Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dagadt már fel a fogínyed így? Ha valakinek feldagad, akkor kellene antibiotikum? fórum

Dagadt már fel a fogínyed így? Ha valakinek feldagad, akkor kellene antibiotikum? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 21. 13:21
Elmentem fogorvoshoz, mert mar nem birtam.Azt mondta a drno, hogy normalis,hogy feladagad az in amikor no a bolcsessegfog.Azt mondta,hogy fogkefevel atkell maszirozni az int, es hogy ne ijedjek meg ha verzik, es h par nap mulva lefog lappani.:-)mar jobb sokkal:-)
2011. júl. 18. 23:16

Sziasztok!

Nekem novemberben elkezdett nolni a bolcsessegfogam, aztan megallt a novessel.5 napja bedagadt az inyem a bolcsessegfogam korul, (baris ugylatom, hogy az inyem az) ez mind nem lenne gond, csak az miatt felek, hogy szinte alig birom kinyitni a szamat..Egyszer egy ismerosomnek volt olyan problemaja, hogy honapokig alig birta kinyitni a szajat, meg beszelni is alig birt, ettol felek nehogy nekem is ilyen valami nyavalya alakuljon ki..Kerlek benneteket, ha valakinek volt mar hasonlo gondja, irjon nekem..

23. 32e254e8e2 (válaszként erre: 22. - F59ac1fe21)
2011. júl. 8. 13:11

Nekem is ott fájt.

remélem hamar kiidegelik nekem is

:-(((

jo sok pénzbe kerül

:-((((

22. f59ac1fe21 (válaszként erre: 21. - 32e254e8e2)
2011. júl. 8. 11:47

Én még mindig járok.Négyszer voltam eddig,hetente egyszer, harmadik után volt egy gyógytömés, de azt kivették,mert mondtam még mindig érzem a fájdalmat, úgyhogy újabb gyökérkezelés + újabb gyógytömés.

Meg készült két röntgen is.

Jövőhéten megyek újra, aztán kiderül.

A fog már nem fáj,de ha az arcomon megnyomom a fogam felett még mindig érzem:(

21. 32e254e8e2 (válaszként erre: 20. - F59ac1fe21)
2011. júl. 8. 11:11
Már apadok én is!:-))))Köszi azért a hsz-t.:-))És te hányszor voltál gyökérkezelésen?Be is tömték gondolom.
2011. júl. 8. 08:32

Igen kell antibiotikum!

Én is feldagadt arccal mentem a dokihoz, és gyökérkezelést csinált, injekció nélkül, nem fájt.

Másnap lejjebb ment a dagadás, de be kellett szedni egy egész doboz augmentint.

Jobbulást!

2011. júl. 7. 23:54
mintha kezdene kisebb lenni a pufi pofim...:-))))
2011. júl. 7. 18:59

Na itt vagyok... csak egész nap nem jutottam ide. Igen szivogatnom kellett, de a gyulladáscsökkentőt ahogy felirta azért kellett. Dalacin asszem ez a neve a gyulladáscsökkentőnek. Ettől múlt el. Egyébként két hét alatt sem ment volna le szerintem.


Egyébként ha bevan gyulladva az iny, olyan szinten, hogy már az arcra is rámegy, nekemigy volt, a szemem alatt is teljesen feldagadt, alig láttam ki ... Akkor tuti semmit nem ér az érzéstelenitő. Nemis éreztem, hogy használt volna, és a dokinőm is mondta, hogy nem fog tudni eloszlani, de azért ad... Amikor elkezdtem használni a gyulladás csökkentőt, akkor már elkezdett szépen elmúlni a dagadás. Csak nem sorban, hanem összevissza irtam, mert siettem, ahogy most is. :D De örülök, hogy idejutottam. :)

2011. júl. 7. 12:49
kaptam augmentin duo 1000mg ot.....és gingisol oldatot.remélem használni fog.....
16. Habospite (válaszként erre: 15. - Gis)
2011. júl. 7. 09:54
Tényleg nem fáj:) Nekem is két hete gyökérkezelték a fogam, én semmit nem éreztem (csak a szurit, de azt túllehet élni). Szóval tényleg menj el:)
15. gis (válaszként erre: 13. - 32e254e8e2)
2011. júl. 7. 08:47
most megnyugtattál :)))))
14. 18e79e1970 (válaszként erre: 2. - 32e254e8e2)
2011. júl. 7. 08:45
Szia! Nekem volt, hogy feldagadt a fogínyem, elmentem vele az orvoshoz, megvágta egy kicsit, kinyomkodta a gennyet, betömte a vágást gézlappal, és írt fel antibiotikumot, amit szednem kellett....
2011. júl. 7. 08:43
Nem fáj a gyökérkezelés, ha kapsz injekciót.Utána már nekem sem fájt.Menj csak el, ha kicsi a luk, tuti kell gyökérkezelni.
12. gis (válaszként erre: 10. - 32e254e8e2)
2011. júl. 7. 08:41
szerintem tömni kellene, mert kilyukadt a két fogam között...nagyon fáj napok óta :( attól félek gyökérkezelni kell...még sosem csináltak semmi ilyet nálam...tegnap már ott tartottam, hogy meló előtt elmegyek, de pont egy sintér lett volna...akiről nagyon sok rosszat hallottam...így maradt a gyógyszer :(
2011. júl. 7. 08:41

Szia! Nekem a bölcsességfogam dagad fel folyamatosan, kb 3-4 havonta, de ez így van már kb. 10 év. Eleinte rohantam a fogorvoshoz, aki mást nem tudott csinálni, mint beecsetelte, ki nem húzza, mert teljesen egészséges.

Nekem nagyon beválik a Gingisollal ecsetelés, és amíg el nem múlik Cataflamot szedek. Antibiotikumot csak akkor kaptam, amikor a szájsebészeten kellett kiszedni egy beékelődött fogamat, szerencsére nem félek a fogorvostól, tehát azt sem éltem meg túl tragikusan, igaz nem volt gyulladt, és még annyira szörnyű fogorvosi élményem sem volt.

10. 32e254e8e2 (válaszként erre: 8. - Gis)
2011. júl. 7. 08:38
Ne parázz, ne engedd addig hogy hozzádnyuljon.Akkor adni fog.Ez egy barom volt akinél én voltam, ne aggodj többet nem is megyek oda....Férfi volt amugy...többet nem megyek faszi fogdokihoz....az tuti!!!Mit kell csináltatnod amugy?
9. 32e254e8e2 (válaszként erre: 6. - Marcsix)
2011. júl. 7. 08:37
Gondoltam hogy ez gyogyszer nélkül nem mulik el...nem értem miért nem irtak fel tegnap,...most nem lenne mégdagadtabb...:-(((Neked is szivogatni kellett, és jegelni???
8. gis (válaszként erre: 4. - 32e254e8e2)
2011. júl. 7. 08:36
nem adott injekciót???? én addig nem is engedném, hogy bármit is csináljon...szerintem antibiotikummal helyre jönnél...de én még nem nagyon vagyok ilyenekben jártas, mert szerencsére talán egyszer voltam fogdokinál...eddig is paráztam, de ezután meg még jobban amiket olvasok :)
2011. júl. 7. 08:34
De a gyulladáscsökkentő után már nem dagadt fel, nem?Vagy nem jól értem??utána is feldagadt még?
2011. júl. 7. 08:32
Szia. Én ugyanbben a helyzetben voltam. Feldagadt az arcom. Bementem a dokinőm azt mondta, hogy: Úristen... Adott érzéstelenitést, de semmit sem ért, mivel a gyulladás miatt nem tudott szétoszlani. Úgy idegkezelte. Kaptam gyulladáscsökkentőt, nagy lila kapszula volt. napi háromszor kellett bevennem, és fájdalomcsillapitot mondott, hogy ha fáj, szedjem azt is. Flectort használtam fájdalomcsillapitó ként. A dagadás kb 3 nap alatt ment le. Először csak az inyém, egy nap alatt viszont az egész arcom mármint a jobb oldal feldagadt.
2011. júl. 7. 08:31
Amugy én is iszonyuan félek a fogdokitól...ott remegtem teganp mint egy nyárfalevél...azon röhögtek!Hahaha!Jó vicc...
2011. júl. 7. 08:29
Hát mivel ez az állat nem adott injekciót az elején,igy fájt kicsit...de mikor már nagyon fájt, akkor adott...Ha kapok antibiotikumot, akkor lemenne e púpom szerinted???:-(((
3. gis
2011. júl. 7. 08:25
én még nem jártam így...én is pont fogorvos előtt "állok" elkéne menni, de nagyon parázok...fájt a gyökérkezelés?
2011. júl. 7. 08:24
Tegnap voltam fogorovsnál, mert feldagadt az arcom tegnap reggelre.Ő gyökérkezelte,jól kifurta..de ma mégjobban feldagadtam.Antibiotikumot sem irt fel.Azt kérdezném, hogy ha valakinek feldagad, akkor kellene antibiotikum???Mert a doki azt mondja, ha akarom szedhetem, ha akarom nem....mondom köszi!Én vagyok az orvos?Vááá...valakinek hasonló tapasztalat?
2011. júl. 7. 08:22
Dagadt már fel a fogínyed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook