Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Visa kártyások! Nektek sem szokott pin kódot kérni vásárláskor? fórum

Visa kártyások! Nektek sem szokott pin kódot kérni vásárláskor? (tudásbázis kérdés)

14. emagdi (válaszként erre: 13. - Darcy73)
2011. jún. 28. 12:49

az elektronikus kér. a dombornyomott nem.

a chipes is kér.


a visád meg azért nem kér, mert az is dombornyomott valószínűleg.


de ezt írja a cikk is :D

13. Darcy73 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2011. jún. 28. 12:45
Igen,ez egy elég régi cikk lehet.Érdekes amit a Mastercardról ír.Ugyanis régebben Mastercard elektron mágnescsíkos kártyám volt,mindig kértek PIN kódot.(Itt meg azt írják,hogy az nem kér.)Mostmár chipes a Mastercardom,most is kér.A Visám mágnescsíkos és soha nem kért még PIN-t vásárláskor.De az is tuti,hogy bankonként változik és terminálonként is.Mert a legtöbb helyen OTP-s terminál van.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2011. jún. 28. 11:25
itt ez még nem ír a chipes kártyákról, na azoknál, ha a chipből olvassák az infót (olyan a terminál) és nem a mágnescsíkból, ott is kér pin kódot, dombornyomott kártyánál is.
11. emagdi
2011. jún. 28. 11:24

Mikor kérnek PIN kódot vásárláskor?


A vásárlás során általában kérnek PIN kódot. Magyarországon alapvetően két nagyon egyszerű szabály határozza meg, hogy a bankkártyával történő fizetéskor mely esetben kell PIN kódot használnunk és mely esetben nem. Az itt leírtak csak a vásárlásra vonatkoznak, a készpénzfelvételkor ugyanis minden esetben kötelező a PIN kód használata ATM berendezésnél.


- Csak dombornyomású kártyák használata során nem kér PIN kódot a kártyaelfogadó bank, ez alól néhány bank Visa Electron kártyája kivétel,

- az OTP Bank azonban a saját bankkártya elfogadóhelyein az OTP-s kártyák használata során a dombornyomású kártyákra is kér PIN kódot.


A PIN kódot minden más esetben meg kell adni. Ugyanakkor nem kell PIN kódot megadni a MasterCard Electronic kártyatípus esetében (kifejezetten aláírás alapú termék) és az egyes elfogadóhelyek (pl. vendéglátóipari egységek) olyan kártyákra sem kérnek PIN kódot, amelyek a fenti definíció szerint PIN kód kötelesek lennének (jellemzően az elektronikus kártyák, bármely bank fogadja is el azokat).


Egyébként a PIN kód használata a MasterCard kártyatársaság Maestro bankkártyái esetében 2002. január 1. óta kötelező. Ahol mégsem kérnek ezekre a kártyákra PIN kódot, ott az esetleges visszaélések során a kártyatársaság minden felelősséget áthárít a kártyaelfogadó bankra.

A PIN kód kérés a kereskedő által nem választható, tehát nem tudja megtenni, hogy ha egy gyanús ügyfél szeretne kártyával fizetni, akkor kérjen PIN kódot olyan kártya esetében is, amelynél egyébként nem kérne.


Végezetül a PIN kód kérés függhet a vásárlás összegétől is.


Ettől függetlenül egyéb esetben is kérhet PIN kódot a kártyaelfogadó bank, sőt személyi azonosító irattal történő azonosítást is, ennek leggyakoribb példája, ha egy bizonyos összeg felett vásárolunk (ún. elfogadóhelyi limit). Ez az összeg elfogadóhelyenként változik, de a legkisebb összeg (ha van ilyen), 10 ezer forint.


bankkartya.hu oldalról, de amúgy google mindenki barátja, és mindenkinek ad további infót is a témában, ha kérdezi :D

10. globus (válaszként erre: 7. - Darcy73)
2011. jún. 28. 11:13
Mi, a család összes tagja, egyetlen kártyát használunk, ami az én nevemre van kiállítva. Nemhogy az aláírást, még a rajta lévő nevet sem nézik meg :) Aláírni egyre kevesebb helyen kell.
2011. jún. 28. 07:36

Nem az számít hogy elektron típusú vagy dombornyomott!(bankban dolgozom)

A Visa általában nem kér (Tőlem még sosem kért),a Mastercard szinte mindig (az elektron és a dombornyomott is!),de függ a terminál beállításától is!

2011. jún. 27. 17:46

elektronikus kártyához mindig kell pin kód, dombornyomotthoz általában nem (ott aláírás kell), kivéve ha chip-es, mert a chip leolvasó kér pint.

aztán ezen kívül vannak a kivételek:)

2011. jún. 27. 17:44
Visa kártyámhoz sosem kér,Mastercardom is van,ahhoz mindig.Kinek mi a jobb!Sztem sokkal biztonságosabb,ha kér PIN kódot!Én még egyetlen olyan pénztárost nem láttam,aki az aláírást összehasonlította volna a kártyán lévővel!Ha ellopják a kártyát,könnyen visszaélhetnek vele.
2011. jún. 27. 17:32

visa kártyám van, régen nem kért kódot, de fél éve-egy éve igen...nem tudom miért, de jobb így:))


hívd fel a bakod és kérdezd meg hogy mit ehetne tenni hoyg kérje inkább:)

2011. jún. 27. 17:24

Lehet, hogy ez üzletfüggő, nekem Maestro kártyám van, de pl. a Müllerben még sosem kellett PIN kód. Elveszik a kártyát, bedugják, és kapom a blokkot.

Szerencsére másutt nem így van :)

2011. jún. 27. 17:20
De,nekem igen.
3. gne2
2011. jún. 27. 17:16
Nekem chipes Visa bankkártyám van, csak pin kóddal fogadja el a vásárlást. Aláírni viszont nem kell.
2011. jún. 27. 17:15
Nem.
2011. jún. 27. 17:15
Visa kártyások! Nektek sem szokott Pin kódot kérni vásárláskor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook