Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endokrin ekcéma, mit lehet tenni? Segítsetek! fórum

Endokrin ekcéma, mit lehet tenni? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


30. 5e1b581a2e (válaszként erre: 29. - 5221355151)
2011. júl. 23. 14:16
Ok,várom!!!:)
29. 5221355151 (válaszként erre: 28. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 23. 09:24

Szia!

Köszönöm szépen!! Én még várok a cseréve azért. Amikor a pici pöttyök jöttek ki (ha pontos akarok lenni, akkor két ici-pici folt) az még lehet, hogy az azelőtti volt mielőtt elkezdtem volna ez a kenőcsöt használni. Amikor megvettem, kenni kellett szteroidossal, mert pöttyös volt. Lehet, hogy nem szedte le teljesen és úgy hagytam abba, úgy kezdtem el kenni a lipobaseval. Amikor a derekán jöttek ki egy kicsit több, akkor én voltam a hibás. Véletlenül a régi gabi samponjával mostam meg a kis haját, és ugye össze-vissza pancsolt, így végigfolyt a kis hátán is a hab. Már aznap kijött rajta, bekentem a szteroidossal másnapra semmi sem látszott. Ha még egyszer kijön, akkor megpróbálom a másik kenőcsöt, amit azon az oldalon olvastam. Fürdető kenőcsöt használunk a kis bőrére, amit a bőrgyógyász írt fel. Az alaposan lemosom. De köszönöm az ötletet! :-) Megírom, ha lesz újabb fejlemény.

28. 5e1b581a2e (válaszként erre: 27. - 5221355151)
2011. júl. 22. 20:13

Nagyon jól csinálod!Ügyes vagy!Én is már a piros pöttyöket is bekenem szteroidossal,mert már az is nagyon kellemetlen érzés.Már érzésről felismerem.Odanézek és hát igen...pöttyös...:(

Ha a lipobase mellett is kijön,akkor még nem az a tökéletes neki.Ez csupán tapasztalat kérdése.Keress tovább én azt javaslom.De nagyon,nagyon klasszul vigyázol rá,így kell csinálni pontosan!:)

Az viszont nagyon jó hír,hogy csak extrém dolgok viselik meg.Fog ez alakulni még később,egész élhető és kezelhető lesz.:)

Tudod mi jutott még eszembe?Esetleg próbáld meg.Én amúgy a Johnoson's extra care-jével fürcsizek,csak az jó.De ha még azt sem mosom le rendesen a bőrömről,már nagyon száraz rögtön utána.Szóval lehet,hogy jobb lenne,ha a vize nem lenne habfürdős,vagy akármilyenes,hanem teljesen tiszta és jól lemosni a kis bőréről a tisztálkodószert.Bár lehet így teszel,de ez csak eszembejutott.

27. 5221355151 (válaszként erre: 26. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 22. 20:00

Szia!

Azóta folyamatosan használjuk a kenőcsöt. Naponta minimum egyszer bekenem vele az egész kis testét fürcsi után, de van, hogy naponta többször is. Azóta nem igazán jöttek ki a kiütései. Kétszer, nagyon kis mértékben. A bőre látványosan puhább, nem szárad úgy ki, mint korábban. A hátára viszonylag sokat szoktam kenni, a többi helyre kevesebbet. Amikor egy picit kijöttek a pöttyök, bekentem a szteroidossal, gyorsan levitte, közben meg ezzel a kenőccsel is kenegetem. Az a tapasztalatom, hogy a lipobase mellett is kijöhetnek a pöttyök, csak sokkal enyhébben, mint korábban. És abszolút nem szárad úgy a kis bőre, mint azelőtt. Lehet, hogy hosszabb távon, ha csak azzal kenném, az is levinné a kiütéseket, de én azért picit bekenem olyankor a szteroidossal is. Az pedig egyre valószínűbb, hogy a túlzott meleg és a túlzottan száraz bőr játszik/játszott nálunk közre a kiütések megjelenésében. Természetesen a gyógyszertári fürdetővel fürdetjük, a haját is azzal mossuk. Öblítőt nem használunk, helyette az ecetes öblítést használom. Hát meglátjuk, hogy hosszabb távon mi lesz.

2011. júl. 6. 18:02
Ok!Kíváncsi vagyok nagyon!:)
25. 5221355151 (válaszként erre: 23. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 17:15

Hát volt benne jó néhány újdonság, amit nem is tudtam. Sem az orvos sem a bőrgyógyász nem mondta, de még nem is említette.

Megírom, hogy mi az eredmény! :-)

24. 5221355151 (válaszként erre: 22. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 17:14

Szia!

Vettem is!

Este el is kezdjük használni. A patikában is jó véleménnyel voltak róla. Olvastam néhány fórumot is, ott is dicsérték. Hát majd meglátjuk.

23. 5e1b581a2e (válaszként erre: 21. - 5221355151)
2011. júl. 6. 12:56
Ó,hát ez egy nagyon jó link...:)
2011. júl. 6. 12:52

Majd írd meg,hogy használt-e.


"De lehet, hogy minden ok nélkül lesz száraz? "


Igen,ilyet én is tudok a kézfejemen produkálni.Most jobb időszak van,mert nyár van.De kikezdi hideg,eső,szél...ezek garantáltan piros pöttyöznek.Hideg évszakban még sima vizes kézmosás után is krémeznem kell minden alkalommal,különben kész.

2011. júl. 6. 12:45
2011. júl. 6. 12:45
Találtam két krémet a neten: lipobase és locobase repair. Ezeket nagyon ajánlják a nagyon száraz és vízhiányos bőrre. Az elsőről találtam több infót. Azt írták, hogy gyerekek esetében is lehet használni. Szteroid tartalmú készítmény kiegészítő kezeléseként is. Veszek is a patikában. Azért megkérdezem a patikust is róla.
19. 5221355151 (válaszként erre: 17. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 12:16
Most adtál egy ötletet. Nálunk mindig azzal kezdődik, hogy először nagyon száraz a bőre, utána lesznek rajta a foltok. Mindig azt kerestem, hogy mi száríthatja ki. De lehet, hogy minden ok nélkül lesz száraz? Idáig akár mit használtunk rá, akkor is száraz lett a bőre. Pedig már nem éri semmi olyasmi a kis bőrét. A doktornő kapásból azt mondta rá, hogy eléggé érzékeny bőrű. Én is az vagyok, de nem ennyire. Pedig nem is örökölte a hófehér bőrömet. Szépen barnul. Valami jó zsíros krémet keresek rá.
2011. júl. 6. 11:55
Azért is szeretem,hogy hamar leviszik,mert hát elég rossz...Szóval nem mindegy,hogy 1nap,vagy több nap van-e.Sajnos.
17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 16. - 5221355151)
2011. júl. 6. 11:54

Pedig az nagyon fontos lenne,ha kiderülne...

Én sem rajongok ezekért a krémekért,de ha már baj van,muszáj...Ugyanakkor én tudom,hogy mi váltja ki és igyekszem inkább megelőzni.

Próbáld meg kinyomozni mi lehet a gond.

Nálam egyszerűen csak eszméletlen könnyen kiszárad a bőröm és ha nem figyelek oda rá,akkor jön ki rajta.De néha már azonnal egyből a kis piros pöttyök beköszönnek,szóval mikor milyen passzban van...:S

Nálam a melegvíz még szappan vagy bármi tisztálkodó szer nélkül is azonnal kiszárítja.

Olyan krémek váltak be megelőzésre,ami kevert,tehát mind a víz,mind a zsírtartalmat visszaadja.Szóval nálam ez van.

De valóban az sokat segítene,ha kiderülne az oka.

16. 5221355151 (válaszként erre: 15. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 11:37

A szteroidosak tényleg gyorsan leviszik. Csak olyat szeretnék helyette, amibe nincs. A doktornő szerint ki kell tapasztalni, hogy nálunk melyik válna be belőlük. Kaptam termékmintában babét, azt próbálom most. Meg kellene valami jó testápoló-féle, amivel rendszeresen kenhetem a kis bőrét, hogy ne száradjon ki. Mindig úgy kezdődik az egész.

Egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy mi válthatja ki nála.

15. 5e1b581a2e (válaszként erre: 13. - 5221355151)
2011. júl. 6. 10:29
Igen.De ekcéma tekintetében másban nem igen reménykedhetsz.Viszont már másnapra hihetetlenül jobb.Nekem szinte el is tűnt,mikor használtam,pedig igen csúnyából húzta le.Semmi más nem segített.A sudocrem volt még jó a testen.De az nem volt brutális talán azért.A kézfejemen igen,az nagyon.
14. 5221355151 (válaszként erre: 12. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 08:31
Ez próbáltuk, sajna nem vált be. :-(
13. 5221355151 (válaszként erre: 11. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 08:31

Szia!

Ezt nem ismerem. Ebben is van szteroid?

2011. júl. 5. 22:08
Sudocrem szintén nagyon jó.
2011. júl. 5. 22:08
A dermovate ointment még kitűnő ilyenre.Gyerekorvos felírhatja.Vagy van creme kivitelben is.
10. 5221355151 (válaszként erre: 8. - Christineee)
2011. júl. 5. 20:44

Szia!

Köszönöm szépen! Megyek és utána is nézek!

9. 5221355151 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. júl. 5. 20:43

Szia!

Nem dobom ki hamar, szoktam nézni, a védőnőm is mondta.

Azt mondták, hogy vszínű, hogy ki fogja majd nőni.

8. Christineee (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. júl. 5. 20:34

Szia!

Én kiskorom óta ekcémában szenvedek, de hála az égnek 17 hónapos kisfiamnak semmi baja.

Viszont a terhességemkor nagyon szenvedtem , akkor találtam rá az Exema repair termékekre, ezeket gyerekek is hazsnálhatják, szteroid mentes készitméynek.

Valamint nemrég derült ki hogy a A Bioderma családból az ABC Derm Cold krem jó nekem!!!

Ezt kifejezetten újszülötteknek sé kisgyermekeknek csinálták.

Igaz én már enm vagyok az de mivel hazsnál használom:-)


Érdmes ezeket kipróbálnod!


És amennyire lehet kerüld a szteroidos krémet, mert hozzászokhat a szervezet.

Persze ha kell akkro hazsnáld!


Remélem sikerült segítenem egy picit!:-)

7. andi6020 (válaszként erre: 4. - 5221355151)
2011. júl. 5. 20:25

Ki ne dobd, csak mert lejárt a szav. ideje!

Muszáj nekik ezt a rövid időt ráírni, de attól még nem rossz. Ha megromlik, akkor elszíneződik, rózsaszínes lesz, esetleg megváltozik az állaga.

Én addig használom, amíg van, ez majd fél év.

A 11 év alatt egyszer romlott meg.

Hogy jó hírt is mondjak, nagy általánosságban az évek előrehaladtával jelentősen csökkennek a panaszok.

6. 5221355151 (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2011. júl. 5. 20:19

Szia!

Köszönöm! Ez jó ötlet! Nekem is számtalan alkalommal használt, kizárólag a homeopátia segített. Nem tudom, hogy erre mi a megfelelő homeopátiás szer.

2011. júl. 5. 20:17
Mit szónál a homeopátiához? Őszintén szólva én nem vagyok "hívő" tipus, de sok dologban használ hit nélkül is.
4. 5221355151 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. júl. 5. 20:17

Szia!

Akkor sorstársak vagyunk. Szegénykémet állandóan vinni kell az orvoshoz miatta. Mert ugye ezek a krémek 1 hónapig jók (lehet, hogy kicsivel tovább is). Tényleg gyorsan használ, de jó lenne már megtalálni a kiváltó okot.

2011. júl. 5. 20:12
Én sem akartam, mégsem volt már megoldás. Csak az elocom szüntette meg a tüneteket, de az nagyon gyorsan, szinte 1-2 nap alatt. Sajna ez van.
2. 5bfba16667 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. júl. 5. 20:12

Én csak egy valóban jó bőrgyógyászt tudok neked ajánlani, mint megoldás. Ha érdekel, írj nekem privát levelet!


Ezt így látatlanban senki sem fogja tudni megoldani Neked, és a legrosszabb, hogy rosszat is tehetsz, ha nem megfelelő tanácsokat fogadsz el!!!

2011. júl. 5. 20:07

Sziasztok!

Van egy lassan 14 hónapos kisfiam. Állandóan visszatérő kiütései voltak, elvittük a bőrgyógyászhoz, ahol endokrin ekcémát állapítottak meg nála. Kapott szteroidos krémet, meg nagyon érzékeny bőrre való fürdetőkrémet. Az lenne a gondunk, hogy a szteroidos krém nagyon szépen és gyorsan letisztítja a kis bőrét, de állandóan változó időközönként visszatér. Mindig a könyökhajlatban, a hátán és a derekán. Semmiféle öblítőt, folttisztítót stb. nem használok a ruháinál, teljesen külön mosom őket. Fürdetőt is csak a felírtat használjuk, samponként is azt. Ételek közül kizártunk sokat: tejtermékek, tojás stb. Most kellett volna visszamenni kontrollra, de közölték, hogy tele vannak, próbáljam meg a jövő héten. A gyerekorvos is írt fel más fajta fürdetőt, az sem jött be. Csak a szteroidos krém tisztítja le a bőrét. De mindig visszatér. Nem akarom azzal kenni állandóan. Mit csináljak? Előre is köszönöm a segítségeteket!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook