Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fordulhatunk-e munkaügyi bíróságra, az alábbi problémával? fórum

Fordulhatunk-e munkaügyi bíróságra, az alábbi problémával? (beszélgetős fórum)

13. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 12. - 474687f420)
2011. júl. 1. 18:10
köszi, nagyon rendi vagy, hogy megírtad a tutit. azért kérdeztem, mert olyantól akartam véleményt hallani aki pártatlan. igazad van. :-D
2011. júl. 1. 13:34
Szia szerintem amiket priviben írsz nyugodtan írhatod ide is, nem tudják ki vagy, és akkor más is megtudná mondani a véleményét.Szóval a felmondási időre kötelezhetik.Azt tudni kéne, milyen szerződése van, határozott vagy határozatlan idejű.Ha lejárt a próbaidő ami 90 nap szokott lenni, akkor elküldhetik rendkívüli felmondással viszont azt meg kell indokolni.A felmondási időt így is le kell dolgozni, ha ragaszkodik hozzá a munkáltató.A rendkívüli felmondás okait megtalálod a neten amolyan mondvacsinált dolgok nem lehetnek.Ha olyan felmondást kap amiben közös megegyezés szerepel, azt nem muszály elfogadnia.Mert ugye kapnia kell valami papírt ha az nincs rendben azzal fordulhattok munkaügyi bíróságra, viszont az igazságtalanságot nektek kell bizonyítani.Ezt lehet akár egy tanuval is, viszont ha a másik még ott dolgozik és elmegy tanunak tuti őt is ki fogják rugni, de úgy tudom beidéztethetitek.Ha határozott idejű szerződése van és már lejárt akkor megint más a tuti.Viszont azt nem értem ha ő mondott fel akkor miért akartok bírósághoz fordulni.Mert azzal lehetne ha elküldték, de hogy ti léptetek elsőnek így nem tudom.Mert mit akartok mondani a munkaügyisnek?Ezt igen át kell gondolni.Most akkor az a stori, hogy hazaküldték, mert vicceltek és nem gondoskodtak szállítójárműről, aztán hogy felmondott kérték a felmondási idő ledolgozását aztán nem.Nem akarlak megbántani tényleg, de ha így van, ahogy leírtam, akkor senki nem fog foglalkozni az üggyel, mert először azzal jönnek, hogy senkit nem fuvaroz haza a munkáltató főleg ha ugymond saját hibájából vagy akármikor hazaküldik, mert ha elmegy az áram és nincs kéznél busz akkor se kötelességük, ha csak nincs benne a szerződésben.A felmondási időhöz szintén joguk van, mert benne van minden szerződésban, ha pontosan nem is, akkor is hivatkozik a Törvénykönyv valamelyik paragrafusára.Szóval sztem nm érdemes rágódni, inkább keressen másik munkahelyet és ott ugy vicceljen hogy a főnök ne vegye észre.:)
2011. jún. 30. 19:50
Várj én azt hittem, hogy kirúgták, az más ha ő mondott fel!
10. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2011. jún. 30. 18:29
annyit tudok elárulni, hogy az egyik kollégájával viccelődtek írtak neki egy megjegyzést, amit a csoportvezető észrevett és cirkuszt csinált belőle. a kolléga akinek írták nem sértődött meg és poénra vette a dolgot, tehát nem csinált belőle ügyet. ráadásul nem munkaidő alatt, hanem szünetben csinálta. nem a társtettes kente rá, együtt voltak, amikor bevallották.
9. doxikri (válaszként erre: 3. - S.Nikolett1980)
2011. jún. 30. 18:10
Elvileg nem!!!
2011. jún. 30. 16:37
Ha nincs róla bizonyítékod, semmit nem tudsz csinálni!Azt lehet tudni, mi volt az a kis csíny?Egyébként lehet hogy a másik ember töredelmesen bevallott mindent és azt mondta, hogy a párod volt az értelmi szerző.
7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - S.Nikolett1980)
2011. jún. 30. 15:32
amíg részleteket nem tudunk, senki nem fog tudni neked segíteni, ehhez látni kéne az iratokat is
2011. jún. 30. 15:17

Ha valami hülyeséget csinált, akkor most magát jelentené fel. Nem rúgták ki, most ez a lényeg.


A buszjárattal kiszúrnak velük, ezt így nem lenne szabad csinálni.

DE, egy fecske nem csinál nyarat. Össze kellene fogni, de nem fognak. Mindenki félti a calos munkahelyét, és még ennek is örül.

5. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 4. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 30. 15:13
ezt most jól megfogalmaztad, kezd tele lenni a tököm ezzel az országgal. velem is elég csúnyán elbántak, pedig határozott idejű szerződésem van. és köztisztviselő vagyok.
4. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 1. - S.Nikolett1980)
2011. jún. 30. 15:12
Üdvözöllek ,,magyar''országon.
3. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 2. - Bc43550d43)
2011. jún. 30. 15:11
gondoltam erre, de annak fizetni kell.
2011. jún. 30. 15:07
Szerintem egy mumkajogászt keressetek fel!
2011. jún. 30. 15:05
Sziasztok, tudja valaki, hogy fordulhatunk e munkaügyi bíróságra, azzal, hogy a férjem három műszakba dolgozik. Az egyik éjjeles műszakban egy mondvacsinált indok miatt kapott egy figyelmeztetést és hajnali háromkor haza küldték. Szerencse, hogy kocsival ment, mert egyébként céges busz hordja őket dolgozni. Kitehetik így az utcára. Ráadásul ketten követték el a kis csínt és a másikat azzal az indokkal nem büntették meg, hogy nincs elég emberük. Megtehetik ezt? Csináltak olyat is, hogy a buszjáratot nem indították haza a műszak után ezzel túlórára kötelezve a dolgozókat. Ez szabályos? Azt haza engedték, aki autóval ment dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook