Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Evési és székelési problémák 2 évesnél fórum

Evési és székelési problémák 2 évesnél (beszélgetős fórum)


6. Leona79 (válaszként erre: 5. - PáKiMa)
2011. jún. 27. 15:41
Elvileg a rostos hajtsa a székletet:) Mikor terhesen voltak ilyen problémáim, a sok Kubu segített;)
2011. jún. 27. 13:50

Rákérdeztem pontosabban...Tesómék állítólag kipróbáltak mindent, székletlazítóból két fajtát, lekvárt és kúpot is. Semmi nem volt jó, elmesélte, hoyg a kúptól olyan frusztrált lett Flóra lánya, hogy ha pelenkázta már akkor is írt és mondta, hoyg nem kell kúp, nem kell kúp, és ha be is tudta neki adni nagy küzdelmek árán a kúpot akkor addig erőlködött Flóra, még ki nem nyomta a kúpot kaka persze nem jött vele, így nem ad neki kúpot, mert csak szenvednek. Tehát most épp nem kap semmit, így van 3-4 naponta széklete, de olyan kemény, hogy szenved vele Flóra.

Rostos gyümölcslevet hajlandó inni, és tejet, enni nem sok mindent és azt is tuszkolni kell...

Elmondtam neki az itteni ötleteket, köszönöm a segítséget!!

4. Jk
2011. jún. 27. 10:28

nekünk is kúpot ajánlottak anno. ha három napig nem volt széklete akkor kúpot kapott. kb két hétig csináltuk így. aztán elfogadta, hogy inkább kakil, mint a kúp. azóta rendben van.

egy kis szilvalekvár is segíthet.

3. ében11 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 26. 15:27
Szia!Ez előfordul.Enyém is válagatós volt-ráadásul a nagy hőségben inkább ivott mint evett.Az enyém a pelus levétel miatt tartotta vissza a kakit-de végülis helyreállt-időt adtam neki+magányt kaki közben.Sok gyümölcsöt főzeléket egyen-ha szereti.Az enyém szerette a gyümölcspürét-barack-kevés joghurttal.vagy barcklé-bébi ital változatban kapta.És kevés olyan ami keményít-csoki édesség és társai.
2011. jún. 26. 15:14

Szia! Nekünk a tápszertől volt szorulásunk, mi használtuk a védőnő által ajánlott Levolac-ot, szerintem jó széklet lazító. Asszem vény nélkül is lehet kapni.

Egyébként az én srácaim is két évesek és az egyikük nem túl nagy étvágyú.

2011. jún. 26. 15:09
Szeretnék segítséget kérni! Nővérem kislánya egyrészről nem eszik túl sokat, másrészről nincs rendszeres széklete, ha meg van akkor nagyon szenved vele, már ott tartanak, hogy a kicsi ha érzi, hogy kakilnia kell, akkor pipskedik és visszatartja ameddig tudja, és már csak akkor kakál, ha nagyon kell, de akkor nagyot és sír. Akinek vannak hasonló problémái adhatna tippeket széklet lazítására, hogy kisebb legyen a szenvedés! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook