Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 4 hetes kiscicával nem foglalkozik az anyacica. Mit tegyek érte, hogyan foglalkozzam vele? fórum

4 hetes kiscicával nem foglalkozik az anyacica. Mit tegyek érte, hogyan foglalkozzam vele? (tudásbázis kérdés)


21. 171925f409 (válaszként erre: 20. - 171925f409)
2011. júl. 1. 20:41
Ja és az én kis cicusom a kutyámmal aludt:))))Ő hozzá akart mindig bújni szopizni:)Már véresek voltak a kutyám szemölcsei vagy mije:)
2011. júl. 1. 20:39
Mink is 1 hónapja így jártunk az anya macska odahozta nekünk egy este és magára hagyta 3-4 hetesen.fecskendővel etettük egy nap 3-4 szer csak tejet adtunk neki elsőnek nem itta de mindig nyomtunk annyit belé, hogy lenyelje így ment 2-3 napig aztán már itta a tejet majd elkezdett enni és már lassan 1 hónapja nálunk van és sokat nőtt és mókás macsek.Sokat foglalkoztam vele szeretgettem simogattam fel vettem a kezembe sokszor volt ott akár fél óráig is.A párom a kaja után egy rongyal törölgette a popsiját és pisilt:)Sok sikert hozzá és minden okés lesz:)Kép az adatlapomon macsekról:))Majd írj azért mi lesz vele:))
19. f.evelin (válaszként erre: 8. - Krisztina3)
2011. júl. 1. 20:30
Szerintem ne tedd külön a másik két cicustól. Hiába elevenek, biztos érzik ha nincs rendben a kicsi és összebújnak éjjel. :) Sok sikert!
18. Hunyorka (válaszként erre: 2. - Krisztina3)
2011. júl. 1. 20:24

Szia!

Mi is jártunk így csak a mieink kb. 10 naposak voltak. Az állatorvos azt mondta 2 óránként adjunk nekik enni,de még véletlenül SE tehéntejet!!! Annak más az összetétele és elpusztulhatnak tőle. Mi whisk@s macskatejet adtunk,drága volt,de megérte. Aztán 1 hónaposan kezdtük kóstoltatni a junior konzervkajákat és 2-3 hónapos korukban kevertünk bele szárazkaját. Fokozatosan át tudtuk őket szoktatni a macskatápra. Most mindkettő életerős virgonc cica. :)

2011. júl. 1. 20:04
Jaj hát Te is bepisiltél ennyi idősen :)) Kisvacak 8 hetesen került hozzánk és 1 nap alatt megtanítottuk neki a szobatisztaságot.
16. Krisztina3 (válaszként erre: 15. - Pirinyo79)
2011. júl. 1. 20:02
Dolgozom,de megoldjuk.A tesóknak biztos gazdit keresünk,de őt már nem adnánk senkinek.Bár épp most pisilt le,lehet,hogy meggondolom.D
15. pirinyo79 (válaszként erre: 12. - Krisztina3)
2011. júl. 1. 19:56
1-2 hétig figyeld azért. Nem tudom,hogy van időd de látom van pici gyereked,ezért gondolnám,hogy otthon vagy. Ha úgy döntesz hogy megtartod őket akkor majd vidd őket dokihoz.
14. Krisztina3 (válaszként erre: 11. - D62762eb79)
2011. júl. 1. 19:53
végre valami jó hír,örültem,hogy a gyerekek éjjel alszanak és nem kell már kelnem,de egy hétet kibírok.
2011. júl. 1. 19:52
Én is fecskendővel etettem 2 kis árvát. Mind a kettő megmaradt!:) Ha jól emlékszem 2 óránként adtam neki nappal, éjjel ritkábban. Utána megtanulnak maguktól is enni!:)
12. Krisztina3 (válaszként erre: 10. - Pirinyo79)
2011. júl. 1. 19:52
Abba tettem egy szőrmével béleltem.Forralok neki tejet.
2011. júl. 1. 19:50
csak egy hetet kell kihúzni, 5 hetesen már tud enni
2011. júl. 1. 19:49

Szerezz be egy nagyobb cipős dobozt tegyél bele egy finomabb tapintású törölközőt amit már nem fogtok használni,hogy melegítsék egymást.

A kiscicát a hétvégén etesd 3-4 óránként langyos tejjel de ajánlatos elötte felforralni nehogy menjen a kis hasuk.

2011. júl. 1. 19:45

Éjszaka hányszor etessem?

Olyan kis hideg volt,hogy hajszárítóval melegítettem miután behoztuk.

8. Krisztina3 (válaszként erre: 6. - 88a8c5bd6d)
2011. júl. 1. 19:44
Az anyacica a mienk,nem itthon fialt le hanem a szomszédban,most találtuk meg őket.Nem gondozza őket.a két tesó meg kis beles nem merem velük hagyni mert féltem,ők nagyon pajkosak elevenek.
7. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Krisztina3)
2011. júl. 1. 19:43

Hm, ismerős. Az én fiam is odavolt, de hamar megszokja a cicus az evést és utoléri majd a többieket.

Kitartás, bár néha úgy tűnhet, hogy kikészíted, bírja majd. Volt, hogy azt hittem én is, hogy "megölöm", de csak könnyebb volt fecskendővel "tömni". :-))

2011. júl. 1. 19:41
Nekem is így volt anno. Ha esetleg van egy cicád, az lehet felneveli őket. Nekünk ez segített.
5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Krisztina3)
2011. júl. 1. 19:36

Minél gyakrabban! Egyszerre úgysem tud sokat enni, ha nem éhes, nem fogja elfogadni, túletetni nem tudod.

Ha jobban eszik majd, próbálkozz langyos tejbe áztatott kenyérbéllel, azt minden cica imádja :)

4. Krisztina3 (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2011. júl. 1. 19:28

Fecskendővel próbálkoztam én is de nem ment.Kávéskanállal tejjel etettem de én se tudom milyen időközönként mennyik adjak neki.

A fiam teljesen kiborult mikor megtalálta mert azt hitte kimúlt.

3. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Krisztina3)
2011. júl. 1. 19:25

Szia.

A mi cicánk akkor veszett el, amikor 3 kölyke volt, 2 ugyanígy evett, a 3. cicát bocitejjel, orvosi fecskendővel etettem.

Már meg nem mondom, pontosan mennyi időnként, de szegény olyan kis "nyamvadt volt", hogy szinte mindig etettük, hogy jobban legyen. :-)

Végül kisebb lett, mint a tesók, de megmaradt, pár nap múlva már evett a többiekkel ő is.

2011. júl. 1. 19:23
Az anya macska nem foglalkozik a kölykeivel,2 napja találtuk meg a 3 kiscicát,kettővel nincs is semmi gond,esznek szépen.Anyacicának nincs teje. A 3. cica fele akkora mint a másik kettő,ma délután szinte holt állapotban találtunk rá.Szerencsére sikerült feléleszteni,most viszonylag jól van.nem tudom,mit tegyek érte,hogyan foglalkozzam vele?
2011. júl. 1. 19:19
4 hetes kiscica

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook