Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülöttek szemváladékozása fórum

Újszülöttek szemváladékozása (beszélgetős fórum)


18. 5e1b581a2e (válaszként erre: 14. - Gera175)
2011. júl. 16. 22:01
Bocs, most olvasom.Kívánom,hogy ne legyen többször.Sajnos az is elég gyakori tud lenni.
17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. júl. 16. 22:00
Ha a cseppek nem használnak,valószínűleg át kell mosni a könnycsatornáját.Ez elég gyakori.
16. Hedi13 (válaszként erre: 14. - Gera175)
2011. júl. 11. 14:38
Örülök, hogy túl vagytok rajta!! Ha ne adj' mégis újra kell csinálni, ne várjatok sokat, ismét menjetek! Remélem egy alkalom is elég, hogy rendbe jöjjön a picike szeme!!!
15. lliinnddaa (válaszként erre: 14. - Gera175)
2011. júl. 11. 13:41
Na, ez gyors volt. Reméljük ezzel megoldódott a gond. Az a jó, hogy ebben a korban nem emlékeznek ezekre a szörnyű dolgokra.
2011. júl. 11. 12:47
Most jöttünk haza, kimosták a könnycsatornáját a pici fiamnak. Engem kiküldtek, a folyosón jó messzire elmentem remegő kézzel és lábbal, nem hallottam semmit. Túl vagyunk rajta, remélem most már jobb lesz. Nagyon köszönöm, hogy biztattatok, hogy menjünk és ne várjunk tovább.
2011. júl. 11. 09:21
Szia nővérem kisfiának is volt ilyen problémája!kapott szemcseppet rá,amitöl kitisztult neki hála isten,különben neki is könnycsatorna elzáródás volt,így nemkellett mosni,mert kitisztult csepptöl!
2011. júl. 11. 07:54

Szia!

Az én kicsi fiamnak is volt, a kamillázás és szopizás alatt szemzug masszírozása segített. 6 hónapos korára rendbe jött így:) Nekünk a szemészeten azt mondták, hogy 6 hós koráig hozzá sem nyúlnak, de szerencsére el is múlt. Minden jót!

2011. júl. 10. 20:55
Kicsi korban kell, mert néhány hónapos kor után már nem lehet vagy legalábbis nem csinálják. Nálunk 3-4 hónaposan volt a könnycsatorna mosás. Borzasztó volt szülőként átélni, nem hiszem el, hogy nem fáj nekik (azt mondják, csak azért sír, mert lefogják), de meg kell csinálni!!!! 1 perc az egész, és azonnal megszűnik a baja. Ha nem tisztítják ki, lehet, hogy egész életében kínlódni fog vele, és folyton begyullad majd. Ha a szemcsepp, kamillával törölgetés és a masszírozás nem segít, mindenképpen vidd el még időben!
10. gera175 (válaszként erre: 9. - Hedi13)
2011. júl. 10. 18:25
Ó Istenkém... Hát én ezt nem fogom tudni végig nézni, és hallani. Ez olyan borzalmasan hangzik!
9. Hedi13 (válaszként erre: 8. - Gera175)
2011. júl. 10. 18:19
Igen, elvégzik. A dokink mondta, hogy nem fáj, mert nincsen a könny csatornában érzőideg (állítólag). Kellemetlen, mert lefogják a picit és egy tű féleséget vezetnek a szemzugnál lévő nyílásba. Maga a beavatkozás kb fél és 1 perc között van, hamar megvan.
2011. júl. 10. 17:46
Köszönöm a tippeket. A könnycsatorna szondázást már ilyen pici korban is elvégzik? Fájdalmas? Hogyan csinálják, orron keresztül?
7. Hedi13 (válaszként erre: 6. - Vikasz)
2011. júl. 10. 17:39
nem csak fájdalmas idősebb korban, hanem nehezebben is viselik, hiszen már nagyon okosak addigra. Kisfiam azóta, mióta voltunk legutóbb a szondázáson, fél az idegen helyektől, alig lehet vele bírni. :(
2011. júl. 10. 17:37
Nálunk mindkét kislányomnak volt ilyen problémája, könnycsatorna szűkület. Ilyenkor csak a könnycsatorna átmosás segít. A nagyobbik lányommal háromszor voltunk átmosáson mire kitisztult. Nem szabad elhanyagolni. Nálunk a szemorvos mondta, hogy ha a gyerek nagyobb lesz, akkor már csak fájdalmasabb beavatkozással gyógyítható.
5. zsana0 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. júl. 10. 17:30

Szia

Az én kincsem 4 hónapos lesz ,nálunk is volt vele baj.

Mi szemcseppet használtunk,és ami fontos hogy lehet a szemsarkából masszírozni óvatosan.Belűről kifelé.

Nálunk ez bevált.Sok sikert

2011. júl. 10. 17:25

Szia!

Nálunk is az átmosás segített.

2011. júl. 10. 17:24
Szia!Annak idején a lányom szeme sem javult,mikor visszavittem,kimosták a könnycsatornáját.utána semmi baja nem volt.
2011. júl. 10. 17:22
Szia! Valószínű könny csatorna szűkülete van. 16 hónapos a kisfiam és idáig folyamatosan könnyezett a szeme, sokszor volt váladékos, sőt, össze is ragadt neki reggelre. Négyszer voltunk átmosáson, szondázáson, mire sikerült. Azt javaslom még most vidd el MÁSHOVA, vizsgálják meg jobban, amíg kicsi. Sajnos az utolsó két szondázás nagyon megviselte. Mi csak két hónapja jutottunk el normális orvoshoz, előtte 4-et már megjártunk.
2011. júl. 10. 17:18
1 hónapos babám szeme születés óta váladékozik. Szemészeten jártunk, azt mondták kötőhártya gyulladás, 5 nap alatt meggyógyul. Sajnos 1-2 napig úgy tűnt rendben lesz, de sajnos ismét nagyon váladékos. Volt valaki hasonló tünetekkel? Mi az ami segített?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook