Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin és mikroadenóma után természetes vagy császáros szülés? fórum

Magas prolaktin és mikroadenóma után természetes vagy császáros szülés? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 24. 21:02

Szia!

Legjobb lenne azzal a doktorral megbeszélni ezt,akinél szülni fogsz.

A szülésig jó sok vizsgálaton átesel /belgyógyászat,szemészet,vérvételek,esetedben még más vizsgálatok is az adenoma miatt/,és ezek is segitenek a döntésben.

Ha konkrétan nincs semmi ellene,akár a spontán szülés is lehetséges.

Persze az is fontos,hogy te mit szeretnél.

7. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Lamoni)
2011. jún. 24. 19:01
Nekem is volt egy hasonló történetem tavaly. De a műtét után csináltak egy hormonvizsgálatot, és tökéletes volt a prolaktinom.
6. lamoni (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2011. jún. 24. 18:57

Tavaly még a bróm előtt én is spontán lettem terhes, de megugrott a prolaktin szintem, és valószínűleg ezért nem maradt meg.

Később még a lombik se sikerült. Most hogy beállt a prolaktin inszemmel sikerült.

5. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Lamoni)
2011. jún. 24. 18:47

Egy 3 mm-es adenoma miatt? :S

Én a helyedben több orvost is megkérdeznék. Van fogadott orvosod? A leginkább arra hallgass majd. Szerintem csak felesleges ijesztegetés!


Nekem is volt kb. ekkora adenomám, de én meggyógyultam ebből a prolaktin mizériából. És gyógyszer nélkül lettem babás. Most vagyunk 24. hetesek.

2011. jún. 24. 18:45

Tavaly okt.végén MR-en találtak egy 3 mm-es mikroadenómát. A magas prolakin miatt 2X1 brómot szedtem, így sikerült most teherbeesnem.

Amíg nem szedtem a brómot már volt 2 vetélésem.

Most 8 hetes terhes vagyok, és elkezdtem csökkenteni a brómot, és a 10-ik hétig abba kell hagyni.

Az endokrinológus azt mondta, hogy majd később meg kell nézni a prolaktint, nehogy nagyon megemelkedjen, és csak a császáros szülést javasolja az adenóma miatt, mert az agyalapi mirigy bevérezhet, vagy megnőhet a koponyaűri nyomás a szülés alatt.

3. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2011. jún. 24. 18:33

Meggyógyultál? A kérdést nem értem. Miért ne lehetne természetes úton?

Szerintem ha szedned kell gyógyszert, sem befolyásolja a szülést. Nem hiszem, hogy lenne összefüggés.

2011. jún. 24. 18:33
Én nem szültem még, de a kettőnek sok köze nincs egymáshoz. Amúgy úgy lettél terhes hogy magas volt a prolaktin szinted?
2011. jún. 24. 18:13
Magas prolaktin és mikroadenóma után természetes vagy császáros szülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook