Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek igaz, hogy egy gyereket nehezebb felnevelni, mint kettőt? fórum

Szerintetek igaz, hogy egy gyereket nehezebb felnevelni, mint kettőt? (beszélgetős fórum)

1 2
54. globus (válaszként erre: 53. - 9536810fa1)
2011. júl. 14. 07:20
Nálunk éppen fordítva volt: először jött 1 gyerek, az olyan jól ment, hogy a természet ajándékozott egy duplát :DD A következőnél tripla lesz :))
53. 9536810fa1 (válaszként erre: 52. - Globus)
2011. júl. 14. 07:18
... ahammm, csak gyorsan könnyítettem a dolgon! :DDD ... az egy túúúúúúúúúúúúúl nehééézzzzz volt! :DDDD
52. globus (válaszként erre: 51. - 9536810fa1)
2011. júl. 14. 07:10
Mindenki eggyel kezdi, hacsak véletlenül nincsenek ikrei :))
2011. júl. 14. 07:09
nemtom, én a könnyebbikkel kezdtem. :))))
2011. júl. 14. 07:07

Ha testvérem lett volna, nem lett volna lakásom, mert amit örököltem egyedül, azt ketté kellett volna osztani.Két gyerek dupla anyagi gond, teljes mértékben.Nem tudják egymás ruháit, cipőit hordani pláne ha egyik fiú, másik lány.

A továbbtanulás is dupla költség, meg bármi más.


Viszont nagy előnye, hogy amikor már nagyobbacskák, jól elvannak (szerencsés esetben)

Felnőtt korukban mindig tudnak egymásra számítani.

49. Tündi anya (válaszként erre: 47. - Hobnobs)
2011. júl. 1. 16:10
Remélem ahogy nőnek, úgy jobban ellesznek egymással.
48. szabotimi (válaszként erre: 46. - Tündi anya)
2011. jún. 30. 21:08

Ezt akár én is írhattam volna:(

Nem könnyű......

47. hobnobs (válaszként erre: 46. - Tündi anya)
2011. jún. 30. 21:01
hu nem irigyellek :) de azért talán az idő múlásával jobb lesz. kitartást :)
46. Tündi anya (válaszként erre: 43. - Hobnobs)
2011. jún. 30. 20:43

Más gyerekkel vagy gyerekekkel el vannak! Jó néha ott is verekednek, veszekednek a játékokon.

Állandóan vitatkoznak mindenen.

Armandó szekálja Amirát akkor Amira neki megy és megveri Armandót. Amira szekálja Armandót akkor Armandó neki megy Amirának. Mintha Én lennék a bíró.

Sokszor mondom is, hogy valamit elrontottam a kezdetektől fogva a nevelésükbe.

Az ismeretségi körömbe szoktam érdeklődni és nem csak én vagyok ezzel a bajjal.


Csak már nekem kezd elegem lenni.

Ha kimennek az udvarra játszani? Ott világ vége van. Ha bent játszanak felfurdalás és ózonlyuk keletkezik a játszó szobában.

Kinn és benn kell velük lennem, hogy figyelem tartsam őket.


Az idegi állapotom meg hajszál vékony már ami nem sokára elszakad.


De sosem bántom Őket. Erősen rájuk szólok, szét szedem Őket. Büntetésből elveszem azt a játékot mind kettőtől amelyen veszekednek.

45. hobnobs (válaszként erre: 2. - 9cf0020815)
2011. jún. 30. 15:52
nem vicc! látod mennyire eltérőek a válaszok/vélemények ugye?
2011. jún. 30. 15:51
Hát ezt már sosem tudom meg, hiszen két fiam van, de nem gondolom, hogy így lenne.
43. hobnobs (válaszként erre: 41. - Tündi anya)
2011. jún. 30. 15:44
csak egymással veszekedősek? egyikőjük sem simulékony természet?
42. trapiti (válaszként erre: 41. - Tündi anya)
2011. jún. 29. 21:41

Mi ugyanígy voltunk a húgommal, 4.5 év korkülönbséggel végig harcoltuk a gyerekkorunkat. Ma persze már más a kapcsolat. Én mindig egy gyerekre vágytam és a férjem is - nem anyagi, vagy kényelmi okokból, hanem így érezzük kereknek az életünket. Érdekes mindketten neki és nekem is fiatalabb testvéreink vannak és mindketten elég rosszul éltük meg a kistesó érkezését.

A húgom ugyanerre másképp emlékszik, neki 2 év korkülönbséggel nemsokára születik a második :)


Szerintem az egy és a több gyerek nevelésének is megvannak a maga sajátos nehézségei és szépségei is :) Anyagilag talán könnyebb az egy, bár mi minden rá fordítható pénzünket rá is fordítjuk, ha két gyerekünk lenne, ugyanez az összeg oszlana két felé... mindenesetre dolgozni és két gyerek igényeit ugyanúgy kielégíteni, ugyanannyit foglalkozni velük mint most az egyel nem hiszem, hogy tudnánk.


A szomszédunkban 9 gyerek van, az anyuka főállású anya, a nagyok folyamatosan a kicsik mellé vannak befogva. Lehet hogy egy bizonyos számon felül már nem nehezebb... ugyanúgy élnek mint amikor 6 vagy 7 volt... Az Anyuka saját bevallása szerint 3 gyerekig érezte azt, hogy mindegyik gyereke életében részt tud venni a gyerek szükségleteinek, igényeinek megfelelően.

41. Tündi anya (válaszként erre: 12. - Hobnobs)
2011. jún. 29. 20:55

Fiam 6 éves a lányom 3,5 éves!


Nagyon sokat veszekednek, verekednek, vitatkoznak.

Nincsenek el kb.5 percet verekedés sírás nélkül.

40. b73e24f31f (válaszként erre: 3. - Galamb3)
2011. jún. 28. 18:40
Szerintem ez nem igaz! Tudni kell kezelni és akkor nem lesz nehezen kezelhető, arról nem is beszélve, hogy gyereke válogatja, valamelyik angyal valamelyik ördög, attól függetlenül, hogy van e tesó, vagy nincs.
39. Panni58 (válaszként erre: 21. - Hobnobs)
2011. jún. 28. 18:34
Az önzés és az irigység nagyon ritkán genetika. Egy gyerek sem születik annak.
2011. jún. 28. 17:18
nem
37. egypt (válaszként erre: 35. - Mliv)
2011. jún. 28. 17:04

Nem értek egyet. Sokkal könnyebb egy idő után két gyerekkel, mivel eljátszanak egymással, nem igénylik folyton, hogy a szülők szórakoztassák őket. (Azt hiszem, ezt írta is valaki.) Anyagilag sem kerül kétszer annyiba két gyerek, és időben sem igényelnek kétszer annyit.

A szülő is sokkal ügyesebb már a második gyereknél, feleannyi idő alatt megcsinál mindent, mint az elsővel. Rájön, hogy lehet egyszerűbben és gyorsabban elintézni a dolgokat.

Emberileg pedig egy testvér pótolhatatlan, rengeteget tanulnak egymástól.


Az önzéshez és irigységhez - ne vedd magadra, elhiszem, hogy nem vagy irigy és önző, de ki az, aki azt mondja, hogy "én egyke vagyok, és igazatok van, tényleg önző és irigy vagyok"? Önmagáról mindenki a lehető legjobb véleménnyel van.

(Nem rólad írtam, elhiszem, hogy nem vagy ilyen, csak úgy általánosságban, mert annyi ilyet olvastam ma...)

36. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. jún. 28. 17:02
Igaz. Az egykék lelkileg "betegek".
35. mliv (válaszként erre: 27. - Galamb3)
2011. jún. 28. 16:52

Sziasztok!

Én egyke vagyok, és eddig egy kicsi lányom van, és nagy valószínűséggel ez így is marad. Én nem vagyok sem önző, sem irigy, és remélem a gyerekem sem lesz az. Én is úgy gondolom, hogy nevelés kérdése. A fenekét nem nyaljuk folyamatosan, de természetesen mivel egyedül van, minden figyelmünket ő kapja.


Igaz nincs tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy több gyerekkel nehezebb mindenféle szempontból.

34. tamara (válaszként erre: 29. - Galamb3)
2011. jún. 28. 16:50
Osztom a véleményedet!!!:)))
33. egypt (válaszként erre: 21. - Hobnobs)
2011. jún. 28. 16:43
Önzés és irigység nincs belénk kódolva. Ilyesmit senki nem örököl, max. a hajlamot. Nevelés kérdése a többi.
32. hobnobs (válaszként erre: 29. - Galamb3)
2011. jún. 28. 16:40
akkor tanár vagy ezek szerint
31. Fisica (válaszként erre: 27. - Galamb3)
2011. jún. 28. 16:37

van ilyen is.

én is leginkább csak egy gyereket szeretnék, de az estemből kiindulva, mivel egyke vagyok inkább legyen kettő, mégiscsak jobban el van két gyerek, mint a szüleivel. Kisgyerekként sok barátom volt igy ezzel nem is volt baj, csak mikor már nagyobb lettem akkor hiányozni kezdett egy tesó. Egy bátyót eltudnék viselni:) De már erre esélyem sincs:D

2011. jún. 28. 16:37
Én 20 évesen szültem kisfiamat, de szeretnék még egy kislány 30 éves koromig max. :o)
29. galamb3 (válaszként erre: 26. - Hobnobs)
2011. jún. 28. 16:36
Nincs !Sajnos kevés normális egyke van a környezetemben!Az iskolában pedig szörnyű némelyik elkényztetett majom!
28. hobnobs (válaszként erre: 27. - Galamb3)
2011. jún. 28. 16:35
tény, hogy szülői szemmel kényelmesebb...
27. galamb3 (válaszként erre: 22. - Fisica)
2011. jún. 28. 16:33
Természetesen ebben az esetben más a helyzet,én azokra a fiatal 30-okra gondolok akik nem is gondolnak több gyerekre ,pedig anyagilag beleférne még egy tesó!
26. hobnobs (válaszként erre: 25. - Galamb3)
2011. jún. 28. 16:31
Nincs jó tapasztalatod az "egykékkel" :)
2011. jún. 28. 16:29
Szerencsére mindenki saját maga dönt ebben a kérdésben,én mindenesetre a nagy család híve vagyok,még ha anyagilag nehezebb is(3 gyerek)!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook