Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget. fórum

A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
250. 41676d7567 (válaszként erre: 248. - Remoni)
2014. febr. 14. 17:32
Igen, csak nagyon megválogatják, hogy ki számít rászorulónak. Férjemnek nincs munkája, nem kap sehonnan egy fillért sem, én meg a tgyást és a családit kapom. Mire kifizetjük az albérletet meg a rezsit, kb annyi marad, amiből megveszem a gyereknek a pelenkát, a popsitörlőt meg ami még kell. Ezen túl már nem marad kajára napi 600 Ft-unk sem, amiből ketten eszünk. Már amikor eszünk. És még fizessen plusz ezreket a tb-re? Mégis miből kellene? De az önkormányzat nem fizeti, mondván én jól kapok.
249. f8db0709b8 (válaszként erre: 246. - 273206364e)
2013. okt. 16. 10:02
Előtte meg az önkormányzat vállalta át....lehet összekéne szednem az összes papírt és elküldeni nekik....mert tartozásom nem lehet....érdekesen dolgoznak az biztos..
248. Remoni (válaszként erre: 247. - Szárazvirág)
2013. okt. 15. 13:36
Az önkormányzat kifizeti helyetted, ha kéred és megfelelsz a kritériumoknak (tényleg rászoruló vagy). Felesleges halmozni, mert el nem engedik, és ha lesz fizetésed letiltják belőle.
2013. okt. 15. 11:24
Tőlem 4 éve kérnék a pénzt,de fizetni nem tudok.Miből?
246. 273206364e (válaszként erre: 245. - F8db0709b8)
2013. okt. 15. 10:20
Persze próbálkoznak!:)Engem ugyan bejelentett 2007-ben a munkáltatóm,csak éppen nem fizetett utánam.A cég azóta megszűnt!:(
2013. okt. 15. 09:58
Spec én gyesen vagyok,alanyi jogon jár az ellátás,mellette dolgozom onnan vonják a Tb-t és mégis küldik,hogy tartozásom van.......csak nem értem miért...
244. 273206364e (válaszként erre: 242. - Aagicaa)
2013. okt. 14. 12:13
Gyakorlatilag nincs,mert nekem is úgy jelezte az időpontot,mintha,2011-ben értesített volna.
243. Szamoncsi78 (válaszként erre: 242. - Aagicaa)
2013. okt. 14. 11:21
Velem augusztusban 2008-ig visszamenőleg ki akarták fizettetni,nem kaptam egy felszólítást sem, csak a foglalási jegyzőkönyvet az autómra...Igazolni tudtam, hogy külföldön vagyok biztosítva így visszavonták, de egyébként ki kellett volna fizetnem az egészet!
242. aagicaa (válaszként erre: 241. - 273206364e)
2013. okt. 14. 09:00
Nekik nincs semmilyen elévülési idő? Bármennyire visszamenőleg jöhet a behajtás?
241. 273206364e (válaszként erre: 240. - Tavasz007)
2013. okt. 14. 08:10
A NAV nem nagyon küld felszólítást, nekem 2007-es TB-elmaradásról küldött fizetési meghagyást,és bizony ki kell fizetnem.
240. tavasz007 (válaszként erre: 239. - Aagicaa)
2013. okt. 13. 22:33

1.Nehogy hazajöjjön!! Vagyis jöjjön, majd visszamegy!


2. Kezdje el fizetni onnan, hogy hazajön, és is úgy csináltam pár év külföld után, és nem lett belőle galiba..!! :)

239. aagicaa
2013. okt. 13. 19:19

Sziasztok.

Kérdése(i)m a következő(k):

Van egy ismerősöm, aki 11 éve él Amerikában. Amikor elment, nem jelentkezett ki sehonnan, ma is megvan a magyar lakcíme. (nem tudta, hogy ki kell, ha ki kell, és nem is így tervezte)A TB-t viszont nem fizette sem ő, sem más neki. Amerikában zöldkártyával van, és -mivel ott nem kötelező- nem biztosított, tehát igazolása sem lesz ilyenről. Most haza szeretne jönni. Kérdésem, hogy mi van ilyenkor? hogy lehet újra biztosított? Gondolom kell visszamenőleg fizetnie, de mennyit? Mind a 10 évre, vagy van elévülési idő? Még annyi, hogy a 10 év alatt egyszer sem kapott felszólítást, értesítést, vagy bármit, hogy kellene fizetni. Senki nem hiányolta, hogy nem fizet.

Ide vágó törvényszámoknak is örülnék, mert amiket találtam, ott csak a munkanélküliekről, egyetemistákról, munkahely megszűnésekről írnak, ilyenről nem.

Előre is köszönöm a válaszokat.

238. simple (válaszként erre: 234. - 7dfc648351)
2012. aug. 20. 22:50
Igazad van, én is így látnám jónak. Most két helyre fizet az ember, ha rendes ellátást akar...
2012. aug. 20. 07:47
igen így megy ez :) a befizetéseinkből tartja fenn az állam az egészségügyet, kapjuk a családi pótlékot, az oktatást ebből finanszírozzák, nyugdíjellátást, a különböző jövedelem kiesést ezekből pótolják, mint a gyes, gyed, vagy a munkanélküli segély, vagy a rendszeres szociális segély
2012. aug. 20. 07:36
így megy ez
235. jozsi.38 (válaszként erre: 234. - 7dfc648351)
2012. aug. 20. 07:23
like :)
234. 7dfc648351 (válaszként erre: 232. - Art vision)
2012. aug. 20. 07:08

Ok, ne vonjanak a "kisemberektől" semmit.

Egyetértek, de:

-fizess akkor VALÓS összeget a gyerekeid iskolájáért, óvodájáért

-fizess VALÓS összeget egy baleset ellátásáért

-ne vegyél fel semmi segélyt a más adójából, se csp-t, se mást

Stb.


Én nagyon örülnék neki, ha kötelező lenne valamilyen egészségbiztosító, de nem lennék arra kötelezve,hogy az állami mészárszékbe menjen a pénzem, amit aztán a sok "kisemberre" költenek, én meg megveszem a magánellátást a nem kevés befizetett pénzem ellenére, mert vagyok hajlandó meghalni tb alapon.


Boldogan fizetném a magánbiztosítót.


Egyébként a kötelesség nem csak x forinton felül kötelez.

233. timycat
2012. aug. 19. 23:07

Hát ez egy ilyen bicikli


Egyébként ha valakit megnyugtat, rám is rámverték a tb-t 1,5 évre visszamenőleg, noha csak 3 (munka- ill. társasági jogi) jogviszonyom volt/van egymásután, ill. mellett, bejelentve, saját könyvelőm által könyvelve... no azt amit kedden kapnak asszem nem rakják ki az ablakba

232. art vision (válaszként erre: 191. - Reload)
2012. aug. 19. 21:15
Hát sajnos ez a magyar ember csak ilyen, mindent a vállára vesz. Szerintem ez felháborító ami ebben az országban megy. Ebből a fizetésből amit mi köznép kapunk, ebből ők már csak ne vonjanak le semmit sem, a semmiből meg végképp nem, elég pénz megy be az áfából meg mindenféle kitalált adókból így is, mindent el akarnak venni és verni. Érdekes eddig míg nem kellett ezt kötelezően fizetni, eddig sem kerestünk mi kisemberek az egészségügyben sem többet mint most, és nem is fogunk ezután sem, hiába a több adó és még ugye kevesebbet is ér a pénz már. És mégis mindenkit el tudtak látni régen is sokszor még jobban mint most. Akkor most már miért nem elég úgy mint régen az a pénz? Hová folyik el a több? Adjanak normális fizetést a dolgozóknak is ne csak arra a 2 órára számoljanak 3-400 ezret (az adók miatt, meg a sikkasztás miatt) hanem arra is amit mi csinálunk és abból be lehet fizetni az adót majd. Nem a munkanélküliekkel van itt a baj, meg azokkal akik nem akarnak dolgozni és tb-t fizetni ilyen dolgozói jutalmazás mellett. Hanem a vezetőséggel a politikai mocskokkal. Sárba tapossák a munka becsületét. Miért is? Mert ha a jóléti országokról példát véve nem azzal ösztönöznék a népet munkára itt sem, hogy éhen halsz meg betegen ha nem csinálod, meg nem úgy tennének különbséget a dolgozók és nemdolgozók közt, hogy aki nem dolgozik annak még annyit sem adnak mint eddig, (tehát részükről a kiadás még kevesebb), hanem alsó hangon normális 4 ötszörös fizetéssel a mostanihoz képest, és megélhetésre elég segélyt adnának, akkor az embereknek volna kedve dolgozni volna jövőkép, cél. Volna kedve a nagy kupacot ami az ország összvagyonát jelenti növelni. Ha volna pénz a gazdaságban akkor az olajozná vinné az egészet mert ki tudnánk egymást fizetni. Nem csak tenni venni meg egy kupacba gyűjteni kellene a pénzt, hogy el lehessen lopni mint ahogy ők a mocskok csinálják, azzal se több se kevesebb nem lesz. Nem az a gond, hogy nincs itt munka, ingyen mehetnél bárhová dolgozni bármikor, hanem az hogy nem akarnak fizetni érte, ne munkahelyet teremtsen hanem normális fizetésű munkahelyeket, ingyen kellene nekik minden, és akkor még örüljön az ember ha ilyeneket találnak ki? Nézzünk csak ki külföldre ott mi megy? Egy utcaseprő annyit keres mint nálunk egy mérnök diplomával sok esetben, ha nem politikus persze, és a munkanélküli segély is jóval több a mi minimálbérünk háromszorosától is olykor egyes országokban. És mi a fura ebben? Hát az hogy mégis ők élnek jól nem mi!!! Pedig a kormány szórja a pénzt a lakosságnak. És azok cserébe akik ott élnek azok persze dolgoznak tisztességesen növelik az összvagyont látják a célt nem úgy mint mi. Náluk nincsenek olyan súlyos problémák mint nálunk. Na ezért fizetünk mi milliós bért a vezetőségnek meg egy rakás adót sokszor már azt sem tudjuk mire, hogy így elszarjanak mindent, hogy megengedjék külföldnek, hogy kilopják a megtermelt vagyon nagyrészét. Szégyellje magát az aki ezek után azt mondja, hogy vegyenek csak el ilyen pénzeket tőlünk még! Az mind nagyon buta ember!
2012. ápr. 16. 05:53
TB-ét mindenkinek kell fizetni. Nem csak akkor ha igénybe veszi az orvosi ellátást.Nem mentesít a törvény nem tudása. Én mikor a munkanélkülim le járt és nem kaptam sehonnan egy fillért se meg kérdeztem a polgármesteri hivatalba mi ilyenkor a teendőm.Ott mondták,hogy ki kell tölteni egy nyomtatványt azt vissza küldeni és 1 évig az állam fizeti helyettem a tb-ét.
230. simple (válaszként erre: 12. - C6766641b8)
2012. febr. 20. 22:55
Azért kell fizetnie, mert lehet hogy most nem él vele, de ha egyszer lesz mondjuk egy műtétje, ami több millió forint, azt még sok év alatt befizetett tb sem fogja fedezni... Például.
229. simple (válaszként erre: 1. - Katka70)
2012. febr. 20. 22:53
Két vagy három éve nem emlékszem már, változtak ezek a dolgok. Azóta mindenki köteles tb-t fizetni, ha nincs munkája, akkor is. Ha nem vesz igénybe ellátást, akkor is. Ezt visszamenőleg is követelhetik tőle, mióta ez érvényben van.
228. Remoni
2012. febr. 12. 09:17
Szociálisan rászorulók egészségügyi szolgáltatási járulékát átvállalja az önkormányzat. Érdemes utánajárni, ha valaki nem tudja fizetni.
227. reload (válaszként erre: 226. - Jersseygirl)
2012. febr. 11. 16:57
Úgy látszik :D Bár konkrétan nem tudom mi... XD
2012. febr. 11. 15:17
:) szóval már Neki is van véleménye :)
225. reload (válaszként erre: 224. - Jersseygirl)
2012. febr. 11. 14:59
Most látom mit "írtam" :DD Nyitva hagytam és a 3 évesem ideült. Bocsi!!!
224. jersseygirl (válaszként erre: 223. - Reload)
2012. febr. 11. 14:38
?
223. reload
2012. febr. 11. 11:03
udzghxc gbzcg vdzfetsdtwe ewswjxsvg21wwsdshbvhjbcv
222. szimba (válaszként erre: 219. - 470f6cae11)
2011. júl. 24. 10:55
Nem az OEP-hez, hanem a lakhely szerint illetékes regionális egészségpénztárhoz kell bemenni, illetve levélben is lehet intézni.
2011. júl. 23. 18:33
Én befizettem magam után, amikor lejárt a biztosításom. Apeh-kal nem érdemes játszani. Behajtják úgyis.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook