Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencse tok, folyadék fórum

Kontaktlencse tok, folyadék (beszélgetős fórum)


23. Baby0309 (válaszként erre: 22. - 474687f420)
2011. júl. 11. 11:25

A havi lencse valóban azt jelenti,hogy 1 hóig jó,de amit én írtam,hogy kiterjesztett viseletű,az azt jelenti,hogy aludhatsz is benne akár egy hónapig,tehát nem kell kivenned! Persze ezt én is veszélyesnek tartom.

Amúgy egyáltalán nem kell benne aludnod,ha nem akarsz.

2011. júl. 8. 22:23

Mondták hogy aludhatok is benne, de ha megteszem először másnap menjek kontrollra hogy bírja e a szemem.Meg félek is hogy ha felkelek akár éjszaka folyton dörzsölöm a szemem, mert ugye éjszaka keletkezik egy kis folyadék.Nem tudom hogy szakítottam ki.Egyébként a havi az elvileg azért havi hogy a szavatossága 1 hóig jó, nem pedig 1 hónapig lehet bent vagyis én ezt gondoltam és nem is akarom máshogy mert nem akarok benne aludni.

Ma elég jó volt, de holnap megint szünet lesz, mert leugrunk a Balcsira és ott ugye ha belemegy valami a szemembe kezdőként még nem olyan hamar megy a kivétel, meg nem is higiénikus.De ma már elég jó volt.Alig éreztem.De azért ott volt...

21. Baby0309 (válaszként erre: 19. - 474687f420)
2011. júl. 8. 20:47
Ja,még azt elfelejtettem,hogy nekem tanácsolták azt is,hogy ha ennyire érzékeny a szemem,hogy lehet,hogy a havi lencse nem is lesz megfelelő,hanem csak a napi viselet! De hát az anyagilag jóval drágább....
20. Baby0309 (válaszként erre: 18. - 474687f420)
2011. júl. 8. 20:45

Váóóó,hogy sikerült kiszakítani ilyen hamar?

Hát ja,vigyázz,mert így tényleg drága mulatság lesz :)

Igen,nekem is Pure Vision van és ugye az havi kiterjesztésű lencse,tehát elvileg pl-t mondok 1-én berakod és 30-án kiveszed! Sokan csinálják így,de én nem merném,még az első éjszaka oké,talán második,de 3. éjszaka már nem merném benne hagyni. És igen,nekem sokkal jobb,ha alszom benne,másnap majdnem olyan,mintha bent se lenne. Igazság szerint én nem vártam ezzel a lencsével megszokási időt,egyből bent volt tizen valahány órát. Az első nap rossz volt,aztán egyre jobb. De ami előtte volt,az IWear-es az nagyon nem jó nekem.

Neked nem mondták,hogy ebbe a lencsébe aludhatsz is?

19. 474687f420 (válaszként erre: 15. - Baby0309)
2011. júl. 8. 10:16
Ezzel azt akarod mondani, hogy mondjuk egy új lencsében alszol egy éjszaka és utána jobb?
2011. júl. 8. 10:13

Na kiderült a probléma.Legalábbis azt hiszem, amikor tettem volna be a jobb szemembe a lencsét egy nap kihagyás után, akkor észrevettem, hogy kiszakadt.Nem tudom, hogy lehetséges, de valószínű ez volt a probléma.Gondolom nem ennyire volt megszakadva, de biztos kezdett és ez zavarta a szemem.Most reggel elővettem egy másikat és nem mondom, hogy nem érzem, de sokkal jobb, bár lehet azért érzem mert ugye a szakadtnál nagyon vészes volt.De így elég drága mulatság lesz, ha 2 nap után elszakítok 1 havi lencsét!

Szóval most elég jó, még érzem, most nem teszek fel sminket, várok hogy szokja a szemem és ma délben már nem akarom kivenni.Viszont érzem hogy nagyon száraz a szemem.Majd utánanézek milyen lencsék vannak direkt száraz szemre, bár reménykedem hogy ősszel meg tudom műttetni.Ha érdekel benneteket holnap is tudósítok, vagy ha van valami.És várom hgy elmondjátok nektek milyen volt.

Köszi

17. melindike (válaszként erre: 14. - 474687f420)
2011. júl. 7. 20:09
Én Air Optix nevű, nagyon vékony lencsét hordok és egyáltalán nem szárítja a szemem.
16. melindike (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2011. júl. 7. 20:08
16 éve hordok lencsét és már nagyon nehezen viselem, ha valamiért szemüveget kell hordanom. 2-3 nap alatt simán megszoktam, anno.
15. Baby0309 (válaszként erre: 14. - 474687f420)
2011. júl. 7. 20:06

Nekem is Purevision van most és az elég jó,bár nekem csak úgy jó ez is,ha alszom benne egyet. Többet nem szoktam.

Lehetséges,hogy a Te szemed is olyan érzékeny,mint az enyém!

Hozzászoksz majd az érzéshez,ha a szemüveget igazán nem szereted. Én borzasztóan utálom sajnos!

14. 474687f420 (válaszként erre: 13. - Baby0309)
2011. júl. 7. 17:47

Szia

A típusát tudom leírni Bl Purevision.A szemem nagyon száraz a műkönnyel jobb szokott lenni, de csak ideig-óráig.Ma nem mertem berakni, mivel tegnap este még éreztem a szememben azt a valamit és gondoltam 1 napot ha hagyom abból nem lehet baj, ha gond van nem akartam még rátetőzni is.Azért gáz, mert az egyik szememre a lencséért fizettem 10 ezer párszázat és ugye két szemre kellett, mert nekem sem egyforma.

HOlnap próbálkozom újra és írom mi lett.

Köszi

13. Baby0309 (válaszként erre: 12. - 474687f420)
2011. júl. 7. 07:46

Milyen lencséd van?

Én legelőször egy alap lencsét kaptam,ami tényleg nem a legjobb minőség volt és nekem azért nem bírta a szemem. Én is pont jól megszívtam,mert 6 havi adagot vettem(nem egyforma a szemem),de végül is egy idő után hozzászoktam én ahhoz az érzéshez,h érzem a lencsét. De persze ez nem jó!

Lehet,hogy nálad is ez a helyzet,hogy nagyon száraz a szemed(nekem az) és egy alap lencse nem megfelelő. Nekem a műkönny se segített egyáltalán.

Viszont még korai azt mondni,hogy nem fogod bírni. Az első pár nap ilyen is lehet,szoktatni kell a szemed,mindennap kicsit növelni az órát,mígnem eléred a napi 8 órás viseletet. Aztán ha esetleg napokig nem tennéd be,akkor megint szoktatni kell!

Ma milyen volt?

2011. júl. 6. 19:43

Sziasztok!

Ma van a második nap reggel betettem nem volt gond, cseppentettem is mert mondták hogy száraz a szemem és tényleg érzem hogy kell is.Délben kivettem, mert olvastam hogy ne egyből egész napra, meg akkor már 2-szer cseppentettem, az van írva hogy 4-szer lehet egy nap.Szóval kivettem és kb 2 óra múlva betettem már akkor éreztem hogy valami nem jó elmentünk egy fél órára, de alig vártam hogy hazaérjünk mert nagyon furi volt, rosszabb mint reggel.Nem szúrt, csak mikor valami bennevan a szemben.Kivettem és még most is érzem hogy valami tuti belement és még mindig ott van.Lehet a szempillaspirál vagy valami szösz csak de nagyon rossz volt.Remélem holnapra elmúlik és megszokom a lencsét, mert 6 havi adagot vettem.

11. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2011. júl. 5. 22:12
nekem 5
10. Szilvamama (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2011. júl. 5. 21:47
Szia! 13 éve viselek kontaktlencsét, még nem fordult elő olyan, hogy "csak úgy" kivegyem nap közben. Szoliban, szaunában, úszás közben stb. sem. Egyébként végszükség esetén a tiszta víz is megteszi, én egy fiola műkönnyet hordok magamnál.
9. Baby0309 (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2011. júl. 5. 19:49

Szia! Nekem nem múlt el :( Váltottam lencsét,az sokkal jobb,főleg ha alszok benne(mert abba lehet),mert másnap szinte alig is érzem! De mégis...

Ha még csak ma kezdted hordani,akkor sztem normális,h érzed még,bár ismerősöm mesélte,hogy neki,olyan mintha bent se lenne semmi a szemébe. Irigylem :)

2011. júl. 5. 19:46
És nektek hány nap után múlt el az idegen test érzése?
2011. júl. 5. 19:22
És hol találok szép mintás tokokat?
6. mandella (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2011. júl. 5. 19:19

mondjuk én sem vettem ki szolizásnál régen... sem úszásnál, sem semminél :)


viszont ha valahova elmész, és csak a tok a folyadékkal van nálad, de mondjuk valami miatt friss, tiszta folyadékra van szükséged, mert ráment vmi a lencsére, és meg kell tisztítani, hát szóval akkor mégis jobb, ha nálad vana folyadék is, már lehet kapni utazó (kisebb) méretben is, néhány millis.

2011. júl. 5. 19:17

szia. Én a szoli alatt nem veszem ki a lencsét. Semmi bajom nem volt még eddig. Sokkal jobban árt, ha koszos értem ez alatt szolis kézzel teszed vissza. Ha van a szoliban kézmosó az teljesen jó.

Vagy arra a 1o percre kiveszed otthon és felteszed a szemüveget.

A folyadékhoz adnak tokot, amihez tudsz venni egy lencsetokot. Olyan, mint a szemüveg tok, csak a klencse tokját kell belerakni. Tök jó csajos mintákban láttam az optikusnál.

Amúgy, ha valahol csak egy napig alszom, akkor én is igy csinálom, hogy a tokot viszem a folyadékkal, de jártam már úgy, hogy kifolyt. :(

2011. júl. 5. 19:16
de persze vidd nyugodtan, csak jól tekerd rá a tetejét, nincs bosszantóbb, mikor szanaszét folyik a táskában
2011. júl. 5. 19:14
én még a tokot se viszem sehova :)
2. mandella (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2011. júl. 5. 19:13
viheted szerintem nyugodtan, bár nekem hosszú évek óta már nincs lencsém
2011. júl. 5. 19:11

Sziasztok!

Ma kaptam kontaktlencsét és az lenne a kérdésem, hogy ha megyek valahová, hogy ne kelljen cipelnem a folyadékot is csinálhatom e úgy, hogy csak a tokot viszem benne friss folyadékkal.Mert ha például elmegyek itthonról és a szoliba megyek ott ugye ki kell venni, de hogy ne cipeljek annyi mindent jó e ez így, vagy egészségtelen és veszélyes?Meg ugye máskor is lehet hogy ki kell venni valami miatt.

A másik kérdésem, hogy tud e valaki valami szuper kis tokot ajánlani.Azért olyat, amit megtalálok a táskámban is, szóval nem ezekre a kis békákra gondolok.Köszi szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook