Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1327. Guruljka (válaszként erre: 1326. - 48c99da622)
2013. nov. 4. 12:52

Locsika Drága, boldog nagykorúságot!


Isten éltessen! :-D

2013. nov. 4. 08:58

Szia Guruljka!

Név s arc nélkűl kikiabálhatom hogy :

HAHÓÓÓÓ!!!

Holnap lesz a szülinapom!!!

Most múltam 18 :-D

Facebookon azért lakatot biggyesztettem az adataimra! Szóval nem kell roszra gondolni. :)

1325. Guruljka
2013. nov. 3. 14:09

Én pedig tovább gépelem majd a fiam osztálya részére a szakmai tételeket.

A tanárnő kézzel írta, de nem feltéltenül olvasható minidg, és végül is ráérek...

Van még belőle bőven, csak a formázást utálom nagyon, mert sose sikerül rendesen.

2013. nov. 3. 10:49

Holnap vissza áll nálunk is a régi napi rend, jönnek a szürke hétköznapok. :(

Tegnap délután még kint voltunk a levegőn egészen sötétedésik a gyerekekkel. Gereblyéztünk, pakoláztunk szóval volt mivel eltölteni az időt.

Este felé a lányom tankönyveit leporóltuk, átnéztük. Az már nem volt olyan szórakoztató.

1323. Guruljka
2013. nov. 3. 00:38

El bizony!

hagytam majdenm egész nap a gyermeket a gép előtt.

Sokat segített az egész hét folyamán.


Szétvágtam a szobai pletyka-növényt, rengeteg hajtása egy vödörben gyökerezik. Próbálom majd elajándékozgatni...

A többit is szétültettem, néhány saját részemre gyökerezik. Az ablakban levő növény-polcot körbevettük zöld hálóval függöny-szerűen, a két "szárny" átfedi egymást, hogy be tudjak nyúlni locsolni. A többi mindenütt rögzítve van, hogy a macskák ne férjenek be.

(Hihihi, a hálót még úgy húsz éve hoztam egy munkahelyemről, bontott csomagolóanyag volt, ideadták. Nemrég került elő egy régi szekrény mélyéről.)

2013. nov. 2. 19:36

Szia Guruljka!

Holnap már vasárnap! :(

Hogy elszaladt az idő!

1321. Guruljka (válaszként erre: 1318. - 48c99da622)
2013. okt. 30. 22:52

Az én fiam néha elém áll, és elég csak mosolyognia.

Jóóól megropogtatjuk egymás csontocskáit ilyenkor.


Azt olvastam, hogy az a gyerek, akit sokszor ölelgetnek, magasabbra nő! :)

1320. Guruljka (válaszként erre: 1319. - 48c99da622)
2013. okt. 30. 22:51

Tejfölös krumplifőzeléket.

Nagyon hó vége van, így csak magában ettük, de jóízűen. :-D


Én a szünetben kevesebbet jutok a géphez, és valahogy ennek ellenére, vagy épp emiatt kezdek eltunyulni.


Hány éves ez a kis mesés lány? :-D

2013. okt. 30. 22:48

Ez az iskolai szünet nem jót tesz nekem, kezdek én is belecsúszni az éjszakába.

Lányom is elment az egyik barátnőjéhez aludni.

Kb kilenctájt felhív telefonon: Anya nem tudok aludni, mesélj nekem. Szóval nyolcpercen át meséltem neki. :)

Mit főztél ma?

2013. okt. 30. 22:41

Köszönöm kérdésedet, most már jól van.

Be kellett vennie egy Cataflánt hogy ne fájon .

Megengedte, hogy átöleljem. Ez ritka pillanat !!

1317. Guruljka (válaszként erre: 1316. - 48c99da622)
2013. okt. 30. 22:03

Persze, élni caskis pozitívan érdemes, a többi csk elvesztegetett idő.


A Te fiad foga hogy van mostanra?

2013. okt. 30. 21:48

Kedves Guruljka részvétema párod miatt. :(

Azért tudok teljes életet élni a műlábbal mert maga a járás nem fáj. Na de ...

Problémák jönnek mennek, lényeg a pozitív hozzáállás. :)

1315. Guruljka (válaszként erre: 1314. - 48c99da622)
2013. okt. 30. 21:12

Ügyfélkapun át küldtem, meg kell várnom az írásos választ. Különben be kellene buszoznom, és az pénz meg idő.

Azért majd rákérdezek telefonon. Úgy tudom, egy határozatot vagy mit kapok majd, azzal már vehetek számlatömböt.

A kártya még ráér, csak legyen számlatömböm.


A férjem állt amputáció előtt, annak idején azért is regisztráltam ide, hogy tájékozódjunk. (A műtétre már nem kerülhetett sor.) Ő várta az amputációt, nagyon rossz volt a lába, sokat fájt. Nemcsak érszűkület volt, mert azt szinte észre sem vette, hanem artrózisos kopás a térdeiben, majd egy törést úgy "tettek helyre", hogy utána arra a lábra már nem bírt ráállni, és jött a guruljka...azaz a kerekesszék.

Azért kérdezem, mert próbált előre készülni a fantomfájdalomra, de nem sok választ kaptunk.

Te viszont írtad a jó kis kirándulásokat, azért jutott eszembe, hogy Te hogy vagy ezzel...

2013. okt. 30. 20:50

Adószámot azon a napon megkapod, mikor az igénylő lapokat beadod.. Csak a adókártyát ami olyan mint a személyi, küldik postán ki egy év múlva. Vagyis Csongrád megyében.

Amúgy ma a fiam is a fogorvosnál töltötte a délutánját. Lehet hogy ő is foghíjas lesz. :(

Guruljka! Tőlem már többen is kérdezték. Nem jön a számra panasz szó. Csak belülről kezdek ilyenkor sírni.

Van egy kedvenc szavam: Jégvirág

1313. Guruljka
2013. okt. 30. 20:32

Remélem, én még az idén megkapom.

Az adatkiegészítésre való felszólítás épp egy hónap alatt érkezett meg. Gyakrolatilag újra kellett kitöltenem, és plusz még két mellékletet.

Sajna addig is megy az időm, regisztráltam már egy fordítás-közvetítő oldalra, de számla nélkül nem engem választ a leendő ügyfél.

A fiam szépen eszeget, köszönöm kérdésed! Nagyon fura neki, az első foghíja, de már nem fáj.

Nekem ez a bal láb nem fáj kifejezettem, de mindig érzem, és mindig feszül. Hol csak a combom, hol a lábszár...Hol sajog a csípőm, hol nem, és még nem jöttem rá, mikor mit csinál. Vagy én mit csináltam előtte.


Te hogy vagy? Jól telt a napod?

Neked nem szokott fantomfájni?

2013. okt. 30. 16:28

December, nem semmi:(

Adószámot tavaly ilyenkor kértem meg az egyik családtagomnak, s képzeld tegnap kaptam kézhez az adókártyát . Egy évre rá!!

Fiad? Bír már enni?

S neked a fájdalmak ?

1311. Guruljka (válaszként erre: 1310. - 48c99da622)
2013. okt. 30. 14:20

Igen, én is mindig jobban éreztem magam a nem női munkahelyeken.

Most időben sikerült telefonálnom, decemberre kaptam időpontot a reumatológiára. Beállítottam a gugli emlékeztetőt az előző napra.

Adóügyemet ügyfélkapun elintéztem. :-D

(Adószámot kérek, hogy tudjak számlát adni a fordítási munkákra, hátha így több melóra lennék esélyes. A kitöltött nyomtatványt kellett mellékletekkel kiegészíteni.)

2013. okt. 30. 12:52

Szia Guruljka!

Ma háromnegyedhétkor csörgött a telefon, sürgős! (Egy illető lebetegedet)

Hentes fiúk mellett mosogattam :-D

Teljesen más férfiak mellett dolgozni :) Nagyon segítő készek :)

1309. Guruljka
2013. okt. 29. 22:40
Jó, meglátom, holnap hogy ébredünk.
2013. okt. 29. 19:50

Szegény fiad, jobbulást!

Guruljka elkéne menni újra a házi orvoshoz s elmondani neki is!!!! Nem játék az egészség!!!

1307. Guruljka
2013. okt. 29. 16:33

Nagy újság nincs, a fogorvos miatt korán keltünk, így már az összes cuccot ki tudon mosni és teregetni ma, amit a fiam hazahozott...Hadd száradjon meg.

Gyermekem túljutott az első foghúzás elszenvedésén, nincs nagyon kétségbeesve, jobban félt előre. Tejbepapit eszik, nehezen szűnik a vérzés.


Én meg nekifogam az utolsónak hagyott cikknek (folyóiratba fordítok németből, szakcikkeket), hát naná hogy ez a legvacakabb, kemény szakszöveg. Egy oldal már megvan belőle, ez úgy a fele talán. Holnap folytatom, ma már füstöl a fejem. Időm még van, pénteken kell leadni, a többit meg már előre elküldtem, hadd dolgozzon a főszerkesztő is...


A recept is fontos...és atyagatya, minden telefonos elintézni valómat elfelejtettem délelőtt! Pedig volt benne határidős, délelőttre való is! Most kelhetek holnap is korán!!!

Lényeges lett volna még egy régebbi beutaló alapján időpont kérése is, a reumatológiára mégis elmegyek, hátha ott is van valami megoldás. A bal lábam állandóan feszül, a bal oldalon a csípőm is fájdogál.. viszont a jobb lábam láthatóan is vastagabb, mint a másik, ez eddig még nem tűnt fel...


Szóval majd beadod azt a receptet, a nehezén már túljutottál... :-D

2013. okt. 29. 16:17

Szia Guruljka!

Ma Szeged Tiszapartján sétálgattunk, Titanic kiállításra is bekukkantottunk, idei utólsó fagyizása is meg volt.

Beutalót is pótóltam.

Na és mi maradt el?. Hát elfelejtettem a receptet beadni :(

Na majd jövő hétre is kell valami.

S nálatok?

1305. Guruljka
2013. okt. 28. 22:09

Jajj, de örülök!

Gondoltam ám Rád, csak nem jutottam ide a gép elé.

Sikerült felíratni?

2013. okt. 28. 16:53

Szia Guruljka!

Ma eljutottam ismét az ortopédiára, ötpercet vártam s behívtak. Kedves volt. Na azért még is volt csavar, kellett volna beutaló de azt mondta igy is fogad, pótóljam be.

1303. Guruljka
2013. okt. 27. 20:03

Juj, de szeretem! (A pozsonyit! Mákosan!)


Krumplifőzelékké alakítottam a tegnapról maradt köretet, azt ettük a maradék sült husival. :-D

2013. okt. 27. 11:05

Örülök neki gratula!

Nálunk rántot husi készűlpárolt zöldséggel. S utána irány anyukám, készíti ott a fiam a Pozsonyi kiflit. .-D

1301. Guruljka
2013. okt. 26. 23:49

Életem első császármorzsája remekül sikerült.

Ráadásul mindjárt a legegyszerűbb recept a netről talán...

Gyakori desszert lesz nálunk, azt hiszem. :-D

2013. okt. 26. 23:23
Ok: Holnap potóljuk.
1299. Guruljka
2013. okt. 26. 20:39

Na most öt percig agyaltam, milyen órát kapok, de végül rájöttem, köszi!!!


Olvassátok ez a jobbkéz-szabályt, nagyon fontos!

Rajzoljátok be pirossal a térképre a jobbkezed utcákat!

2013. okt. 26. 20:20

Holnap kapsz egy órát , ne feledd!

Mai nap a lányommal kerékpároztuk s berajzoltuk a saját térképünkön a kerékpárosokra vonatkozó kresz táblákat. Egyedűl közlekedik már.

Majd itthon a neten elolvastuk mit jelentenek.

(Megsúgom nincs jogosítványom, kapásból fordítva rajzoltam az elsőbbségadás kötelező táblát) :-D

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook