Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A házunk teraszára és a balkonra is beköltöztek a gerlék. Mit tehetnénk ellenük? fórum

A házunk teraszára és a balkonra is beköltöztek a gerlék. Mit tehetnénk ellenük? (tudásbázis kérdés)


11. bnedora (válaszként erre: 6. - Nelli lia)
2011. júl. 9. 13:24

:-DDDD

Ezek szerint ezek örvös galambok? Nem a balkáni gerle? Esetleg tudnál róluk fotót készíteni? Szeretném látni őket, ha lehet.

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Nelli lia)
2011. júl. 9. 12:51

biztos nem lehet hálóval? Szerintem mindegy a méret, csak ügyesen kell megoldani, kampókkal, leakasztható változatban. Én átgondolnám. Tényleg magas, meg nagy is, de mégsem körbekeríteni kell, hanem 2 vagy 3 oldalát.


Nem hiszem, hogy ennél jobb megoldást találnál, én speciel nem bírnám elviselni, hogy van egy nagy teraszom és ne tudjak kimenni rá, és vakarjam a galambszart, ami ráadásul betegségeket terjeszt.

9. nelli lia (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. júl. 9. 12:09
sajnos túl nagy felület a terasz -36 nm és az ivelt teteje 4 m magasban van -nem lehet bekeriteni -takritani a madarak után viszont lehet -grrrr!!!?-((((
8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Nelli lia)
2011. júl. 9. 11:46

esetleg finom hálóval körbekeríteni nem tudnátok? Nem esztétikus, de lehet, hogy leszoktatja őket ,ha nem tudnak bejutni, s lehet,hogy egy idő után le is lehet szedni.


A mi szomszédunknak is ilyennel van lekerítve a terasza, bár náluk azért, hogy a madarakra vadászó cicáik ne tudjanak kiugrani (legfelső emelet)

2011. júl. 9. 11:29

Sajnos, mivel itt már tojások is vannak, nem igen tudom, mit lehetne tanácsolni.

Megelőzni, - ha nem is a legszebb módszer – nylon szatyrok kikötésével tudsz, amit ha mozgat szél, nem szállnak oda.

Ezt tudom ajánlani szintén, miután a picik felnőnek. Addig pedig kénytelen vagy takarítani és fertőtleníteni, mert sok betegséget hordoznak!:(

2011. júl. 9. 11:21
Hihihi-már a vizipisztoly módszert is próbáltuk -vagyis a kerti slag pisztolyával - persze minden viz az én nyakamba hullt vissza
5. nelli lia (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2011. júl. 9. 11:19

Ezeknek nincsen fészkük , legalábbis nem hagyományos -csak egy kis kupac száraz ág -épp hogy le ne guruljanak a tojások..egy védett oszlopfőre rakták tavaly -ott láttam -most is próbálkoznak , de mindennap leszedem amit hoznak

Olyan sok jó hely van a környéken , hogy miért éppen ebbe szerettek bele :-(((( ????

2011. júl. 9. 10:52
Vizipisztollyal kergettem ek öket.
2011. júl. 9. 10:44
Próbáljátok meg a fészküket leszedni, és akkor talán elmennek. De semmi esetre ne bántsátok őket.
2011. júl. 9. 10:39
Marad a folyamatos kiűzés. Nálam még a szobába is bejöttek a nyitott erkélyajtón...
2011. júl. 9. 10:37

Segítség!!!!!

A házunk teraszára és a balkonra is beköltöztek a gerlék ( vagy galambok)-a terasz fedett , nagyon magas gerendázatú , ahol a madarak sajnos túl jól érzik magukat .Próbálkoztunk már minden módszerrel , hogy elriasszuk őket ( szélcsengő , kitömött bagoly, ultrahangos riasztás -amitől csak a kutya lett ideges -, már mérgezett valamit is tettük ki -amit persze nem ettek meg -nem tudom mit tehetnénk , a terasz használhatatlan , folyamatosan takarítani kell , de kiülni nem lehet ......

Valaki valami tanácsot tud-e adni ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook