Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hülyeséget csináltam? Lehet bajuk a kiscicáknak így? fórum

Hülyeséget csináltam? Lehet bajuk a kiscicáknak így? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 1. 19:21

Nálam jelenleg hat cica van,abból csak egyet akartam én,a többi,befogadott.

Mondhatom ahány cicus ,annyi féle,az anya cica,aki már négy éves,idén azzal lepett meg,hogy szinte az orrom előtt kezdte ki potyogtatni a kicsiket,még jó hogy számitottam rá,hogy hamarosan jön a szaporulat.Egy másik pedig a szbad ég alatt csövezett az öt kis kölyökkel,pedig lett volna helye nálam fáskamrában is,ami olyan hogy mge oldott a szabad ki be járkálás .Ő végül el vitte őket,többé nem is hozta vissza.

Most három ki cica kölyök van nálunk,de már van gazdájuk,igy marad a törzs tagság,őszig.

24. amacska (válaszként erre: 10. - 53dfddad18)
2011. szept. 29. 11:15
bucika! régebben vizbe fojtották?ma is és egyébb borzalmak,anyu már számtalanszor rohant macskát menteni ha arról halott hogy valahol gyilkolni készülnek
23. amacska (válaszként erre: 7. - 470f6cae11)
2011. szept. 29. 11:11
hát én is....ezért gyarapszik mindig a családunk ,lehet ez a cica is otthontalan beszélned kellene állatvédőkkel
2011. júl. 5. 10:48
Nos, a husi elfogyott reggelre, és a kiscicák még mindig itt vannak...úgy néz ki, hogy talán nem viszi el őket az anyuci, ha jó kaját adok neki!:D
2011. júl. 4. 21:53

A nagybátyám állatorvos, ő intézi ezt nálunk...sok befogadott állatunk volt már, soknak találtunk is gazdit...most is úgy tervezem, hogy kettőt megtartunk, kettőnek pedig gazdit keresünk...

Nagyon szépek amúgy: van egy hófehér, és a másik három pedig zsemle szinü, de más-más árnyalat...:)

20. Dolores007 (válaszként erre: 18. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:51

Az! :)

Vérmacska! :D

2011. júl. 4. 21:49

Szia!


Az én cicám is így lett, ablak alatt találtuk, picike volt, fekete és nagyon hangos:) Azóta 3 éves, ivartalaníttattuk, 2x szült is, elpusztultak a kicsik sajnos. Jó hallani ilyen állatszerető emberekről:) Off vége, bocsi:)

Ha érzi hogy szereted, nem zargatod őket, ott hagyja, akkor megbízik Benned :) szerintem se aggódj, ha egészségesek, megmaradnak, felnőnek, csak ivartalaníttasd őket, mielőtt 20 cicád lenne egy szép reggelen:)

18. hunter-erdei (válaszként erre: 17. - Dolores007)
2011. júl. 4. 21:46
Szóval ő egy igazi macska lelkü macska!:D
2011. júl. 4. 21:45

Én a kamrában találtam egyszer egy pici cicát, annyira apró volt, valszeg az anya elvitte a többit, ezt meg ittfelejtette, vagy elcsavargott addig a pici, nem tudom.

Zabpelyhes tejjel neveltem fel. Én már elköltöztem, de anyumék gondozzák azóta is, ivartalanítva is lett. Nagyon ronda szegény, meg nyáron nagyon vékony, szinte 2D-s, egész nap "melózik", kergeti a pockokat a szántóföldön, meg sajnos felmászik a tujákra és elkapja a rigókat...

2011. júl. 4. 21:42
Köszönöm a válaszokat, majd reggel kiderül, hogy itt maradtak-e, vagy elvitte máshová a kicsiket!:)
15. Crepoirt (válaszként erre: 1. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:42
Ne aggódj! Semmi bajuk sem lesz! Adj az anyukájuknak inni és ennivalót! Ő tudja mi a jó nekik!
14. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:39

Nem lesz semmi bajuk,de ha a mamacica gazdátlan akkor etesd-itasd őt mindig:)

Örülök hogy vannak ilyen emberek mint Te:)

13. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - 470f6cae11)
2011. júl. 4. 21:38
Az enyém is:(Az egyik cicánk befogadott cica,egész kicsike volt és bedobták az ovi udvarára,onnan hoztuk el.
2011. júl. 4. 21:21

A cica választja ki magának a számára legjobb helyet a világrahozatalról. És ez mindegy, hogy a rekamié alja, vagy a padlás eldugott sarka, amit ő a legbiztonságosabbnak érez. Ha van gazdája, akkor semmi tennivalód. De nincs kizárva, hogy esetleg majd leteszi eléd 3-4 hét múlva a cicákat bemutatni.

Ha pedig veszélyt érez, már költözteti is a családot .)

11. 470f6cae11 (válaszként erre: 9. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:21
Én is. Tejesen k.o. a napom, ha látom kidobálva őket :((
2011. júl. 4. 21:20

Az a gond a macskákkal, hogy exponenciálisan szaporodnak.

Régebben a fölös macskatermést vízbe fojtották.

Ma már ivartalanítással megelőzhető a dolog.

9. hunter-erdei (válaszként erre: 7. - 470f6cae11)
2011. júl. 4. 21:18

én azért szeretném ezeket most megvédeni, mert megtartanám őket!

Én nagyon állatszerető vagyok, ha tehetném az összeset befogadnám...:)

2011. júl. 4. 21:17

Akkor hagyjam a kicsiket, de az anyának tehetek ki ennivalót és vizet?

Nem a mi macskánk, szóval lehet hazajár enni...

2011. júl. 4. 21:17

Az nem igaz, hogy eldobja a kiscicát az idegen szag miatt. Nagyon erős az anyai ösztöne. Ha aggódik, legfeljebb elviszi őket.

Az már inkább gáz, hogy miért nem otthon szült. Remélem, nem dobják ki a kismacskákat a gazdái. Júniusban és szeptemberben tele az út széle kidobott kiscicákkal.

Tiszta lelki beteg vagyok tőle :(

6. 53dfddad18 (válaszként erre: 2. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:17
Ha nem lesz gazdájuk, úgyis sanyarú sors vár rájuk...
5. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:15

A nyest marása valóban veszélyes a cicákra.

A melegtől viszont nem lesz semmi bajuk.

Az anyacicának legyen bőven enni- és innivalója.

A macskának 9 élete van...

2011. júl. 4. 21:14
Ne idegeskedj!Az anyukájuk tudja mi a jó nekik!
3. 1da9380ac7 (válaszként erre: 2. - Hunter-erdei)
2011. júl. 4. 21:12
Az anyamacska valószinüleg elviszi őket ha nem találja biztonságosnak a vackot.
2011. júl. 4. 21:11

Egy szomszéd cica a tetőnk alá szült meg 4 kiscicát...kb 1 hetesek lehetnek, ma vettem észre. A szobámból nyilik egy kis ajtó, a mi a tető alá vezet. Nos, mivel ott ez a szúrós üveggyapot van, a cicák alá tettem egy puha törölközőt és raktam be az anyacicának ebédről megmaradt husit.

Attól félek, hogyha megérzi a szagomat rajtuk, elviszi őket...


A másik baj, hogy sajnos felénk nagyon sok nyest van és ide is fel szoktak jönni, a múltkor üres tojáshéjat találtam..:(


A harmadik probláma, hogy kb 40 fok van a tető alatt, nem lesz bajuk a kicsiknek?


Segitsetek légyszi, mert nem szeretném, ha bajuk lenne!

Köszönöm.

2011. júl. 4. 21:08
Hülyeséget csináltam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook