem; de igen, azt várom, hogy eltűnj végre az összes nickeddel - innen is, és máshonnan is a beteg képzelgéseiddel.


Géza bácsi, köszönet a harcias kiállásért, respect!

1115. Gazabacsi (válaszként erre: 1113. - Zalaszentgrot)
2013. máj. 3. 00:39

Kedves Zalaszentgrot!


Nem vagyok azonos sunyirapaarus nevü forum társsal (nem is ismerem, csak a hozzászólásait láttam, pont a Te idétlen hozzászólásod miatt regisztráltam, mert, nem bírtam már tovább szó nélkül azt a pofátlanságot elviselni, amit Te képviselsz). Én csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy amit itt irt "kitti1979" erősen kamu, a korábbi bejegyzések fényében. Nézd már vissza a fórumot! Ne legyél már ennyire naív. Igen!!! sokan ide ténylegesen segítségért jönnek, de van aki ezzel vissza él! De én, mostmár, szinte, biztos vagyok abban, hogy:


Zalaszentgrot=szabovera18=kitti1997.


Nem kell Colombonak/Poirottnak/Sherlock Holmesnak lenni, hogy erre mindenki rájöjjön, aki hajlandó vissza nézi a hozzászólásait a három nicknek (segítek: ha a hozzá szólásnál rákattintasz a nickre láthatod az adatlapo! ott kattints az "interaktivitás"-ra majd "összes ... hozzászólás"-ra) mindenki tegye egymás mellé ezeket és gondolkodjon.


Géza

1114. Guruljka
2013. máj. 2. 20:36

Csak ülök és pislogok. Ebbe nem tudok beleszólni.


Számomra elég döbbenetes, hogy ahová segítségért jönnek az emberek, oda valaki szitkozódni és másokat minősíteni járjon.

1113. Zalaszentgrot (válaszként erre: 1110. - Gazabacsi)
2013. máj. 2. 19:06
Ugy latom Sunyirepaarus megint csak visszatert es osztja az eszt, csak megint mas nev alatt! Jo lenne ha bedugulnal, es nem uldoznel el mindenkit errol a forumrol! "Hala" neked szamtalan ember lett eluldozve mar errol a forumrol, akik segitsegert fordultak ide, de a Te "aldasos" munkadnak kosoznhetoen elmenekultek innen! Nezz magadba te idiota, es gondolkodjal, hogy hany embert uztel el errol a forumrol!
1112. ear (válaszként erre: 1110. - Gazabacsi)
2013. máj. 2. 18:03
Ezek szerint kamu az egész?! pfff.... nagyon gáz...
1111. Gazabacsi (válaszként erre: 1110. - Gazabacsi)
2013. máj. 2. 17:25

Sajnos a linket elrontottam helyesen:


[link]

1110. Gazabacsi (válaszként erre: 1106. - Kitti1979)
2013. máj. 2. 17:17

Kedves Kitti1979 (szabovera18) es meg sorolhatnam a kulonbozo neveidet.


Eddig csak olvasoja voltam ennek a forumnak (csaladi erintettseg okan), de most miattad regisztraltam. Egy olyan keresem lenne, hogy legkozelebb akkor irjal ha tul vagy egy sikeres dekapitacion. Addig kimelj meg minket es "ember tarsaidat" (teged sem embernek, sem tarsnak nem tudlak tekinteni, ezert tettem zarojelbe) a jelenletedtol. Gondolok erre:


[link]


Koszonom.


Geza bacsi (bocsi de hirtelen felindulasbol regisztraltam es elrontottam a nevemet)

1109. ear (válaszként erre: 1106. - Kitti1979)
2013. ápr. 30. 16:25
Szia, Kitti! Nagyon nehéz ezt mondani, de talán mégis csak "jobb", ha engeded, hogy minkét lábadat egyszerre amputálják. Egyrészt valóban azért, mert akkor a sebek azonos időben gyógyulnak. Másrészt nem kellene ezt a traumát kétszer átélned lelkileg. Biztos, hogy bőven elég egyszer is. Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Én ugyan nem vagyok amputált, de a hozzászólók mind azt bizonyítják, hogy igenis van élet az amputáció után is. Biztosan ebben is tudnak neked segíteni.
1108. Guruljka
2013. ápr. 30. 15:20

Ezt talán egy rehabilitációs orvos tudná a legjobban. Őt már tudják,hogyan sikerül jobban használni a protézist.

Talán valóban könnyebb lenne akkor, ha mindkét csonk azonos gyógyulási szinten van. Ha pár hónap differenciával amputálják, akkor az egyik csonkon friss a seb, és még a másik sem terhelhető egészen. Ez biztosan nem lenne jó, mert talán vissza is vetné a régebben amputált láb gyógyulását.

1107. GODZILA
2013. ápr. 30. 14:25

Kellemes szép napot kivánok mindenkedves ismerösnek legyen szép napootok továbiakban

Kitti fel a fejel azt szeretném kérdezni sebesek márt a lábaid mert elöször az ujaid fognak sebesedni és utána sajnos terjed továb az én lábaim igy voltak de nem akarlak elkeseriteni de nekem a doki azt monta hogy egyböl ot vája mert utána ojan mind a szalámi sajnos

1106. Kitti1979
2013. ápr. 29. 18:09

Sziasztok!



Orulok, hogy ratalaltam erre a csoportra, mert hamarosan en is az amputaltak taborat fogom gyarapitani...Szeretnem a tanacsotokat, segitsegeteket kerni....Burger korban szenvedo fiatal lany vagyok. Sajnos az orvosok azt mondjak, hogy hamarosan le kell vagjak a labaimat... Az orvos azt mondta, hogy a jobb labam van rosszabb allapotban, de sajnos a bal labamra is hamarosan sort kellene keriteni...Max par honap differenciaval. Mindket labamat a combomon fogjak levagni. Szerintetek hagyjam, hogy egyben levagjak a ket labamat (az orvos szerint igy jobb lenne) vagy pedig eloszor vagjak le a jobbat, es most ne engedjem a balt, csak kesobb?


Kitti

1105. felho977 (válaszként erre: 1104. - Nyárinéni)
2013. ápr. 26. 19:00

szia nyárinéni!

Igen az én problémám bonyolultabb!

Még mindig keresem a megoldást(várom a csodát)hátha van valami megoldás!Többek között ezért is keveredtem ide,hátha valakinek sikerült!1x már sikerült fél évre megálitani,pedig lemondtak rola az orvosok!

Le is irom a gyógyszer nevét,hátha valakin segit!

Sajnos magyarországon nem kapható,de én szivesen behozom ausztriából(kb 50ezer forint(euro árfolyam fügvénye! gentamicin lánc amit a csontra ültetnek fel!probát megér nekem segitett!Hát amikor lebénultam,a feleségem elhagyott vitte a gyerekeket,meg mindent!Magamra maradtam,a nyavajámmal eggyütt!Jelen pillanatban eltudom látni magamat,de ha 30-50cm rövidebb leszek!!!!!Belese merek gondolni!


Örülök,hogy sikeresen veszed az elötted álló akadályokat,sok,sok,kitartást,egéséget kivánok neked!üdv:felhö

1104. nyárinéni (válaszként erre: 1102. - Felho977)
2013. ápr. 23. 18:48
szia felhő977! Hát a leirásod alapján meg kell hogy állapitsam a te problémád bonyolultabb mint az enyém volt. Nekem simán kialakult a lábfejemen ez a probléma ami ide vezetett. Nem nagyon volt időm mérlegelni hogy mi is lesz meg kellett csinálni. dec.4-én volt a mütétem február elején kaptam az ideiglenes protkot kb kettő hét után már szépen járkáltam a szobában járókerettel. A csonkom szépen gyogyult az feltétel volt. Ma levették a végleges protkohoz a lenyomatot és a jövőhéten meg is kapom ami 2 évig lesz és akkor cserélik. L 212 fazon lesz meg is tudod nézni ha érdekel a katalogusban. A család szerepe ilyen esetben nagyon fontos sőt sorsdöntő. Az ő támogatásuk nélkül nekem is nehezebb lett volna. Ez az állapot számomra is uj de élni nagyon szeretek és ha igy kell akkor igy fogok. Azt tudom neked irni hogy tovább kell harcolni keresgélni hogy milyen lehetőségek vannak még és tudom hogy az amputácio lehetősége szörnyű de ha más nincs életmentő lehetőség. Hidd el hogy én is megvoltam rémülve pedig szakmabeli vagyok de mostmár ahogyan telik az idő és kezdem a jökat is megtapasztalni a volt rosszak mellett egészen másként látom már a dolgokat. A végsőkig ki kell tartani hisz ha már élünk akkor a végsőkig használjuk ki. Nem szabad föladni. Hát kb ennyit tudtam neked irni és nagyon sok erőt és kitartást kivánok neked a jövőre nézve. Legyél nagyon nagyon fontos saját magadnak és bizonyitsd be hogy van élet a betegség után is. Mert nagyon is van. Ezzel köszönök el és sok egészséget kivánok, Üdv. Zsuzsa
1103. GODZILA
2013. ápr. 23. 11:51

Sziasztok.

Kellemes napot kivánok minden kedves ismerösnek legyen szép napotok és fájdalom mentes nagyon kellemes idö van menjetek ki a szabadba és egy picit frisitsétek magatok multhéten nem voltam mert korház volt mint minden évben legyen szép napotok a továbian is


Üdv minden beteg társnak

1102. felho977 (válaszként erre: 1099. - Nyárinéni)
2013. ápr. 22. 18:06

Szia Nyárinéni!

Köszönöm válaszod,gratula a kitartásodért!

Hát nekem bal sarokcsontomat ette el!

Nálam gerincmütét után alakult ki caudasyndroma,és abbol kifolyolag lett ez a betegségem bónuszként!Nem vagyok cukros de mivel idegi sérülésem van ugyan ugy viselkedik a lábam!Gerinctöl lefele nem érzek semmit,eggyensulyérzékem a 0-hoz közelit!most is ugy járok mint aki bevan rugva!saját magamnak nyitok nyilást amin kitud ürülni,igy felfelé nem terjeszkedik! kis idöt talán még nyerek,mert mütéttöl eggyenlöre elzárkozom!

alsó végtagjaim gyengék,+jobb lábfejem nem mozog igy nem biztos,hogy lábra tudok állni!Már egy 1,5 éves rehabilitáciot végig csináltam,pokoli kemény volt,rámentem én,és a családom is!

Reménykedem hátha van rá valami gyógymód,sok mindent kiprobáltunk,ideig óráig hatott,juliusban lesz kétéve hogy huzom halasztom a mütétet!

Kb mennyi idö még lábra álltál?

örülnék ha megosztanád velem a tapasztalataidat!

mennyire viselt meg téged,és a környezeted!Én soproni vagyok,és köszönöm,hogy megtiszteltél válaszoddal!


üdv:felhö

1101. Guruljka
2013. ápr. 19. 19:40
Okéoké, és mit sikerült eddig intézni? És hogy vagytok?
2013. ápr. 19. 19:12

Sziasztok!

Ugye még nem felejtetettek el?:)

Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem de rengeteg volt az intézni való és hát dolgoznom is kellett. Most már leszek.

Mégegyszer köszönöm Mindenkinek a segítséget, tanácsokat!

Kellemes, szép, napsütéses hétvégét Kívánok Mindenkinek!

1099. nyárinéni (válaszként erre: 1097. - Felho977)
2013. ápr. 18. 20:14
szia felho977 én sajnos ilyen problémával kűszködtem egészen december 4-éig akkor volt az amputáciom bal láb térd alatt jo hogy nem vártam vele osteomyelitisem volt nekem is csak az egész lábfejem beteg volt. nem akartam hogy az egész lábom rámenjen. Nem bántam meg hogy a mütétet választottam mostmár szépen járok az ideiglenes protkoval és jövöhéten kapom a véglegeset. a térdem jo hogy megmaradt sokat számit. Hát röviden ennyi ha kérdeznél tedd azt ha tudok megosztom veled. Amugy én szegedi vagyok 40 éve egészségűgyi dolgozo nö. Ha lehet ne engedd hogy a betegséged elhatalmasodjon talán az egész lábad rámehet. De te tudod. addig is üdvőzőllek.
1098. Guruljka
2013. ápr. 17. 17:18

Szeretettel üdvzöllek!


Majd akad biztosan, aki érdemben is tud segíteni. Én csak bátorítani tudlak, hogy vállald a műtétet.

1097. felho977
2013. ápr. 17. 17:14

Üdvözlök mindenkit!

Hát én is idekeveredtem,remélem befogadtok?!

Lábszár amputáció elött állok!

osteomylitisem van,és egy éve küzdök vele!

szép lassan eleszi a bokám,de a mütétet több okbol nem merem beválalni!

Van itt olyan esetleg aki ilyennel küzd ,szivesen cserélnék tapasztalatot vele,hátha !:)

1096. pinea
2013. ápr. 13. 22:45
Sajnos, úgy látom, K.Erzsi is távozott innen, ráadásul szó nélkül. Ami lehet a jele annak is, hogy valami vagy valaki elvette a kedvét az itt maradástól. Kár, igazán sajnálom.
1095. Guruljka
2013. ápr. 10. 18:35

Szép napot, estét!!!

Nálunk délutánra már kicsit meleg is lett.

1094. GODZILA
2013. ápr. 10. 17:28

Sziasztok.

Kellemes napot minden kedves ismerösnek.

Igaza van hogy az ilyen ember nem is közénk tartozik aki megbánt vaakit és azért kel törölnie magát mert sértegetik vagy roszab csak tudnánk ki az?

Biztos elbeszélgetnék vele egy picit na mindegy.

Továbi kellemes napot mindenkinek

Sziasztok

1093. Guruljka
2013. ápr. 8. 20:29

Én is megvédem.

De tényleg ki kell írni, ha ilyen történik, hogy tudjunk róla.

1092. zsócika
2013. ápr. 8. 19:47
A lényeg ,hogy senki ne érezze magát megbántva. Márcsak azért se mert nem éri meg. Írja ki mindenki ha ilyen történik aztán tuti hogy lesz olyan ha más nem ÉN aki megvédi. :)
1091. dev_p (válaszként erre: 1088. - Zsócika)
2013. ápr. 8. 16:24

Szia! Nem biztos, hogy szélsőségesen élnek a való életben. De ha számítógép elé ülnek, akkor az anonimitás tudatában sok mindent megengednek maguknak. Önkontroll??? Nyilván a monitor és a billentyűzet előtt elvesztik - ha egyáltalán volt. 18 éve látogatom az internetet és még néha ma is elképedek, hogy egyesek mit merészelnek...

Legyen szebb a napod!

1090. pinea (válaszként erre: 1088. - Zsócika)
2013. ápr. 8. 11:02
Ja, és hogy finoman fogalmazzak: egészen más kultúrkörből érkeznek, mint ahonnan elfogadható lenne.
1089. pinea (válaszként erre: 1088. - Zsócika)
2013. ápr. 8. 10:59
Nincs önkontrolljuk. Vagy ha van, egészen más, mint a tiéd vagy az enyém. Ez sajnos az internet „szabadsága”, ahol bárki (majdnem) bármit tehet. Nincs nagyon más ellenszer, mint az önuralom, esetleg a tolerancia. Sajnálatos, hogy így van, de így van. Csak magunkon múlik, hogy emberek maradjunk. Ha nehéz, akkor is.
1088. zsócika (válaszként erre: 1087. - A96cf6dfff)
2013. ápr. 8. 10:06
Sziasztok! Nem tudom megérteni az ilyen szélsőségesen élő embereket. Nekik nincs önkontroljuk?-nem gondolnak arra hogy mindenkit elérhet a sorsa......?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook