Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor megijedjek? fórum

Most akkor megijedjek? (beszélgetős fórum)


18. Petom (válaszként erre: 16. - Hoxa)
2011. jún. 28. 19:19
ez a világ más mint a pl.én időmben akkor az ovik 6-6ig voltak nyitva főztek..stb.most fél 8kor még szájhúzás h.mért viszed korán,4kor d.u.szintén hogy mért ilyen későn...
17. Petom (válaszként erre: 15. - Tütter)
2011. jún. 28. 19:09
köszönöm
16. Hoxa
2011. jún. 28. 19:02

Komolyan nem értem... mi akkora tragédia abban, ha esetleg bemegy a pisi alváskor?

Nálunk pl. lehet vinni a lepedő alá külön gumilepedőt is. Ha bement, akkor odaadták délután az ágyneműjét, másnap vittem tisztán vagy újat, nagy ügy... Mi ebben a kényelmetlen az ovinak? Rugalmasság nem ártana...

15. Tütter (válaszként erre: 14. - Petom)
2011. jún. 28. 19:01

A 3 éves már elég nagyfiú, értelemes gyerek ahoz, hogy ezeket a problémákat meg tudd vele beszélni. Tudnia kell, hogy vigyázzon, és azért a délutáni alvás elég rövid ahhoz, hogy vissza tudja tartani a vizeletét. Próbáld megbeszélni vele, hogy figyeljen jobban, hogy különben nem mehet ovi. Biztosan vágyik már nagyon.

Az azért felmerült bennem, hogy nem e esetleg valami tartási problémák vannak nála. Nem tudom, hogy lehetséges-e valami szervi probléma nála. A dokival nem árt megbeszélni ezt a dolgot. A kisfiam 12 órát simán tartja, tehát az a két- három óra nem kéne gondot okozzon neki. Dokival beszélj mindenképpen. És ne izgulj, megoldódik előbb utóbb. Az nem segit, hogy halálra idegesited magad! Drukkolok nagyon!

14. Petom (válaszként erre: 13. - 8ce5c2db7a)
2011. jún. 28. 18:51
megy a pisi wc-be kaki bokorba pisi,nem ülve állva már mint a nagyfiúk,csak ez a fránya alvás idő :-((((akkor mindíg kell a pelus mert ha nem adnám mindent összepisilne.
2011. jún. 28. 18:43
Sok 3éves nem tud még szépen beszélni. Ha azért megtudja magát értetni egy kicsit akkor ez nem lehet gond. A szobatisztaság már igen,de én azt olvastam,hogy ha betölti a 3 akkor fel kell venni az oviba ha anyukának van munkahelye. Hogy ez mennyire fedi a valóságot nemtudom,de érdemes utána nézni. Amúgy itt a nyár nyugodtan szaladgálhat kisbugyiba. Ha bepisil nem kell lekapni róla egyből,majd elkezdi zavarni. Tudod mennyi kakis alsógatyót dobtam ki. :) Nálunk a pisivel nem volt gond de a kaki beszaladt párszor. Bár a nagy 3éves korára lett éjjel nappalra szobatiszta a kicsi 2,5éves korára már.
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Petom)
2011. jún. 28. 18:37

Szerintem nem vészes a dolog, hisz beszél és értelmes, csak kicsit sajátos, de kezelhető dolog.

majd kérdezz rá, bár szerintem magától szóba fog kerülni a státuszon!

11. Petom (válaszként erre: 10. - Babszibobó)
2011. jún. 28. 18:35
de ,de van persze!csak most lesz a 3éves státusz vizsgálat alőször megvárom ott mit javasolnak,de eddig mnindenki elkeserített,hogy már ez ilyen korban nagy baj,és azért is nyitottam ezt a fórumot hátha valakinél volt hasonló amiből talán ifókat kigyűjtök
10. babszibobó (válaszként erre: 9. - Petom)
2011. jún. 28. 18:32
Nincs a környéketeken speciális fejlesztő?
9. Petom (válaszként erre: 8. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 28. 18:30

nagyon szemét az ovink!vagy inkább úgy mondanám az ovónők igen lusták-sajnos!nekem egyszer véletlen a lányom középsőben pisilt be és majdnemhogy leordították a fejem hogy nem lesz holnap ágyneműje mert elintézte....

De ez a pisi most a kisebbik gondom,a nagyobbik hogy tényleg alig érteni amit mond,és habár én tisztán tudom mit mond és vannak mondatok is persze,de nem is hajlandó meghallgatni a mondókákat,hiába mesélnék otthagy egyszerűen nem köti le :-(((

8. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 7. - Petom)
2011. jún. 28. 18:25
Mindig megpisiltetik őket lefekvés előtt. Szerintem ettől még vihetnéd oviba.
2011. jún. 28. 18:23
csak mikor alszik,akkor nem szobatiszta .és így az oviba nem mehet :(((mert ugye a délutáni alvás...
2011. jún. 28. 18:21
szerintem is messze még a szeptember, egyik napról a másikra lesznek sokszor szobatiszták. legyen sokat pelus nélkül, főleg kint, ha nem szól, hogy pisilnie kell, pisiltesd mondjuk fél óránként kb, majd alakul! szeptemberig sikerülni fog:)
5. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - Petom)
2011. jún. 28. 18:21
Éjszakára nem szobatiszta? Igy gondoltad?
4. babszibobó (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2011. jún. 28. 18:21
Egyetértek, mi is nyáron szoba tisztultunk a nagyobbik fiammal, pillanatok alatt sikerült!
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Petom)
2011. jún. 28. 18:20

Szia!

nemrég a kisebbik fiammal voltam tanácsadáson és pont egy kislány 3 éves státuszát fogtam ki, együtt voltunk bent.

Egy szavát sem lehetett érteni, így fejlesztőhöz küldték, speciális foglalkozásra.

Én a helyedben utána kérdeznék, hogy a környéketeken hol van ilyen, a Házidoki biztos tud segíteni!

2011. jún. 28. 18:18
Itt a nyár, remek alkalom egy kis pelenkamentesitésre!
2011. jún. 28. 18:15

a kisfiam júli.15.én lesz 3 éves,tehát szeptembertől oviba mehetne.de nem mehet ugyanis nem szobatiszta és a beszéde sem teljesen érthető az idegen fülek számára!viszont mindent megért mindent felfog mozgása a korához képes is szuper 2 kerekű bringával megy már és fára mászik:)...amit már ugye ilyenkor elkezd mindenki!

El vagyok keseredve,nem tudom van e okom félni,megijedni,vagy csak még várjak,mi is lesz!CSak már szeptembertől dolgoznom kéne,ugye a gyesem is lejár a hónapban és az egy fizu kevés!a lányom 8-lesz vele soha hasonló probléma nem adódott,másfél évesen szobatiszta volt,verselt-énekelt,,adjatok tanácsot,kérlek nagyon magam alatt vagyok emiatt!

köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook