Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyn űzzük el a bolhát? fórum

Hogyn űzzük el a bolhát? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 26. 18:57
Mi az állat gyógyszertárból vettünk permetszert, mindent befújtunk vele, kutya, macska helyét, és a lakást is.
2011. jún. 26. 18:56

Ezt találtam:

A kifejlett nőstény bolha az állat szőrzetében él, és vérrel táplálkozik. A gazdaállat bőrére és szőrére rakja a petéket. A peték a talajra hullnak, kialakulnak bennük a lárvák. Ez a fejlődési ciklus általában 1-6 nap, de akár 20 is lehet. Bizonyos források szerint 10 nőstény bolha akár 250 000 utódot is tud produkálni egy hónapon belül!!! A bolha akár a kutya testtömegének tizenötszörösét kitevő vérmennyiséget is felvehet a vérszívás során. A súlyosan fertőzött kölyökkutya hamar vérszegénnyé válik, elhanyagolt esetben el is pusztulhat. A lárvából báb lesz, amely nagyon ellenálló. A báb alakból az egyed kifejlődéséig 8-12 nap szükséges, de a báb akár egy évig is életképes. Ha az egy állaton élősködő bolhákat fejlődési állapotuk szerint egy piramisba rendezzük, az alábbi százalékos megoszlás tapasztalható: 1% kifejlett egyed, 11% báb, 50% lárva és 38% pete. A teljes kifejlődéshez összesen általában 3-4 hét szükséges, de akár 2 év is lehet. A vérszívás elengedhetetlen a párosodáshoz, és a peték lerakásához. A kifejlett élősködők végig a gazdaállaton maradnak, de az állandó vakarózást, harapdálást és nyalogatást megunva „átugranak" új áldozatukra. A bolhák ugrása, „pattogása" látható, akár az 50-70 cm-es távolságot is könnyen átugorják. Egyes megfigyelések szerint egy egyed akár több ezer sikeres ugrásra is képes. A bolhák egyes érzékszerveikkel észlelik az éppen nekik való gazdaállat jelenlétét, testmelegét, stb. A kifejlett egyedek kb. 9 hétig életképesek.


Háziállataink védelmére rengeteg védőszer alkalmazható. Állatpatikában, vagy üzletekben nagy a választék. Kérjük ki állatorvosunk tanácsát, mert az állat fajtájától, érzékenységétől, életmódjától is függ a védekezési mód (spray, nyakörv, stb.) hatékonysága. Általánosságban igaz, hogy az élősködő rovarok ellen a kombinált védelem a legjobb. Általános tévhit, hogy a bolhák a gazdaállat szeméhez járnak inni, ezért a bolhanyakörv sem gátolja meg a parazitákat az élősködésben. A legfontosabb, amit meg kell tennünk, az kedvencünk és helyének tisztántartása. Az állat almát rendszeresen cserélni kell, fekhelyét kimosni, porszívózni. Így a ki nem kelt lárvákat, petéket megsemmisíthetjük. Alkalmazhatunk fertőtlenítőszereket is, ezeket is be lehet szerezni állatpatikában.


Akár egy bolhacsípés is okozhat allergiás reakciót. A bőrgyógyászati betegségek kb. negyede vezethető vissza bolhafertőzöttségre. A bolha nyála magas fehérjetartalmú, ami erősen allergén hatású. Az allergiás tünetek pár óra alatt is jelentkezhetnek, intenzív vakarózást okozva. Tenyérnyi vörös, szőrtelen terület alakulhat ki bármely testtájon, de leggyakrabban a combokon, melyet a kutya nyalogat, harapdál. A bőr megvastagszik, váladékozik, melyen a baktériumok elszaporodnak. Kezelés nélkül súlyos bőrgyulladás alakulhat ki. Mindenképpen állatorvoshoz kell fordulni, mert antibiotikumra, gyulladáscsökkentő szerekre van szükség a kezeléshez. Ha hosszas allergia alakul ki, még immunerősítésre is szükség lehet.


A bolhák egyéb kórokozókat is terjesztenek. Az egyik leggyakoribb egy galandféreg, a Dipylidium caninum. Mivel az élősködők után rágcsálva a kutya lenyeli a bolhában lévő galandférget, a bolhás kutya mindig férges is! A galandféreg egyedfejlődéséhez feltétlenül szükség van a bolhára, mint köztesgazdára. A kutyába a galandféreg lárva alakja kerül, és a vékonybélben megtelepedve élősködik. A gazdaállatban kikelve, kifejlődve a végbélnyílás közelében láthatóak rizsszemszerű szelvényei.

2011. jún. 26. 18:53
valaki?
2011. jún. 26. 18:50
A diófáról,vagyis a diófalevélről mi a véleményetek,tapasztalat esetleg?
8. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 6. - Lolita63)
2011. jún. 26. 18:47
nemrég kapott féregtelenitő tabletát.
7. anikko (válaszként erre: 3. - 332f5861a5)
2011. jún. 26. 18:46
Az tényleg jó, én hangyát irtottam vele, és nem veszélyes állatra emberre!
2011. jún. 26. 18:34
A teljes bolhátlanítást kezdjétek féregtelenítéssel.Beszéld meg állatorvossal,magába a bolha irtás nem ér semmit.
5. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 3. - 332f5861a5)
2011. jún. 26. 18:33
igen ezt használtuk bentre és oda tényleg jó. De kintre is jó volt,de most szerintem a peték,lárvák kelhettek ki :( Ezek mikor kezdenek el szaporodni?
2011. jún. 26. 18:32
Szabadon vannak csak van egy hely ahol alszik és ha vendég jön bezárjuk(a nagyot). De élösködőt eddig csak ott láttunk. a rongyokat kidobtuk. bentről már kiírtottuk,nehezen de ki. Most be se jövünk csak ha kint átnéztük egymást :)
2011. jún. 26. 18:30

Szia!Ajánlom a Bio Kill szórófejes rovarirtó permetszert.

Valóban hatásos-tapasztaltuk sajnos..

2011. jún. 26. 18:28
Kenel? Kutyák eddigi cuccait ( rongy ilyesmi) lecserélni, az egészet ( házat is ) befújni bolhairtóval, kutyákra cseppeket nyomatni... természetesen a biztonsági időt kivárni, kutyákat visszatenni :)
2011. jún. 26. 18:24

Sziasztok

Bolha gondunk volt,de talán megoldódott,eddig :( Most voltam a kutyánál és apró bolhák ugrottak rám megint,valószinű most keltek ki,gondolom én. A kutyát becsepegtettük azzal amivel kell pár napja,elvileg rajta nem is látok élősködőt. De ezek a kis bolhák most még élnek kint. Mit tegyek ellenük vagy elintézi az amivel csepegtettünk a kutyára(nem akarok nevet írni),ha megcsípik a kutyát. Mit tegyünk mert már készen vagyok teljesen. A diófának a levelét olvastam még. Mi lenne ha a kenel környékére ültetnénk diófa csemetét. Ez is érne valamit,vagy nem is igaz? :( Köszönöm a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook