Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakelengyékről részletesen fórum

Babakelengyékről részletesen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babakelengyékről részletesen

1 2 3
65. Bonti74 (válaszként erre: 64. - 92a7eaf480)
2011. aug. 3. 08:08

Az szuper!

És rugásokat érzel vagy még mozgást?

Olyan csodás lesz mikor majd érezni lehet hogy ez a talpacskája, ez valószínűleg a könyöke... feje, kis háta stb.

Meg amikor egyik oldalról átvonul a másikra.

2011. aug. 2. 15:14

Sziasztok!

Mostmár tuti, hogy mozgásokat észlelünk :D

Mi is kendőt fogunk venni :P


Mi újság? Hogy vagytok?

2011. aug. 2. 12:27
Nekünk kendőnk is van meg kengurunk is. A kengurut inkább egy középkori kínzóeszköznek mondanám, nagyon kényelmetlen. Két féle kendőnk van, egy Nandu, amíg pici volt, most meg egy mei-tai. Nem bonyolult a megkötése, pár óra alatt megtanultuk. Igen, többes szám, a babának is meg kell tanulnia a kendő használatát, hogy segítsen az anyukának. Ortopéd doki javasolta a kendőt, mikor ráncasszimetriát diagnosztizált. Most 6 hós és nincs csípőficama
62. Bonti74 (válaszként erre: 61. - Banita32)
2011. júl. 26. 14:55

Én inkább kendő párti vagyok, de van átmenet is pl. a mai tai-ok.

A kengurukkal nekem az a bajom, hogy a baba combja alatt nem támaszt álá eléggé, pedig ezen áll vagy bukik a dolog.

Ha megfelelő az alátámasztás akkor nem érezni a baba súlyát és a gerincet is kíméli.

Van a gremese mai tai nekem ezek nagyon tetszenek, bár nem olcsóak...

61. banita32 (válaszként erre: 56. - 92a7eaf480)
2011. júl. 26. 13:21
Nekünk kengurunk volt-van. A gyerek nagyon szerette. Persze abból is jó minőségűt kell venni. Nem volt olcsó, viszont 3 pozíciós, 25 kg-ig még háti hordozóként is használható.
60. Bonti74 (válaszként erre: 58. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 14:39
Pedig az már az!:) Majd 1-2-3 hét múlva lesznek igazi rugások is, amit már nem lehet nem észrevenni. Csodálatos, az tuti, soha nem felejti el az ember.
59. 432d0af620 (válaszként erre: 56. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 10:02
És miért vagy ennyire kenguruellenes, ha abszolút kezdő vagy?
58. 92a7eaf480 (válaszként erre: 57. - Bonti74)
2011. júl. 25. 10:00

Köszönöm szépen :)

Bugyborékolás nekem is van, csak nem tudom még pontosan beazonosítani :)

57. Bonti74 (válaszként erre: 56. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 09:08

Szerintem is a kendő sokkal jobb választás.

Én sem tudtam az első terhességemnél, hogy mit is érezzek, először mindig bugyborékolást éreztem és azt hittem a beleim. Aztán rájöttem hogy valószínűleg nem és egyszer csak éreztem egy egyértelmű rugást, de akkor már voltam vagy 20 hetes.

2011. júl. 24. 14:48

Sziasztok!

Én is szeretnék mindenképpen kendőt venni, kengurut nem.

Abszolút kezdő vagyok, hiszen még az első babám érkezését várom...Bár most, hogy belegondolok, már akkor is kiugranék a bőrömből, ha mocorogni érezném. 17 hetes kismama vagyok, de egyszerűen azt sem tudom, mit kell érezni :(


Szép napot!!!!

55. Kismanó86 (válaszként erre: 52. - Banita32)
2011. júl. 4. 20:30
De aranyos lehetett. :-)
54. Kismanó86 (válaszként erre: 50. - F758a7200f)
2011. júl. 4. 20:29

A szopis melltartó amiatt volt jó, mert ugye ilyen lecsatolós, egyszerűbb elővenni a cicit. :-) De ki lehet bírni nélküle is.


Egyébként a cikk jó szerintem, kezdő anyukáknak kifejezetten nagy segítség lehet. :-) Aztán mindenki eldöntheti, hogy neki mi fontos, nem kell mindent megvenni.

53. PöttömPanna (válaszként erre: 52. - Banita32)
2011. júl. 4. 13:58
:) nagyon lelkes :)
52. banita32 (válaszként erre: 48. - Gyopár)
2011. júl. 4. 13:12
Nagyapa tényleg bevállalós mert pl. a Veszprémi Állatkerten végig vitte kengurúban a gyereket. Meg itthon (nekem el kellett menni ügyet intézni) felrakta és úgy törölgette a port. Adott a gyereknek is portörlőt. Igaz tovább tartott a dolog, de ők nagyon élvezték.
2011. júl. 4. 13:05

A kendő egy nagyon szuper dolog, nálunk van külön hordozós klub is.

Igen vannak technikák a felkötésre és meg is kell tanulni, de egyáltalán nem bonyolult egyik sem.

50. f758a7200f (válaszként erre: 45. - PöttömPanna)
2011. júl. 4. 12:47

Panna szerintem ettol fuggetlenul, jo lett a cikk:)


Ugy ertem vannak dolgok amik egyeseknek fontosabbak masoknak meg nem, nem vagyunk egyformak.


A haskotot en mindket terhessegem alatt (a kismamasat) es utan (a szules utanit) szo szerint elnyuttem es igen, nagyon is fontosak(en irtam) egyetertek hogy a terhesmelltarto helyett jo egy szuper sportmelltarto is, en egesz terhesseg alatt ejszakara is hordtam, latvanyosan megelozi a mell megereszkedeset, mindenki olyan markat valaszt amit akar de a mell boreben nincs, nem letezik semmilyen tartoszalag, a melltarto az kell! Kismellueknek is:) hogy mellette ki edz ra, ki nem, tok mindegy, a bort ovni kell


Szoval nem tudom mi ertelme van pl 3 honapig hordani a szopis melltartot ha elotte 9 honapig a felkilos cicikkel valaki nem hordott semmilyet, akkor mar mindegy, megereszkednek, nincs az a krem ami helyretegye

49. PöttömPanna (válaszként erre: 48. - Gyopár)
2011. júl. 4. 12:13
De a kendő felkötést úgy tudom, hogy meg kell külön tanulni. Már láttam, hogy tanfolyamot szerveznek hozzá. Tényleg ennyire bonyás?
48. gyopár (válaszként erre: 47. - Banita32)
2011. júl. 4. 10:11

Igen, a kendőben nem himbálóznak a babák, az akármilyen testalkatú anyukára, apukára jó :), hiszen teljesen felveszi a baba és a hordozó személy alakját. Mi nagyon kihasználjuk, újszülöttkortól kezdve, most a második babánál is. Nagyon bevállalós nagyapa van viszont nálatok, hogy hordoz!


Gratula a korán elindult gyerkőchöz, és ezek szerint megbízhatóan lehetett vele közlekedni is.

47. banita32 (válaszként erre: 46. - Gyopár)
2011. júl. 4. 09:31

Mi vettünk egy szuper kengurut, 0-25 kg-ig szóval akár még most is bele lehetne tenni a gyereket. De nagyon nem lett kihasználva, mivel nekem nagyon nagyok a melleim így baromira himbálózott a gyerek. Lehet a kendő jobb lett volna... viszont nagyapa meg apa elcipelgette benne.

A másik amiért nem tudtuk kihasználni az az volt hogy 9 hónaposan elindult és utána még a babakocsit is csak dísznek vittük magunkkal.

2011. júl. 4. 09:02

Jó ötlet egy ilyen cikk, és ugyan nem tudom, pontosan mit írtak át a cikkben, de szerintem is sok felesleges dolog van benne, illetve valahogy azt sugallja, hogy ezeknek a dolgoknak meg kéne lenni egy babához, holott ez nem így van. Engem nagyon zavartak a tévinformációk is a cikkben a szoptatással kapcsolatban (csak egyen a baba a mellen, vegyük le utána, mert felázik a bimbó?????).


Számomra hiányzott a cikkből az egyik legfontosabb kellék, a megfelelő babahordozó eszköz: tehát kendő, akár rugalmas vagy szövött, vagy mei tai, vagy legalább egy csatos hordozó. Mindezt akár babakocsi mellett vagy helyett.

2011. júl. 3. 22:48

Sziasztok! A cikk nem egy kelengyelista. Tehát ezek nem feltétlenül beszerzendő dolgok. Amikor megírtam a cikket kicsit máshogy fogalmaztam sok helyen, de a moderátor átírta. Így lehet nem mindenhol az jött le, amit akartam vele sugallni.

Lényegében ez egy babakelengye bemutatón elhangzott anyag.

Azóta már beszereztem a babakelengye nagy részét, és időközben é is sok mindenre rájöttem.

Pl.

- gátjegelőt akartam venni, de mikor megláttam, hogy mi is az valójában, úgy voltam vele, ha nagyon fáj, akkor itthon teszek mirelit borsót egy kendőbe, és azzal jegelem.

- most hirtelen nem emlékszem miket írtam a cumikhoz, de már akkor sem pártoltam a cumizást, cumisüvegeztetést. Csak a hallottakat írtam, hátha valakinek ad tanácsot. Én egy kismama promós csomagba kaptam egy db cumit, és nekünk nincs is másik, remélhetőleg ez sem kell majd. Cumisüveget igaz beszereztünk egy nagyot (330 ml), mert hát ki tudja, de ha lehet, inkább kanállal adom majd a tejet, és a vizet neki, vagy pohárból. Nem vagyok cumisüveg párti.

- A hasszorító pánt szerintem nagyon fontos. A méh visszahúzódását nagyban segíti, mint ezt valaki lentebb már írta. Vannak szerencsések, akiknek visszamegy magától, de ha nem szorítjuk le rendesen, akkor majd nézhetünk, hogy mekkora hasunk marad :( Én nem próbálkoznék, hogy én melyik csoportba tartozok, inkább megveszem.

- Ruhát egy nadrágot, és egy kardigánt vettem, a többit kaptuk használtan, és újonnan. Igazából ezt is csak azért vettem, mert volt egy utalványom, amit le kellett vásárolni, és úgy gondoltam, legalább valami ruhácskát én is vegyek már a babának, és ebbe beleszerettem egyből a boltban. Egyébként simán lehet turizni is jó cuccokat. Nem érdemes vagyonokat költeni rá, úgyis kinövi hamar.

- eldobható bugyit én se vettem. Nem látom értelmét. Inkább vettem néhány újat, amit utána is használhatok. Csak leírtam, hogy létezik ilyen.

- a hasfájós tea: akkor fújja fel a babát (mint írtam is) ha a szopi teával együtt használjuk, mert akkor már túl sok az édeskömény.

- orrszívó: ezt mindenki döntse el. De nekem minden kisgyerekes ismerősöm azt mondta, hogy csak a porszívósat. Csak ez vált be igazán.


Szóval én is a kezdetekkor sokkal több dolgot terveztem megvenni, de amint haladtunk előre, rájöttem, hogy mennyi felesleges dolgot be lehetne szerezni. Inkább mérlegelni kell, és ésszel átgondolni a dologkat, illetve mindenki a saját pénztárcája szerint. Sok mindent lehet helyettesíteni már meglévő dolgokkal.

2011. júl. 3. 20:25
Van olyan mózes, amit be lehet kötni az autóba, és a babát is be lehet kötni magába a mózesbe. Kb. 2-3 hónapos koráig max. egy órát tölthet a hordozóba bekötve, de nem tudja tartani a fejét, az oldalra bicsaklik, megtörik a nyaka. Ezért hosszabb autóútra a mózest javasolják. Nyilván nem annyira biztonságos, mint egy hordozó, de apuka kivételesen óvatosan és lassan is vezethet :). Nekünk sajnos menni kell a kicsivel már ilyan korán, a mózest választottuk, a gyerekorvos is inkább ezt ajánlotta, de a bababolti eladó is ki volt kupálva ezen a téren.
2011. júl. 3. 16:13
Nagyon jó kis cikk.
42. taurus82 (válaszként erre: 35. - Sünike72)
2011. júl. 3. 13:56

Ja, meg elég csak akarni, nem?

Hát én ittam, mint a kefekötő, masszíroztam, fejtem, ettem, és AKARTAM, de ettől még a fiam simán éhen halt volna.

Egyébként a lista jó, és nem lehet mindenkinek minden ugyanolyan hasznos.

Pl hiába istenítik a bolygókereket, ahol én lakom, nem mindenhol tudom eltolni vele a kocsit. Persze, a boltban meg sík terepen jó, de amúgy visszasírom a nagy fixkerekes kocsinkat.

41. szipi1
2011. júl. 3. 08:19

Sziasztok!


3 gyerekes anyuka vagyok, a legkisebb 8 hónapos, így megürült egy gyönyörű bölcső, amit szívesen ajánlok. Ha érdekel írj emailt: szipi@hdsnet.hu

Üdv

40. Kismanó86 (válaszként erre: 35. - Sünike72)
2011. júl. 2. 22:30

Nem túlzok: napi 4 litert ittam és mégis alig egy hónapig tudtam szoptatni.

Kicsit bántó ez, amit írsz, mert tudod, valakinek akkor is van, ha semmit nem tesz érte, valakinek meg akkor sincs, ha belegebed. Szóval örülj, hogy volt.

39. Kismanó86 (válaszként erre: 28. - Banita32)
2011. júl. 2. 22:28
Ez így van. Volt hogy pont estére lett kevés a tej, hálát adok az égnek, hogy volt itthon cumisüveg.
38. Kismanó86 (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2011. júl. 2. 22:26
Akkor Te nagyon ügyes vagy. Kézivel kijött egy kicsi, utána vettünk porszívósat, na az már mennyiség volt, amit kihozott.
37. Kismanó86 (válaszként erre: 16. - Banita32)
2011. júl. 2. 22:22
Ruha: Egyáltalán nem megbotránkoztató. Mi nagyon sok ruhát kaptunk ismerőstől és a mai napig rengeteget durizok neki. Szebbnél szebbek vannak. Kimosom és ennyi.
36. Kismanó86 (válaszként erre: 14. - F758a7200f)
2011. júl. 2. 22:19
Van ilyen, hogy gátjegelő? Én nem tudtam róla, így nem is hiányzott. Hát nem tudom, szerintem annyira nem gáz, hogy jegelni kelljen, én másnap már törökülésben szoptattam. És nagyot vágtak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook