Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik már (többször) átestek a terhességi toxémián, beszélgessünk fórum

Akik már (többször) átestek a terhességi toxémián, beszélgessünk (beszélgetős fórum)


6. vvicus (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2011. júl. 1. 14:22
Köszönöm. Én is remélem. Olvasgattam neten, hátha találok valami alternatív gyógymódot, de eddig semmi hasznosat nem találtam, csak sok lehangoló dolgot. :-/
5. Trinitas (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2011. jún. 30. 18:38
Hát, remélem teljesül az álmod és nem lesz semmi baj! :)
4. vvicus (válaszként erre: 3. - Trinitas)
2011. jún. 30. 10:18
Köszönöm. Persze az orvosom is azt mondta, hogy nem 100%, de ne arra számítsak, hogy nem lesz gond, mert arra a kisebb az esély. :-/ Harmadik gyerkőcre már most azt mondta, inkább ne tervezzek (Ettől függetlenül én még számolok egy harmadikkal is, aztán majd meglátjuk :-)).
3. Trinitas (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2011. jún. 30. 10:16

Személyes tapasztalatom nincs, de a kórházban feküdt mellettem egy nő, aki második babáját hozta világra. Császár volt mert az elsőt is így vették ki súlyos toxémia miatt. A nő került intenzívre és 6 hétig nem látta a kisfiát mert leálltak a veséi.

Ennek ellenére a második terhessége simán ment, nem lett toxémiás.


Édesanyám szintén az lett a bátyámmal, ott is sürgősen kellett beavatkozni. Neki hajlama van erre, velem mégsem volt semmi baj, a legapróbb jele se volt. Harmadik babáját el kellett vetetnie, mert már a terhesség legelején jött ez az állapot és ezt javasolták az orvosok.


nem biztos, hogy előjön mint látod, nem törvényszerű, de tény , hogy benne van a pakliban.

2011. jún. 30. 10:04

Arra lennék igazán kíváncsi, akinek többszöri tapasztalata is van a toxémiában.


Nekem rárakódásos terhességi toxémiám volt, ami annyit tesz, hogy már terhesség előtt is magas volt a vérnyomásom, csak nem tudtam róla, nem kezelték. És terhesség után még rosszabb lett, folyamatos gyógyszeres kezelésre szorulok.


Nagyon szeretnénk kistestvért, ki is kértem az orvosom véleményét, aki elmondta, mivel nekem rárakódásos terhességi toxémiám volt, a tankönyv azt mondja, a következő terhesség még súlyosabb lefolyású lesz nagy valószínűség szerint, és a terhesség után még rosszabb lesz az én egészségi állapotom.


Úgy örülnék, ha sok pozitív beszámolót olvashatnék Tőletek! :-)

2011. jún. 30. 10:01

Sziasztok!


Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni, akik akár többször is megjárták azt a poklot, amit terhességi toxémiának vagy pre-eklampsziának (rosszabb esetben eklampsziának vagy HELLP szindrómának) hívnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook