Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem tudom fizetni az autóhitelt, mik a lehetőségeim? fórum

Ha nem tudom fizetni az autóhitelt, mik a lehetőségeim? (tudásbázis kérdés)

2011. aug. 13. 07:59
Megkaptuk a haladékot. Azóta már egy összegben kifizettem nekik 88.000 forintot. Így augusztusban is rendezve vagyok. Pótdíjat is felszámoltak: 8500 ft-ot. Ettől eltekintve a véleményem pozitív az Erste leasingről : lehet velük kommunikálni normális hangnemben és úgy volt hogy 2 x számolják fel a 8500 ft-ot a pótdíjra. Az egyiktől eltekintettek. Már ennek is örül az ember. A kocsi továbbra is ott "rohad" el a parkolóban. Jobb lenne ha nem is látnám az autót, mert nekünk arra ne lesz pénzünk hogy megjavítsuk és őszintén megmondom, hogy ha volna is mondjuk 200-300.000 ft-om, akkor sem szívesen foglalkoznék vele, mert egy kalap szar az egész autó. Soha seni ne vásároljon Volkswagen Polo 1.4 16 V személygépkocsit. Állítólag a 8 szelepes változattal nincsen ennyi gond. Egy ismerősömnek 8 szelepes VW Polója van, minden oké vele. Így jártam. Az biztos hogy hosszú évekig el fog tartani nekünk ez a hitel. Jó drága roncsautó.
28. vicki78 (válaszként erre: 27. - Potyka2)
2011. júl. 19. 12:50
Szia!!Köszönöm,nagyon kedves vagy!Nálam is 1 éve áll a kocsi.Baja nincs csak az aksi adta meg magát,gondolom mert sosem volt beindítva..Máshol dolgozom,ahová nem tudok kocsival menni,mert fizetős.12 óra drága lenne!Ahovámeg költöztem szintén...(a páromtól külön költöztünk)Hát nagyon szar dolog ez a hitel.Megfogadtam soha!!!Ennyi erővel uzsorástol is kérhettem volna!!1millára 3 milla az erős!!Remélem valahogy megoldódnak a gondok nálatok!!!!Én is sok szerencsét kívánok!!!
27. potyka2 (válaszként erre: 32. - Vicki78)
2011. júl. 18. 21:38

Szia vicki78 ! Nagyon sajnállak, bár tudom hogy ez nem nyugtat meg. Tulajdonképpen ha fogjuk tudni fizetni a kocsi törlesztését, akkor is borzasztó rosszul járok, mert ott áll fél éve az autó a parkolóba, mert a motorja rossz és annyi kiadásunk van, hogy 100 %, hogy nem lesz pénzünk megjavíttatni az autót. Mire lejár a hitel, addigra ott rohad el az autó a parkolóban.

Azért ha túl leszel ezen a procedúrán-a továbbiakban sok szerencsét kívánok :))

26. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Potyka2)
2011. júl. 17. 19:13
Ilyen adósságrendező hitelen nem gondolkodtatok?
2011. júl. 17. 19:03
Sziasztok! 3 és fél évvel ezelőtt lecseréltük az autónkat ( Suzuki Swift ferde hátú- ez már a saját autónk volt ). Soha semmi probléma nem volt vele, tökéletesen kielégítette az igényünket (sőt). Aztán jött egy szikra és rábeszéltem a férjemet, hogy az ő kedvenc autóját ( a Suzukit) cseréljük le egy "korszerűbb-modernebb", tágasabb autóra. Megjegyzem ez még a válság előtt volt. Lecseréltük és vásároltunk a férjem álom autója helyett egy VW Polo Classic 1,4 16 V comfortline személygépkocsit.Akkor 7 éves volt az autó.Később kiderült, hogy az autóhoz az előző két tulajdonos hozzá sem nyúlt. Már akkor is volt jelzálog hitelünk,személyi kölcsöneink stb. Na, nyakunkba vettük az autóhitelt is. Közben ahhoz hogy a kocsit normális műszaki állapotba hozzuk, további hitelt kellett felvennünk + hitelkártya. Tudom, hogy minden miatt engem kell okolni. Az autó azóta már 10 éves. "Testét-lelkét kicseréltük. 6 hónappal ezelőtt az egyetlen dolog, amihez nem nyúltunk hozzá: a motor is beadta a kulcsát.Komplett motorcsere kellene. Közben a legfontosabbat kihagytam: a válság, ami tejes anyagi csődbe vitt minket, de nem lett volna ekkora nagy baj, ha maradunk a jól bevált Suzukinknál.25000 ft nál kezdtük a törlesztést, aztán volt hogy felment még 42000 ft-ra is. Nem is beszélek a többi hitelről. Aztán fél éve átálltunk havi fix törlesztésre, de egyik hónapban csúsztattuk a hitelünket és most úgy állunk, hogy 2 hónappal vagyunk elmaradva + mindenféle késedelmi kamat. Valahogy fontosabbnak éreztem, hogy a többi hitelünket tudjuk fizetni, mint a működésképtelen autót fizessem. Pedig akarunk fizetni, csak arra kértük a bankot, hogy türelemmel legyen augusztus 10-éig. Jövő héten dől el, hogy mi lesz a bank válasza. Aug. 10-éig megjön a fizetés és kénytelen vagyok kifizetni 80000 ft-ot, hogy utolérjük magunkat.De miből.Férjem keresete nem túl sok, rengeteget túlórázik hogy megdobja a túlóra a fizetést. Én itthon vagyok az iker kislányaimmal.A bankon múlik most már hogy tud-e még várni.Őszintén mondom egyáltalán nem bánnám ha elvinnék az autót, de 1 millió 100000 ft ért vettük az autót. 3 éve fizetem 40000 ft jával (ingadozik)és jelenleg az autón a fennálló tartozás 1 millió 900000 ft. Már 1 milliót visszafizettünk a 3 év alatt, de majdnem duplájára nőtt rajta a hitel.A frank nap-mint nap az egekben van. A bank kegyetlen és igazságtalan, a bank sosem veszít csak nyer! A rezsiről még nem is írtam, de próbálom becsülettel azt is fizetni.Hogy mik a lehetőségeink? Csakis az hogy könyörgünk a banknak hogy türelemmel legyenek. Ha elutasítanak viszik az autót és kamatos-kamatostól fizethetek továbbra is. Felkerülök a BAR-ra. Pedig olyan jó lenne egy autó. A kötelezőt és a gépjármű adót a használhatatlan autóra is fizetem.Ez a mi kis történetünk, de gondolom hasonló problémával vannak így sokan most.Szerződés felmondás után mennyi időre rá veszik el az autót? Köszönöm, hogy meghallgattatok.
24. kicsilányka1984 (válaszként erre: 23. - Homern)
2011. júl. 9. 22:19
huh ,hát ez is durva!és szüljön az ember gyereket!az a baj,hogy azt elfelejtik az okosok,hogy nem tőlünk...a gyerektől veszik el!!!!
23. homern (válaszként erre: 20. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 17:12

ez tényleg elég nagy kiesés,jó sokat elvettek :(

nekem gyedem nem is volt..aki egyetemről megy szülni annak legyen elég a gyes :S

22. homern (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2011. júl. 9. 17:10

hát,tény,hogy nem a legjobbak törés szempontjából,de már nem annyira karton mint a korábbiak :)

apu teherautó sofőr(is :) ) volt,ültem mellette eleget,nem mondom hogy akkor nem éreztem jobban biztonságban magam...ifánk volt saját,azzal nem sok tapasztalatom van,akkoriban még csak alatta homokoztam :)

21. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 16:53
akkor talán érdemesebb összeszorítani a fogatokat még egy fél évre, utána mehet bölcsibe a kicsi, ha nem javul az anyagi helyzetetek. az nagyon jó, ha a szülők segítenek, sokaknak ez sincs ám. legyél ügyes háziasszony, verd a fogadhoz a garast, ha nem akarjátok eladni az autót.
2011. júl. 9. 16:45

6 hós a legkisebb!inkább éhen veszek,de ilyen kicsit nem adok be bölcsibe,még szopizik.nem lenne az a pénz,hogy leválasszam.



persze tudtuk volna fizetni.végül is most is fizetem,de nagyon nehéz.alig marad,első a csekk utána a gyerekek utána meg mi.sajna amikor autót vettünk nem volt választásunk.ha nem kellett volna a férjemnek a munkához lehet most nem is lenne kocsink.évek óta fizetjük.sose volt elmaradásom remélem nemi lesz.végül is azért nyitottam a topikot,hogy hátha valaki hasonló cipőben jár s leírja ő mit csinált.jelenleg mamámék és anyósék vizet-villanyt átvállalták,hogy fizetik így jobb a helyzetünk,de nem várhatom el tőlük évekig!

megmondom őszintén akkor kezdődött a baj,hogy a fiam betöltötte a fél évet s az új törvény miatt 50e ft.-ot elvettek a gyedemből.pont annyi a kocsihitelem.már most ennyivel kevesebbet kaptam:(

a két gyerek között nem dolgoztam hanem táppénzen voltam amit ugye januártól 0 ft.-ra számolnak...ellehetetlenítik a kismamákat/anyukákat:(

19. homern (válaszként erre: 16. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 14:48

sok szerencsét!!


az olcsóbb kocsinak meg próbáljatok meg utánanézni,hátha találtok olyat ahol 4-500 ezres kocsit odaadnak alacsony törlesztővel.gondolom ha nem megy fel 50 re a jelenlegit is tudtátok volna tovább fizetni :( nekünk is hosszabbodott a futamidő,de legalább a törlesztő maradt.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Homern)
2011. júl. 9. 14:48
hja hát nincs baj a suzukival, amíg nem találkozol egy ifával...
17. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 14:48

nem tudsz bölcsibe adni és dolgozni menni?

vagy mennyire picik?

16. kicsilányka1984 (válaszként erre: 14. - Homern)
2011. júl. 9. 14:44
mindenképpen megpróbáljuk!
15. kicsilányka1984 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2011. júl. 9. 14:42

én addig is nyújtóztam!

2 millióért vettük a kocsit!ebbe belefizettem 800e ft.-ot kp.-ba!

ha most vissza akarnám fizetni 3mill.ft,.-ot kér a bank-a héten kérdeztem meg.tavaly év végéig 16e ft.-ot fizettem most 50 e ft.-ot.még van 5 év hátra.

nincsenek személyi se egyéb hiteleim!csak ház + autó.szerencsére a ház ft.-ba van!csak sajna nem sokkal keresünk többet mint a két hitel.ha tudtam volna nem gondolod,hogy 2 pici mellett bevállaltam volna!jelenleg 50 e ft.-ot se tudok autóvásárlásra költeni...a férjemnek azonnal felmondanak amint nem lesz autója:(

ördögi kőr!

14. homern (válaszként erre: 12. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 14:33

korábban nekünk egy ősrégi wartburgunk volt,szegényke már nem bírta,mi is akkor váltottunk.nem mondom,nagyon vonzóak voltak a jó kis kocsik,amivel nem ciki úgymond megjelenni,de mégis egy 3 éves suzukit hoztunk ki.szinte alig használták,egy nyugdíjas bácsié volt előtte.15 ezer rá a részlet,ebbe tuti nem bukunk bele..a jobb kocsik meg maradnak a szemnek(jövőnek ) :)


mindenképpen hírdessétek!! igenis keresnek így autót.én is ismerek olyat aki ilyet keresett...az előző tulaj ugye egy csomó pénzt kifizetett már helyette,ő meg átvette a kocsit és fizette a fennmaradó részt az albérletbe kiadott lakásából..

13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 14:26

Sürgősen tessék feltenni a hirdetést, és nézni egy jó idős fordot vagy volkswagent a 300 000 - 700 000 kategóriában, azt megveszitek, dolgozni lehet vele menni, nem fog szétrohadni menet közben, jó lesz az.


Addig kell nyújtozni, amíg a takaró ér! Én is lízingelhettem volna S8-as audit, de mégis A3-ast választottam, mert azt még a munkanélküli segélyből is tudnám fizetni. Nade remélem, ez be se fog következni. De ha mégis, akkor se hajtanak végre.

12. kicsilányka1984 (válaszként erre: 11. - Homern)
2011. júl. 9. 14:18

nekünk 25 éves autónk volt!sose cseréltem volna le ha totálisan nem ment volna tönkre:(((((((

az a baj,hogy ki akar manapság hitelátvállalással autót venni:((((

11. homern
2011. júl. 9. 14:14

Ismerősöméknek is elvitte a bank,az addigi részletek bukták.Még utólag azt a különbözetet is ki kell fizetniük,ami az eredeti ár és a bank által elért eladási ár között jött létre :S


Próbáljátok meg hitelátvállalással eladni,magatoknak vegyetek egy régebbit használtan.Azok is mennek,dolgozni lehet velük járni.Mi a szüleimnek vettünk egyet 250-ért,opel,teljesen jól működik és nem kell évtizedekig fizetni.

10. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 9. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 13:54
A bankot ez nem érdekli. Vagy fizetsz-vagy viszi.
9. kicsilányka1984 (válaszként erre: 7. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 9. 13:52

köszönöm:))



a baj az,hogy szüksége van a férjemnek a kocsira ,mert azzal dolgozik s ez feltétele a munkának:(((



a kocsit nem szeretném visszaadni,mert akkor munkánk se lesz:((

de többet fizettek kocsira mint lakásra:(((

2011. júl. 9. 13:29
Én is úgy tudom, ha elviszik a kocsit, utána is fizetned kell a részletet.
7. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 4. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 13:28

nem árverezik, hanem a velük szerződésben álló autókereskedésekkel versenyeztetik-és adják oda nekik.


ui: tüneményes a picid:XD

2011. júl. 9. 13:23
mindenféle képen buksz rajta. lehet még neked kell pluszba még fizetned. próbáljátok meg eladni hitel átvállalással.
5. 9cf0020815 (válaszként erre: 4. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 13:22
A fennmaradó összeget bankonként számolják,de tuti,hogy utána is fizetned kell....,végrehajtó:-(
4. kicsilányka1984 (válaszként erre: 3. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 9. 12:35

az már nem is érdekel,hogy mennyit buktam!csak szabaduljak!

elárverezik?és a fennmaradó összeg?mi szerint számolják ki?

3. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 9. 12:30
Le kell adnod a kocsit a banknak, és bukod az eddigi befizetéseidet.Jobb esetben.
2011. júl. 9. 12:29

sajna nagyon sok!

a bankkal már többször beszéltünk,de csak azt fújják,hogy fizessek és kész.se futamidőt se semmit nem ara hosszabbítani:(

k&h bank.


ha nem fizetem,de szeretném fizetni akkor mi lesz?

2011. júl. 9. 12:27
Ha nem tudom fizetni az autóhitelt mik a lehetőségeim?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook