Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem terem évek óta a mogyoróbokor? fórum

Miért nem terem évek óta a mogyoróbokor? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 9. 12:25
Hát nem mai fórum téma, de én a legjobb süteményt eddig mogyoróból sütöttem. Igaz kellett hozzá 1 óra, hogy fokhagymapréselővel megtörjek egy fél szatyor mogyorót. Ledaráltam dió darálóval, tettem hozzá porcukrot, rumot, tejet. Több nem is kellett. Olyasmi íze lett tőle mint a gesztenye pürének. Ezt a masszát betekertem leveles tésztába és így megsütöttem. Persze tojássárgájával megkenve a tésztát. 3 éve Karácsonykor csináltam utoljára ilyet, szegény anyám diós beiglie csak a második helyre került a vendégek listáján, és ezért egy kicsit sajnáltam is, mert nekem mindig is anyám diós beiglie volt a sütemények csúcsa karácsonykor :)
2007. nov. 30. 20:14

Szia Gina 73! :)


Összegyűjtöttem neked a mogyoróbokorról egy kis segítséget, remélem hasznát veszed! Én pl mókus-szinten szeretem a mogyit(a sima keményhéjút főleg), van a szüleimnél is mogyibokor. :) Szóval: a mogyoróbokor jól tűri a hideget, csak a kora tavaszi hirtelen hőcsökkenések szokták a barkák elfagyását okozni. Fénykedvelő növény, ezért árnyékban nem hoz gyümölcsöt, de a közvetlen napsugárzást is csak mértékkel kedveli. Ezért a déli fekvések nem valók neki, de szereti az északkeleti és északnyugati lejtőket! Nem igénytelen növény, legjobban a jó vízgazdálkodású, tápanyagokkal jól ellátott talajokon érzi magát. Vastag termőrétegre nincs szüksége, mert sekélyen gyökerezik. Éppen ezért rászorul a nyári öntözésre. Elég nagy a térigénye. Ezért - ha termést is várunk tőle -legalább 4, de inkább 5 m-re kell a bokrokat egymástól ültetni. Az ősszel vagy tavasszal ültetett csemetéket 20 cm magasságban vissza kell vágni, hogy elágazzanak. Később az elöregedett, vastag ágakat kell fokozatosan ritkítani.

A mogyoróbokor trágyaigényes növény. Komposzttal, istállótrágyával évenként meg kell szórni a környékét, és ősszel ássuk fel a talaját is.

Védeni kell a mogyorólisztharmattól, az almapajzstetűtől, a takácsatkától, de a legveszélyesebb kártevője a mogyoróormányos bogár. Ez az 5-9 mm hosszú, világosbarna színű ormányosbogár május-júniusban, elhúzódva rajzik, és az akkor még puha mogyoróba rakja le a tojásait. A mogyoró belsejében kikelő fehér kukac 6-8 mm nagyságúra fejlődik, szinte teljesen felhasználja a mogyorómagot, majd belülről 2 mm átmérőjű kerek ablakot rág a mogyoró héján, kimászik, a földre veti magát, és a talajban bebábozódik. A rajzáskor rázogathatjuk a bokrok ágait, hogy leessenek, de eredményesebb, ha május-júniusban kétszer-háromszor permetezünk Metation

0,2%-os oldatával.

Remélem segíthettem! :)

2007. okt. 26. 11:19
Hát köszönöm a tanácsokat egy -két évet még próbálkozom,
2007. okt. 25. 12:30
Apukámnak van mogyoróbokra,de sosem metszi,fekete talaj van alatta és trágyázva van:)Lehet ez a titok?:)Irtó sokat termett minden évben...vagy minden másodikban?Hm..nem is tudom..
2007. okt. 25. 12:17

Nos termést csak a 2 éves hajtások adnak, de magának a bokornak elég szellősnek kell lennie.

Az is igaz, hogy egy bokor önnmagában nem terem, mert keresztbe porzás van.

2007. okt. 25. 10:40
Lehet az időjárás miatt is
2007. okt. 25. 10:05
Az is lehet ,hogy rossz neki a talaj !!!
2007. okt. 25. 10:04
az enyém 2 év után hozott termést .
2007. okt. 25. 09:21
Lehet, h vissza kell metszeni. Még most megteheted. Tavasszal/ősszel lehet metszeni. Nekünk működik
2007. okt. 25. 09:16
Szia! Nálunk kb minden ötödik évben terem csak. Viszont akkor rengeteget.
2007. okt. 25. 09:06
Tudja valaki, hogy évek óta mért nem terem a mogyoróbokor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook