Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek milyen tapasztalatai vannak pelenkák terén? fórum

Kinek milyen tapasztalatai vannak pelenkák terén? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 12. 22:10
A dada tényleg iszonyat jó!
56. Thela
2011. dec. 12. 15:44

mi a huggies-t használjuk+ a dada-t nekünk nagyon beváltak.A pampersből minden kifolyt.A nyakáig tiszta kaki volt a gyerek.Átázott bady, rugi minden!

Jó még a rossmann-os, a tesco-s is.Bár ezekből csak újszülött méretet használtam.A dm-esbl viszont csak a 3. mérettl jó, a kisebbek nagyon rosszak.

55. zita-anyus (válaszként erre: 55. - Sysy66)
2011. júl. 3. 20:31
Egy darab kórházi pelust nem használtunk el!!!Mindig az volt rajta amit én vittem.
54. zita-anyus (válaszként erre: 39. - Katkamamusz)
2011. jún. 30. 22:31
Én kezdésnek vettem egy kis csomagos pemit és egy kis csomagos liberót is(természetesen az újszülötteknek valót).Aztán a pampinél maradtunk.De a kórházban még úgyis nagyon sokszor kell pelust cserélni,ezért igazán csak akkor fogod tudni letesztelni a pelusokat,ha már kiürült a trutyi a piciből és nem fog 20 percenként kakálni!(nálunk legalábbis így volt)
2011. jún. 30. 10:03

Mi az első évben végig huggies-t használtunk és nagyon jó volt. Próbáltuk a dm-es,pampers,libero pelusokat is,de vagy sokszor kellett cserélni,vagy a lábánál és a derekánál kifolyt minden.

1 éves kor után próbáltuk ki a rossmanos pelust és mivel bevált átálltunk erre. Árban is barátságosabb a többinél. :)

2011. jún. 30. 08:00

Nekünk egy pelenkadiszkontos, no name pelenka vált be nagyon-nagyon , meg a zöld tescos. Csak ezeket használjuk. Sok mindent kipróbáltunk, míg ezeket végre megtaláltuk.

A Pampersből kipróbáltuk az Activ Babyt, ez nagyon-nagyon jó volt, de nekünk árban kicsit húzós. Próbáltuk még a Sleep&Play pelust is, na ez nemhogy az éjszakát nem bírta ki, de ha nappal adtam rá, akkor sem bírt ki 2 órát...

A Huggiest is próbáltuk, alig vártam, hogy elfogyjon... Szinte minden kifolyt belőle.

Liberót csak az első hónapban használtunk, nem volt rossz.

Próbáltuk még a Háppy Bellát is, na ez nagyon nem jött be. Merev, kifolyt belőle minden. Még mindig van belőle pár darab, de utálom. Napi 5ször öltöztettem a lányomat, amikor ezt a pelust használtuk.

2011. jún. 29. 22:39
Az én kisfiam 17 hónapos, és amióta megszületett csak pamperst használunk, egy időszakban volt nekünk is hogy reggelre mindig tiszta pisi volt, de hát rengeteget ivott is, meg este elalvásnál 2,5 dl tápszer/most már tej. Úgyhogy nem is csodálkozom. Néztem ismerősnél a liberót, nekem is nagyon merevnek tűnt.
50. Katkamamusz (válaszként erre: 49. - Kobri29)
2011. jún. 29. 22:34
Hú! Kösz az infót!
49. kobri29 (válaszként erre: 48. - Katkamamusz)
2011. jún. 29. 22:06
Annak van ilyen köldökcsonkvédője, merev a szegélye elől. Nekünk pont ez volt a baj vele.
48. Katkamamusz (válaszként erre: 42. - Kobri29)
2011. jún. 29. 21:52
Köszi! Legtöbben a Liberot dicsérik, szerintem azt fogom kipróbálni!
47. Katkamamusz (válaszként erre: 41. - Urbanszkyviki)
2011. jún. 29. 21:48
Köszönöm a segítséget! :)
2011. jún. 29. 21:46

szisztok nekem is 6 hós a babám a pemi nekünk bevált de abból is csak a zöld, a narancsárgának túl kemény a füle, kikarmolta apicim comját, ja és mivel illatositott, nem alegszimpibb, a fehér sem jött be az a háló elválik apisis pelustól, nem szimpi, viszon azöld nekünk nagyon bejön,..

a libero, dm-es próbáltuk még, nekem azok túl merevek, túl vastagok ezért nem szimpik... mást még nem próáltam, mi az ami még olyan vékony mint a pempi, mit érdemes ilyen szempontbóle setleg még kipróbálni?

45. timike.baba (válaszként erre: 32. - Hannamami)
2011. jún. 29. 21:45
Köszi meg is nézem!!!
2011. jún. 29. 21:44
Nekünk a fehér csomagos pampers bevált. Az elején a biopamutos huggiest nagyon jó volt, de a többi nem ért semmit. A 4-es liberoban mindig pisi szagot éreztem. A dm-est vastagnak találtam. Talán nem is olyan kényelmes.
43. sysy66
2011. jún. 29. 21:41
nekem a pampers kilőve, valahogy a pisi minidg kifolyt. a libero már jobb. most aldisat tescosat használok és megvagyok vele elégedve
42. kobri29 (válaszként erre: 39. - Katkamamusz)
2011. jún. 29. 21:41
Neked kell kitapasztalnod, úgy tűnik nagyon gyerekfüggő. Nekem nem volt még két egyforma márkájú csomagom. Az elején H@ggies-em is volt, azt a kórházban használtam csak, ott nem volt baj, de összesen három napról beszélünk, nem merek nyilatkozni róla. (P@mperst, Liber@t, Tesc@sat mondtam korábban).
2011. jún. 29. 21:41
De kifejezetten újszülötteknek van nem tudom hány darabos, talán 24? ...lényeg, kis csomagos liberó pelenka, 2-4 kg között. 1000 ft körüli az ára, és ez az egyetlen, ami védi a köldökcsonkot. Icipici babócáknak (újszülötteknek :)) a fehér csomagos pampi is nagyon szuper, tényleg pihe-puha lágyság, abban valami elvezető háló van , direkt az anyatejes széklet miatt.
2011. jún. 29. 21:38
A zöld csomagos pampi elég jó azért.:))
2011. jún. 29. 21:36
Én még babázás előtt vagyok, 3 hónap múlva születik meg az első babám, semmi tapasztalatom a pelusok terén. Végig olvastalak titeket, de eléggé bizonytalan vagyok továbbra is! :( Most akkor mit vegyek?
2011. jún. 29. 21:35

Sziasztok!

Most 6 hónapos a kisfiam és nekünk csak a Pampi jött be.Éjszaka 12 órát van rajta,és egy csepp sem folyik ki belőle,pedig reggelre szép nagyra nő a pelus.Próbáltuk a tescós zöld pelust,szerintem egy fillért nem ér.(bocsi senkit nem akarok megbántani!)Liberóval is próbálkoztunk,de az sem bír annyit mint a Pampi.

2011. jún. 29. 21:32
Kinek mi jó....Én első babámnál dm-essel kezdtem, tiszta kaki-pisi volt minden.:( Próbáltunk huggiest, ugyanaz. A liberó és a pampers jó volt. Második lurkónak enyhén érzékeny volt a bőre, e kettőt kapta ő is, mindkettő jó volt. Most a harmadik babócánál már a sleep & play teljesen sz@r, a fehér csomagos pampers is átázik, pedig egy nagy sokat cserélek pelenkát, nem spórolunk vele. Aliberótól most hogy melegebb az idő, teljesen kipattog a kis feneke.:( Moshatót próbálok a jövő héten, addig szenvedek. Ja, és próbáltunk msot a héten újra huggiest, tesómtól kaptam párat, tényleg a tetejéig van a nedvszívó réteg, szinte ázik a köldöke, ha alvásból ébred.
2011. jún. 29. 21:30
Érdekes, hogy milyen sokan lehúzzák a p....st. Pedig régen milyen jó pelus volt. Aztán jött a sleep&play-es csoda vékonyság, azóta nem térnek magukhoz nedvszívásban.... :(
2011. jún. 29. 21:29
Akkor ez a pelus téma is gyerek függő :) Ennél a 3-as p@mpersnél éjjel sosem történt baleset, minden pisit felszív, a kaki meg...hát ráncigálja a pelust így az néha kijön :D huncut manó :D
2011. jún. 29. 21:29
Ha jól emlékszem, iszonyat szaga tud lenni:)
2011. jún. 29. 21:29
DM!
2011. jún. 29. 21:29
A vaterán és a teszveszen találsz 5-10 db-os kiszereléseket, így ki is tudod próbálni és ha nem jó, nem egy egész csomag megy kárba.... Csak egy tanács! :)
31. kobri29 (válaszként erre: 18. - Timike.baba)
2011. jún. 29. 21:28
Nálunk hathetes a pöttöm, Tesc@s legkisebbel semmi bajunk. P@mpersből ritkán, Liber@ból folyton kifolytunk.
30. bovi
2011. jún. 29. 21:28
Mi az elején csak a Huggiest használtuk, az volt a legjobb. Aztán olyan 3-as méret nem jött be, áttértünk a dm-esre, az nagyon-nagyon jó. Most viszont Liberot vettem, ez már az 5-ös méret és nagyon tetszik, sok pisit felszív. A pampersel viszont abszolút nem vagyunk megelégedve, nagyon keveset bír és a lábánál mindig kifolyik minden.
2011. jún. 29. 21:27

Sziasztok!

Nálunk a nemek szerint alakultak a pelusok, a kislányomnál picinek a pampers jött be, egy éves kora után már az auchan saját márkáját a bella happy-t vettem, aztán megszületett a kisfiunk,a kinek a fütyi téma miatt nem jött be a pampers, neki a libero volt pici korában, utána pedig tesco szines (zöld) a tuti. Nem allergizál, sokat bír, jó nagyon. Én csak ajánlani tudom. Próbáltuk már a dada pelenkát is, az is hasonlít a tescoshoz, fogok is venni, csak rendelni kell, mert nincs a közelünkben, de árban és minőségben is jó! :)

2011. jún. 29. 21:26
bellaháppy, mi csak ezt használjuk. Nekünk a pamp... vékony, a libe.. túl merev, a tesc...-s nak nem vált be a nedv szívóképessége.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook