Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1177. Guruljka
2013. szept. 20. 15:20

A dérjemnek volt (nem cukorbeteg alapon) nehezen gyógyuló sebe, és ezt a kombinációt rehabos szakorvos ajánlotta.

A férjem közgyógy-igazolványára nálunk a sebészet kiírta, és házhoz is hozta egy alapítvűány,csak az Octenit kellett megvenni, de az nagyon jó, mindig fogok itthon tartani belőle. Nem csíp, és sokrétűen használható, biztosan hatásos. Később egy súlyis cukorbeteg ismerősnek eljuttattam a kötszerből és a szerből is, pár kezelés után szépen javult a makacs lábszárfekélye. Az orvosa meg többször is bocsánatot kért, hogy ezt elmulasztotta felírni, pedig ismerte is. (Azóta a bácsi lába meggyógyult, és újra tud kicsit járni.)

Kötszerek is felírathatóak, állj a sarkadra!

Apukádnak van közgyógy-igazolványa?


A gyógyászati segédeszközök listáját valamiért a SEJK név alatt találhatod meg a neten. Mindegyiknél ott vannak a felíratási lehetőségek is.

1176. Christie73 (válaszként erre: 1175. - Guruljka)
2013. szept. 20. 10:41

Szia Guruljka!

Nagyon-nagyon köszönöm a tanácsot.Már Octeniseptet mondtak a kórházban,hogy minden nap kötözés előtt egy fecskendőnyit bele kell nyomnom a sebbe,de ezt az Atraumant eddig még nem hallottam.Úgy tudom,hogy kötszert nem írnak fel,ezért vettem egy dobozzal simán.Mit ne mondjak 7500 forint volt a 10 darab,de ami kell az kell.Esetleg hallottál ilyesmiről amit írtam? Azért tudtad,hogy mi kell rá? Egyáltalán meg lehet gyógyulni, vagy nagyon rossz a helyzetünk :( ? Válaszodat előre is köszönöm! Kriszta

1175. Guruljka
2013. szept. 19. 21:29

Szia!

Van egy fertőtlenítő szer, ami talán segíthet.

Octenisept a neve.

Ezt az ezüstkolloidos kötszerrel lehet kombinálni, annak a neve Atrauman.


A fertőtlenítőt úgy tudom, nem írják fel, de a kötszert igen.

Lehet úgy használni, hogy a folyadékkel letisztogatod a sebet, és tisztán is teszel rá a szerből. Kicsit hagyod szellőzni, egy kendővel lazán takarva hadd érje levegő is. Utána kicsit megint áttörlöd a szerrel, és ráteszed az ezüstöt kötszert, ami nem ezüst színű, hanem ijesztően feketés valamivel átitatott gézlap, de nagyon jól használ. Remélem, és erősen szorítok, hogy sikerüljön a gyógyulás!

2013. szept. 19. 21:16

Sziasztok!

Az én apukámnak combközépből amputálták a lábát,de sajnos a csonk nem akart gyógyulni,ezért az egész végtagot eltávolították. :( A műtét utáni 20.napon elkezdett szivárogni a sebe.A kórházban kicsit megnyitották,kimosták,gumicsíkot tettek bele,és azóta is hordom vissza. A szivárgás még most sem szűnt meg.Láza nincs a cukrai (cukorbeteg)rendben vannak,de nagyon aggódom.Hallott már valaki hasonló esetről?Kérlek segítsetek! Köszönöm

1173. devotee (válaszként erre: 1172. - HantiGab)
2013. szept. 15. 13:21

Szia!

Sajnos !vagy inkább szerencsére nem tudok a kérdésedre korrekt választ adni !

Ez nagyon sok mindentől függ !:Életkor ,élethelyzet ,A REHABILITÁCIÓ!!!,milyen protézist sikerül kapnia ,hogy tudja megszokni ,viselni !

Ha vissza tud zökkenni a régi kerékvágásba ,vagy új célokat tud Maga elé tenni az nagy segítség !

Rajtad nagyon sok múlik !-Te pár perc alatt indulásra kész vagy ! Ő ???

Esett -e már el ?

Nagyon oda kell figyelni milyen az ut !

A Fürdő az külön odafigyelést igényel !

A manko vizes talajon nagyon könnyen csúszik !--kis terpeszben használhatja!

Legjobb ha a medence szélén veszi le a protézist !

És már benn is van a vízben ,a kiváncsi szemek így a legkevésbé zavarják !

Meg kell tervezni a bejutást !és a kijutást a medencéből !

Végig fogod Őt ! -a csomagot külön viszed !

Gyulán volt egy kerekesszék a fürdőben amit mindenki használhatott az a legpraktikusabb !

Az AKADÁLYMENTESÍTÉS !!!-----az általában humbuk

aki csinálja tisztelet a kivételnek nem ült kerekesszékben ,vagy nem mankozott!-tisztelet a kivételnek !

A Kaposvári élményfűrdő + meglepetéseket tartogatott!!!

A Bp-i Széchenyi ! -ne is beszéljünk róla

Szoval először Neked kell otthon lenni !-az adott helyen !

Volt meglepetésem moziban !

a kijárásnál a lejtő szöge !

Kérdezz nyugodtan !

:)

1172. HantiGab
2013. szept. 15. 11:25
Nem, semmiképp nem nyomom a témát neki, sejtem hogy leginkább az idő hozza a megoldást. Én természetesen elfogadom a helyzetet és ő is jó irányba halad. Kíváncsi volnék, kinek meddig tartottak ezek a dolgok, vagy hogy mennyire lehet megszokni és természetesen "viselni" a megváltozott helyzetet.
1171. 48c99da622 (válaszként erre: 1170. - Devotee)
2013. szept. 14. 21:27

Teljesen egyetértek a hozzászólásodhoz! Jól mondtad!

Saját magamon tapasztaltam. "Jó indulatú" nyomás csak kárt okoz s sérűlt lélekben.

Na de elöbb utóbb ugy is minden témához nyit az ember. :) Csak idő kell hozzá!

1170. devotee (válaszként erre: 1168. - HantiGab)
2013. szept. 14. 08:48

Szia!

Ne erőltesd a fürdést !

Bár az én véleményem ,hogy a legjobb handicap sport az úszás!

Én a barátnőmet egy lábbal se nem futtatnám !se nem sieltetném !!!

Egyszerú oka van azt az egyet nagyon meg kell becsülni !

Az első amit tehetsz ennek érdekében !-hogy fogadja el saját magát !-tudom ,hogy ez nem könnyű !

Sajátjának kell tekinteni ,azt amitől legtöbben viszolyognak !

Ez az az első lépés!

Utánna jössz Te !--hogy Te is teljes egészében elfogadod !....

A következő lépcső ,hogy természetesnek veszi ,hogy praktikusan öltözködik és kikapcsolja a külvilágot !

De ez lehet hogy még egy pár év !

Türelem !Sok szeretet ! Oda figyelés !

ÉS EGY NAGY ADAG SZERENCSE !!!-ezt kivánom !


De ha ezt nem akarod kivárni ?

Van megoldás ?

Ismerek egy ms otthonban levő fürdőt !

Érdekel ?

Milyen protit visel?

Proti nélkül milyen segédeszközt használ ?

mi volt a kiváltó ok ?

Üdv !

1169. phoboss (válaszként erre: 1155. - Szonja111)
2013. szept. 13. 22:21
Köszönöm a választ. jelenleg elég jól gyógyul csak még van egy furcsa érzés az ujjaimban. néha mintha nyomás alatt lenne. bevannak még dagadva egy picit, de tudom mozgatni. felszivódó varrat van benne és még kiáll a varrat néhol.elég lesz megszokni hogy nem teljesek az ujjaim.
1168. HantiGab
2013. szept. 13. 15:46
Sziasztok, kérdésem van az érintett fórumozókhoz. A barátnőm 2 éve veszítette el a jobb lábát és a körülményekhez képest - úgy látom - sikerült a legnehezebb időszakon túllennie. Protézist használ javarészt, újra dolgozik, stb... Egy valami az idén nyáron sem oldódott meg: strandra, emberek közé menni fürdőruhában. Öltözködésében nagyon igyekszik palástolni a hiányt (amit persze megértek), ha ritkán nem vesz protézist, akkor hosszú szoknyát hord meg ilyenek. Én nem is unszolom a strandolást, mert tudom hogy az úgy nem is lenne neki jó. Beszéltünk már róla sokat, mindenesetre nem akaródzik neki. Ugyanakkor örökre nem mondhatunk le az ilyesmiről... Meg nem is akarom hogy ez így maradjon. Mivel segíthetnék neki? Köszönöm ha válaszoltok. Üdv!
1167. GODZILA
2013. szept. 12. 16:56

Sziasztok.

Rég nem voltam itt remélem minden kedves ismerös jól van az új regisztlálokat meg üdv a csapat ban.

Továbi kellemes idö töltést kivánok

Üdv mindenkinek.

1166. Guruljka (válaszként erre: 1164. - F841837c74)
2013. szept. 5. 13:38

Te vagy kedves!!! :-D


Igyekszünk figyelni és segíteni, ha csak tudunk.

1165. f841837c74 (válaszként erre: 1162. - Guruljka)
2013. szept. 5. 13:30
Köszönöm szépen. Bocsánat csak most láttam. Este felnézek.
1164. f841837c74 (válaszként erre: 1163. - Szonja111)
2013. szept. 5. 13:29
Itt mindenki ilyen kedves?
1163. Szonja111 (válaszként erre: 1161. - F841837c74)
2013. szept. 5. 10:21

Ha írsz akkor él.

Én is figyelem.

1162. Guruljka
2013. szept. 5. 00:44

Szia Lara!

Én mindig figyelem, és néha jönnek a többiek is.


Jó éjt! (Még egy darabig itt kuksolok a gépmél, munkám van.)

2013. szept. 5. 00:19

Sziasztok!


Él ez a fórum? Nekem ajánlották.


Jó éjszakát!


Lara

1160. Guruljka
2013. szept. 2. 23:33

Másold ki ezt a hosszú linket, és ki kell venned belőle a felesleges szóközöket.

Próbálom másképpen megkeresni. A keresőben úgy találtam erre a listára, hogy azt írtam a keresőbe: gélharisnya felírása.

1159. Guruljka
2013. szept. 2. 23:32
1158. Guruljka
2013. szept. 2. 23:30

Látom már, ott nincs.

Én találtam egy részletes és hosszú listát, de nem tudom a gélharisnya típusnevét vagy megnevezését.

1157. Guruljka
2013. szept. 2. 23:21
A Sejk oldalon nincs ott?
1156. miértis
2013. szept. 2. 23:16

Sziasztok

Ma végigjártam a boltokat a gélharisnya ügyben.Ha venni szeretnék,méretet kell mindenhol vetetni,majd az OTTO.megrendelik.Itt a kis hazánkban nem tudok minta alapján vásárolni.Kérdeznék megint.Aki ezeket a segédeszközöket felírhatja ki lehet

,és honnan tudom meg ,hogy mi az ami jár receptre és mennyi a kihordási ideje.Térd alatt amputált .

köszi

1155. Szonja111 (válaszként erre: 1154. - Phoboss1976)
2013. szept. 1. 22:16

Nem hal el a varrás fölötti rész.

A bekeményedés a sebgyógyulástól van. Ha felszívódó varratokkal csinálták akkor egy idő után leesik a kiálló cérna. Ha nem olyannal akkor varratszedésre kell menni. Kb 2 hét után rendbe jön a seb.

2013. szept. 1. 20:44
Sziasztok. 2 ujj percem amputálták kedden. kérdésem az lenne hogy mi a gyógyulás folyamata. hogyan gyógyul a seb? mi történik a varrás közeli részekkel. tapintással azt érzem, hogy a varrás feletti rész kemény lett, gondolom ez el is hal vagy valami. ki tud nekem bővebb infót adni? Köszönöm.
1153. Guruljka (válaszként erre: 1152. - Miértis)
2013. aug. 23. 00:18

Szia!

Annak a nevére kell rákattintanod, akinek a privátot írni szeretnéd.

Megjelenik az adatlapja, és ott már meglátod az Üzenet küldése lehetőséget.

Írj mindig valamit a Tárgy sorba is, különben nem megy el az üzenet.

1152. miértis
2013. aug. 22. 22:52

Sziasztok

Sándor, Thorwald,most találtam meg az üzeneteket,nagyon köszönöm.

Még nem tudom ,hogy kell privát üzit írni,valahogy rá fogok jönni.Nem vagyok szgép zseni.

Köszönöm

1151. miértis (válaszként erre: 1150. - Guruljka)
2013. aug. 22. 22:29
Köszi,nagyon rendes vagy.Biztosan van másnak is ilyen protézise,jó lett volna véleményüket hallani.Semmi gond nincs ezzel a tüskés fajtával,jól működik,mozgó bokás.Amit lehetett és bírta a péztárcánk ,megpróbáltunk.Egyedűl ez a fene gél líner kopik el nagyon hamar.Azt már biztosan írtam,hogy minden munkát végez vele ,este veszi csak le a fűrdéshez,akkor használja a kerekesszéket.Ha még lehetne kérdezni ,bőr ápolásra ki mit használ? A nagy melegben nagyon sokszor beizzadt a csonk,levetni és megtörölni,eddig így csináltuk.Valami bőrápoló ,vagy saját kitapasztalt dolog.Sajnos Ő nem mer még a dr.től sem kérdezni,sőt amputáció varratszedésétől még orvos sem látta.A rehabos fiú kiséri el a rehabos dokihoz is .Nem bántani akarom,kalapot emelek elötte,de egy tutyi mutyi férfi.40 éve élünk együtt,itthon nem nyuszika.
1150. Guruljka (válaszként erre: 1149. - Miértis)
2013. aug. 21. 21:54

Szia, szép estét!

Ha a fordításssal tudok segíteni, szívesen teszem! Természetesen ingyen.

1149. miértis (válaszként erre: 1135. - Guruljka)
2013. aug. 21. 21:51

Szia


Megtaláltam a német gyártót,a termékeiket is .Most küldünk egy levelet,hogy szeretnénk vásárolni a termékeikből.Nagyon kíváncsi vagyok mit válaszolnak,ugyan is a gyártott termékeik minden méretben ,szinben ,használatifokozatra,mindenre fel vannak tüntetve,csak az árakat nem írják.Kérünk egy árajánlatot.

Szép estét

1148. Guruljka
2013. aug. 21. 17:58
Úgy legyen! Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön állást találnod.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook