Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyarázza el valaki a gyed-et fórum

Magyarázza el valaki a gyed-et (beszélgetős fórum)


22. Évi anyuka (válaszként erre: 21. - 432d0af620)
2011. jún. 24. 10:15

Ilyet nem hallottam, hogy ilyen korán menne vissza valaki. (csak nagyanyáink korában) Akkor visszavonom, bocsánat.


Nekem van külföldön élő kisgyerekes anyuka ismerősöm, konkrétan Olaszországban, és a kislány annyi idős mint az én fiam (2 éves elmúlt), és még mindig otthon van vele. És otthon is marad, míg be nem tölti a 3-at. Sőt utána is, mert tervezik a következő babát.


Az ő állítása szerint a férje nem a legjobban fizetett, de családi házban élnek, két kocsijuk van és hát csak a férje keres. Ő semmit nem kap, az igaz. (mármint az anyuka)

21. 432d0af620 (válaszként erre: 20. - Évi anyuka)
2011. jún. 24. 09:09

De ők nem is dolgoznak, ők se kapják több évig a gyest, mint mi...ők csak gyártják a gyerekeket, azért kapják.

A vígan megélnek azért nem olyan biztos, nem kevesen mennek vissza 6 hetes baba mellett dolgozni.

20. Évi anyuka (válaszként erre: 19. - 432d0af620)
2011. jún. 24. 08:59

Na igen, de Magyarországon van egy réteg, aki csak ebből él. És nekik jár. Akkor nekem miért nem? Mivel vagyok én kevesebb? Azért mert nekem van munkám?


Hogy külföldön nem kapnak az anyukák semmit, amikor otthon vannak a picivel? Igen, de az apuka fizetése bőven elég, és abból még így is vígan megélnek.

19. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - Martin3)
2011. jún. 24. 08:33
egyetértek...ez magyar luxus, külföldön sok helyen semmit nem fizetnek azért, hogy otthon legyenek az anyukák.
18. 432d0af620 (válaszként erre: 16. - 1d97508455)
2011. jún. 24. 08:27
Köszönöm, de a kezdő hozzászólásban írtam, hogy pont emiatt az oldal miatt nem értem a dolgokat.
17. Évi anyuka (válaszként erre: 13. - Martin3)
2011. jún. 24. 08:23

Ez nem egészen így van. Aki csak napi 6 órában dolgozik, annak jár a gyes! Aki meg napi 8 órában, annak nem.

Ez nem igazság!


És igen, a nagyobbik fiammal is dolgoztam, mikor ő két éves volt, és kaptam a gyest, míg be nem töltötte a 3-at.

És igenis nagyon jól jön a fizu mellé a gyes.


Egy két éves még pelenkás (legalább is a nagyfiam 3 elmúlt mire leszokott a pelenkáról) És sokkal könnyebb, ha a gyesből fizetem a havi 2 csomag pelust, ami kb 8000 Ft, mintha a fizetésemből kellene.

2011. jún. 23. 23:00
2011. jún. 23. 22:59
Szia! ez valósan mutatja, h mennyit, meddig miből kaphatsz...
14. martin3 (válaszként erre: 11. - Mirtil83)
2011. jún. 23. 22:52
jelen pillanatban aki dolgozik és nevel 3-4 gyereket az igenis jól jár, férjem a 4 gyerek után nem fizet szinte semmi adót, így majdnem duplája lett a fizetése...az azért már nem rossz...
13. martin3 (válaszként erre: 9. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 22:49
bocs, de nem értelek...az aki visszamegy dolgozni, miért kapjon gyest? ez egy tök nagy luxus, hogy az állam még fizesse azoknak is a gyest, akik 8órában dolgoznak...most vagy gyest kapjon, vagy menjen dolgozni. (és naná, hogy dolgozni megy, ha tud hova, mert a gyes nem elég semmire). ennyi erővel életük végéig is kaphatnák a nők a gyest a munka mellett, nem? luxus...
12. timike.baba (válaszként erre: 9. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 21:48
Igen én is 2 éves koráig gondoltam csak elég rosszul fogalmaztam.:-) Igen igényelni kell a gyest csak az fix összeg nem úgy mint a többi és jár minden anyukának aki igényli.Elég sz@r ez a rendszer sose lesz tökéletes!
11. mirtil83 (válaszként erre: 9. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 16:01

Igazad van!!Mindig azt szajkózzák hogy szüljünk.Hova szüljünk.Vállalnánk mi 3-4 gyereket is de fel is kell nevelni őket!És itt most az anyagi oldalát nézem csak!Mert a többi oldala adott.De hogyan neveld fel a fizetésed 70%-ából?Amikor 2-en vagy 3-an nehezen éltek meg a teljes fizetéseddel együtt.És mi az a 25000 ft?Mire elég???Semmire!!!!

Majd gyarapodnak a kisebbségiek és 15-20 év múlva mi leszünk kisebbségiek és a mi jogainkat sértegetik és diszkriminálnak minket.

2011. jún. 23. 13:41
Bocsi hogy ezt mind leírtam, csak kibuggyant belőlem :(
9. Évi anyuka (válaszként erre: 2. - Timike.baba)
2011. jún. 23. 13:41

Szia, látom itt is összefutunk :)

A gyed nem két évig jár, hanem a gyermek 2 éves koráig! És utána igényelni kell a gyest, nem jár automatikusan.


És persze csak akkor jár, ha nem dolgozol napi 8 órában, csak 6-ban.


(én jól meg is szívtam. Az új kormányunk 12X 25600 Ft-ot vett ki a zsebemből. Azért mert én dolgozni akaró anyuka vagyok, és a gyerekem elmúlt két éves. - új törvény szerint

Régi törvény szerint a gyermek 3 éves koráig járt a gyes. És ha valaki elhelyezkedett, annyit dolgozhatott, amennyi jól esett, akkor is járt a gyes. Hát most ezt jól elkurmányolták)


Én pl nem azért jöttem elé dolgozni, mert nem szerettem otthon lenni a kicsivel, hanem mert adódott a munkalehetőség. HA nem megyek, ki tudja lett volna-e munkám? Lehet 5 évig nem találok másikat? Nem mindig jön szembe lehetőség? Erre elveszik a gyesemet! ...ják be!)

2011. jún. 23. 11:43

Szia!


Én szülés előtt 2 héttel mentem el tgyásra. Bőven meg volt a 365nap biztosítási időm..

A tgyás 6 hónapig jár.

Utána gyed jön a gyerek 2 éves koráig.

És mivel visszahozták tavaly,így a gyes 3éves korig.

2011. jún. 23. 11:42
Vagy OEP.hu.
6. mirtil83 (válaszként erre: 5. - 432d0af620)
2011. jún. 23. 11:41
Úgy tudom a második babánál automtikussan járni fog hisz biztosítva vagy.De szerinetem sétálj el megkérdezni.
2011. jún. 23. 11:29

Van munkaviszonyom, most is, meg 2008 óta van, ezzel nincs probléma, csak áááá... :D

nem szeretnék gyest kapni, a következő babát úgy akarjuk h még előtte legyen, de így nem tudom mi van...

2011. jún. 23. 11:21

Az OEP.hu honlapján elég érthetően le van írva.ÉN most fogok szülni augusztusban és elég bonyesz az egész.A lényege az hogy legyen meg az 1 év munkaviszonyod.2 év biztosított idő is kell hozzá.Ebbe beleszámít az álláskeresési járadék és minden ami tb-t fizet utánad.Amennyi idő biztosított volt annyi ideig kapsz gyed-et.Ha mondjuk 370 nap volt akkor annyit kapsz és utána gyes-t kapsz.De ha 8 év biztosított volt akkor is csak 2 év a gyed.

DE!!!!!És erre nagyon figyeljetek.A TGYÁS alatt még kell munkaviszonyodnak lenni ahhoz hogy kapj gyed-et.Sőt volt a tb-nél azt mondták hogy az a legjobb ha a szülés időpontjában is még van bejelentett munkahelyed.Utána ha megszünik akkor is kapni fogsz gyed-et.

Mondjuk mindenkinek más az esete így az lenne a legjobb ha bemennél a tb-hez és utána járnál neked mi a legjobb.

2011. jún. 23. 11:16
Köszi a válaszodat. A tgyásom lejár júli végén, a 2 évem bőven megvan, még több is, de ez a honlap most bezavart...
2011. jún. 23. 11:13
Szia!Én márciusban szültem.Ha megvan 2 év alatt megfelelő idejű munkaviszonyod és neked ahogy látom megvan akkor először tgyást(terhességi gyermekágyi segély)kapsz.Ez jár 6 hónapig.Ezt már igényelheted a szülés előtt 1 hónappal ha jól tudom.A gyedet 2 évig kaphatod maximum de ezt nem biztos hogy jól tudom ott még nem tartok.Utána alanyi jogon jár a gyes a fennmaradó időre.Nekem könyvelő csinálja azért hiányosak az infóim.
2011. jún. 23. 11:01
most szültem februárban, és azt nem értem, hogy az adozona .hu szerint ha megvan a 562 munkanapom, akkor 2013 februárig kapok gyed-et, de nem mutatja, hogy gyes-t kapnék utána, nem arra játszok persze, hogy legyen gyes-em, csak nem értem, mert ha csak 365 nappal számolok, akkor a kalkulátor szerint jövő augusztusig kapok gyed-et és utána 2 évig gyest, vagyis 2014-ig fizetik az itthonlétemet, de ha több a biztosított idpm, akkor csak 2013-ig...lehet Én bonyolítom túl, de nem értem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook