Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Törökországi nyaralásra milyen előkészületek szükségesek? fórum

Törökországi nyaralásra milyen előkészületek szükségesek? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 27. 15:18
megnéztem és nem alanya központjában van. 4-5km-re alanyától. vannak buszok amik bevisznek központba. mi a Kleopátra beach(Törökország legszebb partszakasza)voltunk. a kikötő 1-1,5km-re volt kb.
2011. jún. 26. 18:46
"alara star hotel"...FOGALMAM sincs, hogy merre hol:)..még vizsgaidőszakom van:) csütörtökön végzem VÉGREE, és bevallom egyszerűen még azt sem néztem meg, hogy hova megyünk...:)...se időm, se energiám nem volt...most kezdek utána olvasgatni...úgyhogy ezért gondoltam, hogy itt fórumon talán sok hasznos infót összetudok gyűjteni:)
8. k_emoke (válaszként erre: 7. - E6e5405fd3)
2011. jún. 26. 18:18

napközben pihenni, este show műsor a szállodában ha érdekes. utána irány a bazár éjjel 1-2 óráig min. nyitva vannak. de van aki tovább is:) a kikötő melyik oldalán lesztek? reptérhez közelebbi vagy távolabbi?

nagyon kell alkudni:)amire azt hiszed, hogy az már pofátlanul sok amit alkudtál, az a megfelelő:D vagy még lehet, hogy az is sok:)

én mind a 3 utam alatt eurót vittem csak.

utazási irodában kérdezd meg. hátha jobban tudják.

2011. jún. 26. 18:10
nem tudom, hogy elfogjuk-e hagyni a szálloda és a tengerpart területét:) utoljára 2003-ban volt együtt a család nyaralni:(...szüleim éjjel-nappal dolgoznak, tesóm meg én is azon kívül, hogy dolgozunk suli mellett, egy elég durva vizsgaidőszakon leszünk túl:)) és úgy vagyunk vele, hogy CSAK DÖGLENI akarunk, és élvezni a semmit tevést:)...de azért ezt a bazáros dolgot semmi esetre sem szeretnénk kihagyni, még soha nem alkudtam:) bizti érdekes lesz:), csak még azt nem tudjuk, hogy inkább dollárt váltsunk többet, vagy csak eurót??!!
2011. jún. 26. 17:57

Igen olcsóbb. de az idegenvezetők azzal riogatnak, hogy az nem 100%.

én tavaly is voltam 2x Side-be:)

2011. jún. 26. 17:54

De jó nektek! Én 2003-ban voltam, akkortól kezdtek a magyarok odajárni nyaralni. Nagyon klassz hely!

Viszont egy jó tanács, ami akkor nagyon bevált.

A fakultatív programokra a helyi irodánál kb. féláron lehet befizetni a helyi idegenvezetőhöz képest. Ráadásul még alkudni is lehet. Gondolom ez még mindig így van.

2011. jún. 26. 17:48

én 2007 őszén voltam törökországban. eurot váltottunk. akkor az volt a legjobb megoldás :)

fontos: alkudozni tudni kell :)

3. k_emoke (válaszként erre: 2. - E6e5405fd3)
2011. jún. 26. 17:40

Szia!

mi 2 éve voltunk alanyában. isteni hely:) nagyon nagy bazár van ott.

lehet, hogy van igazság abban amit mondasz.

mi eurót vittünk csak.

hasukra ütnek és úgy mondják az árakat. attól függ melyik országból jöttél:)

2011. jún. 26. 17:28

Sziasztok! Alanyába utazunk pár hét múlva, kérdésem a következő lenne.

Milyen valutát érdemes vinni? Eurót, vagy dollárt???

Úgy hallottam, érdemesebb dollárt váltani ( jobban járunk mintha eurót váltanánk), mert a bazárokban, ha az ember neki áll alkudozni 10 eurós termékért ha dollárban fizetünk 10dollárt kérnek :))) ...nekik nincs különbség...ez igaz lehet???

Aki tud segítsen.

Köszi!

2011. jún. 26. 17:24
Törökország nyaralás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook