Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felejthetetlen vakáció fórum

Felejthetetlen vakáció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felejthetetlen vakáció

2011. aug. 20. 15:06
Név helyesbítés: Axel Munthe (San Michele regénye)
2011. aug. 20. 15:02

Idén májusban jártam én is arrafelé...

Capri egész egyszerűen elbűvölő. Először kis motorcsónakkal körbejártuk az egész szigetet, onnan fotózgattuk a híres Faraglioni sziklákat. Libegő visz fel a Monte Solaro csúcsára, ahonnan egészen elképesztő látvány terül el az ember lábai alatt. Már maga a néhány perces egyszemélyes ülőkés fel-le libegőút is egészen csodálatos. Szép volt a Munch villa (San Michele regényének helyszíne) és a nagyon finom lepényhalas, könnyű boros ebéd után ejtőzni Augusztus császár kertjében.

Holnap visszamennék, ha lehetne.

Sorrentóban meg volt egy kellemes folklór színházi esténk is.

2011. jún. 26. 14:23

Jajj, Caprira nem biztos, hogy visszamennék:D

Pár óra= király

1 egész nap= unalom(nekem...)

meg sok lépcsőzés


A limoncello helyett meg ajánlanám a citromos csokit, az azért annál finomabb:)

2011. jún. 26. 11:39
a végén a recept, a 10 kg citrom nem elírás? nem 1 kg citrom?
2011. jún. 26. 10:08
Amalfi, Positano, Capri és Ravello: a szívet-lelket melengető tájegység kilátóin római császárok, itáliai királyok és nemzetközi dívák vallottak szerelmet.

A költőket és zeneszerzőket is megihlető festői környezetben még a legkeményebb kőből faragott szív is meglágyul. A Nápolytól délre fekvő sorrentóifélszigetet az éden kertjének is nevezik; az itteni vendéglátás, az átlátszó tengerben fürdő, citromfákkal ékesített hegyoldalak, a tarka virágok, Vietri melegséget árasztó, napsugaras kerámiái és az isteni édességköltemények mintha örömteli köszöntéssel fogadnának bennünket...

Ugrás a teljes írásra: Felejthetetlen vakáció

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook