Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felbonthatja e a tulaj az albérleti szerződést olyan dolog miatt, ami nem volt kikötés a szerződésben? fórum

Felbonthatja e a tulaj az albérleti szerződést olyan dolog miatt, ami nem volt kikötés a szerződésben? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. júl. 17. 21:40

34. Jégvilág 2012-07-17 18:05

Üdvözletem.

Szeretnék kiadni egy lakást vidéken (saját tulajdon)

szertném tudni miként működik a bérbe adás?

Ha a bérlő nem fizet vagy nem megfelelően(tisztán, rendben karban tartva)használja, lakja a tulajdonomat milyen jogaim vannak? milyen módon tudom ki rakni? van-e belőle hátrányom ha állandóra vagy ideiglegesre jelentem be, köteles vagyok be jelenteni? Igazán azért szeretném ki adni elsősorban hogy ne menjen tönkre álló helyében ne lopják szét, és nem hátrány az sem hogy kapok érte pénzt. Milyen szerződés lenne a legalkalmasabb mi kell hogy szerepeljen benne és mi ami még javasolt?

Válaszokat köszönöm előre is . Tisztelettel: Jegesné

49. LauraJones (válaszként erre: 25. - Cicmicedli)
2011. júl. 11. 08:26
Nekünk nem rendeződött :) Mi pont az első szülinapján kiköltöztünk a házikónkba :) és ettől mindenkinek jobb lett :))
48. Cicmicedli (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2011. júl. 10. 21:08
Most aztán jól megmondtad:D... köszi az észrevételt
2011. júl. 10. 20:54
De asszem tudom, miért a fő társa az ilyeneknek a kutya. Azonos a szellemi szintjük :D
2011. júl. 10. 20:53

Mindig van egy ilyen fórumozó, aki nyit egy topikot, de ha nem azt hallja, amit szeretne, akkor nekiáll másokat sértegetni meg hisztizik, mint egy ötéves.

Akinek nem inge, persze ne vegye magára. :)

45. Cicmicedli (válaszként erre: 43. - 07c4794583)
2011. júl. 10. 20:50

1000x jobban tartom én a kutyámat, mint más akár a gyerekét...

úgyhogy sajnáld is nyugodtan, hisz megérdemli:):P

44. Cicmicedli (válaszként erre: 40. - Globus)
2011. júl. 10. 20:49

persze, megvan a probléma sajnos, nem hiába indítottam fórumot.

Kiderült hogy mi a gondja a kutyámnak, úgynevezett Szeparációs stressz. Ez akkor alakulhat ki ha valami nagy stresz éri, ide tartozik a költözés is.


de mondom azon vagyok hogy megoldjam:)


Úgyhogy ezennel én itt befejeztem. Az értelmes válaszokat nagyon nagyon köszönöm mindenkinek... aki meg csak kötekedni jött annak is köszönöm a jelenlétet (gondolom ez sokat jelent, hiszen gondolom senkid nincs, azért kell minden mondatot kifordítanod, hogy végre figyeljen valaki rád is... persze akinek nem inge ;) )

43. 07c4794583 (válaszként erre: 42. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 20:48
Végtelenül gyerekes a hozzáállásod, és még udvariatlan is vagy. És még rád van bízva egy állat. Mindig sajnálom a kutyákat, akiknek ilyen gazda jut. (A szomszédaidról nem is beszélve.)
42. Cicmicedli (válaszként erre: 39. - 07c4794583)
2011. júl. 10. 20:44

hát nálad mindenképpen:)


abszolút nem azt írtam amiről beszélsz, de nem gond

41. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - Globus)
2011. júl. 10. 19:23
hát napi 30 perc vonítással hallod.... mert az egy dolog, hogy a szomszédait lesz*ja, de ez szerintem még a szerencsétlen kutyának is baromi sok
40. globus (válaszként erre: 39. - 07c4794583)
2011. júl. 10. 19:19
Itt arról van szó, hogy nem véletlenül merül fel a kérdés a fórum indítójában. Ha minden hepi, nem jutna eszébe. De ha így lenne, akkor másik oldalról kell szemlélni az eseménysort: vajon mi a tulaj indítéka. Csak feltételezem, hogy a lakótársak rendszeres reklamálása, amennyiben a polémia tárgya a kutya.
39. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - Globus)
2011. júl. 10. 18:58
na majd mindjárt jön a szöveg, hogy az ő kutyája 100 embernél is többet ér
38. globus (válaszként erre: 35. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 18:44

Nekünk volt szerencsénk kifogni nem is egy lakótársat, akinek "családtag" kutyája éveken át! vonyított napközben. Többszöri udvarias, majd kevésbé udvarias kérésünkre még nekik állt feljebb, az ő kutyájuk nem olyan. Azt kellene tudomásul venni, amennyiben ismerjük a kutyánk természetét - különösen ha erről több irányból külső visszajelzést kaptunk-, nem kényszerítjük olyan szituációba, amely kellemetlen. Érthető, hogy nincs pénz családi házra, viszont elemi dolog, hogy tekintettel vagyunk másokra. Ettől vagyunk emberek.

A kutya epizódszereplő.

37. 07c4794583 (válaszként erre: 35. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 18:34

figyi értem én, hogy kellemetlen tudomásul venni, hogy a kutyád másokat ZAVAR, de ez az igazság. ha nem ez lenne, nem is kellett volna topikot nyitni.


felnőtt ember szembenéz a tényekkel, és nem csapkodja magát a földhöz meg okostojásozik, csak mert valami ellenvéleményt hall. kultúráltan is tudomásul lehet venni, hogy a kutyaugatás zavarhat embereket, a te kutyád iránt táplált érzelmeidtől függetlenül.

36. Cicmicedli (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2011. júl. 10. 17:55

Hát szerintem annyira nem. Eddig kertesben laktam, a szomszédba volt két tacskó. Nah azok aztán reggeltől délutánig ugattak, vonyítottak, amíg a gazda haza nem jött. Ha kimentem az udvarra, és megláttak, máris mentek a kerítésnek, ugattak. Igazán idegtépő volt.


Én is azon vagyok, hogy a fél óra az még fél óra sem legyen, sőőőt, hogy abszolút ne vonyítson utánam, csak sajnos ez nem megy egyik napról a másikra.

35. Cicmicedli (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2011. júl. 10. 17:52

:D Ez inkább vicces amit írtál... van egy kutyám, elköltözöm, adjam be menhelyre? ahha... ez lenne az ésszerű most hogy így mondod:)


Nálam a kutya jóformán családtag. Attól hogy el kellett költöznöm, a kutyámat nem fogom sehol sem otthagyni.


Arról már nem is beszélve, hogy "lelépek" dolgozni, ami azért elég normális, és hétköznapi dolog, nem?... Már vártam, hogy mikor keveredik ide is egy okostojás, aki abszolút nem a kérdésre válaszol. Aránylag sokáig tartott... de köszönöm a magasröptű hozzászólásodat.

34. 07c4794583 (válaszként erre: 30. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 17:31
am szerintem társasházba kutyát vinni, aztán otthonhagyni egyedül ugatni - amit ugye te nem élvezel, csak a szomszédok, mert te leléptél -, na az a nem ésszerű. :)
33. andi6020 (válaszként erre: 22. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 17:27
Kb 30 perc az szerintem nagyon sok, nem?
2011. júl. 10. 15:49
Ez imént leírtad,hogy,szóban megállapodtatok,ha gond van a kutyával, akkor költöztök,sajnos a gyerekbömbölést nem lehet egy kalap alá venni a kutyaugatással...,azért még nem jelentettek senkit fel.Várd meg még szól a tulaj,egyébként a kauciónak,ehhez semmi köze.Ha mindent fizettél,nem tettetek semmi kárt a lakásban,akkor visszajár.
31. 07c4794583 (válaszként erre: 30. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 15:17

akkor bizti én vagyok eltévedve, de nálunk nem divat sem a bömbölés, sem semmilyen zaj. szóval egy kutyanyüszítés nagyon feltűnő lenne. pláne félórát


Amúgy szerintem ha a lakók szerint összeférhetetlen vagy, akkor nyilván felmondható a szerződés. Hiszen a bérbeadó önhibáján kívül kénytelen felmondani a szerződést. A kaució visszatartására azonban nincs oka, hacsak nem tudja bizonyítani, hogy anyagi kár érte őt a felmondás miatt.

30. Cicmicedli (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. júl. 10. 14:55

ha azt nézzük hogy tegnap konkrétan 6 órán keresztül bömbölt a zene a szomszédban, és általában éjjel 1 körül gyerek bömbölésre kelek, úgy hogy nem hagyja abba vagy 40 percig, akkor nem. ÉS akkor még az egész napos kiabálásról, döbögésről és hasonló dolgokról nem is beszéltem.

Ezek ugyanolyan idegesítő dolgok, mint egy kutya ugatása. Ami inkább nyüszögésnek, és "vakogásnak" mondható, mert a 30 perc sem úgy működik hogy megállás nélkül nyomja.


Ha órákig ugatna, megérteném ha szólnának, de így nem. Az meg hogy te elköltöznél a te saját döntésed lenne, ami mellesleg nem túl ésszerű szerintem.


Amúgy a probléma orvoslásán vagyok én is, ami úgy néz ki hamarosan sikerül is:)


A kérdést jogi oldalról tettem fel, hogy ha egyrészt nem szerepel a szerződésben akkor mi van, és a kaució visszafizetendő lenne e.

29. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Cicmicedli)
2011. júl. 9. 18:36

30 perc nem sok?? a hajam kitépném ha csak 5 percig mindennap ugatna a szomszéd lakásban egy kutya


ez iszonyat idegesítő ám!


ha lenne egy ilyen szomszédkutya, én tuti elköltöznék...

2011. júl. 9. 17:10
Nagyon hamar megunják a szomszédok,először szólnak a közös képviselőnek,utána a jegyzőnek,aki bírságot szab ki...,nálunk aláírásgyűjtés is volt,bizony el kellett vinni a kutyát,mert voltak olyan lakók,akik 3 műszakban dolgoztak.és nappal nem tudtak aludni az ugatástól.
27. Cicmicedli (válaszként erre: 26. - *color*)
2011. júl. 9. 12:01

Jogilag gondolom a dolgot....

Nem érzelmi alapon. De azért köszi:)

2011. júl. 9. 11:19
Nagyon egyszerű: gondold azt, hogy te vagy a tulajdonos - te mit tennél, ha az albérlőiddel gond van?
25. Cicmicedli (válaszként erre: 24. - LauraJones)
2011. júl. 8. 17:02

Köszi a tippet:) Én is 5:30kor kelek most minden reggel, hogy 1 órát futtassam, :) bár hétfőtől munka lesz nekem is, akkor kicsit problémásabb lesz a dolog. Szerencsére 10 percre van a munkahelyem.


És ami jó, hogy neki nagy az alvásigénye, nem egy terrierről van szó:)

Jaaa...és mindig szobakutya volt, csak ugye akkor is más a kertes, mint a társasházi:S.


és nektek mikor, és hogyan rendeződött a dolog?

24. LauraJones (válaszként erre: 23. - Cicmicedli)
2011. júl. 8. 16:52

a mi kutyink elejétől fogva albiban élt velünk, és így sem volt könnyű vele, úgy hogy mindenképpen javaslom, hogy vigyétek ki rohangálni, dobáljátok neki a labdát. mert most még csak kicsit ugat, és néha... de később nem csak ez lesz, ha nem tudja tényleg kirohangálni magát.

én annyira féltettem a kis vakarcsot, hogy az elején nagyon sokáig nem mertem elengedni játszani a többi kutyával. utána is bennem volt az ideg, de jobb neki, ha ki tudja mozgatni az izmait. lefárad, és nincs idegi kényszere pl ugatásra stb...

23. Cicmicedli (válaszként erre: 21. - Lonix)
2011. júl. 8. 16:44

Nem a neveléssel van a baj.

szerencsére egy nagyon, okos, értelmes kutyusról van szó, csak az a probléma, hogy 1,5 éves, és eddig kertes házban laktunk. Fura, új neki a környezet, hogy egy lakában van ahol szomszédok is neszelnek. :S.... ez itt a probléma.

22. Cicmicedli (válaszként erre: 16. - Aville)
2011. júl. 8. 16:42

Igazán köszönöm, hogy kijavítottál a kauciót illetően.....


amúgy nem ugat sokat, tudom, mert felvettem diktafonra:D... csak ha az ajtónk közelébe jönnek... illetve kb 30 percig, néha néha elkezdi, ami után elmentem.


Igazából még nincs gond, csak tájékozódás miatt kérdeztem meg, hogy ha esetleg oda kerülne a sor, akkor tudjam hogy mit tehetek.... vagy hogy mi jár.

21. lonix (válaszként erre: 6. - Cicmicedli)
2011. júl. 8. 16:42
Elmentek tedd a kutyust masik helyisegbe,ha van.Akkor nem halljak morogni az ajto kozeleben.Vagy vigyetek magatokkal.Vagy neveld meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook