Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1237. Guruljka
2013. okt. 15. 20:59

Jó, és bizony sokat számít, hogy tudom: Te is jössz!

Aztán majd eszmét cserélünk...

Itt a rendelés kedden fél egytől fél négyig tart.

2013. okt. 15. 20:55

Jövő hét kedd hm.. De akkor biztos? :-)

Nekem is az a nap jó lesz. Mondom én, hogy ketten könnyebb :-)

1235. Guruljka (válaszként erre: 1234. - 48c99da622)
2013. okt. 15. 20:47

Éppen a keddi nap az, amikor van délutáni rendelés, ma még elhalasztottam.

És mostanában megint a saját ritmusom felé billenek, azaz hajnalban alszom el, és nem létezik, hogy korán ébredjek.

Ez Neked nem jó...

2013. okt. 15. 20:38

Az mindig jó hír a semmi különös. Két éve nézzettem meg én is a nyakamnál az ereket. nálunk a héten egészséghét volt, amely azt jelenti nem kell hónapokat várni, hanem helybe hozták. Csak sajna pont az ortopédiát nem támogatja a kormány, pedig régen az is helybe jött. Tüdőröngen, hasi, pajzsmirigy ultrahang, bőrgyógyászat, érsebészet stb. Egészséges vagyok, végig zongoráztam :.)

Szóval még halogatom, ugy utálom, háziorvos miért nem írhatja fel? Érthetetlen.

Guruljka, melyik napon szánod rá magad? Öszeszedem lelki erőmet s én is elindítom. :-)

1233. Guruljka
2013. okt. 15. 20:12

Köszönöm, semmi különös nincsen.

Valahogy el kellene kerülnöm a háziorvosomat, nem fog a feje eléggé.

halogatom, de sorrt fogok rá keríteni, hogy elmenjek hozzá. ugyanis a rendzseres vérnyomásmérés és L-karnitin szedése mellett elég régóta nem szedem a vérnyomáscsökkentőt, adjon nekem beutalót kardiológiára, és sziontén utaljon be Doppler-vizsgálatra, mert meg kéne már tudni pontosan, hogy mi is van azzal az érszűkülettel, ami monnyonle. Hihetetlen, hogy nekem kell egy ilyen alap-vizsgálatra beutalót kérni.


Te hogy vagy? Megindítottad a felíratást, vagy még csak készülsz rá?

2013. okt. 15. 19:40

Sziasztok!

Guruljka mi újság feléd?

1231. 48c99da622 (válaszként erre: 1230. - Miértis)
2013. okt. 13. 19:57

Szia!

Azt a témát hoztad fel amit legjobban utálok az egészségügyben. Szilikon harisnyát tényleg csak ortopéd orvos írhat fel, nekem fél évre két darabot. S hajszál pontosan tönkre is mennek, tényleg feltöri az ember lábát, mely igy meg is nehezíti az életet. Fél évenet időpontot kérni, egy egész nap rá megy mire sorra kerülsz, megkell mutatni a csonkot, receptel üztetbe elmenni, két hónap mire kézhez kapod. Fúj , mert most kéne elkezdenem az utána járást.

1230. miértis
2013. okt. 12. 23:14

Sziasztok

Régen én kerestem a gélharisnyát vagyis a LINRT.Hát ,mondhatom bejártam a fél országot,mindenhol megkell nézni a csonkot,méretezni és (árajánlatot szerettem volna kapni) megrendelni.Mutatni nem tudtak sehol,nekem volt egy prospektusom,abból tájékozodtunk. Szóval nem mentem semmire.Én csupán egy szilikonos gélharisnyát szzerettem volna a térd alatt amputált lábra,amit ha felhuz ,beletudja dukni a protézisébe és már jár is.Nem a műlába a tok romlott el hanam az a rohadt egy szem szilikonos gélharisnya,amit csak 1 évente írnak ki ,és vásárolni meg nem lehet.Hogy néznénk ki ha mi is a kétlábuak évente egy zoknit hordanánk.,hát szarrá kopna .Ez a harisnya elöl 6mm,hátul 3mm vastag szilikonos,na de ha elkopik akkor a csonk alja és a térd kisebesedik,ha sebes nem tud lábra állni.Ha nem tud lábra állni,megint magaalá zuhan.Gyerekek kicsit beparáztam,de azért írtam le,hátha van valakinek valamilyen ötlete.

szép estét mindenkinek

1229. Guruljka
2013. szept. 29. 13:58

Igen...a mi környékünkön is csak több műszakos gyártósori betanított munka akad majd a számára.


De itthon lakva, sokat félretehet majd, és egy-kettőre összegyűlik a saját szövőszékre, anyagra való...

2013. szept. 29. 07:47
Mai világban nem könnyű szülőnek lenni.Ha kicsi ha nagy. Gyerekeken nagy a nyomás. Szülők mindent megtesznek hogy az iskolát elvégezzék. Csak sajnos már előre tudom, hogy nem biztosít az iskola állást is. Tehát a fiamnak van még két éve, s aztán mi lesz?
1227. Guruljka (válaszként erre: 1226. - 48c99da622)
2013. szept. 29. 01:52

Az enyim gyeremek csak szőnyegszövést tanul. Itthon nincs szövőszék, de inkább engem köl ki a ép elől, hogy netezhessen.

:-)


Azért lenyírta (az idén utoljára) a füvet, és másban is segített, rendes gyerek.

2013. szept. 28. 19:08
Az én fiam is koleszos, pék-cukrászatot tanul. Elég drága ha elkezd itthon gyakorólni. Szóval ezért hajtom magam
1225. Guruljka
2013. szept. 28. 17:54

Huhhuhu......hazajöttem én onnan, de utána a fiam is hazajött a koliból a hétvégére, és utána elég hamar ide is engedtem a géphez.


Megvagyok! :-D

2013. szept. 28. 17:44
Guruljka tegnap elszaladt a boltba, s ott ragadt! :-)
1223. Guruljka
2013. szept. 27. 14:20
Megnézem! De most elszaladok a boltba. :-)
2013. szept. 27. 14:07

Budapest Stratégia - Dr. Komáromi Zoltán, háziorvos - YouTube

Most ezt találtam gyorsan róla.

1221. Guruljka (válaszként erre: 1220. - 48c99da622)
2013. szept. 27. 14:03
Nem ismerem, de azt sem tudjuk egymásról, ki hol lakik. Én Hatvan közelében lakom, előtte Budapesten, a lányom a családjával most is ott él.
2013. szept. 27. 13:57
Komáromi Zoltán nevű orvost ismered? Egyedűl ő állt mellé!!! Segítő kész, lelkiismeretes, s nagy a tudása.
1219. Guruljka (válaszként erre: 1218. - 48c99da622)
2013. szept. 27. 13:47
A Celladam sokaknak segített. Sok rendes, lelkiismeretes orvos vállalta a beadását.
2013. szept. 27. 13:44

nem tudják az orvosok miért él még, hiszen mindenüt van már, szíve is gyenge. Amugy had ne mondjam önnáló, kertészkedik, kerékpározik. Kisérgetni kéne mivel bár mikor megállhat a szíve.

Lényeg, NEM VETTE FEL A KEMÓT!!!!!!!

Orvosok annó hátat fordítottak neki, valami CELLADÁM állította talpra.

1217. Guruljka (válaszként erre: 1216. - 48c99da622)
2013. szept. 27. 13:32
De a rák már csak nincs meg...20 év óta???
2013. szept. 27. 13:25

Igen, anyukám tényleg az.

Az miatt kapott gyomorrákot, mivel sokat idegeskedett, nem evett!!

Mi volt az ok?: a balesetem

Akkoriban egyedűl maradt a gondal, bajjal. Csak fej mosást kapta egyfolytában a rokonoktól is.

1215. Guruljka (válaszként erre: 1214. - 7e91781616)
2013. szept. 27. 12:15

Neked is, Sünikee!


Én a gyerekeimnek is mindig azt mondom: hülyeséget kérdezni nem szégyen. De ha hülyeséget csinálsz, holott előtte meg is kérdezhetted vokna, az már gááááz!

2013. szept. 27. 12:10

Sziasztok!


A mai rohanó világ, ugye?:) Még ide is alíg jutok:) Anyukámék se, mi se eszünk mást csak amit mi főzünk.


Vannak akik nem fogadják meg a jó tanácsot se. Én nem szégyellek kérdezni! Söt megköszönöm a segítséget, tanácsot.

Legyen szép napotok!

1213. Guruljka (válaszként erre: 1211. - 48c99da622)
2013. szept. 27. 11:12

Nem szeret mindenki főzni, nem baj ez. Milyen jó, hogy a Párod ebben is kiegészít Téged. :)


Nemcsak egészégesebb az otthoni főzés, mi egy időben hordattuk az ételt, amikor én dolgoztam, a férjem meg már rokkantként itthon volt. De sem a menü nem volt a mi szokásaink szerint való, sem az elkészítés. Mindig fel kellett javítani.

Persze akkor még csak a helybéli konyháról lehetett hozatni, még nem voltak ilyen-olyan ételfutárok.


Én szívesen is főzök, még egymagamra is, mert így tényleg változatosan étkezem, és teljesen a saját gusztusom szerint.

1212. Guruljka
2013. szept. 27. 11:08
Anyukád fantasztikus harcos. Csak tisztelni lehet.
2013. szept. 27. 10:03

Guruljka !

Én nem szeretek főzni, na de miért?

Egy: elrontott anyukám. Jó kifogás, ugye?

Na de tudni kell 20 éve gyomorákkal , s fájdalommal él. Te hát reggel, délben , este főz hogy kikerűlje a sok e betűs ételeket.

Kettő: valahogyan olyan párt találtam aki szeret a konyhán főzni.

A mai rohanó világban a kereskedők, a multik ezt ki is használják, hogy elkényelmesedett a mostani korosztály, vagy nem érnek rá.

Amugy tényleg olcsóbb , egészségesebb az otthoni főzés.

1210. Guruljka (válaszként erre: 1208. - 48c99da622)
2013. szept. 26. 21:46

Nem jobb úgy sem magunkra főzni, hogy egyedül maradtunk...

Én nem hozatom az ebédet, mert inkább elütöm az időt a főzéssel is, amióta egyedül maradtam. Így a magam gusztusa szerint étkezem, és még olcsóbb is.

1209. Guruljka (válaszként erre: 1208. - 48c99da622)
2013. szept. 26. 21:42

Szegény Anyuka.


Itt azért mindenki tudja, mitől beszélünk, és mi a betegápolás. Nem kívülálló, aki idejön. :-D

2013. szept. 26. 21:07

Csak annyit szólnák hozzá a témához ,hogy amikor az ember benne van az ápolásban, könnyen meg is sértődhetnek a jó tanácsért. Pl: Főzés terén ma tanácsokat probáltam adni egy hozzátartozónak hogy anyukájának miből lehetne rostos, egészséges pépes ételeket elkészíteni. Hisz orvosok előírták. Reakció: Eddig is vendéglőből hortuk az ebédet, most egy személyre főzek? Mondom :kevesebb kenyeret fogyasztjon a mami.

Reakció: S akkor joghurtot egyen vacsorára?

???!!!!???!!!! Csak néztem mint a...

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook