Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barnás folyás terhesség alatt fórum

Barnás folyás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. pnegab
2016. máj. 29. 22:14
Nekem is volt barnás folyásom, először élénk piros vérzésként jelentkezett. Szerencsére, semmi baj nem volt, egy ciszta kipukkant. Az első terhességem volt, most lesz a "baba" 13 éves és egészséges. :) Gondolom, h ez mindenkinél más-más.
70. lapbarna (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2016. máj. 6. 19:57

Köszönöm, hogy megosztottad velem és a fórum bármely olvasójával gondolataidat egy ilyen problémáról, ami sajnos sok nővel megtörtént-megtörténhet! Természetesen megértem, ha te csak csuklóból kommenteltél, hiszen a drukk, hogy biztos semmi baj nincs, nyugodjon meg, akivel ilyesmi van (barnás folyás terhesség alatt), biztos többet ér, mint egy javaslat, hogy menjen orvoshoz. Lehet, hogy 100-ból 99 nőnek sosincs problémája a terhesség alatt. Nekem már volt. Csupán 6-szor. Ha jól emlékszem, valahol azt olvastam, neked is volt egy vetélésed. Azt gondolnám, megérted, ha én szeretnék mást megkímélni a fájdalomtól...de ezek szerint nem.

Fogd már fel, hogy nincs veled bajom, nem neked mondok ellent, egyszerűen a saját álláspontomat képviselem. Részemről szívemből kívánom, hogy ityikének (akinek a hozzászólása kirobbantotta ezt a "vitát" közöttünk) a mai napon az orvos csupa jó dolgot mondott, és zavartalan lesz a további babavárása!

69. 388b941089 (válaszként erre: 68. - Lapbarna)
2016. máj. 6. 17:59

Mi van? XDDD


Most irjam le neki h az elso terhessegemnel barnas verzesem volt es masnap elveteltem?! Ez eleg erdemi informacio?! Ezzel neki segitek szted?! Engedd mar el ezt a forumot inkabb!

68. lapbarna (válaszként erre: 67. - 388b941089)
2016. máj. 6. 16:25

Én úgy látom, jól beosztod az idődet: ellátod a két gyereket, a férjedet, a háztartást. Mindezek mellett még olyasmire is van egy kis időd, hogy sok fórumhoz hozzászólj, vagy akár írj ki. Mikor keltél? Nálatok milyen az idő? Mi van most rajtad? ... Persze, vannak komolyabb témák is, mint pl. ez itt lentebb. Tényleg nem értem, (de ez csak az én bajom) ha nincs érdemi hozzáfűznivalód vagy tapasztalatod, akkor miért szólsz hozzá?! Semmi gond, elfogadom, nem vagyunk egyformák. Szeretsz hozzászólni bármihez, gondolom én. Én csak olyasmihez, amit fontosnak tartok, vagy úgy gondolom, mivel velem is történt hasonló, megkímélném a kérdésfeltevőt a nemem jutott rossz tapasztalásoktól (esetleg).

Egyébként vannak fórumok, amiket figyelemmel követek, mert érdekelnek, de nem szólok hozzá, mivel nincs benne tapasztalatom, pl. Ikerterhesség.

Igazából nem is értem miről is vitatkozunk?!

67. 388b941089 (válaszként erre: 66. - Lapbarna)
2016. máj. 6. 11:23

Teljen az ido?! XD igen, baromi sok idom van egy othetes gyerek mellett.

Ilyen helyzetben semmi mast nem tudunk irni a kerdezonek csak annyit h szurkolunk h minden rendben legyen. Erdemben nem tudunk infot szolgaltatni,mivel nem vagyunk orvosom, de ha azok lennenk mèg akkor sem tudnánk az èteren keresztül megmondani neki a tuti. Pont te voltál az, aki teljesen felesleges hozzászólást irt.

66. lapbarna (válaszként erre: 65. - 388b941089)
2016. máj. 4. 05:48

Szerintem nem voltam rosszindulatú, csak felvázoltam, ÉN mit tennék az ő helyében. Ezért is is írt ityike ebbe a fórumba, hogy megkérdezzen másokat, ők mit tennének.

Nem minősítettem senkit (ellentétben veled), csak a hozzászólásodat, mert az bizony elég "langyos" volt. Ez a "drukkolás", hogy minden rendben legyen semmit sem ér. Én nem szoktam csak azért írni egy fórumba, hogy teljen az idő, de mindenkinek szíve joga akár az is.

65. 388b941089 (válaszként erre: 64. - Lapbarna)
2016. máj. 3. 19:30
Rosszindulatu voltal es rahoztad direkt a szivbajt, es itt k.vara nem rolam van szo, ebbol latszik h baromira nem erdekel teged a forumindito
64. lapbarna (válaszként erre: 62. - 388b941089)
2016. máj. 3. 16:40

Ahogy írtam, én az ő helyében orvoshoz mennék, de azonnal, már az első jelnél. Nekem volt hasonló, nem lett sajnos jó vége. Csak ezért írtam.

Volt már egyébként olyan, hogy valaki nem értett veled, és nem keltél ki magadból? Sok helyen észrevettem, hogy egyszerűen nem viseled túl jól az ellentmondást. Érdekes. Nem kritizálni akarlak, és főleg nem piszkálni, csak megállapítottam.

Valóban nem vagyok orvos. Te igen? Ja, nem. Oké.

63. 388b941089 (válaszként erre: 61. - Lapbarna)
2016. máj. 3. 16:27
Ennel tobbet es jobbat neked sem lett volna jogod irni, mivel nem vahy orvos, erdemben nem tudsz hozzaszolni!! Ez volt a leheto legjobb hozzaszolas ebben a szituacioban, nem az, amit te irtal!!
62. 388b941089 (válaszként erre: 60. - Lapbarna)
2016. máj. 3. 16:26

Ha nem ijesztegetni akartad akkor miert nem olyan infot vagtal be miszerint a terhessegek 90%-nal elofordulhat verzes, ami nem jelent vetelest vagy barmi mas rosszat hmmm????


Te nem sz.rnad ossze magad ha az o helyeben lennel es ezt olvasnad?


Miert nem megnyugtato hszt irtal?!?!!!

2016. máj. 3. 16:10

52. Vanessza7 2016-05-02 14:42

Sztem ne hasonlitsd magad mashoz, mas terhesseghez. Szoritok h minden rendben legyen!"


Ez a tanács kb. annyira volt hasznos, mint amennyire felesleges. (Szintén saját vélemény.)

60. lapbarna (válaszként erre: 59. - 388b941089)
2016. máj. 3. 16:06

Ugyanezt javasoltam én is lentebb, és azt is írtam, hogy nem íjesztgetni akartam. Azt írtam, hogy én az ő helyében orvoshoz mennék, nem várnék péntekig. Csak, hogy megnyugodjak. Ennyi. Persze, bármikor lehet írni, hogy ó, nyugodj meg, biztos nincs semmi baj! Aztán, ha mégis, akkor nincs bocsi, hát nem minden esetben jó megoldás a kivárás.

Hangsúlyozom: ÉN elmennék orvoshoz, de ez az ÉN véleményem.

59. 388b941089 (válaszként erre: 58. - Lapbarna)
2016. máj. 3. 15:30
Sztem butasag talalgatni es ijesztgetni a kismamakat. Minden terhesseg mas, nem lehet egy diagnozist rahuzni minden terhessegre. Nem forumot kell kiirni, hanem orvoshoz kell menni
2016. máj. 3. 15:10

Én ezt találtam:

A barnás folyás terhesség alatt általában nem jelent jót. Az első harmadban hormonprobléma okozhatja, ha ilyet tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz, ha a saját orvosod nem elérhető, akár az ügyeletre is, itt fel tudják írni azt a tablettát, ami megmentheti a babát."

Forrás: [link]

Mindezt nem azért írom, hogy bárkit megijesszek.

2016. máj. 3. 14:48

sziasztok!


Megnyugtatásként, nem mindig jelent a barnás folyás gondot.

Nekem mult héten 8 hetesen jelentkezett egy nagyon pici nagyon halvány barnás váladék. Ijedten rohantam az ügyeletre, majd megnyugtatott az orvos, ez nem vérzés eredetű semmi köze a babához, hanem egy kis hüvelyi fertőzés. Kaptam rá hüvelykapszulát pár napig kellett alkalmazni és el is mult.


Olyan kérdés is volt lentebb (igaz még 2013-as komment) hogy ha a menzesz helyett pecsételés volt lehet-e terhes - a válasz abszolut IGEN, nekem pont igy volt. Teljesen biztos voltam benne hogy meg fog jönni, de nem jött. Vártam pár napot aztán teszteltem egy nagyn szép pozitivat :)


mindenkinek sok sikert és boldog babavárást :)

56. ityike (válaszként erre: 55. - Ityike)
2016. máj. 3. 12:41
egyébként nem voltunk együtt se előtte se ebben a pár napban vigyázunk :)
55. ityike (válaszként erre: 54. - Lapbarna)
2016. máj. 3. 12:40
Szia megyek orvoshoz hála istennek azóta egy csepp sem kicsit megnyugodtam péntekre van időpontom aztmondta a védőnő elég akkor mennem ha nem észlelek újabb tünetet
54. lapbarna (válaszként erre: 51. - Ityike)
2016. máj. 2. 16:27

Bármikor mehetsz SZTK-ba, ha ilyen jellegű problémád van. A vérzés vagy barna folyás terhesség alatt nem túl jó jel. Élénkpiros vérzés jelentkezhet szetkezés után a méh nyakcsatornájából, de barnás folyás 14 hetesen szerintem nem okés.

Én elmennék orvoshoz, de ez az én véleményem. Biztos, ami biztos.

53. ityike (válaszként erre: 51. - Ityike)
2016. máj. 2. 15:08

köszönöm csak az az igazság ez nem az első terhességem és sohasem fordult velem ilyen elő tanácstalan vagyok a védőnő megnyugtatott kicsit de péntek messze van

de most semmi tünet hála istennek

52. 388b941089 (válaszként erre: 51. - Ityike)
2016. máj. 2. 14:42
Sztem ne hasonlitsd magad mashoz, mas terhesseghez. Szoritok h minden rendben legyen!
51. ityike
2016. máj. 2. 13:37
Sziasztok van itt olyan aki olvassa még ezt a fórumot és tudna segíteni?14 hetes vagyok és 3 napja erős aztán egyre gyengébb barna folyásom volt és görcsöltem orvoshoz pénteken megyek időpontra védőnőm szerint ha nem élénk piros vér nem kell túlaggódni..
2013. okt. 8. 23:04
Sziasztok! Légyetek szívesek segitsetek! Aug 23-án volt az utolsó mensim, asztán szept elején vért pisiltem rögtön orvoshoz mentem. Semmi rosszat nem találtak. 5 nap után múlt el. de még mindig nem jött meg csak barna folyásom van! Valószinű hogy terhes vagyok?
2013. okt. 5. 13:10

Sziasztok .

Segitseg !!

2013 . Majusaban 8 hetes (2 honapos) kismama voltam egy hetfoi napon vissza kellet volna menem a dokihoz de penteken barna folyas volt .. Ugy megijedtem , hogy egybol mentunk az ugyeletre a korhazba es megallpitottak , hogy ez egy elhalt terhesseg . :'( Most 2013 . Oktober 5. e szombat van es 4 hetes kismama vagyok :) Cigizek amire nem vagyok buszke , szerda este begurultam es csinltam egy tesztet ami pozitiv lett . Csutortokon mar mentem is az orvoshoz .. 3-5 napja barnas foyasom van azt mondta az orvos normalis kedden megyek ultrahangra .. Tegnap elmult a barna folyas szerintetek mi enek az oka ? Es szerdan megtuttam ugye , hogy kismama leszek es egybol leraktam cigit de kivanom micsinaljak aggodo anyuka aki szeretne babat ..

48. Zsebibaby01 (válaszként erre: 47. - Zsebibaby01)
2013. szept. 13. 14:02

Gondoltam írok ide egy kis eredményt,mert a védőnőm tanácsára elmentem dokihoz - magamtól is elmentem volna, csak kellett egy megerősítés.


Az orvosom nem volt meglepődve, mikor elmondtam a panaszomat, ugyanis egy vizsgálati eredményemet elnézték és 100%-ra nem mondható negatívnak,mely okozhat vérzést. Elmondták, hogy minden esetben amikor hasonlót tapasztalok irány a doki. Valamint 3 hónap múlva ismétlik a vizsgálatot.

A dignózis: Hpv+ kóros neoplasticus hámelváltozás.

Szóval drukkoljatok, hogy minden rendben legyen. :)

2013. szept. 12. 20:48
Sziasztok! 16 hetes kismama vagyok. Kb. 2 napja barnás folyásom van. Ez a tünet azóta van, hogy a párommal együtt voltunk. Lehet ennek köze a barnázáshoz?
2013. jún. 11. 09:16
Sziasztok ! Nekem sajnos elment a Kicsikém :( 3 napig barna folyás aztán egy éjszaka erős vérzés másnap mentem sürgősségre ott akkor csak lázat mértek és vérnyomást aztán adtak időpontot másnapra ultrahangra , ahol aztán kiderült, hogy nagyon pici és nincs szívhangja :( . Most várnom kell egy hetet és egy hét múlva kell vissza mennem ultrahangra állítólag addigra fel kell , hogy szívódjon ( szörnyű ebbe még bele gondolni is ) , ha nem szívódik fel kapok valami gyógyszeres kezelést ami kilökheti a szervezetemből , ha viszont nem lökődik ki akkor orvosi beavatkozásra lesz szükség. :( Nehezen tudom feldolgozni. Ajánlom mindenkinek , ha valami pici nem normális dolgot észlel terhesség alatt azonnal menjen orvoshoz és ne hagyja , hogy az orvos lerázza mindenképpen ragaszkodjon azonnali kivizsgálásra !!!
45. Beyya13 (válaszként erre: 41. - Gynemiho)
2013. jún. 8. 12:17
Szia ! Én is Angliában élek és 10 hetes vagyok nekem 3 napja van barnás folyásom és nagyon aggódom. Idegesít ez a helyzet , mert nem tudom mi van még semmilyen vizsgálaton nem voltam az első vizsgálatom állítólag 12 hetesen lesz ,de még arra sem kaptam meg az időpontot. Nagyon durva, hogy itt mennyire nem foglalkoznak a nőkkel a kismamákkal 4 hetesen voltam GP.-nél aztán 9 hetesen kaptam időpontot védőnőhöz , de egyik sem csinált semmilyen vizsgálatot amiből kiderülne, hogy jól van - e a picikém , jó helyen van - e stb... és most még ez is , ez a folyás még van két hetem mire talán kivizsgálnak addig akármi is történhet ,magándokira persze meg nincs pénzem :( . Kérdésem az , hogy - azóta minden rendben van veled ? voltál vizsgálaton ? Remélem nincs nagy baj nálad sem és nálam sem .
44. zebike11 (válaszként erre: 31. - Anriett)
2013. máj. 10. 16:29
Mi lett az eredmény? Megmaradt a picurkád? Nekem is ilyen tüneteim vannak és aggódom...én most tartok az 5. héten és gyenge barnás folyást vettem észre...de ma először.
2013. máj. 7. 12:49
S a másik, hogy a szakrendelésen a doki azt mondta, ha megszűnik hagyjam abba fokozattosan. S az én dokim meg azt mondta, ha elkezdtem volna szedni azt a 12. hét végéig kell szedni, mert eddig segíti a progeszteron a terhesség fenntartását. Tehát, ha hallgatok a szakrendelésen a dokira lehet, hogy nagyon nagy bajt csinálok, mert hirtelen lecsökkent volna a progeszteron szintem, s lehet elvezstem a babám, főleg, ha egyébként nem is volt progeszteron hiányom, s más okozta a barnás pecsételést.
42. Buboka85 (válaszként erre: 41. - Gynemiho)
2013. máj. 7. 12:36

Szia!

Nekem az 5 hét betöltése után volt barnás pecsételésem, hol megjelent, hol nem, aztán elmentem dokihoz, aki írt felt Duphastont, de másnapra megint elmúlt. Nem tudtam mitévő legyek, így bejelentkeztem a magánorvoshoz, akihez évente egyszer szoktam általános nőgyógyászati vizsgálatra menni, azóta hozzá járok. Ő azt mondta, nem bizonyított nálam, hogy a progeszteron hiánya okozná ezt a barnás folyást. Elképzelhető, hogy a szervezetm észbe kapott, hogy nem menstruált, de az is, hogy a hormonjaim változása miatt volt. Nagyon sok mindenkinél előfordul, a gyógyszert meg leginkább annak szokták felírni, akinek volt már vetélése, vagy lombik programmal sikerült babát várni, vagy korábbi hormonvizsgálatból kiderült, hogy progeszteron hiánya van. S ezen esetekben sokszor már a fogantatás előtt szedetik a gyógyszert, hogy a hormonok már a fogantatás időpontjában megfelelő szinten legyenek. Én szedtem magnéziumot, meg C-vitamint a Femibion800 mellé, most már csak a Femibiont szedem naponta. S arra a kérdésemre, hogy akkor sokat kell -e pihennem, azt mondta, hogy nem kell rekordokat dönteni semmibe, éljem, a kis megszokott hétköznapojaimat, legyek pozitív, s minden rendben lesz, próbálok hinni neki. De az nagyon nagy baj, hogy ultrahangra nem hívtak vissza, egyébként szakrendelésen itthon engem sem, de a magándokim ultrahangos a kórházba és ő egy hét múlva megnézte a babám, s ő ajánlotta fel és akkor már hallottam a szvíecskéjét is dobogni. Sokszor segít a gyógyszer, de sokszor azért írják fel, mert így azt mondják tettek valamit. Én azt gondolom sok esetben a vizsgálatok nagyon hiányosak, pl. vérvétel nélkül is simán felirták nekem is, pedig az alap lett volna szerintem, meg egy pár nap után újra uh, de semmi ilyen nem volt szakrendelésen.

S amúgy rendben vagy azóta?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook