Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony progeszteron szint! fórum

Alacsony progeszteron szint! (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. Viki77_2 (válaszként erre: 57. - Bcicus)
2013. máj. 10. 18:44

jah, de ha elérnél egy kellő szintű progeszteron telítettséget?

Nem csak úgy párszor meghozni vele?

Persze, tudom hogy azt kéne elérni hogy legyen tüszőrepedés meg minden, csak félek a túlstimutól, és mondom, az arra való gyógyzsereket csak akkor adják ha gyereket akarsz. Úgyhogy nem létezik hogy ne legyen egy hosszabb távú megoldás a hormonokra annak is aki csak egészségesebb akar lenni.

És ne gyertek a diétával meg a mozgással :D

57. Bcicus
2013. máj. 10. 18:31
Ha valakinek nincs peteérése az semmire nem megy a progipótlással, akkor max akkor van értelme, ha már régóta nem jön meg meg lehet velehozatni a mensit.
56. Viki77_2 (válaszként erre: 55. - Márta82)
2013. máj. 10. 18:26

Persze, valszeg arra mennek, de ahhoz stimu kell ugye az agyalapi mirigynek, vagyis klosty... Azt meg csak gyerek szándékkor adják, nem hiszem hogy lehetne évekig szedni csak 4-5 napon... De ha PCOS-ben egyrészt az LH túltermelés, másrészt az IR miatt alacsony a progi, és mivel alacsony, még jobban bepörög a folyamat, akkor miért nem próbáljuk meg a progit pótolni?

Akármi miatt is alacsony, nem kéne tényleg pótolni, az egy tök fontos hormon, és 4-es vasakra meg már írják is azonnal a vastablettát, akkor béka s.gge alatti progira miért nem írják azonnal az Utrot? Mondjuk időzítve?

Sztem már bocs, de 15 év alatt mindig újra és újra azt tapasztalom, hogy egyrészt lusták, másrészt meg még egy széntablettát se lennének hajlandóak felírni ha az nem protokoll. Utóbbit is megértem, de érted, kínlódik az ember meddőséggel, leadhatatlan túlsúllyal, aszkéta diétával, és lehet hogy egy egyszerű hiánypótlás ha meg nem is oldaná, de javítana.

A progeszteron a ciklus 2. felében hat napig van tetőn, amúgy végig egész alacsony. Abban a hat napban kéne szedni, nem? Nekem a szép magas kb. 70 helyett 2,6.... Na nemár.

55. Márta82 (válaszként erre: 54. - Viki77_2)
2013. máj. 10. 17:01

Amúgy endo doki nekem sem írt fel progipótlást, lehet arra mennek hogy helyre hozzák a peteérést és akkor a progi se lesz alacsony, de nem tudom...

A nődoki írta fel, 1 ciklusban szedtem és az endo doki azt mondta csak azt szedjem amit ő felír

54. Viki77_2 (válaszként erre: 52. - Cukoj)
2013. máj. 10. 16:18

Szia,

most olvasom csak amit írtál.

Na ugyanez nálam is, soha nem estem teherbe, PCOS nekem is. És ugyanezzel a dumával küldött el az orvos, mikor progeszteron pótlást kértem.

Igaziból, D vitamin hiányra és még vashiányra is írták fel egyből a tabikat, 2. ciklusféli progeszteron hiányra meg semmit... Most komolyan, miért van ez???

53. Márta82 (válaszként erre: 52. - Cukoj)
2013. ápr. 17. 08:08

Nem csak akkor kapod ha terhes vagy. Nekem felírta a doki pont azért mert nem jön a baba és véreredmény kimutatta hogy alacsony.

Duphastont szedek a ciklusom 15-ik napjától 10 napon át, napi 1 szemet.

Különben ha PCO akkor valószínű nincs ovu vagy nincs mindig ha jól tudom, ez miatt is lehet alacsony a progid, mert ha nincs peteérés akkor ne termelődik elég.

52. cukoj
2013. ápr. 16. 21:48
Sziasztok. Nekem is alacsony a progim +ir-em és pco-m is van..de jò úton haladok. Engem 1dolog nagyon érdekelne...ugyebàr ha alacsony a progid a megtermékenyített petesejt nem tud megtapadni, vagy nincs is pé-d. Tehàt nem jön létre terhesség. De a progeszteron pótlást csak akkor kapod ha már terhes vagy, de vmi problèma merül fel....Kérdem èn...szar progeszteronszint mellett hogy legyek terhes????? Ez egy ördögi kör...De kérem javítson ki valaki ha rosszul tudom!
51. Márta82 (válaszként erre: 48. - 'Agica')
2013. márc. 22. 14:30

A prolaktinom nekem 31 és én is bromocriptint szedek rá, napi fél szemet 1 hétig, az pont ma van és már 1 egészet kell innen szednem. Egy hónap után vissza kell mennem az endokrinológushoz hogy nézzük majd meg hogy hat a gyógyszer.

Nekem a progim 7,5 volt peteérés után 5-6 nappal, de az is kevéske.

Neked hanyadik napon volt 1 a progid? mert nem mindegy...

50. Márta82 (válaszként erre: 46. - Kutykurutty3)
2013. márc. 22. 14:28
jaj de jó, ez reményt keltő számunkra is:)
49. kismacskák (válaszként erre: 48. - 'Agica')
2013. márc. 22. 14:24

Szia, csak nézelődtem itt a fórumon, hogy vannak-e itt alacsony progi szintesek. És most láttam, hogy nemrég írtál.

És hogyhogy máris inszemre mész? A hormonjaidat nem teszik rendbe? Mert azt írtad hogy nem jók, manapság a hormonok rendbe tehetők ha csak azzal van problémád. Amúgy nekem is alacsony a progim, a többi hormonom jó, és jövő héten megyek én is inszem. után érdeklődni a nődokimhoz.

48. 'Agica' (válaszként erre: 46. - Kutykurutty3)
2013. márc. 19. 20:18

Szia!


ne haragudj, hogy ismeretlenül írok.

Olvastam, hogy hasonló problémád volt, mint nekem.

Ma voltunk az orvosunknál. Sajnos a hormonok nem igazán működnek rendesen.

A prolaktinom magas: 26,6

A progeszteron pedig alacsony: 1

Párom spermaképe sem jó- közepesnek mondható.


Szóval. felírta nekem is a bromocriptint. A következő hónapban kezdjük az inszeminációt.

Viszont olavsom, hogy neked más gyógyszereket is adtak.

Nektek nem is volt inszem?

Lehet, hogy kezelhetnének minket is gyógyszerrel?

Megosztanád a tapasztalataidat?

Köszi!!! :)

47. exti30
2012. dec. 17. 13:15

sziasztok

nekemis progeszteron szintem kicsi es babat szeretnenk a eloszor irtak 10napi 200mg progeszteron t es 2xszer kellet vegyem !MOST MEG harom honnapig kell szedjem utrogestan 100mg eegyet egynap melle adta szedni folsavat es a centrum maternat! VALAKI MEGTUDNA MONDANI HOGY EZZEK SEGITNEK TEHERBE ESNI? ES MIKORATOL VAN HATASA AZ UTRUGESTANANK?

2011. júl. 5. 17:42

Nekem is alacsony volt, sőt nem volt peteérésem sem, és magas volt prolaktinom....hogy ne legyen egyszerű...

Szóval peteérésre a clostyt kaptam, lett is tőle, hogy meg is repedjen a tüsző, és vastagodjon a nyálkahártya, erre kaptam injekciót, amiben van hcg és progeszteron is. A prolaktinra bromocriptint szedtem.

A gyógyszereknek volt mellékhatása, de már jól vagyok, és harmadik hónapban állapotos lettem.

45. turkkati (válaszként erre: 7. - Corolla13)
2011. júl. 5. 14:37

A kar vagy a comb belső oldalára kell kenni, ahol vékony a bőr. Én a változókori tünetek elkerülése miatt kenem, teherbeesés elősegítéséért más az adagolás. Nézdd meg azt az oldalt, és ha még van kérdésed meg tudom adni az e-mailcímét az egyik tanácsadónak.

Üdv: Kati

44. nikletty (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2011. júl. 5. 14:21
ezzel én is egyetértek, mindenkinél úgy akit ismerek úgy volt ez, hogy egy vérvétel ciklus elsőfele, aztán második fele, úgy lehet a hormonokból látni volt-e peteérés, ill. megfelelő-e a progi... de peteérést legjobban még uh-val lehet ellenőrizni...
43. nikletty (válaszként erre: 16. - Corolla13)
2011. júl. 5. 14:18

Szia!

Ez kicsi hüvelygolyók (párom francia drazsénak nevezte el, akkorák :P )amit fel kell helyezni, mert mivel sokáig kell szedni jobb a szervezetnek mint szájon át szedni (mert olyan fajtája is van), és áll. jobban is felszívódik ott lent.

Nincs semmi különösebb mellékhatása, csak ugye kicsit folyik vissza, az kicsit kellemetlen de nem vészes, megszokható, amíg kell.

42. Corolla13 (válaszként erre: 41. - Bcicus)
2011. júl. 5. 13:58
Köszi! Ha gondolod, priviben írd meg, hogy kit ajánlanál. Aztán meglátjuk, hogy hogy alakulnak a dolgaim.
41. Bcicus (válaszként erre: 40. - Corolla13)
2011. júl. 5. 13:52
Menny el egy endo dokihoz a hormonokhoz ők értenek, ha gondolod tudok ajánlani.
40. Corolla13 (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2011. júl. 5. 13:47
Én is erre gondoltam, hogy miért akar egyből gyógyszert szedetni, mikor egyelőre még sehol nem tartunk. Ha továbbra is ilyen marad az orvosom, akkor tényleg másikat kell keresnem. Az idő meg megy, de nem mindegy, hogy "hogyan".
39. Corolla13 (válaszként erre: 36. - Cseke149)
2011. júl. 5. 13:43
Igen, én ezt hiányoltam a dokimnál az eddigi konzultációk során. Eddig még csak szóban és szóban "vizsgált". Kivéve a rákszűrést.
38. Bcicus (válaszként erre: 37. - Corolla13)
2011. júl. 5. 13:43
Amíg nincs 3.napi hormon sorod ne szedj be semmit.
37. Corolla13 (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2011. júl. 5. 13:42
Jaj, lehet hogy rosszul értelmezhetően írtam, 3. napi eredményem nincs, hanem három napi, amit be is írtam lentebb. 18., 20. és 22. napi eredményeim vannak. Majd nézd már meg légyszíves. Köszi!
2011. júl. 5. 12:36
Ja, és engem végig monitorzott a doki a ciklusok folyamán. Vérvétellel és ultrahanggal is ellenőrizte, hogy hatásos-e a kezelés.
35. cseke149 (válaszként erre: 1. - Corolla13)
2011. júl. 5. 12:28

Szia!


Nekem is alacsony volt a progeszteron, a prolaktin meg magas. Mindkettőre gyógyszert kaptam.

A 3. kezelt hónapban terhes lettem! ;) A hónap végén lesz 1 éves a lányom.


A kezelés mellett szedtem villarosat, voltam kineziológusnál(ez már a feltételezett fogantatás napján volt), reflexológusnál (ezt is a fogantatás idején kezdtem) és épp a sikeres ciklus 7.napján csináltak egy ultrahangos petevezető átjárhatóságit.

Hogy végül melyik segített. Egy biztos. A 7. napon, amikor az átjárhatóságot nézték már 23mm-es volt az egyik tüsző.

34. Zebra25 (válaszként erre: 33. - Corolla13)
2011. júl. 5. 12:01

és milyen lett a 3. napi véreredményed?

betudnál párat másolni?

33. Corolla13 (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2011. júl. 5. 11:59
Igen, közben beszéltem a dokival, vissza kell majd mennem hozzá. Úgy mondta, hogy a ciklus 5. napjától a 10. napig napi 1 szem Clostilbegyt nevű gyógyszert kell majd szednem. Legalábbis előreláthatólag. Viszont nem tudom megnézi-e azt, hogy egyáltalán van-e peteérésem... A 3 vérvétel eredménye alapján hozta ezt a döntést. Érdekes.
2011. júl. 5. 11:54
Én ovulációs mikroszkópot vettem, hogy megtudjam, egyáltalán van-e peteérésem. A kép szerint van.
2011. júl. 5. 10:08

Előbb tudni kellene, hogy van e spontán peteérés, mert attól is lehet alacsony a progid.

Viszont hiába szeded a progipótlót attól nem lesz peteérésed.

Cikluskövetés kellene uh-van a peteérés időszakában. Aztán egy 3. napi vv-el és az alapján dönteni.

30. Bcicus (válaszként erre: 20. - Corolla13)
2011. júl. 5. 09:39
A helyedben csináltatnék egy teljesen 3. napi hormon sort abból sok minden kiderülne.
29. Bcicus (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. júl. 5. 09:38
Akkor irány az anedokriológus, ez már nem nőgyógyászati baj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook