Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek? A szüleim válni akarnak.. :( fórum

Mit tegyek? A szüleim válni akarnak.. :( (beszélgetős fórum)


1 2
36. Ivettke85 (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 23:50
ÖSZINTÉN SAJNÁLOM,DE CSATLAKOZOM AZ ELÖTTEM SZOLOKHOZ.APUKÁD OKKAL AKAR VÉLNI,ÉS BÁRMI IS LEGYEN EZ IGAZÁBOL JOGA VAN HOZZÁ-ATTOL AZ APUKÁD MARAD.
35. Wildy (válaszként erre: 34. - 99c6cef036)
2011. jún. 26. 23:47
Beszéltem ma este apuval is, de nem hajlandó engedni, válni akar, azt mondta ez a végleges döntése...
34. 99c6cef036 (válaszként erre: 24. - Wildy)
2011. jún. 26. 21:36
eleg rosszul teszed hogy az apad helyett mas gondjaira bizod anyudat,inkabb mindkettojukel kellene egyszerre beszelni es talan nem lennenek felreertesek,mert igy az apad is azt hiszi hogy ellene forditod az anyudat es ez kellemetlen.
33. erikpipi (válaszként erre: 13. - Wildy)
2011. jún. 26. 15:50

Lehet a szüleidnek most az lenne a legjobb, ha kettesben lennének, így meg is tudnák beszélni a kapcsolatuk hibáit, és dönthetnek a nélkül, hogy te besegítenél nekik.

felnőtt emberek, majd ők megoldják.

Te pedig utazz legalább kikapcsolódsz egy pár napra.

32. csajszika890721 (válaszként erre: 17. - Dominika33)
2011. jún. 26. 15:47

Sajnálom apukádat. Tényleg durva példa. Nagyon jól írtad. Néha a válás áldás.


Attól még, hogy nem élnek együtt a szülők, még a gyermekük( gyermekeik) szülei maradnak, ugyanúgy apa és anya maradnak... Szerintem senkinek sem jó, ha úgy maradnak együtt, hogy veszekedések vannak, feszültség, és ebben nőnek fel a gyerekek... Sokan szokták mondani, hogy a gyerekek miatt nem válnak el...pedig szerintem pont miattuk kellene elválni egy nem működő, feszültségekkel teli kapcsolatból...

31. csajszika890721 (válaszként erre: 13. - Wildy)
2011. jún. 26. 15:40
Akkor már lehet hamarabb kellett volna válni... Ez nem normális dolog, hogy valaki ilyen ideges, és nyugtatót szed, és a 21 éves gyereke így aggódik érte nehogy hülyeséget csináljon... Biztos nem egy kiegyensúlyozott kapcsolatban élnek a szüleid... Az én szüleim is elváltak, mikor 17 voltam...és jól tették...A veszekedések, a félelem amit átéltünk...
30. csajszika890721 (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 15:36
Szia! Ha el akarnak válni annak biztos van oka... Felnőttek ezt rájuk kell bízni szerintem...
29. homokóra (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 12:55
Ha válni akarnak, az az Ő döntésük...tiszteletben kell tartani..
28. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 09:42

Két felnőtt ember.

Senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy éljenek együtt, ha ők nem akarják ezt. Tudomásul venni. A "gyermek" pedig tudomásul veszi. Az anya ettől még anya marad, az apa pedig apa. Élhetnek még mindketten nyugodt, boldog életet külön-külön.

27. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 15. - Wildy)
2011. jún. 26. 07:48
Menj ki a bátyáddal, a szüleid megfogják oldani a problémájukat..... Szerintem jobb is ha egyedül hagyjátok most őket.
2011. jún. 26. 01:56

Én 27 voltam, mikor a szüleim elváltak, és azt mondom, bár elváltak volna már korábban. 20-21 éves korom körül elköltöztem otthonról, de addig sem volt jó úgy élni köztük, hogy tudtuk, a szobaajtó azért van zárva, mert megy a cirkusz. Apukám talán még most is élne, ha korábban válnak el.


Szerintem ne tegyél semmit, csak legyél támasz! Döntsék el Ők, hogy hogyan tovább. Kitartást, és sok erőt kivánok Neked is és a bátyádnak is, mert tudom, hogy nem egyszerű!

25. 5e1b581a2e (válaszként erre: 24. - Wildy)
2011. jún. 26. 01:05
Szerintem jól ismered apudat.Ideje nem felvenni őt.
24. Wildy (válaszként erre: 20. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 26. 00:53
Én megértem, csak nem akarok semelykőjükkel sem haragot, mert most az incidens folyamán apu úgy rontott ki, h én még mit bíztatom anyut a válásra, miközben az eszébe se jut, hogy kb. egy hónapja vörös fejjel berontott anyuhoz, hogy írja össze mi kell neki és váljanak el, anyu is ezután ismerte meg ez az embert akivel megbeszélik a dolgokat.
23. lonix (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:52
Semmivel.Beleszolni nem kell.Ok majd megoldjak a problamajukat.Tegedet azert szeretnek.
22. 5e1b581a2e (válaszként erre: 12. - 4fb42254b6)
2011. jún. 26. 00:47
Szia te nagyon szorgalmas,jó munkát neked és könnyű éjjelt!
21. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:46
El ne hidd már,hogy ott abban a pillanatban dőlt el minden...Ez már rég a levegőben lógott...Nem a te hibád és nem a te ötleted...
20. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:43
Ha majd nagyobb leszel,megérted.Ne vedd magadra.Biztos szükségük van arra,hogy különmenjenek.Ez mostanság gyakran megesik.
2011. jún. 26. 00:39
Egyébként is, ha otthon maradsz,akkor mennek a simliskedések,hiszen téged meg kell nyerniük maguknak. Had matekozzák le ők maguk ezt a dolgot.
18. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:36
Maradj ki belőle, az ő ügyük. Fordítva Te sem szeretnéd, hogy beleszóljanak az életedbe.
2011. jún. 26. 00:35

Én egész életemben azt hallottam otthon,hogy elválnak a szüleim. Mikor kicsi voltam 5-6 éves,rettegtem már a tudattól is. Aztán felnőttünk a bátyámmal, a helyzet változatlan volt,de mindig csak anyám fenyegetőzött,persze sokszor okkal. Mégse váltak el. Majd jött a szöveg,hogy miattunk nem vált el aputól,az anyagiak miatt. Aztán kirepültünk, mégis együtt maradtak,persze minden napos veszekedések mellett, amit mindig anyu kezdeményezett. Mi már mondtuk nekik,hogy váljanak mert ez igy nem élet senkinek....nem váltak. Majd apu öngyilkos lett. Dúrva példa,de igaz!


A lényeg,hogy ne állj az utjukba kedves fórumindító,mert sokszor a válás áldás! Neked ugyanugy lesznek szüleid, csak boldogabb emberek lesznek,az pedig csak jó lehet.

16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:33

A legjobb lenne, ha valami igazán jó barátra vagy barátnőre lehetne bízni, én talán az ő helyében erre az időre el is akarnék menni otthonról... aztán apa meg gondolkozhat, hogy hogy is működik a mosógép meg a rezsó :)


Viccet félretéve, egyszerűen kérdezd meg, szeretné-e, hogy maradjatok. De ne ma, hanem holnap, ha már kicsit lecsillapodtak a kedélyek.

15. Wildy (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2011. jún. 26. 00:30
4-5 napról lenne szó, bátyám fuvarozócégnél dolgozik, és most lenne lehetőségem kimenni vele megnézni az Északi-tengert, de félek, hogy bajt csinál, már a munkahelyemről is kivettem 1 hét szabit, de akkor lehet, hogy azt mégsem "nyaralással" töltöm.
14. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:27

Tartósan vagy csak nyaralás?


Talán lehet, hogy tényleg jobb, ha nem mentek. Kérdezd meg a véleményét, hogy örülne-e, ha maradnátok (biztosítsd, hogy szívesen lemondasz az utazásról)...


Lehet, hogy egyedül szeretne maradni inkább? Faggasd ki. De mondd meg, hogy nyugodtan lehet őszinte, legfeljebb majd máskor mentek. Ilyen krízisben talán nem olyan nagy áldozat ez.


Esetleg nem tudjátok magatokkal vinni?

13. Wildy (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. jún. 26. 00:21
Igen, csak hétfőn indultam volna ki Dániába tesómmal, de most úgy érzem, helytelen lenne elmenni, és anyumat sem merem itt hagyni, nagyon labilis állapotban van, ma is beszedett 3 nyugtatót, most eltettem az üveggel, de félek, ha elmegyek hülyeséget csinál...
2011. jún. 26. 00:16
Azért az jó, hogy így éjfél tájt milyen normális emberek mondanak itt véleményt.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:15
ja és mi is így voltunk vele, de mondani nem mertük, de aztán a válás nagy megkönnyebbülés volt. mindenkinek.
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:14

nem neked kell helyrehozni... és nem is a te hibád, ne okold magad.


anyuádat meghallgatod és megvigasztalod, azt jól teszed. de ne szólj bele, mert aztán magadat fogod megint hibáztatni.


felnőtt emberek, ennyi év házasság után előbb-utóbb kiderül, tudnak-e még egymással kijönni, illetve akarnak-e...

2011. jún. 26. 00:06
Nem makacskodom, meg semmi ilyesmi, csak ma épp bátyámmal voltam fenn a helyi presszóban, és anyum sírva hívott, hogy apu fel akar regisztrálni chat-re meg ilyenek, gyors hazajöttem, és kimentünk anyuval beszélgetni a teraszra, elmondta, h van egy férfi aki érdeklődik iránta és h nagyon sok szeretetet ad neki chat-en keresztül is meg meghallgatja a gondját, merthogy apu nem is ér hozzá semmi szeretet nincs köztük. Ekkor én elkezdtem mondani anyunak, h váljanak el, mert ez a herce-hurca ami már évek óta tart látom, hogy kikészíti, de igazából nem gondoltam komolyan, és egyszer csak a beszélgetésünk közben apu kijött, hogy hallott mindent és elkezdett kiabálni veszekedni, nagyon nem így akartam az egészet, és nem tudom hogyan lehetne helyre hozni...
8. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. jún. 26. 00:04

Szia!

Semmit nem tudsz tenni, és nem is nagyon tehetsz.

El kell fogadni a tényt.

Párom szülei is elváltak 6 éve, Anyós forszírozta jobban a válást.

Mindketten boldogabbak így.

2011. jún. 26. 00:04
Ebbe nem lehet bele szólni ha ők nem jönnek ki egymással!!!Téged attól biztos szeretni fognak ugyan úgy lehet még jobban is!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook