Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segítsek? fórum

Hogyan segítsek? (beszélgetős fórum)

25. Sylva (válaszként erre: 24. - F5848578d5)
2011. júl. 24. 17:38
Mire gondolsz?
2011. júl. 24. 16:21
Ha igazak a pletykák a NAT-ról, akkor még szerencséje is lehet a barátnődnek.
23. c130f7eb3b (válaszként erre: 22. - Kori92)
2011. júl. 11. 21:51
Az óvónők után a tanítóknak van a legnehezebb és legfelelősségteljesebb munkájuk. Ha rajtam múlna, megfordítanám a fizetési bértáblát is... mert lehet, hogy egy egyetemi prof. a maga szakterületén felülmúlhatatlan, de hol van a felelőssége a tanító nénihez képest, akinek mindenhez értenie kell?!...
22. Kori92 (válaszként erre: 20. - Sylva)
2011. júl. 11. 21:38
Nem tudom, hogy mennyi remény remény van, lehet, hogy én is felelőtlen vagyok, de bízom benne, hogy lesz munka valamiképpen. És abban is bízok, hogy egyszer majd többre fogják becsülni, és meg is fizetik. Egyébként az bánt, hogy mennyire lenézik ezt a szakmát. Holott sokkal nehezebb, mint bármelyik más szak, mivel itt szinte mindenhez érteni kell. Matek, magyar, rajz, ének tesi, pszichológia, stb. Nagyon sok fölösleges dolgot tanulunk, igazán a tanítási gyakorlatok alatt lehet tapasztalatot szerezni. Sajnos a jelenlegi munkatársaim is mind flegmán kérdezgették, hogy "jobb szak nem volt?" Addig fogalmuk sincs, milyen nehéz, amíg nem lát bele az ember. Épp azért nehéz, mert sokoldalú. De épp ezért szép szakma. Még ha nem becsülik meg, akkor is.
21. c130f7eb3b (válaszként erre: 19. - Sylva)
2011. júl. 11. 20:42
Egy pillanatig se féltsd! Eddig azt csinálta, amivel pénzt keresett. Ezután pedig azt fogja, amit szeret. :DDD Hátországnak ott marad a könyvelőség... a barátnőd burokban született :D
20. Sylva (válaszként erre: 16. - Kori92)
2011. júl. 11. 19:03
Pont ettől féltem Őt. Gondolod, hogy magántanítóként van remény? Meg fogják tudni fizetni az emberek? Egyébként nehéz a suli?
19. Sylva (válaszként erre: 18. - C130f7eb3b)
2011. júl. 11. 19:00
Aranyos vagy! Nagyon szeretem a csajszit, nem szeretném ha vakvágányra futna. Tudom, hogy nem egyszerű sehol sem elhelyezkedni, ezért féltem Őt nagyon.
18. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Sylva)
2011. júl. 11. 13:24
Emiatt ne főjön a fejed! :) Ha tanító akar lenni, hát legyen! Mindenki szabadon rendelkezik az életével... bárcsak én lehetnék könyvelő!!!!!!!! :DDD
17. Kori92
2011. júl. 11. 09:02
És sajnos az a helyzet, hogy mindegy hány éves vagy, az ilyen helyekre bekerülni ismerős nélkül lehetetlen...
16. Kori92 (válaszként erre: 14. - Sylva)
2011. júl. 11. 08:59

Még egy évem van hátra. Valóban nem mindegy, de manapság már a harminc fölöttieket is leírják. Az osztálytársaim között sok tanár van (az új törvény miatt nem taníthatnak alsóban "csak" tanári végzettséggel, ezért kell megcsinálniuk a tanítóit is), és ők sem találtak a lakóhelyükön munkát. Igaz, ők nem most kezdték, de egyikőjük például Nyíregyházáról jár el 70 km-re minden nap.

Nekem az is megfordult a fejemben, hogy ezzel a végzettséggel akár magántanítóként is lehetne dolgozni, vagy ilyesmi. Biztosan nincs egyedül a barátnőd!

2011. júl. 11. 08:56
Én 25 éve tanítok, már most sincs állás, csak a kistelepüléseken, de ott se nagyon.
14. Sylva (válaszként erre: 13. - Kori92)
2011. júl. 10. 22:00
Mikor végzel? mert az sem mindegy,hogy 30 vagy 40 éves vagy. Netti vidéken él egy kisvárosban. Nem látom túl rózsásnak a helyzetét.
13. Kori92 (válaszként erre: 1. - Sylva)
2011. júl. 10. 20:21
Én ugyanebben a cipőben járok. Azzal a különbséggel, hogy 30 éves vagyok. 10 éve dolgozom ügyviteliként, jelenleg levelezőn végzem egy kis gyerkőc mellett a tanítóképzőt. Én is attól félek, hogy pályakezdőként nem lesz munkám, de a tanítók megnyugtattak, hogy ha nekem való a pálya, azt diploma nélkül is észre lehet venni, míg van olyan tanító, aki 20 éves múlttal is elijeszti a gyerekeket, úgyhogy bízom benne, lesz esély!
2011. júl. 10. 19:39
Olvasttam:" Az lesz amit varsz"
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Sylva)
2011. júl. 10. 19:01

Ha elhiszed, hogy meg tudsz valamit csinálni, akkor úgy lesz. Ha elhiszed, hogy nem tudod megcsinálni, akkor úgy lesz.

Sok esetben a környezet negatív hozzáállása miatt nem sikerül valakinek elérni azt, amit annak, akinek a környezete pozitívan ítél meg sikerül.

Bátorítsd, de ne lássa rajtad, hogy marhaságnak tartod.

10. Sylva
2011. júl. 10. 18:51
Köszi a hozzászólásokat. Bátorítanám is meg nem is. Szép dolog az, ha az ember tesz valamit az álmaiért, de van értelme ilyen drasztikus váltásnak ilyen idősen? Nem azt mondomm, hogy öreg, hanem, hogy hátránnyal indul.
2011. júl. 10. 18:41
Az ocsem keves penzt keres es nem is akar tobbet.A minden napija legyen meg es megelegszik.Viszont ...nem tudom korbe irni , igy irom egyenesen.Satorosal foglalkozik.Mint miszionarus.Meglatogattam nem reg ot es volttam egy osszejovetelen naluk.Soha nem lattam olyan boldognak az ocsem mint ot.Ott a helye, ha masho lenne nem lene elegedet.
2011. júl. 10. 18:41

Gondolom a könyvelést is csinálja tovább, mert amíg tanul valamiből élni kell!!

Így, ha mégsem válik be a tanítás, nyugodtan visszatérhet az eredeti szakmájához!!


Könnyűnek semmilyen munka nem könnyű, de ha szeretettel csinálja amit csinál, minden megvalósítható és örömet okoz :))


Sok sikert, szerencsét kívánok Neki ♥♥

7. honeywald (válaszként erre: 1. - Sylva)
2011. júl. 10. 18:39
én is tanító leszek :) amugy annyi a gykorlat, h simán jó lesz, max napközisne veszik fel... de eléggé sok idősebb nő is jött tanulni hozzánk...
2011. júl. 10. 18:38
igen, es remelem, jo idegrendszere van! :)
2011. júl. 10. 18:37
Szerintem egy tanítónak mindig lesz állása,mert egyre kevesebb fiatal akar ennyi pénzért dolgozni.:S
2011. júl. 10. 18:36
meg tudja csinalni, bar nem lehet konnyu dolga az aprosagokkal, meg a szuleivel...:d
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - 4e1fcae85e)
2011. júl. 10. 18:36
Maximálisan egyetértek a véleményeddel. Igenis,valósítsa meg az álmait,tanulni soha nem késő.
2. 4e1fcae85e (válaszként erre: 1. - Sylva)
2011. júl. 10. 18:33

Addig érdemes élni, amíg az embernek vannak álmai, amiket meg is valósíthat.

Nem kell a jövőn agyazni, MOST tanulni akar, tanuljon, és majd kialakul.

2011. júl. 10. 18:31
A legjobb barátnőm könyvelő, nem is rossz. de most egy hirtelen ötlettől vezérelve, úgy döntött, megvalósítja gyermekkori álmát és tanítónő lesz. 36 éves. Ha most kezd 40 lesz mire végez. Szerintetek el tud majd helyezkedni? Kell valahol 40 éves pályakezdő tanító amikor a fiatalok sem találnak munkát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook