Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
308. Panna07 (válaszként erre: 307. - Agiica34)
febr. 4. 16:36
Szia! Duplán nem veheted fel az összeget, tehát az apától kapott pénzből vissza kell fizetni az államnak a 2 év alatt kapott pénzt. Ha nem teszed, bűncselekményt követsz el, költségvetési csalásnak minősül.
febr. 4. 10:51
Sziasztok. Arról van valakinek tudomása hogyan kerül visszafizetesre az állam felé a megelolegezett összeg? Ha én pl megkapom az elmúlt 3 évit 1 összegben de az állam fizet nekem 2 eve
306. wanda8
2017. máj. 26. 14:56

Sziasztok! Segitsetek kérlek! Gyerekenként mennyi a reális összegű tartásdíj?

3 gyerek van.Most kerültt bíróságra.és mennyire visszamenőleg kérhetem?vagyis mikortól kérhetem???

2016. jún. 27. 20:56
Ismeretségi körömben van egy villamosmérnök apuka ő sem fizet. Két gyermek van. Mi ár huszonéves mindkettő. Valaskor a gyerekei korai tizenévesek voltak 13 14. Otthagyta a kétszintes házat, kocsit mindent a feleségének gyerekeinek. Úgy egyeztek még hogy ennek fejében nem fizet tartásdíjat. Szó szerint két sport szatyorban elfért amit elhozott. Haza költözött az édesanyja házába 43 évesen. A gyerekei tőle is elváltak. Hiába ment valahogy mindig volt mas programjuk. Évek teltek ujra nősült, kifizette a testvéreit felújította a házat.Majd 8 év után az első feleség kocsiba pakolta a gyerekeit és beállították az albumhoz. Mindketten tanulnak kevés a pénz. A második feleség bájos mosoly kíséretében közölte adják el a hatalmas házat....a férfi pedig igazat adott neki.
2015. jún. 18. 19:34
Akkor megkérdezik ott.Amúgy gondolom ha valaki nappalin tanul ott is van egy korhatár amig fizetni kell.
303. marlenka70 (válaszként erre: 302. - Epervirág)
2015. jún. 18. 19:26
A 18 illetve a 20 éves után ha nappali tagozaton tanulnak fizetni kell! Az ügyvéd elég sokat ekér még a tanácsadásért is. Be mész a gyámhatósághoz és teljesen ingyen elmondják amit csak tudni szeretnél :-)
302. epervirág (válaszként erre: 300. - Hugi87)
2015. jún. 18. 19:19
Szia!Szerintem beszéljetek egy ügyvéddel aki ért hozzá.
301. marlenka70 (válaszként erre: 300. - Hugi87)
2015. jún. 18. 19:15
Az én párom sem találkozik havi szinten a gyerekeivel. Eddig postán csekken fizettük be a címükre, mostanában sms-ben küldtek bankszámla számot és arra utaljuk. Mindkettőnek van nyoma ha összegyüjtöd a bizonylatokat. Így nem kell eröltetni a találkozót ha nem akarják.
300. hugi87
2015. jún. 18. 19:10
Sziasztok.Én olyan helyzetben vagyok.hogy a páromnak volt egy nagyon hosszú kapcsolata.Születt 5 fiú.4 nagykorú,a legkisebb most lesz nyáron 18.Párom kettő után fizet gyerektartást,a legkisebb után illetve a középső után,aki 20 éves és még tanul.Gyerekenként 6000 Ft gyerektartás van megállapítva.A párom kapcsolata a gyerekek anyával kb. 10-12 évig tartott,de a nő félre lépett.Szétváltak,míg kisebbek voltak a gyerekek mindíg látogatta őket.De egy idő után az anyjuk az apjuk ellen nevelte a gyerekeket,bemesélte nekik,hogy őmiatta lett vége a kapcsolatnak,elköltötte a pénzt stb... Az 5 gyerekből egy van,aki jön,látogatja,tartja a kapcsolatot az apjával.A többiek nem is keresik,azt utcán nem köszönnek vissza,levegőnek nézik.Nem rég történt,hogy a fiúk anyja meghalt,rákos volt.Az egyik fiú intézte a temetést meg mindent.Párom szólt neki,hogy akarják tovább a dolgokat.A neten olvastam,de lehet rosszul értelmeztem,hogy ha a gyermek,aki után fizetik a gyerektartást,ha tartja a kapcsolatot azzal,aki fizeti utána,akkor az kérheti a gyerektartás megszüntetését.?csak az a baj,hogy a fiúk nem jelentkeznek se ez ügyben se más miatt.Amelyik jön az apjához,neki hiába mondjuk,hogy a többiek jelentkezzenek,semmi reakció sics.Amúgy nem tudom meddig köteles fizetni a gyerektartást.A neten úgy olvastam,hogy max.25 éves korig.De valaki azt mondta,hogy 21.Az e havi gyerektartást még nem fizettük be,mert nem jelentkeznek.Mondta párom,hogy neki úgy is jó lenne,hogy az a fia,aki intézte a temetést,vele összeülnének,irnának egy papírt,hogy átadta-átvette a gyerektrtást.De egyszerűen nem is lehet velük komunikálni.Nem veszik fel a telefont.Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?Vagy egyáltalán mi a teendő ilyen esetben?
299. moni10 (válaszként erre: 295. - Salabakter)
2015. ápr. 19. 15:25
Végrehajtónak kell megirni,hogy nem véggrehajthaó a tartásdij összege,és utánna lehet menni a gyámhatóságra menni megelölegezés céljából.
298. tamaryn
2012. márc. 5. 16:33
Bíróság.
297. f969d06d2a (válaszként erre: 295. - Salabakter)
2012. márc. 5. 15:37
Az nem baj,ha látogatja viszi a gyereket.Nem függ össze a láthatással agy.tartás nem fizetése.Igen a gyerek érdeke kapcsolata legyen az apjával.jól látod
296. Ancsa1982 (válaszként erre: 295. - Salabakter)
2012. márc. 5. 14:28

Fogalmam sincs,egy feltevés volt.

Mi az,hogy megígérik és nem küldik?Nekik is van valamilyen felügyeleti szervük.

Én úgy tudom,hogy a lezáró papír kell a végrehajtótól,de kérdzz utána.

295. salabakter (válaszként erre: 282. - Ancsa1982)
2012. márc. 5. 13:34
Kihez? Hová?Lehet,hogy az a baj,hogy a gyereket mindig viheti,amikor csak akarja,de az anyja elve az,hogy ne a gyereket büntessük azzal,hogy nem engedjük hozzá!Lehet,hogy a rendőrséghez kéne már fordulni,ha a végrehajtó nem tesz semmit?
294. Ancsa1982 (válaszként erre: 292. - F969d06d2a)
2012. márc. 5. 13:21

Mennyire leírtad az igazságot.

Akikkel beszélni lehet azok fizetnek rendesen...ez így van!

Azt hiszik,hogy csak velünk csesznek ki,pedig nem magunkról költenénk,bár ugye ebben is van kivétel.Én már azt is felajánlottam,hogy vegyen legalább neki pár ruhát(bár nem költeném magamra),ha az neki jobban esik.Egy zokni nem sok,de annyit se.

Húsvétkor megígérte:jön hétfőn,utánavaló pénteken tette,majd jött a névnap egy smst sem küldött,két napra rá keresztelő(amiért én súllyos pénzt fizettem),ők hárman(!) egy tábla csokit sem(cigijük kétfajta azért volt,hozzáteszem én is cigizek,nem ezért jegyzem meg),azután gyereknap,szülinap,az egész családja ott volt,de az "apuka" nem.A családja is nekem ad igazat,csak sajnos evvel sz@rt sem érek.Igenis fizessen!

293. Ancsa1982 (válaszként erre: 291. - 1f95464bd4)
2012. márc. 5. 13:12

Itt semmi nem viszi közelebb a kislányához,most jutottam el idáig,hogy megérdemel mindent.

Pontosan,én az új barátnőt nem is hibáztatam,csak az "apukát".Majd ha külön mennek és majd ha megöregszik esetleg akkor fog ráébredni.

2012. márc. 5. 12:51
Az ám a helyzet,sok apa úgy fogja fel na most bekeményít az exnek.Csak nem gondolkodik,ennyivel kevesebb jut a gyereknek...Akikkel beszélni lehet,azok fizetnek rendesen.Akik meg nem, szóba se akarnak állni az exel.Tapasztalatból is,csak úgy iskola kezdéskor milyen jól el sztorizgatnak a hason szőrűek "na most szívhatja a fogát nem adok".ilyenekkel mit lehet beszélni?Aztán valóban se egy szülinapi űzi se egy karácsonyi,se látogatás,hát akkor?csak az a legkevesebb fizessen akár tetszik akár nem..Az a gyereknek jár.Miért legyen 1pár cipője ha lehet 3is?
2012. márc. 5. 12:37

Persze, igazad van, csak a "megérdemel mindent" irány nem viszi közelebb a kislányhoz, de ha ez az egyetlen út, akkor ez van...

Ha esetleg elhagyja az új barátnője, majd akkor koppan, bár el nem tudom képzelni, hogy egy apát egy barátnő rá tudjon venni arra, hogy ne foglalkozzon a gyerekével, ahhoz az apa is kell!

290. Ancsa1982 (válaszként erre: 289. - 1f95464bd4)
2012. márc. 5. 11:58
Egyet értünk.Én igyekszem kárpótolni,bár tudom,hogy nem lehet,de ez van.Majd lesz jobbis.Csak tudod ezért mondom,hogy megérdemel az ilyen mindent...
289. 1f95464bd4 (válaszként erre: 288. - Ancsa1982)
2012. márc. 5. 11:54
Nem ismerem, így nem mondhatok rá semmit sem, de ha ismerném, azt mondanám rá, hogy egy nagy hülye! (bocs) - élete legnagyobb hibáját követte, követi el... Sajnálom a kislányt...
288. Ancsa1982 (válaszként erre: 287. - 1f95464bd4)
2012. márc. 5. 11:46

Próbáltam,az előbb írtam is neked,hogy szeptembertől januárig próbálkoztam vele,egyszerűen egyik fülén be a másikon ki.Mindig vissza fogtam magam vele szemben a kislányunk miatt,ezért mondom,hogy hidd el:tényleg mindent megpróbáltam.MOndom,a barátnőjével is beszéltem,mert mindig ő intézkedik az exem helyett,azt hitem ő értelmesebb,de ott is süket fülekre találtam.


A keresztelőjét megtartottam a gyereknek,nem akart eljönni,azt mondta,hogy ő csak a nőjével és annak gyerekével jön,mondtam nem baj,csak jöjjön el a kislányához,ezek után,egy tábla csokit nem volt képes hozni neki a keresztelőre,úgy hogy elötte 2 nappal volt Laura névnap.És ez nem az első,nem a második dolog,ezeket mind benyeltem,

csak hogy jó legyen a kapcsolat,hogy ne hanyagolja a gyereket.

Tudod László ő nem férfi,ő nem ember.Őt nem lehet férfinek nevezni,az ilyen nem férfi.

287. 1f95464bd4 (válaszként erre: 286. - Ancsa1982)
2012. márc. 5. 11:35
Próbáltad vele racionálisan megbeszélni? Érzelmek, indulatok nélkül? Ő férfi!
286. Ancsa1982 (válaszként erre: 285. - Ancsa1982)
2012. márc. 5. 11:25
Hozzá teszem,ami nagyon fontos,hogy a kislányom ebből úgy mond semmit nem érez,rosszat nem mondok az apjáról és az új családjáról soha,mindig mentegetem,hogy sokat dolgozik vagy beteg és azért nem jön,bár mostanában nem is kérdezi.
285. Ancsa1982 (válaszként erre: 284. - 1f95464bd4)
2012. márc. 5. 11:23

Tudod jó lenne ha sokan így állnának hozzá vagy csak félig így.

Sajnos nálunk ez így működik,hogy a volt párom még csak rám sem néz ha találkozunk,kislányát teljesen elhanyagolja,de hál' Istennek,Laurám nem is hiányolja,mert nem is volt rá akkora hatással.

Ez eléggé összetett,hidd el bármit,de bármit megtennék a kislányomért,még a büszkeségemet is félretenném,de akkor sem lenne különb,hiszen ezt is megpróbáltam.Így van,attól még nem lesz apja,hogy megyek a bíróságra,de az a pénz viszont megilleti,mert akárhogy nézzük se így,se úgy nincs apja,akkor legalább fizessen,ne csak élje a felelőtlen világát és a nőjének a gyerekének adjanak meg mindent...

284. 1f95464bd4 (válaszként erre: 281. - Ancsa1982)
2012. márc. 5. 11:13

Mindenki magából indul ki, így én is magamból... én úgy fizetek, hogy még a nevemen sincs, a gyereknek semmi köze az anya-apa konfliktushoz, és ha nekem lenne új barátnőm, aki azt mondaná nem törődhetek a gyerekemmel, az lenne az utolsó mondata hozzám...

Ha az apa nem akar fizetni, persze, bírósághoz kell fordulni, de ettől még nem lesz apja a gyereknek. Sajnos rohadt egy dolog ez, abban lehet bízni, hogy megváltozik, mert hát a gének ugye...

283. Ancsa1982 (válaszként erre: 280. - Salabakter)
2012. márc. 5. 11:05
...fordulsz...
282. Ancsa1982 (válaszként erre: 280. - Salabakter)
2012. márc. 5. 11:02
Esetleg ha felügyleti szervhez fordulni?
281. Ancsa1982 (válaszként erre: 279. - 1f95464bd4)
2012. márc. 5. 11:00

Igazad van kedves László,csak ez nem ilyen egyszerű.Egyébként nekem is mindig ez lebegett a szemem előtt,de betelt a pohár,sok mindent ezért "nyeltem le".

2010 szeptemberében költözött el tőlünk,2011 januárig kérleltem,hogy üljünk le beszéljük meg,de semmi(a nője féltékeny,pedig én küldtem el),így nem áll szóba velem semmilyen formában,ezért fordultam bírósághoz,a kislányát nem látogatja,mostmár nem is engedem,karácsonykor fel sem hívta.Ezért is kérleltem,még a nőjét is,hogy a látogatás rendszeres legyen,mert a gyerek sínyli meg,semmi...pénzt nem adott akkor sem ha volt,de tudod vagyok annyira nagyvonalú,hogyha redesen vagy akárhogy foglalkozott volna a kislányával akkor még ebbe is beletojok,de semmi.Ezért az ilyen ember bármit megérdemel úgy gondolom.

280. salabakter (válaszként erre: 273. - Cincér64)
2012. márc. 5. 10:56
Sajnos az én lányom ugyan így van.Nincs behajtható jövedelem,de a behajtó sem küldi a világért sem a jegyzőkönyvet.Telefonban megegyeztek,hogy küldik a jövő héten,azóta megint eltelt 3 hónap.
2012. márc. 5. 10:30
Bocs, hogy beleokoskodok, de szerintem arra kéne törekedni, hogy az apa és az anya között jó viszony legyen, célravezetőbb...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook