Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerek születésnapi buli, de hol? fórum

Gyerek születésnapi buli, de hol? (beszélgetős fórum)


15. Hoxa
2011. júl. 5. 09:58

Szerintem ez nem divat kérdése, hanem ahogy Béka-királylány mondja, személyiségé.

Én nagyon szeretek vendégeket hívni, rendszeresen tartunk több gyerekes ad hoc összejöveteleket is, mindenféle extra esemény nélkül. Szeretek ismerkedni, barátkozni és alapvetően bízom mindenkiben, így könnyen beengedem a bölcsis gyerekek szüleit is a házamba, legalább megismerkedünk, nem csak köszöngetünk. De a barátaimat is nagyon sokszor meghívom, kerti partira, de még ittalvóst is csináltunk már párszor.

Egyébként attól is függ, mennyire jár közösségbe a gyerek, mert ha már vannak barátai, akkor szerintem érdemes őket meghívni, hogy együtt jól érezzék magukat. A családi ünneplést mi külön megejtettük. Nekünk gyerek partyból sosem elég. :)))

14. zhalll
2011. júl. 5. 06:41
hangsújozom=hangsúlyozom
13. zhalll
2011. júl. 5. 06:40
Három évesen!?Otthon a családdal.Szerintem nem kell a divatot követni ezzel is.De hangsújozom:ez az én véleményem.
12. 9536810fa1 (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2011. júl. 5. 06:04
3 évesen csak a szomszéd gyerekek jöttek szülinapozni, simán rámhagyta anyuka... már 1,5 évesen is... ahogy én is rá az enyémeket néha. Mondjuk az érdekes történet volt... órákig nálunk voltak a gyerekek szinte naponta, enyémek is átjártak rendszeresen, de mi, szülők, az 5 év alatt (amíg ott laktunk) talán tízszer voltunk egymás lakásában.... panellakás, szomszédajtó. És kedveltük és tiszteltük egymást ... nagyon is. :)
11. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2011. júl. 5. 05:54

... alapból nem vagyok barátkozós. Szóval lityi-lotyi, felszínes kedvesség, de távolságtartó vagyok, a saját életembe, lakásomba nem engedek be bárkit, szinte senkit. Gyerekek oviból, iskolából (gyerekeim barátai) jöttek, ők pl. nagyon sokan (az az én közegem), de nem tudtam volna elképzelni, hogy órákig beszélgessek, számomra idegen anyukákkal, apukákkal... Hétvégeken sokszor mentem gyerekekkel kirándulni, ezt is telefonon egyeztettük, csináltam nyári táborokat gyerekeknek... gyerekeim barátainak/osztálytársainak, ilyenkor előtte volt persze személyes találkozó a szülőkkel, mert ki engedné el a gyerekét csak úgy.... de a bizalmat mindig megkaptam, és segítettek is, bármit kértem (suliban is)... de semmi összejárogatás. Ilyen vagyok... kicsikét gáz! :DDD

Van kolléganőm, neki kicsik a gyermekei, ők pl. rendszeresen tartanak baba-mama napokat... összejönnek anyukák, csomó kis gyerekkel.... aztán anyukák csak külön is... ezt is rendkívül jónak tartom attól függetlenül, hogy én nem így "működöm". :)

10. Hoxa
2011. jún. 30. 14:34
Ja és a kétévesem szülinapján több, mint 20 gyerek volt (sajnos megszámolni nem sikerült). :)) Mindegyik szülővel, némelyik mindkét szülőt "hozta". Nálunk tartottuk, a ház minden helyiségében gyakorlatilag :DDDDD
9. Hoxa (válaszként erre: 7. - 9536810fa1)
2011. jún. 30. 14:32

Nálunk is mindig szülős az összejövetel, mivel ez egy jó alkalom arra, hogy némi felnőtt-csevej és társas érintkezés is legyen. :)

Ráérünk otthagyni őket, ha majd kamaszok lesznek, amíg elviselnek, addig szerintem jó velük ünnepelni, egy 3 évest meg pláne nem hagynék egyedül sehol.

2011. jún. 30. 13:50
hát 20-30körül még jó is lenne, amúgy délutáni pár órás buliról van szó max szendvicsek lesznek némi ropogtatni való, inni való,torta. Én nem tudom de 3 éves gyereket nem engednék "egyedül" szülinapozni, bármi történhet. Hoxa a mamavart megnézem köszönöm.
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Anyucika3)
2011. jún. 29. 19:59
... de ekkorát? ... Az én gyerekeimnek is volt minden, de a legjobb barátokkal... max 5 gyerek. ... és nem anyukák, apukák... hozták az ajtóig, megbeszéltük, mikor lehet jönni értük és ennyi. Az enyémek is mentek mindig buliba, ott is ugyanígy volt... vittem leadtam... mentem érte. Torta, süti, ropi, csipsz, üdítő... mindenféle játékok. :)
6. anyucika3 (válaszként erre: 5. - 9536810fa1)
2011. jún. 29. 19:57

Jah.....

Sajnos marhára elszálltak az árak.Az ember csak les,hogy merjen e ilyen bulikat szervezni.

5. 9536810fa1 (válaszként erre: 4. - Anyucika3)
2011. jún. 29. 19:54
... csak a helybérletre gondoltam annyit... a vásárlás még afölött van persze... :))
4. anyucika3 (válaszként erre: 3. - 9536810fa1)
2011. jún. 29. 19:51

Abba még akkor sem férne bele,ha neki lenne kertes háza.Mi pont ennyi fővel ünnepeltünk hétvégén a szüleimnél,úgy vásároltam be mindent olcsón boltokba,(mármint nyersanyagokat,húsokat...stb)magunk főztünk,este a kertbe grilleztünk,és csak ezek meg az üdítők,italok kerültek kb 60-ba,plusz torták,sütik,egyebek.

Persze valamennyit biztos lehetett volna spórolni,de nem számottevő,és mégsem spórolhatok ha vendégeket hívok,akkor nem tartok bulit.

3. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Csorike111)
2011. jún. 29. 18:44
20-30 ezer így is úgy is lesz szerintem... :(
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Csorike111)
2011. jún. 29. 18:42

Nincs családi ovi, családi napközi a környéken? Általában játszós az udvaruk, és van benn használható játék is.

"Nagylányom" azt bérelt a tánctáborához, napi 2.000 Ft-ot fizet gyerekenként, de ebben háromszori étkezés, ásványvíz, üdítő nap közben... kávé...

... szerintem nézz körül... hátha...

1. Hoxa
2011. jún. 29. 18:40

2 éves szülinapon voltunk itt, de elég régen: mamavar.hu, nem tudom van-e még ilyen lehetőség náluk. Úgy emlékszem fix bérlet volt, nem fejenként kellett fizetni.

Van egy játszó szoba, kicsiknek ideális. A kajálós rész elég kicsi volt, de mi télen voltunk, van kertje és fedett udvara is, lehet, hogy most már ott könnyebben megoldható az evés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook