Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szenzomotoros terápia hallott már róla valaki? fórum

Szenzomotoros terápia hallott már róla valaki? (tudásbázis kérdés)


25. sajert (válaszként erre: 20. - Kiramama)
2011. dec. 18. 19:49
Nekem a nyári szünet ideje alatt visszaesett... Mióta megint fejlesztés alatt van (október óta, iszonyú sokat fejlődött a mozgása, mondjuk még mindig nem tud biztonságosan lépcsőzni (4 éves)).De az, hogy májustól októberig ne legyen fejlesztés alatt, az szerintem iszonyú káros, így mi most az ingyenes ovis napi fejlesztésen kívül is hordjuk fizetősre, mert így nem fog annyit visszaesni remélem a nyári szünetben. A viselkedésénél, a mozgásánál, a beszédfejlődésénél mind lehet látni a fejlődést.
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Szoszilvi81)
2011. dec. 16. 12:16
ej, de megkérik az árát!!
2011. dec. 16. 12:07
Van, csak 65 euro/ora. Mi azt nem tudjuk megfizetni.
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Szoszilvi81)
2011. dec. 16. 11:03

szerintem valamelyik közeli magyar nagyváros nevelési tanácsadójában érdeklődj!


Ausztriában nincs ilyen??

21. szoszilvi81 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2011. dec. 16. 10:49
Ausztriäban lakunk,györ-moson-sopron megye lenne az ideälis, de Budapestig is hajlando lennék utazni.
20. kiramama (válaszként erre: 20. - Orsi1971)
2011. dec. 16. 10:48
Az én kislányom öt éves.Tényleg behozta a lemaradást,most már olyan a mozgása,ügyessége,mint a többi öt évesnek.Csak ez a torna ugye az idegrendszerét érleli,beindít bizonyos dolgokat,ha jól tudom....Attól félek,ha abbahagyjuk,akkor visszaesik ....vagy ez nem így van?
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Szoszilvi81)
2011. dec. 16. 07:02
hol?
2011. dec. 16. 06:31
A nagyobbik fiamnak szüksége lenne ilyen tanárra, tudnátok ajánlani valakit, aki privátban foglalkozna vele?
17. kiramama (válaszként erre: 15. - Pandrea1)
2011. szept. 3. 14:48
A mi labdánk 95cm.4390ft volt.Holnapra megnézem ki a gyártója.
16. kiramama (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2011. szept. 3. 14:47

Mintha az én kislányomról írtál volna...egy az egyben ugyanaz.Csak nálunk nem tudják,hogy oxigénhiány vagy a magas bilirubin szint okozta-e az elmaradást.Nálunk is sokat javult a mozgása és a ritmusérzéke is,de a figyelme nagyon ingadozó.Ott nem érzem,hogy javulna.Nektek mindig ugyanazt a tornát kell csinálnotok,vagy minden hónapban újat írnak?

Egyébként nagyon fura,de már a reggeli bukfencnél tudom,hogy milyen lesz az egész napunk.

2011. aug. 15. 14:16

Sziasztok!


Segítséget kérnék labda ügyben. Jelenleg 85cm a labdánk, de a kis hapsimat nem igazán lehet rendesen négykézlábra állítani ezen. Eddig a neten 10e körülieket találtam 105cm-ben. Tudtok esetleg ennél olcsóbbat?

Köszönöm.


A gördeszkánk, mászó hengerünk, lepedőnk megvan, csak a labda fogott ki rajtam.

Mi epi miatt nem foroghatunk és plédben sem lehet görgetni.

14. sajert
2011. júl. 1. 21:17

Nekem a férjem csináld gördeszkát :-). Egy bútorlap, négy görgő alácsavarozva. A korai fejlesztős hölgy mondta, hogy így is lehet csinálni. Ez jóval nagyobb mint a gördeszka, kényelmesebb a gyereknek, meg az ide-oda lökdösésnél is könnyebb volt nekünk. Nekünk forgószékkel kellett sokat forgatni - az már eleve volt itthon. Nekünk még kellett egy pléd is, amibe görgettük, hintáztattuk stb.


Nálunk eleve két emberesre írták a feladatot + gyerek :-)).

13. c130f7eb3b (válaszként erre: 11. - Hoxa)
2011. júl. 1. 16:19
Nagyon jó ez a terápia! Nekem még a felsős tanítványaimnál is látványos javulást eredményezett. :)
12. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Julie&julia)
2011. júl. 1. 15:12
nagyon hatásos terápia, kiválóan rendezi az idegrendszert és harmonizálja a két féltekét.
11. Hoxa
2011. júl. 1. 15:11

Mi is az iskola miatt hajtunk ezerrel :)

Nektek is minden jót, sok javulást és kitartást!

2011. júl. 1. 15:11

nagyon köszönöm:-)mi szeptembertől kezdjük majd remélem nálunk is jelentős javulást fog hozni és mire iskolába kerül már sokkal könnyebben veszi majd az akadályokat...

Minden jót nektek!

Üdv,Krisztina

9. Hoxa (válaszként erre: 8. - Julie&julia)
2011. júl. 1. 14:37

Persze.

Sajnos szüléskor oxigénhiányos volt.

Figyelemzavaros, mozgásban és beszédben is lemaradt a kortársaitól, egyensúlyproblémák is vannak. 1,5 éve járunk logopédushoz, több, mint fél éve tornázik, abból 3 hónapja TMST + HRG gyógyúszás heti 2x.


A beszéde sokat fejlődött, de azt inkább a logopédus és az eltelt idő javára írom.


Mióta TSMT-zünk, a figyelme és a mozgása sokat javult, nagyon jót tesz a sok számolás, mondókázás is. Több mindenre kell egyszerre figyelni, ebben látok fejlődést az elejéhez képest, jobban oda tud koncentrálni, kevésbé vonják el külső tényezők.

8. julie&julia (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2011. júl. 1. 14:30

Köszönöm:-)

Megkérdezhetem nektek miért kell és látsz javulást vagy változást?Köszi

7. Hoxa
2011. júl. 1. 14:18

Igen, itthon, neked kell dolgoznod a gyerekkel.

Előírt mennyiségben hetente, nekünk úgy van hogy 2 hétig heti 4, aztán 2 hétig heti 5, aztán 2 hétig heti 6, majd 2 hétig heti 3 torna van előírva.

A második tréning közepén vagyunk és nagyon jót tesz, úgy érzem.


Néha viszont nagyon kemény dolog rávenni magatokat! Készülj fel rá lelkileg. 3,5 évessel meg még nehezebb lehet, mint nekünk az 5 évessel.

6. Hoxa
2011. júl. 1. 14:15

Szia!

Mi is TMST-zünk.

Sajnos tényleg sok eszköz kell hozzá.


gördeszka = bármelyik nagyáruházban, nem kell márkás, az olcsó is jó


105 cm labda = mi a gyógytornásztól vettük, de neten is érdemes megnézni, lehet, hogy ott olcsóbb


függesztett hinta = nekünk nem kellett eddig


ikea tojás = megvettük, de szerintem a forgós szék jobb volt, amikor gyorsan kell 40x forgatni benne a gyereket, akkor mindig kibillen az alja


nekünk még billenő deszka és trambulin kellett eddig a gyakorlatokhoz

2011. júl. 1. 12:11

mint gördeszka,nagy 105cm labda és függesztett hinta,vagy ikea tojás...

Kérdésem hol lehetne ezeket beszerezni pontosan milyet keressünk és szerinted még szükségünk lesz valamire?

Tényleg olyan pozítiv változást lehet elérni vele?

2011. júl. 1. 12:10
A Pedagógiai szakszolgálattal akik tavaly is foglalkoztak vele és jövőre is oda járunk örültek nagyon neki azt mondják nagy eredményeket lehet elérni vele de ott csak a gyakorlatokat mutattják meg és itthon kell vele napi szinten gyakorolni azokat és még annyit írt hogy ehez szükség lesz több eszközre...folyt
2011. júl. 1. 12:08
Jaj de jó hogy ismered:-)a helyzet az hogy szenzomotoros TSMT terápiát írtak ki a 3,5 éves kisfiamnak amit szeptembertől kezdünk ,ert hiperaktiv és viselkedés zavart állapítottak meg nála...folyt
2011. júl. 1. 12:05
Szia! Én nemcsak hallottam, hanem csinálom is a szenzomotoros terápiát. Többféle van, TSMT, Ayres... Nehéz róla 2 mondattal írni, de az a lényege hogy a gyermek fejlődésben lemaradt területeit (mozgás, beszéd, idegrendszer) mindenféle mozgásos gyakorlatokkal próbáljuk stimulálni. Minél fiatalabb korban kezdi a gyermek a terápiát, annál hatékonyabb.
2011. júl. 1. 12:01
Szenzomotoros terápia hallott már róla valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook