Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban biztonságban fórum

Panelban biztonságban (beszélgetős fórum)


2012. szept. 14. 22:15

Hello


Én is panelban lakom. Hatodikon, de ez nem lényeg.


Nézd meg, és tanuld meg a ház menekülési útvonalait! Liftet használni tilos! A tízemeleteseket úgy építették, hogy ha elindulsz fölfelé, akkor kijutsz a tetőre, és ott átmész a szomszéd lépcsőház tetejére, és ott menekülhetsz lefelé. Kérdezd meg hogy van-e tűzfolyosó valamelyik emeleten!


Szerezz be füstjelzőt, co érzékelőt, és tűzoltó készüléket! Nem szükséges túl nagyot venni.


Saját lakásodban ellenőríztesd a vezetékeket!


Ha beüt a gebasz (aminek egyébként rettenetesen kicsi az esélye) és arra ébredsz, hogy valamelyik készülék jelez, akkor néhány másodperc alatt derítsd ki, hogy hol a baj!


Ha a saját lakásodban, akkor nyiss ablakot, és egyetlen pillanat alatt döntsd el, hogy oltasz vagy menekülsz! Oltani csak akkor szabad, ha a tűz még kicsi, és tutira el tudod oltani. Ha mondjuk a konyhából jön a tűz, és már lángokban áll a beépített szekrény az előszobában, akkor ne harcolj, menekülj!


Ha valamelyik szomszédod, akkor nézz ki az ablakon, nézd meg honnan jön a füst, és ennek függvényében menekülj!


Tarts az előszobában a fogason kabátot, vagy valahol az ajtóhoz közel pokrócot 8értelem szerüen annyit, ahányan vagytok. Meneküléskor nem szabad öltözni, csak cipő, kabát vagy cipő pokróc, és futás.

2011. jún. 30. 21:20
Szerintem azért vagyok ilyen parázós, mert egyszer én láttam egy ilyen nagyobbat, és most, hogy mi is ilyen házba költözünk, előjöttek ezek a rémálmok. Az a bizonyos tűz a szomszéd házban volt, nem is volt sokáig létrás autó, az emberek ott sikítoztak az erkélyen. Szörnyű volt látni és hallani. Igaz, már jó húsz éve ennek, és tulajdonképpen igazatok van, a harmadik emeleten is megtörténhet. Itt meg soha nem gondoltam erre...
18. de4b589afa (válaszként erre: 14. - Sunny59)
2011. jún. 30. 21:16

Nem ideges voltam, csak néha eszembe jutott, hogy mi van, ha. Férjem akart az erkélyre napernyőt, de én megmondtam, hogy félek a felettünk lakóktól, mert mindig lehamuzták a cigijüket, és nehogy kigyulladjon az ernyő. Tehát ernyő nem lett. :-)


De tényleg kicsi az esély, hogy olyasmi baj történjen. Ezzel az erővel ("ezzel fekszem, ezzel kelek") tényleg az utcára is félő kimenni, mert bármikor elüthetnek a buszmegállóban is:-(

17. syria (válaszként erre: 14. - Sunny59)
2011. jún. 30. 21:03

Butaság hogy "azzal kelsz és fekszel, hogy mi van, ha...". Lépj ezen túl!

Nem kell ahhoz a 8. emeleten lakni, hogy elkerülhetetlen baj következzen be. Ilyen alapon mindenki folyamatosan retteghetne.

16. jstefan (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. jún. 30. 20:46
Alapvető szabály ha a panelház bármelyik emeletén tűz keletkezik és saját erőből nem oltható el az épületből azonnal menekülni kell kizárólag a lépcsőházon keresztül, mert az áramtalanítás miatt a lift leáll,és a forró füst belégzése súlyos sérülést vagy fulladást okozhat.Ha a panellakások számát nézzük nagyon kicsi százalékban fordult elő nagyobb paneltűz,ezért ettől félni felesleges.
15. janos53 (válaszként erre: 14. - Sunny59)
2011. jún. 30. 17:36
Mi már 30 éve panelban lakunk, a 8.emeleten.még soha semmi gond nem volt.Váratlan dologra nem lehet felkészülni.Mi szeretünk itt lakni.
14. sunny59 (válaszként erre: 3. - De4b589afa)
2011. jún. 30. 13:44
És megnyugodtál azután? Mennyi időbe telt, hogy nem azzal kelsz és fekszel, hogy mi van, ha...? Amúgy a lakás maga nagyon klassz, amit vettem. Ez az egyetlen problémám.
13. era06 (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2011. jún. 30. 13:13

Így az egész élet egy parázás.

Mi van ha holnap bent ragadok a liftben. Nem érem el a buszt, elkések a munkából, kirúgnak miatta. Mire hazaérek úszik a ház ,csőtörés valakinél. Lezárják a környéket bankrablás miatt.

Mi van ha... , mindig ott lóg a levegőben.

2011. jún. 30. 08:13
Hát nem vagy egyedül a parázással.Mi tervezzük a párommal,hogy összeköltözünk,de nem tudom mi lesz.Falun lakom,Pesten tanulok,ott költöznénk össze.Itt évek óta ugyanazok a szomszédok,ismerek mindenkit,nem félek.De már a panel gondolatától is irtózom.Ugyan ezek miatt parázok.Mivan ha a hülye szomszéd robbantgat?Vagy más lakásban véletlen kigyullad valami?Vagy ha alul lakunk,mi van ha bemászik valaki?Amúgy alapjában véve elköltözni is félek.Ha falura mennénk vagy város kertes részére,akkor is ideges lennék,hogy mi derül ki a szomszédokról,milyen a környék meg minden.
2011. jún. 29. 22:18
Panelprogramos ház, nem tudok sokat a lakókról, állítólag nem a legrosszabb. Biztosan nem kellene paráznom, de eddig harmadikon laktunk, ott nem féltem, hogy baj lehet, bár ott is biztosan történhet baleset. De hogy meg fogom-e szokni, vagy idővel múlik-e a hisztim, azt nem tudom.
10. de4b589afa (válaszként erre: 8. - Sunny59)
2011. jún. 29. 22:13

Az ellen nincs védekezés sajnos. Jól meg kell nézni, hova költöztök. Csak az a baj, hogy kiadják, eladják a lakásokat, és jó szomszédok helyett jöhetnek barmok:-((

A környék azért egy kicsit mindig árulkodik a lakókról.

9. globus (válaszként erre: 6. - Sunny59)
2011. jún. 29. 22:11
Azt gondolom, hogy a házfelügyelőnél, vagy lakásszövetkezetnél lehet érdeklődni. Az biztos, hogy liftet nem szabad használni. Úgy tudom, nálunk nem csak lefelé, hanem felfelé, tető irányába is van menekülési útvonal.
8. sunny59 (válaszként erre: 5. - De4b589afa)
2011. jún. 29. 22:09
Nem, tulajdonképpen a hülye szomszédokra gondoltam, mert ilyen mindig akad.
2011. jún. 29. 22:07
Idióta szomszéd, magára akarja robbantani a lakást, akkor az ellen nincs biztosítás.
2011. jún. 29. 22:07
Nyolcéves a lányom. Igen, tűzoltó készüléket mindenképpen veszek, meg füstjelzőt. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Le lehet érni még a nagyobb baj előtt?
5. de4b589afa (válaszként erre: 1. - Sunny59)
2011. jún. 29. 22:05
Ha elektromos dolgokra gondoltál, akkor érdemes a teljes villanyhálózatot átnézetni, és az esetleges hibákat javítani. No para:-)
2011. jún. 29. 22:02
Legjobb megelőzés, ha nem gondolsz a rosszra, mert ha sokat agyalsz rajta, biztosan meg fog történni! Ez a vonzás törvénye.
2011. jún. 29. 22:02
Mi is nyolcadik emeletiek vagyunk, és én is nagyon féltem a tűztől mindig. Mi vettünk tűzoltó készüléket, nem drága, viszont életet menthet. Biztosítást mindenképpen kössetek, szerintem! Egyebet nem nagyon tehetsz. Talán még egy tűzjelző készülék sem árthat.
2011. jún. 29. 21:59

Hülyeség, felelőtlenség, elektromos zárlat ellen nincs megoldás. És ez nem csak a panelra igaz.

A korodat nézve, nem lehet olyan kicsi a gyereked, hogy ne lehetne vele ilyen dolgokról elbeszélgetni.

2011. jún. 29. 21:52
Nemsokára egy nyolcadik emeleti panellakásba költözünk, és nagyon parázok, hogy mi lesz, ha tűz üt ki valahol alattam. Szeretném biztosítani amennyire lehet, a gyerek biztonságát. Milyen megoldásokat javasolnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook