Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz az, hogy akinek hátraforduló a méhe, annak később látszik a kismama pocakja? fórum

Igaz az, hogy akinek hátraforduló a méhe, annak később látszik a kismama pocakja? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 27. 23:01

Nekem tényleg nagyon kicsi hasam volt mindkét terhességemnél. De szerintem nem a hátrahajló méhem miatt, hanem inkább azért mert magas vagyok és jobban elfért a baba.

Már az utolsó hónapban jártam amikor meg merték kérdezni, hogy terhes vagyok-e. ;-) Nyílván már látszott valami elötte is, de nem volt egyértelmű.

Fiam szeptemberben fogant, januári nagy szülinapi buliján a dédinek, még nem lehetett észrevenni.

6 hónaposan vettem fel először kismamanadrágot, addig simán hordtam a nadrágjaimat is, a gumis derekúakat végig.

Túlhordás miatt befektettek a kórházba megfigyelésre. Már nagyon untam amikor mindenki azt kérdezte én miért vagyok bent. Mert arra senki nem gondolt, hogy nekem már szülni kellene. Kisebb hasam volt a 6 hónapos kismamánál aki azért volt bent mert nem fejlődött megfelelően a babája.

Még a szülőágyam mellett is poénkodott az orvos, hogy "most nézzék meg, mindjárt szülünk és nem is látszik, hogy terhes". :-D


Azért sokat izgultam ám ez miatt. Amikor mindenki hüledezett az utcán, hogy milyen pici a hasam, biztos hogy egészséges-e baba, nem túl kicsi-e, biztos nem eszek eleget, bla-bla... Szóval kaptam hideget-meleget bőven. Aztán amikor már a nem tudom hányadik orvoshoz mentem 4D-re, sírva mondtam neki, hogy biztos mini a baba, mondja már meg mivel hízlalhatnám fel. Na ő mondta nekem, hogy a babám teljesen átlagos, sőt szép nagy, valószínű azért ilyen kicsi a hasam mert a placenta a hátsó falon tapadt és ugye magas is vagyok. Úgyhogy a másodikkal már nem érdekelt mekkora a hasam, tudtam, hogy nem ezen múlik, hogy mekkora lesz a baba. :-)

2011. jún. 27. 19:27
Nem tudom, a hátraálló méhemen múlt-e, de március 6-án fogant a lányom és július 20. körül úgy voltunk a rokonsággal nyaralni, hogy senki nem vette észre. Később sem volt nagy hasam, szüléskor akkora, mint a velem egyidőseknek 33 hetesen. A lányom december 12-én született 3500 g-mal és 53 cm-rel, de 2 héttel a szülés előtt a szonográfus azt mondta, méretei alapján, ha szerencsém van, születésére eléri a 3 kg-t.
2011. jún. 27. 19:25
Köszi a válaszokat:)
13. zsuzsu 12 (válaszként erre: 12. - Tevecca)
2011. jún. 27. 19:25
Na nem is tudtam:)
12. Tevecca (válaszként erre: 8. - Zsuzsu 12)
2011. jún. 27. 19:24
Így kisebb az esélye a vetélésnek :) Ez egy baba marasztaló praktika hátra hajló méhűeknek :)
2011. jún. 27. 19:23
nem igaz!!nekem is az, s elég hamar látszott a pocak:)
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Zsuzsu 12)
2011. jún. 27. 19:17
Ugyanúgy mint másnak. Ugyanis amikor már a gyerek nő, akkor már nincs hátul a méhed, hanem befordul, mint rendesen...
2011. jún. 27. 19:07
És ilyenkor a köldök körüli has vagy az alhasa nő meg a kismaminak?
8. zsuzsu 12 (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 27. 19:07
Tényleg hason kell feküdni ezek szerint másnak is kell?
7. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. jún. 27. 19:06
Nekem a lányommal 4 és 1/2-5. hónaptól kerekedett a hasam, a fiammal a 2.-3. hónaptól és nem kerek hanem hegyes volt.
2011. jún. 27. 19:05

Szia!


Nekem az van, és mind a 3 gyereknél már a 2 hónapban látszott...

Akkor még nem a gyerek látszik persze, csak a "berendezések" nőnek ott meg. Már akkor nem bírtam bekapcsolni a gatyákat...


Egyébként hason kellett az elején feküdnöm sokat, hogy kiemelkedjen a méhem, nehogy "beakadjon".


De egyébként semmit nem jelentett, a teherbeesésnél sem...

2011. jún. 27. 19:05
Nekem erősen hátrahajló a méhem, és az első terhességemet csak 10-11. hétig tudtam titkolni, de a 2. terhességemet már valaki 8 hetesen észrevette.
4. zsuzsu 12 (válaszként erre: 2. - Encifinci)
2011. jún. 27. 19:05
Komoly?:)Na az jó akkor oké csak mert egy emberke ezt mondta nekem és kicsit megilyedtem
2011. jún. 27. 19:05
Nem igaz!
2. encifinci (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. jún. 27. 19:04
nah ezt máris megcáfolom,nekem ilyen van és ha minden igaz akkor mesitől számolva 7 hetes a peteéréstől számítva 5 hetes terhes vagyok és akkora ahasam hogy áááááááá magam sem hiszem el,és már más is észrevette.
2011. jún. 27. 19:02
Véleményekre lennék kíváncsi mennyire igaz ez a dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook