Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYED-en maradni az első babával, pedig ez idő alatt jön a másik baba...? fórum

GYED-en maradni az első babával, pedig ez idő alatt jön a másik baba...? (beszélgetős fórum)

2011. júl. 4. 17:09
Remélem igaz:)
2011. júl. 4. 16:20
Na voltam bent és azt mondták hogy mivel nem telt el a két év így ugyanazt a tgyást fogom kapni mint a nagylányomnál. Jövőhéten be is adom a papírokat. Kív áncsi leszek rá tényleg igaz-e:)
18. ec2a8deb7c (válaszként erre: 17. - Amália78)
2011. jún. 28. 19:53
Köszönöm szépen a válaszod! Minden jót kis családodnak!
17. amália78 (válaszként erre: 16. - Ec2a8deb7c)
2011. jún. 28. 19:28
a Tgyást a fizetésböl mert elviekben dolgoztam szeptembertől( szabi+ táppénz), a gyed pedig az elözö évben amit kaptam, az alapján, még nem tudom pontosan mennyi lesz. Viszont ha a gyest 6 hónapnál tovább kapod akkor a minimálbérből számolnak mindent, nekem legalábbis ezt mondták...
16. ec2a8deb7c (válaszként erre: 11. - Amália78)
2011. jún. 28. 18:59

Szia!

Megkérdezhetem, hogy neked így mi alapján számoltak tgyás-t és gyed-et? Valószínű nálunk is így jön majd össze a kistesó, és szeretném tudni mire számítsak. Előre is köszi: Anita

15. amália78 (válaszként erre: 12. - Böbusz)
2011. jún. 28. 16:50

Nekem eléggé megvariálták a munkaügyön a dolgokat, de úgy tudom az elöző év számit.

Áprilisig a max Gyed-et kaptam, utánna szept 15-ig gyest malyd kivettem a nagyobb gyerek után járó szabadságot, azután táppénzen voltam febr. közepéig amikor a thgy-t vettem igénybe. Pici lányom márc. elején született. A thgy-m malydnem 90 e, de a Gyed kevesebb lesz.

Érdemes bemenni a TB-hez utánnakérdezni, mit hogy érdemes, mert szinte minden eset más!

Nekem a munkaügyön+a tb ügyis is elszámoltak valamit és az utolsó hónapot végig idegeskedtem, hogy nehogy megszakadjon a biztosítási jogviszonyom.

2011. jún. 28. 15:27
KÖSZÖNÖM!!! :)
2011. jún. 28. 15:01
A gyerek születése előtti évet nézik és abból számolják. Tehát ha 2011-ben szülsz akkor a 2010-es év alapján számolják a tgyást.
2011. jún. 28. 13:57

Amália78, köszi az infokat. :)

És nem tudod mi alapján kapsz tgyást meg gyedet meg gyest? Mármint az elmúlt egy évi fizód alapján számolják vagy az igénylést megelőző 180 nap bejelentett fizetése alapján?

Igaz két héten belül megyek könyevlőhöz és neki szegezem a kérdést... :)

2011. jún. 28. 13:52

Szia!

A Tgyás ált több mint a Gyed, bár ez a fizetésedtől függ. A GYED összege maximálva van azt hiszem kb 101 000 bruttó amiből kb 85 e körül kapsz. Ettől több Gyed-et nem kaphatsz.

Ha ettöl több a bruttó fizud akkor kérd a Tgyást elöször.

Én 2. babámal vagyok itthol igaz én már Gyes-t kaptam amikor szültem.

Ja és a szülési szabit ( tgyás) a szülés várható időpontja elött 24 nappal már igényelheted és 168 napig jár!

2011. jún. 28. 13:43

Gyermektelen lányka vagyok, de mostanában egyre jobban érdekel ez a gyedes és gyeses téma...

Ha Gyeden vagy és ismét teherbe esel, akkor újból jár a Tgyás és azt követően ismét a Gyed? És ha újabb gyerek jön, akkor ismét Tgyás és ismét Gyed... és így tovább?

Lenne még kérdésem (mivel látom nálatok nagyon aktuális a dolog). Azt értem, hogy a Tgyás több, mint a Gyed, meg a Gyed és a Gyes között mi különbség van, DE a Tgyást és a Gyedet és a Gyest mi alapján számolják? Az elmúlt egy év alapján...? Vagy a megelőző 180 nap alapján? És ott a bejelentett nettó vagy bruttó vhány százalékát adják?

Ha nem indiszkrét, vki példát tudna felhozni?

9. Baby0309 (válaszként erre: 6. - 14f968b657)
2011. jún. 28. 13:36

Értelek!

Nem hiszem,hogy rosszat akarnának,csak hát ki tudja,nekik hogy jobb....bár elég kedves volt a munkaügyis és nem éreztem semmi "olyat" a hangjában,de azért jobb utána járni.

8. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Monstro)
2011. jún. 28. 13:33

Oké,nagyon szépen köszönöm!

Várom majd a választ :)))

7. Baby0309 (válaszként erre: 4. - Zsani82)
2011. jún. 28. 13:33

Valami olyasmit mondtak,hogy most a 2010-es évemet számolják ugye az új babánál és ezért nem lenne jó meg,hogy az adójóváírást is kértem(azt minden évben kértem pedig)

De mivel abból nem járna levonás,mármint a Tgyásból,így miért járnék rosszabbul?

Muszáj lesz utána járnom!!!

2011. jún. 28. 13:32
nem vagyok én sem a téma szakértője de én is hasonló helyzetben voltam mint te tavaly csak én a nagyobbikkal akkor már gyesen voltam és azon ment a dillemma hogy gyes vagy táppénz és végül kiderült hogy úgy jártam jobban később a gyeddel újra ha előtte inkább a gyest választottam hiába az sokkal kevesebb volt mert máshogy számolják ki,és lehet hogy nálad is a munkáltató csak jót akart:-) de akkor jársz a legjobban ha be mész a tb kirendeltségre és ott pontosan érthetően el magyarázzák hogy ha a gyedet választod akkor később mennyit kapsz a másik pici után ha pedig tgyást akkor mennyit mert kutya valahol itt van elásva:-(
2011. jún. 28. 13:30

Én is pont ilyen helyzetben vagyok:))

Holnap megy a párom és megkérdezi melyik éri meg jobban és akkor majd azt igényeljük:)) MAjd elmesélem mit mondtak Neki.

Sztem is jobban megéri a gyed, mert a tgyást a gyedből számítják. és így úgy gondolom kevesebb lenne a tgyás hiába nem vonnak belőle adót. De majd megírom szerda este

2011. jún. 28. 13:29

Szia!!

Nálam ugyanez volt a helyzet,hogy gyedbe szültem,és most is ugyanigy lesz a 3.babámmal:)

Énis tanácstalan voltam hogy most akkor melyiket vegyem igénybe,és nekem a könyvelőm mindenképp azt tanácsolta hogy ugyanugy legyen mint az első babával..hogy szülés után tgyás majd jön a gyed..mert a tgyás az félévig jár a teljes fizetés és ezért volt jó..aztán ugye átállt gyedre...

Énis 2008 óta gyeden vagyok,most jön a 3.baba októberben és énis már ugymond a 2.gyedbe szülök...és ha a kicsi is most megszületik akkor én egyből a tgyást igénylem.

3. Baby0309 (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. jún. 28. 13:28

Hát ez az,én is úgy tudom,h több,de ők "megmagyarázták",hogy miért nem lenne több,sőt valamivel kevesebb is.

Nem értem :(((

2011. jún. 28. 13:27
Én úgy tudom hogy a TGYÁS több mint a GYED, jobban megéri azt kérni, és jár is, simán igényelheted. Én a helyedben tuti biztos igényelném...
2011. jún. 28. 13:24

Szeretnék segítséget kérni,aki ért hozzá,mert sajnos én nem igazán vagyok a téma szakértője.

Fiamat 2010. március 9-én szültem.6 hónapig szül.szabin voltam(szülés előtt táppénzen,mert veszélyeztetett voltam a 3. hónaptól). Most GYED-en vagyok. Viszont júliusban születik a Kistesó és én úgy gondoltam,hogy szülés napjától elmegyek újra Tgyás-ra,majd gyedre.


A munkáltatóm ma viszont azt tanácsolta,hogy maradjak GYED-en az első fiammal 2 éves koráig(2012.márc.9-ig) és utána menjek gyedre a másik babával,mert nem fogja nekem megérni jobban,ha most újra Tgyás-ra megyek.

De ez hogy lehet,hisz a szül.szabiból nincs levonás ha jól tudom,a gyedből pedig van.

Nem értem.

Nem is értek igazán a témához,azt mondták dönthetek így is,úgy is,de jobban járok,ha maradok gyeden.

Szerintetek is így van? Volt így valaki?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook