Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megőrülök az egoistáktól.... fórum

Megőrülök az egoistáktól.... (beszélgetős fórum)


2011. szept. 1. 21:04
Már az is irritál, ha általánosságban lehúznak valakit a háta mögött :(
2011. szept. 1. 18:53
Pillanatnyilag éppen irigylem őket (az egoistákat), talán kevesebb a csalódásuk az életben. :)
2011. szept. 1. 18:29
Azoktól én is. Ha olyanokkal találkozom bizony én is olyanná válok, csak azért, hogy megmutassam milyen, mikor valaki nem enged a 8 ból
2011. szept. 1. 18:24

Manapság az embert nem szerénységre, önzetlenségre, együttérzésre nevelik, hanem taposs, könyökölj, gázolj, hazudj, ordíts..., ha úgy kívánja az egyéni érdeked, akkor ....lj.

Szorgalom, kitartás, bizonyítás, türelem elavult fogalmak :(

22. 83e25137af (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 17:22
ezzel egyetértek. én is egyke vagyok és nem egó manó :)
2011. jún. 23. 12:03
Az egoizmus és az egykeség nem igazán függ össze... Ha pedig igen, akkor erről a szülők tehetnek... A gyermeknek 3-4 éves korára kialakul az egyénisége. A többi már szocializálódás, alkalmazkodás.
20. 5e1b581a2e (válaszként erre: 13. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 11:59
Vagy a nagy korkülönbségeknél.Az szinte egykutya.
19. Kalomoira (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2011. jún. 23. 10:24
Mi ketten vagyunk testvérek, velem lehet több ellentéte volt a szüleimnek de nem ebből kifojólag....általában aki ilyen ahogy előttem is írták otthon is ilyenek így nem ezért lesz valaki fekete bárány.
2011. jún. 23. 10:23

Figyelem, figyelem-szólal meg az autórádió-

Felhívjuk az M7-es autópályán utazók figyelmét hogy legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben robog.

Egy autós, aki szintén hallgatja a közleményt hirtelen felcsattan:

-Hogyhogy egy?! Mind!!! :)

2011. jún. 23. 10:22
Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy nem minden esetben a szülő hibája. Viszont abban van valami, hogy az egyke gyerekeknél jobban előjön az egoizmus. Igaz az a mondás, hogy családban mindig van egy fekete bárány. Ezeket az észrevételeket azok tudják jobban, akiknek pl. több testvére is van/volt.
16. Kalomoira (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 10:13
Teljsen igazad van, csak most közeli ismerős miatt telt be kicsit a pohár de majd elmúlik ;-)
15. Nyunya44 (válaszként erre: 13. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 10:11
Szerintem nem ettől függ. Ha van pl 2 gyereked, és az egyik mondjuk "jobb", akkor biztos, hogy a másik lesz a fekete bárány a családban. Ennél a bizonyos ismerősnél is így van. Ő a jófiú, a testvére meg a sátán. Pedig ha belegondolok...egyikük sem főnyeremény. :)
2011. jún. 23. 10:10

Röhög az autós, ha lecsaphat vízzel eső után...

Az anyukának segítek kocsit le- és felvenni, pedig az unokám lehetne...

Előreengedem a szegény, megfáradt tizenévest buszon, vonaton, áruháznál.

Idősnek, várandósnak átadom a helyet gerincműtét után is. Majd megszokod.

Árt az ember lelkinyugalmának az ilyen dolgokon való fennakadás. Örülj, hogy süt a nap és van neted is!

13. Kalomoira (válaszként erre: 11. - Nyunya44)
2011. jún. 23. 10:08
Többek közt ezért sem akarok csak 1 gyereket szerintem az egykékre jellemzőbb ez.
12. Kalomoira (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. jún. 23. 10:06
Persze én is írtam bennem is van önzőség olykor, de tudom kezelni és általában reálisan látoma dolgokat....azért vannak keretek..
2011. jún. 23. 10:06

Van egy ismerősöm. Kegyetlen egoista szegénykém. Az a vicces, hogy amivel most rendelkezik, azért nem is küzdött meg. Szinte minden az ölébe hullott.


Egyet értek azzal, hogy javarészt a szülők hibája az, hogy egy ember egoistává válik. Nem kellene belenevelni a gyerekbe, hogy nála jobb és szebb nem létezik a világon.

2011. jún. 23. 10:05

Türelmetelenek, udvariatlanok...

Ezen jobb nem felcukkolni magad.

9. bnedora (válaszként erre: 8. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 10:04

Szerintem igaza van Zsókának. És bizony ez szinte majdnem mindegyik emberre jellemző, nemcsak a sikeresekre.

Nekem volt egy ismerősöm, aki akkora egoista volt, hogy a 7 éves fiaim már észrevették rajta.

8. Kalomoira (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 10:01
Ja nem én nem a sikeres törtetőkről beszéltem.....hanem azokról akik hétköznapokban ilyenek...
7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 09:55

Bizonyos szinten mindenki önző... mostanában ez a trend, hogy taposs, könyökölj, gázolj, bizonyíts, légy sikeres (ennek mi az ára, más életének tönkretétele, stb., az másodlagos). Mára a bölcsőde is az erős-gyengék "harca".

Az ember nedvesen, pucéran és éhesen jön a világra. Utána csak minden rosszabb lesz.

6. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 09:54

Ők így gondolkoznak: "Senki sem lehet tökéletes! Belőlem is hiányzik a hiba!"


Vagy: "Eddig egoista voltam de most már tökéletes vagyok!"


...és ha már említetted a szülőket: "Miért nem én csináltam minden gyereket a világra??! Akkor nem volna ennyi hülye!"


Ezek az emberek ilyenek is maradnak, hacsak nem kapnak néhány jókora fülest az élettől.

5. Kalomoira (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2011. jún. 23. 09:52

Csak én egyszerre örülök is hogy nem értem meg ezt a fajta gondokodást, mert szerencsére nem ilyen az agyam, máskülönben meg néha tényleg képes vagyok pattogni ezeken sokáig, hogy valaki hogy élhet így....

Tipikus az az eset amikor mondjuk vezetés közben hibázik valaki de ő anyázik vagy mutogat :-D Ahelyett, hogy felnőtt ember módjára elnézést kérne...

2011. jún. 23. 09:49
Szerintem mindig voltak, és lesznek is ilyen emberek. Azért én nem okolnám ebben a szülőket, mert sok minden közrejátszik (csillagjegy, külső behatások, stb.) ebben.
3. Kalomoira (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2011. jún. 23. 09:48
Igaz....
2011. jún. 23. 09:47
Az ilyen embernek igen nagy százalékban a szülei is ilyenek,tehát a kiosztásod csak falra hányt borsó lenne...
2011. jún. 23. 09:46

Nem akarok nagy okfejtéseket.... :-)

Csak az utóbbi időben több emberen kijött, hogy vagy általában vag ybizonyos szituációkban abszolút igazságtalanul gondolkozik másokkal szemben, és nem képes sőt nem is akar talán bele gondolni abba, hogy egy emberhez nem alkalmazkodhat másik x és hogy mások életét, érdekeit is szem előtt kell tartani...csak azt nem értem, hogy valaki hogyan gondolkozhat így....én is tudok önző lenni persze de a tényekkel és az észérvekkel nem szállok szembe...magyarán nem hazudom magamnak, hogy a világ a hülye és én vagyok az okos....őszintén szólva az ilyen embereknek a szüleit venném elő,hogy baromi szépen sikerült félre nevelni a gyereket aki ma már felnőtt....egy ferde világ képet adtak neki...nah kicsit kidühöngtem magam :-D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook