Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsét hordók, segítsetek tanácsot szeretnék! fórum

Kontaktlencsét hordók, segítsetek tanácsot szeretnék! (beszélgetős fórum)


28. rora
2014. máj. 12. 21:42

Sziasztok!

Lassan 10 éve hordok havi lágy kontaktlencsét. Olvastam a hozzászólásokat és örömmel látom, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy simán lehet mondjuk másfélszer annyi ideig használni, mint mondják. Viszont azt nem tudtam, hogy ha nem hordjuk, akkor is ki kellene dobni 1 hónap után. Nem úgy van ez, hogy 30 alkalmat akkor is szabad "legálisan" hordani, ha pl. csak heti 2-3 nap hordom?

27. Volpertinger (válaszként erre: 23. - Melindike)
2011. júl. 4. 19:54

Én pl nem tudok csak úgy bemenni, mert cilinderes, bonyolult sz*rság, meg kell rendelni, és kb 10 nap múlva van kész:(

Irigylem a "sima" dioptriásokat, azokat meg pláne, akiknek egyforma a két szeme.

26. melindike (válaszként erre: 24. - Baby0309)
2011. júl. 4. 19:43
Nem tűnnél hülyének! Szerintem meg kell, hogy értse, most nincs pénzed csak 1 pár lencsére. Bármikor adódhat olyan szitu, amikor az embernek szüksége lehet gyorsan 1-1 db-ra.
25. Rish67 (válaszként erre: 4. - Baby0309)
2011. júl. 4. 19:25

Szia,én 10 éve hordok kontaktot,nem lesz baja a szemednek, ha beteszed.

Üdv.

24. Baby0309 (válaszként erre: 23. - Melindike)
2011. júl. 4. 19:04
Na pont erre gondoltam én is,h megkérdezem,de valamiért nem mentem be. Gondoltam arra is,hogy próbalencsét ha esetleg eladna nekem egy napi használatosat....nem tudom,nem akartam hülyének tűnni. De mit vesztek vele,holnap lehet megkérdezem.
23. melindike (válaszként erre: 21. - Baby0309)
2011. júl. 4. 17:57

Az nem lehetne megoldás, hogy elmész az optikusodhoz és megpróbálsz tőle venni 1 pár lencsét?

Szerintem, ez minden optikában megoldható...

2011. júl. 4. 17:55
1-2 héttel én is rendszeresen túlhordom a lágy lencsémet, de ennél is tovább azért nem kísérleteznék vele még akkor sem, ha egyébbként jó állapotban van.
2011. júl. 4. 17:53

Köszönöm szépen a válaszokat :)))

Akkor azt hiszem,egy alapos tisztítás után nyugodtan bent hagyhatom pár órát,lagziba megyek! Most nem tudom megrendelni a lencsét(2 dobozzal kéne rendeljek,mert nem egyforma a szemem)és anyagilag most nem tehetem meg!

Még egyszer köszi mindenkinek :)

2011. júl. 4. 14:50

Azt azért hozzátenném, hogy régebben félkemény lencsém volt, napi szinten is túlhordtam (a megadott 8-10 óra helyett akár 16 órát is bent volt), illetve hónapszámra is, azt hiszem, fél év helyett 8 hónapig. És lett belőle problémám, bevérzett a szemem, kis hajszálerek megvastagodtak. kurvára fájt, szepcsepp 1 hónapig, és 1 évig nem használhattam kontaktlencsét.

Szóval azóta óvatosabb duhaj vagyok :)

2011. júl. 4. 14:48

Én is 1 hónapos lágy lencsét használok, és simán túlhordom 1-2 héttel.

Valahogy megérzed, ha már cserélni kell. Kiszárad, direkt pislognod kell, kicsit nyom, ilyenek.

Nekem úgy kell rendelnem, hogy egyben félévi adagot, tehát 6-6 balos és jobbos lencsét (nem ugyanolyan a két szemem). Egyszer csere után két nappal tisztításkor eltéptem az egyiket. Azt hittem, felrobbanok. Tehát így maradt eggyel kevesebb jobboldali lencsém.

Aztán végülis megoldottam, a bal oldalit rendesen lecseréltem 1 hónap után, a jobb oldalit pedig 6 hét után cseréltem le, és a következő jobb oldalit is 6 hét után cseréltem le. Így a jobb oldal lencséi "utolérték" a bal oldalit. És nem lett semmi bajom.

2011. júl. 4. 14:46
Én is túl hordom, semmi baj sincs. :)
2011. júl. 4. 14:39

Szia, én is tovább hordom a lencsét, kb addig amíg érzem hogy még nem bántja szememet, az egy hónapos kibír kettőt is álltalában(volt hogy még többet).

igaz nekem olyan van amit nem kell naponta kiszedegetni, én ezzel alszom, így nem sérül a lencse ki-be rakás során.

2011. júl. 4. 14:34
2 héttel simán hordható tovább, a 3*annyi idő már tényleg durva. Én 6-8 hétig használom a havi lencsét (16 éve), mindig felírom, mikor cseréltem, de soha nem nézem meg a naptárat, hogy mikor kellenem megint, hanem érzem a szememen, h. kezd elhasználódni a lencse, na akkor nézem meg a naptáram, és mindig ez a 6-8 hét szokott eltelni, nagyban függ attól, esténként meddig hordtam. Szóval csak nyugodtan, optikus ellene lesz, hiszen nem érdeke mást mondani.
2011. júl. 4. 14:31

Az én lencsémet elvileg 2 hetente kell cserélni újra. Én mindig 3 hetet hordom, de eddig nem volt gond.

Nekem azt javasolták, mivel ilyen régóta viselem már a lencsét, hogy heti egy napot tartsak, mikor nem teszem fel. Hááát, igyekszem betartani.

14. Binky
2011. júl. 4. 14:31

Addig hordhatod nyugodtan, amíg nem kezd kiszakadni, pl. a lencse széléből nem hiányzik egy darab. Mondjuk volt már, hogy a szememben szakadt szét egy kontaktlencse kivételkor több darabba...na azóta van, hogy egy hónapig sem hordom, nekem sokszor nem tart ki addig. Leginkább emberfüggő.

(Pl nekem zselés körmeim vannak, ha hosszabbak, akkor gondok vannak a kivétellel)

13. miel77 (válaszként erre: 12. - Eni26)
2011. júl. 4. 14:23
igen, nekem is volt ismerősöm aki ált. 3szor addig hordta, aztán pár év múlva kiderült hogy használt lencse széle vhogy a szemgolyóján okozott vmi sérülést. Nem szabad nagyon sokáig túl hordani, de pár hét nem gond, ezt a dokim is mondta.
12. Eni26
2011. júl. 4. 14:21

Pár hét... nem tudom pontosan.

Van ismerősöm,aki fél év elteltével is használta. Semmi baja nem volt a lencsének,és a szemének sem okozott gondot.

11. miel77
2011. júl. 4. 14:21
Én is pure visiont használtam anno, kb. 10 évig kontaktlencséztem. Én általában mindig túl hordtam, kb. másfél hónapig, spóroltam :) akkor cseréltem ha már szúrt, vagy nem volt az igazi. Jól tisztítsd meg, sztem nyugodtan visszarakhatod, nem telt el olyan sok idő. 2 hónapnál tovább nem hordtam sosem, de 1-2 hét még nem okoz problémát.
10. Baby0309 (válaszként erre: 7. - Pinkyke)
2011. júl. 4. 14:20

Értem,hát ez jó hír :)

Na tényleg mennem kell,ne sokára vissza nézek!

Köszi

9. szisi (válaszként erre: 4. - Baby0309)
2011. júl. 4. 14:19

Semmi bajod nem lesz, tedd csak fel nyugodtan.

Ha belegondolunk, van 28 napos hónap is, meg 31-es is... Ha tökéletesen tiszta és ép, illetve kellően nedves a szemeden is, nincs félnivalód.

8. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Eni26)
2011. júl. 4. 14:19
Szia! És mennyi nap volt a max túlhordás neked? Mert nekem kb 2 hétről lenne szó.
2011. júl. 4. 14:19
Szia! Nekem a szemészorvos mondta, hogy a havi lencsét 6 hétig nyugodtan lehet hordani, ha megfelelően tisztán tartod. Azt is hozzá tette ,hogy az optikusnak ne nagyon említsem, mert neki ugye ez nem érdeke. :D Igaz én neten szoktam rendelni.
2011. júl. 4. 14:17
Most el kell szaladnom egy időre,de visszanézek később,köszi addig is,aki válaszol!
2011. júl. 4. 14:17

Szia!


Nekem nem okozott sosem problémát,ha 1 hónap leteltével használtam.

2011. júl. 4. 14:15

Június 27.-én telt le az egy hónap,hogy a havi lencsémet már nem használhatnám.(Pure Vision).

Nem dobtam ki,a folyadékban van azóta is,de nem használtam.

Kérdésem,hogy szerintetek szabadna július 9-én újra beraknom a szemembe még egyszer utoljára???

Nem igazán merem,de tapasztalatom sincs,hogy aki szokott csalni az idővel annak okozott-e gondot.

Köszönöm

2011. júl. 4. 14:14
Én is azt hordok, már 11 éve. Mit szeretnél tudni?
2011. júl. 4. 14:13
Szia! mi a probléma?
2011. júl. 4. 14:13
Kontaktlencsét hordók, segítsetek tanácsot adni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook