Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megbocsájtani könnyebb vagy felejteni? fórum

Megbocsájtani könnyebb vagy felejteni? (beszélgetős fórum)


1 2
11. tavasz.77 (válaszként erre: 5. - Arianne113)
2011. jún. 24. 12:53

Megmondod nekem,hogy lehet felejteni?

Per pillanat én úgy gondolom,mély sérelmet nem lehet feledni,max. az idő megszépít mindent....

2011. jún. 24. 12:52

Ha mélyen megbántott,akkor nem könnyü csak úgy fátylat borítani rá.

Ha folytatni akarod a barátságot ugyanolyan szinten,mint az összezördülésetek előtt volt,akkor

beszéljétek meg még egyszer,mert tüske marad benned és csak rágódni fogsz rajta.


Megbocsájtani lehet,feledni nagyon nehéz.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 24. 12:05

Megbocsájtani lehet, felejteni nem.

Jó esetben.

2011. jún. 24. 11:55

Szerintem van olyan amikor a barátság elfáradt amikor már nem ugyan azt a dolgot képviselitek vagy túl különbözőek vagytok...nekem is volt ebben részen és a páromnak is.

Szerintem akkor esik meg ez legtöbbször amikor a gyerekkori barátok felnőnek és más életútra vágytok....vagy ha a mindenkinek lesz komoly kapcsolata és megváltoznak a nézetek.....ilyenkor jöhetneka bántódások, viták....néha el kell fogadni, hogy ez az élet rendje.

7. Monik07 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 24. 11:44

Megbocsájtani könnyebb :)


Ha úgy érzed még maradt benned tüske, ülj le vele beszélgetni és mondd el neki mi az ami bánt, beszéljétek meg még egyszer :)


Rágódni magadban semmiképpen sem szabad :)

2011. jún. 24. 11:36
Szerintem felejteni lehetetlen (max agymosással), tehát megbocsátani könnyebb, de semmiképpen sem könnyű sok esetben és amíg nem tudod megemészteni, addig ottmarad a szálka.
2011. jún. 24. 11:35

Nekem is volt ilyen szituációm... aztán gyűltek gyűltek az ilyen általam megbocsájtások és a végén besokalltam.


De amúgy a te helyzetedben meg azt mondom, hogy próbáld meg elfelejteni, még ha nehéz is, semmi értelme hogy tönkremenjen egy barátság egy vita miatt.

2011. jún. 24. 11:35
Akkor mondd meg neki, hogy inkább mégsem bocsájtasz meg! :)
2011. jún. 24. 11:35
Megbocsájtani könnyebb.
2011. jún. 24. 11:35
Mivel bántott meg? Mert sztem nem lehet és nem kell mindent megbocsájtani...
2011. jún. 24. 11:33
Tegnap volt egy kis összezördülésem egy barátommal. Nagyon megbántott, de nem akarom elveszíteni a barátságát, így mondtam neki, hogy oké, fátylat a dolgokra: megbocsájtok. De egész egyszerűen nem megy ki a fejemből az egész, nem tudom elfelejteni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook