Kalapok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kalapok

2014. máj. 22. 16:46

Sziasztok!



Szeretnék javasolni egy kiállítást: egy kalap kiállítást. Solymáron találtam és jövő hét péntekig nyitva lesz (május 30). Már megnéztem, nekem tetszett, mert van bent egy kalap szalon rész, ahol próbálgatni lehet a kalapokat. Van kis kalap, meg nagy karimás is :-) jó játék volt :-)

2011. júl. 6. 21:14

Azokkal értek egyet, akik szerint a megfelelő helyre és alkalomra más-más kalap illik.Ez ugyan úgy működik, mint az öltözködésünk bármely része. Nyárra , télre egyaránt viselek kalapot. Nagyon szeretem Egészséges, ha kell, és öltöztet. Ad egy bizonyos tartást is a viselőjének. Ha kicsit is ügyes kezűek vagyunk, magunk is tudunk kis pénzből, igen elegáns kalapot varázsolni.


Rangos esküvőre megyek a hét végén. A ruhámat nagy oda figyeléssel álítottam össze, úgy hogy pézem se bánja.Egyetlen ruha darabot kellett csináltatnomű:: egy keppet. Mi legyen a kalap? Vettem a vasárnapi piacon egy horgolt , krém szinű kalapot( 500,. FT ) és a kepp anyagábol csináltam rá egy szallagot, ami kis, szolid masniba végződik. A kalapot, hogy jó tartása legyen keményítős vízzel benedvesítettem, kitömtem és hagytam megszáradni.Nagyon klasszul néz ki. Ezt , ha elmúlt az esküvő, kis munkával vvissza alakítom és hétköznapi darab lesz belőle.

23. f5848578d5 (válaszként erre: 21. - 44d5abb30c)
2011. júl. 4. 08:24
Hogy ez mennyire igaz, az üzletek árazására. Van a mi városunkban is egy üzlet, saját készítésű ruhákat árulnak, kiegészítőkkel amiket más készítőktől és nagykerektől szereznek be. Semmi nem olcsó náluk, persze tudom a márkát meg kell fizetni. DE, a kalapok amiket árulnak egy bizonyos budapesti nagykerből származnak, ahol más is vásárol a városból. Szín különbség volt csak a két kalap között amit legutóbb láttam a két üzletben. Az olcsobbik egy bizsu boltban krémszínben 3990ft-ért, a drágábbik az említett üzletben, fekete színben 25000ft-ért. Mikor rákérdeztem a bizsu bolt tulajdonosára, hogy lehetne-e feketét kérni, mondta, hogy természetesen és sorolta az egyéb színeket is. A drágább üzletben azt kérdeztem, hogy lehetne-e pirosban kérni a kalapból, közölték, hogy ne is reméljem, mert csak feketét készítenek. Ennyit erről.
2011. júl. 2. 23:50

Nekem a nagy karimájú kalapok tetszenének - de alacsony vagyok, előnytelen. A kalapok közül is az a tipus, ami a fejeden marad, ha megérkezel valahova - ami inkább dísz mint fejfedő.

A Nagyi még hordott kalapot, akkoriban ('40-es évek) egy hölgy ki sem mehetett kalap nélkül az utcára.

Nálunk azért nem hordják (feltételezem) mert macerás. Kocsival járok, ha vezetek le kéne venni, ha kiszállok nincs tükör ahol feltehetném.

A kalap megkívánja, hogy "rendesen" fel legyen öltözve az ember, emiatt piacra, konditerem stb. furán is nézne ki.

De igazad van - szép és elegáns viselet.

21. 44d5abb30c (válaszként erre: 20. - Tótágas)
2011. júl. 1. 10:56

Szerintem kár az ebet kötni a karóhoz, mert nekem bizony vannak ilyen kalapjaim és nem voltak száztíz ezer forintosak! Nem az első puccos boltban kell megvenni az első szembejövő kalapot, hanem körül kell nézni a kis üzletekben is. Csak utánajárás kérdése az egész!

És amit én a metrón láttam, az bizony karimás díszített kalap volt, és nem kis nyári sapka. Hidd el, tudok különbséget tenni a kettő között! És bármily furcsa: csappet sem volt kirívó, vagy nevetséges, sokkal inkább üdítő és kellemes..;)

2011. júl. 1. 09:17

A metrón bizonyára nem igazi karimás,díszített kalapot láttál,hanem kis sapkát,nyári kalapot,barettet,egyebeket láthattál.Ilyeneket látok és hordok én is.

Egy igazi,ízléses KALAP bizony nem metróra való,és igen borsos az ára,nem hiszem, hogy bárki megengedheti magának.

Hiába van jó ízlésem, ilyeneket nem engedhetek meg magamnak a mindennapokra,csak nagy alkalmakra :

[link]

és ezek még alsó kategóriások!Van 10-110ezer ft-os is!

19. 44d5abb30c (válaszként erre: 16. - Tótágas)
2011. júl. 1. 00:57

Nem értek egyet, mert nem pénzfüggő! Tudom, mert három gyerekem van és mellette egy keresetből élünk. Kizárólag jó ízlés kérdése az egész!

Én már láttam anyukát kalapban mertrón reggel két gyerekkel. Mindhárman csodásak voltak, az egész metrókocsi bennük gyönyörködött..;o)

18. f5848578d5 (válaszként erre: 17. - Cepheus)
2011. jún. 30. 22:59
Köszönöm.
2011. jún. 30. 22:56
Tetszett az írás. :-)
16. Tótágas (válaszként erre: 15. - F5848578d5)
2011. jún. 30. 20:25

Jaj dehogynem pénzfüggő!!Kiskereset,2-3 gyerekkel járó költségek,rezsi,esetleg albérlet,kaja stb mellett???

Mondtam a kalap szép,bizonyos alkalmakkor,tetszik is.De nemigen tudom elképzelni egy gyerekeit hajnalban óviba,suliba villamoson-buszon húzó-nyúzó anyukán.:-)))

15. f5848578d5 (válaszként erre: 13. - Tótágas)
2011. jún. 30. 19:25
Az öltözködési kultúra elsődlegesen nem pénzfüggő. Ha van pénzed ruhát venni, akkor minden árkategóriában találsz, max. kicsit több utánjárást igényel.
14. f5848578d5 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2011. jún. 30. 19:20

Az általad említett négyest még érdem kipótolni az övvel ha a hagyományos viseletet nézzük.

A divat viszont hajlandó eltérni a hagyománytól és akár nem összeillő cipő táska kombót emberekre aggatni. Na erre mondjuk személy szerint allergiás vagyok.

Szerintem legalább a táska és a cipő igenis passzoljon színben és stílusban. Nálam mondjuk a kalap is részese általában. Télen előfordul mondjuk, hogy a kalapot(sapkát) a kesztyűvel és a sállal kombinálom.

13. Tótágas (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. jún. 30. 18:35

A vászonfejfedő vagy a b.sapka nem egyenlő a kalappal.De egy esküvőre,fogadásra el tudok képzelni szép kalapokat.

Az öltözködési kultúra pedig igen pénzfüggő,sajna....

12. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Tótágas)
2011. jún. 30. 16:45

Nem dámának kell ahhoz lenni...

Nézz meg pl. egy japán vagy német túristát: farmer, nyers színű vászonnadrág valami pólóval, inggel, vászonfejfedővel a fején.

Természetes, hogy a nyári ruhához, a kirádnuláshoz, vagy éppen a strandöltözékhez más kalapot teszünk föl.

Vannak alkalmak, ahová kalap nélkül nem is illik menni... Öltözködési kultúrára pedig nálunk csak szűk réteg ad.

2011. jún. 30. 16:34

Hááát fura látvány lenne a tömegnyomor 7 buszon vagy a villamosokon a sok kalapos dáma,márha fölférnének :-))))

Félre a tréfát nekem tetszik megfelelő alkalomra a megfelelő ruhához.

10. f5848578d5 (válaszként erre: 6. - 9cf0020815)
2011. jún. 30. 15:09
ld. 8-as hozzászólásom.
9. f5848578d5 (válaszként erre: 7. - 44d5abb30c)
2011. jún. 30. 15:06
Már fel sem veszem, hogy bámulnak, az elején egy picit zavart, ma már nem. Mint a cikkben is írtam, egészségügyi okokból kezdtem kalapot hordani, fontosabb (volt) az egészségem mint, hogy mások mit szólnak.
8. f5848578d5 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2011. jún. 30. 15:03

Próbálgass és biztosan találsz olyat ami jól áll és tetszik is. Egy jó kalap hihetetlen magabiztosságot is képes adni, ha megtanulta az ember viselni.


A kencéktől én is úgy érzem, hogy nem kap levegőt a bőröm, ja és olyan érzésem van mintha ragadnék.

2011. jún. 30. 11:50
Én is nagy kalaprajongó vagyok, sok szép darabot gyűjtöttem össze az évek során. Csak azt az egyet utálom, hogy a magyarok mindig úgy bámulják az embert, mintha a marsról jött volna. Imádok kiöltözni és ehhez nekem a kalapok is hozzátartoznak, de erőt kell vennem magamon, hogy felvegyek egyet, mert nem vagyok egy magamutogató típusú ember. Külföldön senki tudomást sem vesz rólam, ha kalapban járok; de itthon kikészít a sok bámész bambalínó..:S
2011. jún. 30. 11:45
Nagyon szeretem a kalapot,máson...,sajnos nem igazán áll jól,ám nyáron nem zavar,áll ahogy áll:-))
2011. jún. 30. 11:11

Nekem is van kalapom nyárra és őszre - tavaszra is.

Kis karimájú , mert én is alacsony vagyok. Nagyon szeretem, éppen készülök már horgolni magamnak, mert eddig vettem.

Én is azt látom, egyre többen hordják, főleg nyáron.

Ilyenkor szerintem fontos a védelem is.

4. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - 37604749c4)
2011. jún. 30. 10:30

De csak nálunk! Mert valami "úri" dolognak tartják, pedig csak részben az. Tavasztól őszig védené a hajunkat, az arcunkat, a szemünket, a bőrünket az erős napsütéstől, a széltől.

Igen, a kalap öltöztet is.

A többi már alkalom és alkat, izlés kérdése.

És itt szándékosan hagytam ki a pénz szót.

A cipő-kalap-kesztyű-táska egysége már öltözködési kultúráról szól.

2011. jún. 30. 10:17
Végre! Imádom a kalapokat,bár nálunk még elég furán néznek a kalapos matrónákra is:-)
2011. jún. 30. 10:15

Gratulálok a cikkedhez!!



(Nekem is nagyon tetszenek a kalapok, de sajnos le kell mondjak róluk, mert nagyon alacsony vagyok:( )


A "kencéktől" engem is kiráz a hideg, úgy érzem, nem kapok levegőt -legalábbis a bőröm-!

2011. jún. 30. 10:08
Pár napja megakadt a szemem egy internetes íráson. Azt taglalta, hogy szerencsére a királyi esküvő óta nálunk is teret kapnak a kalapok.

Örülök, ha ez így van.

Én személy szerint évek óta hordok kalapokat, sőt mára gyűjtővé váltam.

Ugrás a teljes írásra: Kalapok

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook