Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap tornázás (ugrálás) után elkezdett fájni a bal térdem, mitől lehet és mit tudok csinálni vele? fórum

Tegnap tornázás (ugrálás) után elkezdett fájni a bal térdem, mitől lehet és mit tudok csinálni vele? (tudásbázis kérdés)


13. artiny
2011. júl. 6. 13:26

Valószínuleg a nem volt rendes a bemelegites.

Azért már megszoktam ezt a fajtaugralast vegezni/es ha ugralas akkor ezt az egy fajtat szoktam vegezni mert alapbol a jobb terdemkiszok "ugorni" gugolas és magasba emelgeteskor es ez a fajta ugralasnal meg nem ereztem ilyet és meg a legkellemesebb csinalni a tobbihez kepest/.

osszezart lab--majd szetnyitom a labam és a kezemmel pedig a fejem felett osszecsapok.Ezt egy intenziv szunetmentes videobol csinaltam...és a foldon volt a gumifásli és egy ket ugralasnal rais leptem es a parketten pedig majd elcsusztam aztan olyan 3-4 re marodébb rugtam...lehet ez is okozhatta hogy atterhelodott a balterdemre az ero,mivel a jobb labammal csusztam meg majdnem.

2011. júl. 6. 10:01

Nekem 3 napja otthoni zumba után fájt a jobb térdem, legugolni nem tudtam még másnap sem.

Megerőltettem, kemény talajon ugráltam nem megfelelő cipőben és be sem melegítettem. Mára már kutya bajom. :)

De én is pánikoltam kicsit, de azért orvoshoz nem gondoltam elmenni. :)

11. jolie (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2011. júl. 6. 09:35
Szerintem is ez lehet a baj. Nálam is előfordult a helytelen gyakorlat végzés és pár napig fájt a térdem. Ezt is meg kell tanulni.
10. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Artiny)
2011. júl. 6. 09:27

akkor lehet az a baj

Nekem akkor fájt a térdem amor nem melegítettem be megfelelően

nagyon fontos a bemelegítés, nem szabad elhanyagolni

a térdfájásra bengay-t ajánlok, nagyon hatásos ilyen fájdalomra.

Most kicsit pihentesd és fokozatosan terheld.

9. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Artiny)
2011. júl. 6. 09:23
Nem hiszem,hogy megrándult,szerintem nagyon megerőltető volt neki az ugrálás (főleg,ha most kezdted a mozgást vagy ha eddig nem csináltál ugrálós tornát).Én is a pihentetést javasolnám,illetve azt,hogy ha ennyire megerőlteti a térdedet,akkor válassz más típusú mozgásformát.Nem szégyen,az én térdem se bírja az ugribugrit,Rubint Réka guggolós gyakorlatait pedig évek óta térvédőben csinálom,mert máskülönben fájnak.Így okés.
2011. júl. 6. 09:17

legközelebb próbáld meg elkerülni az ugrálásokat, az nagy terhelést rak a térdedre.

valamint mindig ügyelj a gyakorlatok helyes végrehajtására, mert könnyen lehet az is, hogy egy helytelenül végzett gyakorlat miatt szokatlanul megterhelődött a térded, és most azért fáj.


mindenesetre fokozottan vigyázz rá legközelebb!

2011. júl. 6. 09:14
hát visszagonolva most nem volt olyan bemelegítés mint szokott lenni....(nem vagyok tulsulyos ,,,,csak egy pici uszogumim van)22/f
2011. júl. 6. 09:03

Bemelígettél normálisan előtte?

akkor szokott ilyen történni.

2011. júl. 6. 09:01
Nincs túlsúlyod? Mert akkor a megerőltetéstől is lehet!
2011. júl. 6. 08:38

amikor felálok nem tudom kiegyenesíteni és menés koozben sem tudom...megdagadva nincs.


Fastumunk nincs...de van jégkrém és lóbalzsam. Az utobbival fogom kenegetni.


Akinek volt valmilye megrandulva már és elment orvoshoz annak mit ajanlott az orvos?

Pihentetést és hasonlo kremmel valo kegetést?

2011. júl. 6. 08:20
Elképzelhető, hogy megrándult, próbáld kenegetni Fastum géllel, és pihentesd, de igazán diagnózist csak orvos tud felállítani...
2011. júl. 6. 08:15

Tegnap tornázás (ugrálás) után elkezdett fájni a bal térdem, , mitől lehet és mit tudok csinálni vele?

olyan mintha menés közben nem tudnám teljesen kiegyenesíteni,a térdkalácsom közepénél érzem a fájó érzést.


Lehet hogy megrándult?

(most nem tudok elmenni vele orvoshoz,,,dolgozok és csut. pentek fontos dolgom van)

2011. júl. 6. 08:14
Tegnap tornázás (ugrálás) után elkezdett fájni a bal térdem, , mitől lehet és mit tudok csinálni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook