Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux/gyomorfekély esetén melyik gyógyszer a leghatásosabb? fórum

Reflux/gyomorfekély esetén melyik gyógyszer a leghatásosabb? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 4. 22:20

Nekem is volt enyhe refluxom és sok gyomorsavam (ez utóbbi most is van).

Orvos nézett Helicobaktert. Az pozitív lett.

Nekem is a Controloc használt + a helicobakter miatt kaptam antibiotikumot.

Emellett diétázni is kellett, amit Gaby76 nagyon jól le is írt. Nekem a sima főtt krumpli nagyon jó szokott lenni és nagyon rossz napokon az almakompót is jó volt.

Az édesség is sokszor fokozta a gyomorégést, így azzal is óvatosan kell bánni.

Salvus vizet is ittam hígítva, csökkenti a gyomorégést és a heliko ellen is jó, ugyanúgy, mint a diéta.

Fekete- és zöld tea sem jó, ha refluxod van.


A Helicobakteres vizsgálat nem gáz :) Ez egy fújásos teszt, ami előtt csak egy kapszulát kell lenyelni, szóval egyáltalán nem kellemetlen és hamar meg van az eredménye.


Ezt a vizsgálatot azért is érdemes megcsináltatni, mert a gyomorfekély okozója ez a baci (nem csak stressz, stb. miatt alakulhat ki a fekély), a bacit pedig könnyebb elpusztítani, mint a fekélyt gyógyítani.

2011. jún. 28. 17:29
Én is szedtem Parietet jópár pár éve, enyhe nyelőcsőfekély miatt. Nekem bevált. Csak receptre adják, sőt, valami igazolás is kellett hozzá, amit fél évente meg kellett újítani. Azóta ha nagyon ég a gyomrom (főleg éjszaka, de nem minden éjjel), akkor be szoktam venni 2 db Rennie-t. Viszont én nem is tudtam, hogy a puffadás is a reflux egyik tünete. Sajnos az is elő szokott fordulni nálam.
2011. jún. 28. 17:18
sziasztok,sajna nekem is refluxom ,tavaly novemberben voltam gyomortükrözésen akkor elég csunya nyelöcsö-gyulladásom volt,és controlocot irtak fel kb 3-4 hét kellet mire kicsit használt a gyogyszer, de mára már nagyon bevált-vényköteles,
2011. jún. 28. 13:08
Szia! Van egy termék, ami szerintem jó lehet erre a problémára, ez a Hri Golden Spear. A hrivitalion pont hu oldalon láttam. Nézd meg, hátha jó lenne a Te problémádra is!
26. Sleek
2011. jún. 27. 22:08

Én meg voltam minden vizsgálaton egy épp testrészem nem maradt a sok vizsgálattól és semmit nem találtak. Nem azt írtam ne menjen dokihoz:) Kell a vizsgálat is de a pszichés dolog sokmindenre kihat

sajnos

25. Gaby76 (válaszként erre: 23. - Sleek)
2011. jún. 27. 22:02
Ezt én is próbálom bemagyarázni magamnak, a férjem nem kevésbé. :-) Aztán én kikötöttem a műtőasztalon, ő meg az orvosnál, mert a kis bajból nagy lett.. A pozitív gondolkodás jó és fontos, de önmagában nem elég.
24. Noorah (válaszként erre: 23. - Sleek)
2011. jún. 27. 22:01

Van benne valami, bár szerintem betegség is, hisz akkor nem lenne felmarva savval a gégém, nem lenne tele savval reggelre a szám és rakódna le a fogaimon.


De holnaptól szigorúbb leszek. Legalább 8szor eszek keveset, ami nem savas és mézzel kezdem a napot. Hátha összejön gyógyszerek nélkül is.


Köszönöm az eddigi tanácsokat!

23. Sleek (válaszként erre: 22. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:57

sok vitamin és kikapcsolódás.Mert lehet hogy csak a vegetatív idegrendszer teszi.

Magyarul nincs betegség csak az agy képzeli be és oda irányítja a fájdalmat.

22. Noorah (válaszként erre: 21. - Gaby76)
2011. jún. 27. 21:55

Az rajtam már nem sokat segít. :(


Krumplit a népi gyógymód is ajánljam meg a modern gyógyászat is. Elvileg jó lúgos kémhatású. De gondolom nem hat azonnal, csak ha tartósan fogyasztjuk.

21. Gaby76 (válaszként erre: 19. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:52
a krumpli is lisztes. az sem jo :-( probald ki a szodabikarbonat, olyan max fel oran belul segit, de sok kell belole. megartani nem fog, az biztos
20. Noorah (válaszként erre: 17. - Sleek)
2011. jún. 27. 21:52
Igen, így is alakult ki anno és mostanság is nagyon sokat idegeskedek sajnos..
19. Noorah
2011. jún. 27. 21:49

kENYERET EGYÉBKÉNT SEM ESZEK, DE TERMÉSZETES, HOGY ABBAN A kovász a rossz, a tejet meg soha nem bírtam annyira. Nálam gyorsan hat a citromlé és a méz, de nem sokáig. De mostanság nagyon nem jó valami, szinte élni sincs kedvem. Kb mióta beindult a szamócaszezon... :(


Vigyáznom kell. Ja, meg a héjában sült krumplit szokták ajánlgatni, de még nem használt sokat...

18. sonysony (válaszként erre: 10. - Pettka)
2011. jún. 27. 21:46
Az egyik módszer: röntgen - gipszkásával. A röntgen vizsgálóasztalát megdöntik úgy, hogy a beteg hanyatt fekszik és a feje felé lejt. Ekkor a gyomrot megnyomják és reflux esetén a kontrasztanyag visszaáramlik a nyelőcsőbe.
17. Sleek
2011. jún. 27. 21:44
esetleg nem lehet pszichés alapú? Nekem is ez van csak nekem néha a szorongástól van. Minden ok volt de olyan tüneteim voltak ami refluxra és egyéb betegségre utal. A pánik a depi és a szorongás az ezt előhozhatja tünetként. Tapasztalat sajnos
16. Gaby76 (válaszként erre: 9. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:44
És bárki is tanácsolja, hogy igyál tejet vagy egyél kenyeret, ne tedd!!!! Mindkettő sokat árt!
2011. jún. 27. 21:44
Én már több gyógyszert kipróbátam,nekem a Pariet jött be!Elötte semmi nem használt!
14. Katica 1 (válaszként erre: 8. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:43
Biztosat csak tükrözéssel lehet megállapítani. Hogy épp milyen fokozatú. Nekem a Lansone 30 mg használt.
13. Gaby76 (válaszként erre: 9. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:42
magadnak kell kitapasztalnod, hogy mi nem tesz jót. Ennyire keményen azért nem kell mindig betartani ezt a diétát, de amikor nagyon rosszul vagy, 2-3 nap alatt rengeteget segít. nekem a fűszerek közül csak a feketebors árt. lehet nélküle élni simán. Az olajban sült kajákról 6 éve mondtam le fogyúkra miatt, azt is megszoktam, de ha éppen jol vagyok, tulelek egy kis rantott brokkolit, de csak fritőzben sültet (az nem sziv magaba annyi olajat). Amíg rosszul vagy, probalkozz a parolt vagy főtt husokkal, zöldségekkel nyersen vagy párolva, a kenyeret is felejtsd el. Főzzél magadnak huslevest, az se art meg. Igyál szénsavmentes italokat, a viz a legjobb. De ne félj, hogy mindig igy kell elned. Ha jobban leszel, bűnözhetsz, de csak mértékkel. Ha jelenleg nagyon rosszul vagy, akkor fogj egy jo nagy teaskanal (vagy akar 2) szodabikarbonat, nyeld le vizzel. Végős esetben ezt szoktam, és segít, de a gyomrod meg nem javul tőle, holnaptol akkor is dietaznod kellene.
12. Noorah (válaszként erre: 10. - Pettka)
2011. jún. 27. 21:39

Pedig a sok sav az tuti reflux és ha nem kezelik, vagy tanácsolnak valamit rosszabb lesz. Én pl. anno azonnal letettem a cigit.


Tovább kéne küldeniük ultrahangra és endoscop-ra, szerintem mindenképp harcoljátok ki...

11. Noorah
2011. jún. 27. 21:37
Egy ismerősömtöl ma kaptam, egy levél Pafenont. Erről hallott már valaki?
10. Pettka
2011. jún. 27. 21:36
És hogy állapítják meg a refluxot?Ugyanis a párom hiába megy újra és újra,állandóan csak az van:ó,a sok sav...de már nagyon szenved néha,még a mellkasa is fáj ettől.Már vagy 6 fajta savlekötőt felírtak neki,de semmi nem használ.És sehova,semmilyen vizsgálatra nem küldik tovább.
9. Noorah (válaszként erre: 6. - Gaby76)
2011. jún. 27. 21:35
És akkor mit LEHET enni? Mert szinte semmit, ahogy utána olvastam. :(
8. Noorah (válaszként erre: 5. - Pettka)
2011. jún. 27. 21:34
Pár éve voltam, tükrözést nem vállaltam, de így is biztosra mondták a refluxot. Azóta gyakran visszajön, de az utóbbi hetekben nagyon eldurvult. Apukám fekélyes (volt) és hasonló tünetei voltak. :S
7. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 2. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:33
A lányomnak is reflux betegséget állapítottak meg. A drnéni Losecet írt fel, és 2 havi adag után eltűntek a tünetek. Ok, később előjöhet, akkor majd megint felírja neki.
6. Gaby76 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:31
Nálam sem segít magában a Nolpaza. ha viszont komolyan odafigyelek arra, hogy mit eszme, akkor még a Nolpaza sem kell. Kerülöm a borsot és egyéb erős fűszereket, nem eszem semmit, ami olajban sült (rántott hús, sült krumpli és társai), se túl savanyút, se szénsavasat, se puffasztót. Nálam mindennél jobban bevált. Ja, az alkohol sem tesz jót, azt se hagyjuk ki, sem a kávé éhgyomorra (ebéd után már jöhet).
5. Pettka (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. jún. 27. 21:28
Szia,a férjem ugyanezzel küzd már hónapok óta.Szeretném megkérdezni,hogy voltál orvosnál?Meg is állapították a fekélyt?
2011. jún. 27. 21:21
Nekem ez jött be: Esomeprazol Sandoz (gyomornedv-ellenálló tabletta). Ez vényköteles. A recept nélküliek közül nagyon sokat kipróbáltam, és egyik sem vált be, de receptesek közül is ez a 3. vagy 4., amit felírt a dokim. Ennek nálam semmilyen mellékhatása nincs, viszont egyáltalán nem jelentkezik a refluxnak semmilyen tünete. De persze lehet, hogy nálad más lesz hatásos.
2011. jún. 27. 21:21
Mindegyik csak a tünetet szünteti, de egyik sem gyógyítja. Ha van rá lehetőséged, keress egy jó akupunktőrt. A lányomnak már az első kezelés segített. Minden év elején felkeresi a szuridokit és egész évre le van tudva a probléma.
2011. jún. 27. 21:19
Már nem csak savam van egy jó ideje, de rettenetes puffadás és kellemetlen, néha durvább fájdalom is a gyomromban. nagyon fáradt is vagyook és állandóan hányingerem van. A Nolpaza sohasem használt, de mostmár a Refluxon sem. Tudtok esetleg valami szuper gyógyszert, amit felirathatnék?
2011. jún. 27. 21:17
Reflux/gyomorfekély esetén melyik gyógyszer a leghatásosabb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook