FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mit lehet házilag tenni az ínysorvadás ellen?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2
44. Jilly2014-03-24 20:02
Sziasztok, valakinek van tapasztalata a lezeres kezelessel kapcsolatban? Elore is koszi

43. Regin_a2014-03-24 19:49
Cserszömörze szájvíz öblögetés is segithet

42. Clare1012014-03-24 15:04
Egy gyógyszertárban jártam, és ott vettem fogkefét és fogkrémet. Mondtam, hogy fogíny gyulladásom van, és mozog egy fogam, ami egyébként ép. Lacalut aktív fogkefét adott, és Lacalut flóra fogkrémet. Nem hittem el, de az első mosástól, meg azóta sem vérzett az ínyem, ami fogmosáskor szokot!!! Ajánlom mindenkinek!
Még egy nagyon jó tapasztalat: főzök kamillateát, és azzal öblögetek, gargalizálok.
Reggel és este fogmosás a Lacaluttal, és délelőtt, délután kamilla. Nagyon sokat javult az ínyem.

41. edinus2014-02-04 14:30
Fogíny problémákra nekem ez jött be: [link]

40. Csipkerózsika2014-01-29 03:56
A C-vitamin nagyon fontos!!!!

39. mebezsu2014-01-15 20:44
Sziasztok! Én 5 fogorvosnál voltam amikor az utolsó kiderítette, hogy jéé mozognak az alsó fogaim. Vannak tömött fogaim és összesen 2 gyökérkezelt , 3 bölcsesség nem jött ki a többi megvan. Szóval nagyon megrázott a hír! Elmentem egy paradontológushoz aki kuretálást ajánlott az íny alól is kikaparta a fogkövet vagy ha nagyon gázos lett volna akkor vágni is kell. Majd besínezte az alsó fogimat, hogy ne külön-külön mozogjanak.Persze a tömések cseréje után mivel azoktól és másoknak a pótlásoktól is lehet gyulladt az ínye. Az érzékenységet kezelte és sokkal jobb lett. Mozognak a fogaim ,hála a sínnek együtt de teljes életet élek bár almába nem harapok. 3 havonta ultrahangos fogkő eltávolítás , naponta 2- 3fogmosás és este fogköz tisztítás. Ja és kaptam egy alvótársat ami nagyon fontos harapásemelőt, hogy nem sérüljenek a fogaim tovább.Elfogom veszíteni őket reszketek de ennél többet nem tehetek. Kitartás mindnekinek és szívesen válaszolok a kérdésekre.

38. Petruci112013-05-09 10:30
Sorvadás ellen semmit! Gyulladásra nagyon jó a zsályalevélből készített tea öblögetésre! Míg babát vártam és nem kaphattam gyógyszert egy párszos segített rajtam,és ami még jó az a Tantum verde nagyszerü találmány!
(válasz moncsicsi83 1. hozzászólására)

37. Petruci112013-05-09 10:17
14hónapja közölte velem a fogorvosom hogy az összes fogam ki kell húzni. Megjegyzem rendszeressen jártam hozzá,nem kevés pénzeket kért el. Állandó fogkő,és ínyvérzésem volt! Soha nem ezzel foglalkozott hanem a fogaimat tömögette,első két fogam csámpás eléggé zavart kértem tegyen nekem helyette inplantáltat,mert nagyon zavar,áhh szó sem lehet róla egészséges fogat nem bántunk mondta!! Vicces mert egyre nagyobb népszerüségnek örvendett Német paciensei körében,és egyre nehezebb volt hozzá bejutni! Mígnem egy újabb inygyulladás alkalmával a mellette dolgozó kishölgyhöz kértem időpontot akki eltávolította a fogkövet,pár nap multán mozogni kezdtek a fogaim,visszamentem megröntgenezték,és csak álltak aképet bámulva mondván ez nagyon durva ilyen fiatalon....Sajnos nincs gyökere a fogaimnak,végleg végük!Azóta sem voltam náluk,és többé nem is megyek! Viszont voltam Paradontologusnál a lényeg hogy van rá kezelés de macerás fájdalmas drága ki ki döntse el milyen állapotban van a foga érdemes e áldozni még rá. Nekem már nem érdemes. Azt mondták 2 oka lehet az egyik a higiénia plusz hajlam. Amásik az immun rendszer míg egyikünké véd illetve elpusztítja a szánkban lévő bacikat másikunké nem4 Ennek lehet lelki oka sőőőőt tuti az van!!!Na már most ezek a bacik beeszik magukat a fog gyökerénél lévő Tasakokba ami mindenkinek van,és onnan nehéz kiírtani,legegyszerűbb módja ha tasakostól kihúzzák a fogat!Nekem már félelmetes a helyzet nagyon csúnya is! Rossz lehellet stb. Közben megtudtam hogy babát várok így még mindig nemtörtént semmi mert szoptatás alatt sem lehet megcsinálni. Ami még fontos lehet,hogy az utolsó stádiumban lévő fogak felett már nincs porc így az implantátum felejtós mert nincs mibe csavarni! Így lesz nekem 30 évesen kivehetős fogsorom ahogy már nem szoptatom 5 hónapos kislányom,és lelkileg is feltudok készülni rá!! A tanulság vérző fogíny rossz lehellet fogkő instabil fogak... irány a paradontológus,és no cigaretta!!!!
(válasz moncsicsi83 1. hozzászólására)

36. danina2011-10-17 17:11
Engem is ezzel kezelnek,nálam is genetikai eredetű.Azon kívül,hogy napi 2-3x mosni kell (az ínyt is),Corsodyl 0,2% egy hónapig,azután Parodontax szájvíz 0,06%,fogkrém mindegy milyen.Nekem most 2x távolítottak el fogkövet,és 1 fogam veszett oda-már mozgott.Célszerű fogkőképződést gátló fogkrémet választani.Sokak szerint jó a C vitamin;nekem nagyon jó,lelkiismeretes fogorvosom van,de azt mondta,genetikai eredetű ínysorvadásnál mindegy-sokkal többször kell ellenőrzésre menni,mint annak,akinek nincs,(én szinte 2-3 hetente megyek!!)de a végeredmény előbb utóbb beköszön...Sajna.

35. Kriszti07112010-08-30 19:32
Ez azért nem ilyen egyszerű sajnos:(
(válasz CharlieMoonlight 34. hozzászólására)

34. CharlieMoonlight2010-08-30 19:03
C-vitamin, étrend változtatás, sok rágás és legelőször is, jó fogorvos.

33. miklos432010-08-30 19:02
Fogágybetegség kezelése, Parodontológia

A parodontológia egy új fogászati szakterület, amely a régebben gyógyíthatatlannak hitt fogágybetegség gyógyításával foglalkozik.

ParadontológiaA fogágybetegség a fog tartószerkezetének gyulladásos állapotát és következményes pusztulását jelenti. A betegség oka a fogon kialakuló ínyszéli foglepedék, illetve ennek -a nyál oldott sói által- elmeszesedett változata, a fogkő. A foglepedéket a száj baktériumai képezik. Ezen baktériumok termékei károsítják az ínyt, aminek következtében az begyullad. Ennek jele a fogmosáskori ínyvérzés. A betegség lappangva halad előre, rendszerint fájdalmat nem okoz. Első riasztó tünetei az íny visszahúzódása, a fogak meghosszabodása, mozgathatóvá válása, esetenként a kellemetlen szájszag. Hasonló tünetek jelentkezésekor a betegség gyakran előrehaladott állapotban van, és a fogágy jelentős része elpusztult.
A fogágybetegség kezelhető, a folyamat megállítható. A fogágy már elszenvedett pusztulása vissza nem fordítható, de bizonyos esetekben műtéti kezelések árán lehetséges. Ennek ellenére a fogágybetegség kezelése feltétlenül javasolt, hiányában az érintett fogak belátható időn belül elvesztésre kerülnek! Azt is fontos tudni, hogy öröklődik, ezért az ilyen betegséggel rendelkező szülők mielőbb hozzák gyermekeiket szűrésre a rendelőbe.
(válasz 3törpe 32. hozzászólására)

32. 3törpe2009-06-28 16:30
Sziasztok!

Sajnos fogínysorvadásom van, bár még szerencsére a fogaim stabilan állnak (egyenlőre). Olyasmit olvastam/halottam, hogy sajnos ezt a betegséget nem lehet gyógyítani csak a lefolyását lassítani.

Részemről amit tudok, mindent megteszek az ínyem érdekében: napjában többszöri fogmosás, fogselyem és orvos által ajánlott szájöblítő (CORSODYL) használata, továbbá C-vitamint, kalcium-magnéziumot és a Dr.Lenkei féle "életerő csomag"-ot szedem... stb.

Ennek ellenére úgy érzem, hogy ezek mit sem használnak és érdekelne, hogy van-e valami amit esetleg érdemes kipróbálni vagy valami ami tényleg segít?

A válaszokat előre is köszönöm!

31. Ipari gázkészülék szerelő2009-04-28 20:06
Véletlen, hogy a forgalmazót is Lajosnak hívják?
Nem reklámozunk Lajos! MODERÁTOR!!!

30. .Telka.2009-02-09 21:32
Sziasztok! Nekem is ínysorvadásom van, évek óta be van gyulladva az ínyem, a fogorvosok egyszerűen nem tudják megmondani miért. Az alsó fogosorom elől, és a jobb szemfogamon elkezdett visszahúzódni az íny. A szemfogam mintha kicsit mozogna is. Most kezdtem használni a Lacalut fogkrémet. Szerintetek, ha már kicsit mozog a fog, még megmenthető, vagy mindenképpen kiesik? Ha fogkrémmel nem is, azzal a lézeres kezeléssel esetleg lehetne rajta segíteni? Előre is köszi!

29. Kriszti07112008-11-12 17:43
Szia!
Tegnap vettem Lacalut fogkrémet a dm-ben kb. 800.- forint volt. De már láttam áruházakban is.
(válasz moncsicsi83 27. hozzászólására)

28. Gnius2008-11-09 12:40
Corsodyl-lal öblögetni.

27. moncsicsi832008-11-09 12:37
Legpuhább kefe: Te milyet vettél? Melyik a legpuhább?
Fogkrém: áruházakban is lehet kapni, vagy te patikában vetted, illetve mennyibe kerül kb?
Lehet én is kipróbálom...
(válasz álmodom 23. hozzászólására)

26. álmodom2008-10-24 07:48
az inysorvadást meg lehet állitani 1 szintig
ha figyelmessen elolvastad volna amit irtam akkor 2 orvosnál is jártam
semmit sem állapitottak meg és nem tudják mitöl van az állando vérzés
amiota a lacaluttal mosom a fogam nincs vérzés és nincsennek panaszaim semmire
tudom hogy elindult nállam a folyamat mert 1 fogam már kifordult igaz meg csináltattam és járok rendszeressen fogászatra
hogy mivolt ez senki nem tudja
(válasz zöldiii 25. hozzászólására)

25. zöldiii2008-10-23 14:17
az inysorvadás ha elindul igazábol megállithatatlan folyamat, sajnos csak lassitani lehet vagy bizonyos ideig szintentartani.De mindenképp menj el szakemberhez, lehet nem is az a problémád

24. Beautiful2008-10-22 20:19
Ezüstkolloiddal zubogatatni mindennap

23. álmodom2008-10-22 19:52
sziasztok!
tapasztalatomat szeretném átadni az uj fogkrémmel kapcsolatba
LACALU aktiv
3éve vérzik az innyem/fogam és 2 orvosnál is jártam
aztmondták hogy nincs miért véreznie mert nincs ott semmi
az állando fogvérzés sárgitota a fogam,rosz volt a leheletem és már nem mertem beszélni senkihez
kiprobáltam mindent ami létezik mignem a tvben láttam a lacalu aktiv reklámot
mondom ha már kiprobáltam mindent hát ezen ne muljon
és most mondom a tapasztalataimat
1nap nincs vérzés fogmosásnál és nincs szájszag a vértöl
gondoltam ez csak az elsönap "reggel+este" pont elég,a legpuhább kefével és nem agyondörzsölve
elsöhéten mindennap ez volt a véleményem
3dikhete használom és elmultak a tünetek
azthittem hogy megint 1 ujabb pénzkihuzás a zsebböl
érzetre ojat érzek mosásután amikor 1 savanyu valamibe haraptam és összerántotta az inyem
pont erre volt szükségem mert stabiláátette az inyem
probáljátokki hátha nektekis jo lesz
nekem bevált
sziasztok ÉVA

22. gerna2008-10-11 22:14
Q10 kapszula

"kedvező hatását mutatták ki a szívritmuszavarok, érelmeszesedés, ínysorvadás kezelésében, valamint a vérnyomás csökkentésében"

21. graywolf2008-10-11 22:05
Puha fogkefével az ínyt dörzsölve javul a vérkeringés az ínyben.

20. monika12252008-10-11 21:59
nekem a doki a fogköztisztitó fogkefét ajánlotta a napi 2-3 fogmosás végére! kb 2-3 honap alatt látszott az eredmény

19. katácskák2008-09-28 07:17
Nálunk sajnos örökölt. Csinálhatunk vele bármit..

18. cypern2008-04-04 15:16
Én úgy hallottam, hogy a tiszta kamillateás öblöketés jót tesz. az íze sz@r, de segít

17. Serenity2008-03-20 21:51
Apropó!
Most kelt el egy használt biptronom, de máris van két új és egy másik használt helyette.
Majd féláron!
Ha budapesti vagy, odaadom kipróbálni, ne menj bele lutriba...

16. Serenity2008-02-19 22:27
Elég sokáig volt, és mindent kipróbáltam amit ajánlottak, és volt amire rá is fáztam...
Normálisan étkezem, élek, nem igazán volt a vitaminnal vagy ilyenekkel gondom.
A bioptron lámpával kezeltem két éve kb. 3-4 alkalommal és rendbejött.
Bevallom ez egy rikta gyors javulás volt, de ennél nem sokkal több idő alatt másokon is segített a környezetemben.

15. moncsicsi832008-01-02 09:32
ahh, kaptam egy fogkrémet, de ki is dobtam. Nem hogy csökkentette volna az érzékenységet, még jobban fokozta, sőt mostmár a másik oldalon is sorvad az ínyem! Ki is dobtam nyomban. Sensodyne tényleg használ? Akkor mostmár azzal próbálkozom. Nem tudom mit tehetnék, szedem a C-vitamint egy ideje immunerősítővel is, mosom minden nap a fogaimat rendesen mégis sorvad az ínyem... Ahh. Valakinek valami ötlete?

A szegfűkivonatot használta már valaki?

1 2