Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyánknak nem tetszenek a virágaink? fórum

A kutyánknak nem tetszenek a virágaink? (beszélgetős fórum)


23. 431a64a91b (válaszként erre: 16. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 22:24
A miénk is ezt teszi, ilyenek a kiskutyák. :) A papucsokat, cipőket szereti a legjobban.
22. Havran (válaszként erre: 1. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 20:18
"Vagy kert, vagy kutya":)))) mondaná az uram,nálunk mindent összetörnek néha idegbajt tudnék kapni én is ma például egy nagy buxus közepébe ugrott bele valamelyik van is tippem melyik.Megszidom,oszt ennyi,bízzom benne,hogy kinövik:)))))
21. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 20. - Eda93927a9)
2011. jún. 27. 14:52
Ja,egyébként ez igaz: meg kell rá tanítani,hogy azt rágja,ami a sajátja.
2011. jún. 27. 14:50
1,5-2 éves korára leszokik róla. Adni kell neki gumijátékokat, hátha lefoglalja vele magát.
19. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 16. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 14:22
Uhhh,ez nem semmi.:-))))) Nagy udvaron tartjátok? Fajtája,kora? Gondolom még eléggé kölyök..Mindenképpen fárasszátok le,meg sajna néha rá kell húzni egy kicsikét a méltóságos tomporára (mi sem vagyunk nagy kutyaverők,de néha nem úsztuk meg),hogy tudja,ez most nem jó,amit csinál.Valahogy úgy veszem ki a szavaidból,hogy nem is igazán veszi komolyan azt,amit mondtok neki,és titeket se,valószínűleg még nem nagyon volt semmivel se megbüntetve.Kell egy főnök mindenképp,akit ő is elismer.
18. Derya (válaszként erre: 16. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 14:01
nem is kell megkötni, mert okos, megtanulja, hogy mit nem szabad, viszont le kell kötni az energiáit, hogy ne legyen energiája rosszaságokat kitalálni. :-)
17. Derya (válaszként erre: 15. - 7cdf5b0d96)
2011. jún. 27. 14:00
ez így van, az enyém sem akar rosszalkodni egy kiadós séta után....
2011. jún. 27. 13:59

Mivel most van egy kis időm így felsorolom mit tett tönkre a mi kis kutyánk mostanában.

papucs és cipő szétrágva,gumilabda kilyukasztva,locsoló tömlő kirágva, kutyatányér széttörve,a fiunk görkorcsolyája szétrágva, szivattyú vezetéke elrágva,szemeteszsák szétszedve,virágok(petúnia) cserépből kiszedve,vagy a kis virágoskertemből kiásva.Ezzel együtt eljut a virághagymákig is és azokat is rendszeresen kiássa.

Seprűt előszeretettel szétszedi.

Szóval a ház körül szinte mindent.Megkötni nem szeretnénk , mert sajnáljuk.

15. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 11. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 13:55
Egyébként én is azt mondom így kutyatulajként,hogy a kiskutyátokban túlteng az energia :-)) Fárasszátok le rendesen egy nagy sétával vagy jó kis labda után rohangászással.:-)) Nekünk német juhászunk volt,fénykorában egy órát dobáltam neki a labdát,én totál elfáradtam,ő ivott vizet,lefeküdt 10 percre,aztán hozta újra.:-)) Aztán rájöttünk,hogyha kivisszük a közeli folyópartra úszni+labdázni,az kellően lefárasztja :-DDD Egész délután elterülve feküdt.:-)
2011. jún. 27. 13:54
Nálunk is a háza mellett a zúzótt követ kiássa és nagy mélyedést csinál és abban pihen sokszor attól félünk mikor dől rá maj da háza:))
13. Derya (válaszként erre: 8. - 7cdf5b0d96)
2011. jún. 27. 13:53
az én kutyámnak is van egy gödre, már vagy másfél méter mélyre kiásta :-), de azon kívül máshol nem áshat.
12. Járminé Ritus (válaszként erre: 7. - Gumimackó)
2011. jún. 27. 13:52
Ha szeretnéd elküldöm hozzátok, hogy nektek is segítsen:)))))
11. Járminé Ritus (válaszként erre: 8. - 7cdf5b0d96)
2011. jún. 27. 13:51
Köszi talán ezek,majd segítenek.
10. 171925f409 (válaszként erre: 9. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 13:50
Az igaz ahogy nő a kutyus úgy szokik majd le erről.Van, hogy néha néha csinálja akkor mikor nem tud a párom mit tenni kiköti:(((
9. Járminé Ritus (válaszként erre: 3. - 171925f409)
2011. jún. 27. 13:49

Ezt már sajnos próbáltuk,de nem jött be. A férjem először ezt próbálta-2-3 napig nem csinálta utána kezdődött minden előlről.

Már fekete borssal is körbeszórtam, mert azt halottam ,hogy az is jó.De nekem valószínű több kiló is kevés lenne, mert ez sem ért semmit.

2011. jún. 27. 13:48

Én ezt a két dolgot találtam neked,hátha valamelyik segítene:


"A kutyák részéről a rongálás csak egy pótcselekvés. Minthogy ezt a tevékenységet általában a gazdi távollétében végzik, ezért nem is büntethető (a kutyák addigra nem tudják összekötni a tettet a büntetéssel), ezért más módszerhez kell folyamodnunk. Egyes szakértők szerint a kutya azért rombol a távollétünkben, mert aggódik értünk, ahogy egy szülő aggódik a gyermekéért. Ez azt jelenti, hogy ő a vezér a családban. Első lépésként vissza kell szereznünk a tiszteletét, az alfa szerepét, de ez következetes hozzáállást igényel (ahogyan az egész kutyanevelés is). Ez egy több lépcsős folyamat, és ezzel a témával bővebben foglalkozik Jan Fennel, a Kutyapszichológia című művében. Voltaképpen az egész rágcsálás egyfajta pótcslekvés, amiről nehezen szoktatható le. Egyrészt törekedjünk arra, hogy a kutyát minél jobban lefárasszuk, annyira, hogy szinte csak az alvásra tudjon gondolni, másrészt kínáljunk a kutyának olyan alternatívát, amivel elfoglalhatja magát. Pl. beszerezhetünk egy jó nagy botot és ha azt rágcsálja, dícsérjük meg, ha viszont a bútorhoz közelít, akkor határozottan rendre kell utasítani."


És:

"Az ásás a kutya ösztöneiben van. Így rejtheti el a táplálékát, de nyáron gyakran lehet látni, hogy a kutya belefekszik a kiásott lyukba, így hűti le magát a hűvösebb helyen. Sok, kertjét féltő kutyagazdi lefektet a földréteg alá egy dróthálót, így a kutya pár próbálkozás után leszokik az ásásról. Ha ez a megoldás nem kivitelezhető, akkor megpróbálhatjuk leszoktatni róla. Ez egy olyan tevékenység azonban, amely sajnálatos módon nem mindig ellenőrizhető, utólag pedig hiába büntetjük a kutyát, akkor már nem köti össze az ásással. Talán a legegyszerűbb dolog, ha meghagyjuk a kutyának az ásás lehetőségét, csak helyileg korlátozzuk. Így sokkal könyebben átszoktathatjuk, mintha teljesen szeretnénk leszoktatni. Ha ezt a megoldást választjuk, jelöljünk ki egy helyet magunkban, esetleg könnyíthetünk a kutya helyzetén, ha valamiképpen körbekerítjük. Ha a kutya bárhol elkezd ásni, szóljunk rá és vigyük át a kijelölt helyre. Esetleg ott megkezdhetünk egy lyukat, hátha a kutya folytatja és ha ott ás, dícsérjük meg, még biztassuk is. A lényeg, hogy az átszoktatás idején folyamatosan szemmel kell tartanunk a kutyát." (Ezzel azért szerintem óvatosan.:-) )

2011. jún. 27. 13:48
Lehet kertész vagy dekoratőr és nem pusztítja hanem átrendezi a terepet :)
2011. jún. 27. 13:48
hát a mi kutyusaink is erősen rágnak, 1 éves koruk után talán kevesebbet, de én azóta csak ablakpárkányra teszek virágot:(((
5. 171925f409 (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2011. jún. 27. 13:45
Igen nem szó szerint csak megcsapkodtuk vele és a párom erősen mondta neki közbe hogy nem szabad:))Tanult belőle a kis drága:)))
4. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - 171925f409)
2011. jún. 27. 13:44
diszkréten elverni a kutya fejét :))) hát ezen jót nevettem :)
3. 171925f409 (válaszként erre: 1. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 13:43
Sajnos ismerős:)nekünk beagle van és ugyanezt tette.Mi úgy szoktuk mikor ki szed egy virágot odahívjuk a cseréphez és beleverjük az orrát vagy azzal a virággal amit kiszedett elverjük a fejét persze diszkréten.Azóta nem csinálja
2. Derya (válaszként erre: 1. - Járminé Ritus)
2011. jún. 27. 13:42
unalmában csinálja, el kell foglalni a kis aranyost. :-)
2011. jún. 27. 13:41

Van egy Berni pásztorunk.1 éves nagyon aranyos csak lassan az agyunkra megy.Minden elültetett virágunkat kikapar, kiás.Mindent szét és megrág.Már egyszerűen nem tudunk vele mit kezdeni.

Kutyaiskolán kívül,mit tudnátok tanácsolni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook