Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlélni a nyarat az oviban fórum

Túlélni a nyarat az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. stokimagdi (válaszként erre: 125. - Évi anyuka)
2011. júl. 6. 16:34

Ugy mondanám, hogy is-is.

Meghát a gyermek is azt mondta, mostmár szeretne inkább itthon lenni.

Valószinűleg megunta a " légkört " :(

De megbeszéltem a vezető ovónővel, ha találnék munkát, másnap már hozom, ha tetszik ha nem, mertmár a megélhetésünk igencsak komoly veszélyben van.

127. Évi anyuka (válaszként erre: 126. - Trapiti)
2011. júl. 4. 10:50

Na még jó hogy megoldódott. Legalább volt értelme szólni.

Az ilyen óvónő nem is való óvodába.

126. trapiti
2011. júl. 4. 10:33

Ezen a héten az én lányom is csak pénteken megy egy napot, jött egy fülgyulladás, jól van de amíg szedi az antibiotikumot nem viszem, két napot nagypapázik, két napot velem lesz - igaz másnaponta dolgozom 24 órát és így a nappali alvás is kilőve. Ha péntekre teljesen meggyógyul akkor megy egy napot. Jövő héten még 4 nap és kész. Utána már csak augusztusban 5 napot megy az ügyeletes oviba, remélem ott nem lesz megint valami...


Egyébként nálunk jó nagy cirkusz volt, a gyerekem múlt hét elején 3 napig végigzokogta a délelőttöket, pedig egyébként szeret járni. Kiderült, hogy az egyik óvónő akit eddig nem ismert sokat kiabált velük, csapkodott (ezt én is tapasztaltam), egyáltalán nem bánt kedvesen a gyerekekkel. A harmadik napon a férjem bement a vezetőnőhöz, érdekes módon kiderült, hogy nem mi vagyunk az elsők akinek gondja van vele, most szabadságra küldték és belső vizsgálat indult. A gyerekemet pedig visszatették a saját csoportjába, ahol épp a saját óvónénijük volt, úgyhogy hamar helyrejött a lelke :) A baj csak az ezzel, hogy a 10 óvónőből egy ilyen tönkreteszi az egész ovi munkáját. :( Érdekes, miután szóltunk, hirtelen jobban mennek a dolgok...

125. Évi anyuka (válaszként erre: 124. - Stokimagdi)
2011. júl. 4. 10:02

Nyári SZÜNET KEZDŐDÖTT, VAGY a szemüveges sztori miatt?

Enyém meg jövő héten kezdene járni... de már csak 1 hét az ovi.

Mandula műtét miatt kihagyott 3 hetet. Múlt héten megvolt a műtét, de ezen a héten még nem mehet, nehogy valami fertőzést kapjon.

Előtte meg szintén azért nem ment, nehogy lebetegedjen, és elhalasztódjon a műtét.

Úgyhogy a szüleim, nagyszüleim fullon voltak mostanában unoka terén.

Még jó, hogy a kicsi nem volt beteg eközben :)

2011. júl. 4. 09:54
No én már kivettem a gyereket az oviból.
123. trapiti (válaszként erre: 122. - Stokimagdi)
2011. jún. 27. 12:29
Nálunk most az van, hogy mindenkinek megmutattam milyen a szemüveg, hogyan kell felvenni-levenni - ez most kicsit más, mert hátul tarkónál van egy pántja. Másnap rögtön be is számolt, hogy figyelték, egyszer feltolta a homlokára, de más gond nem volt. Remélem megmarad a figyelem, én tanítom a gyereket, hogy ha másik gyerek piszkálja aszemüvegét zavarja el, mondja meg hogy senki nem nyúlhat hozzá és szóljon az óvónőnek.
122. stokimagdi (válaszként erre: 106. - Zebracsikó)
2011. jún. 27. 09:27

Ma reggel megkérdezte a gyereket, a drága óvónő aki a múlt héten nem volt, " még mindig nincs szemüveged? "

Érdekes: a gyerek megértette, hogy miért nincs, a diplomás óvónő nem.

121. Évi anyuka (válaszként erre: 120. - Trapiti)
2011. jún. 24. 10:45

Érdekes, hogy mindenhol más a gond az óvónőkkel. Nálunk kevesen vannak az oviban a nyáron. A nyolc csoport helyett 1 van, és ott 25 gyerek. 2 óvónő, egy dadus.


Nekem az nem tetszett, hogy év közben a fiam olyan gyerekkel barátkozott, aki .. na jó kisebbségi. De nem a származásával volt bajom, hanem a viselkedésével. Rávette a fiamat (aki könnyen belevihető minden marhaságba), hogy tapossák ki a rózsákat az ovi kertjében, meg dobálják kövekkel a kerítésnél határos iskolaudvaron ücsörgő lányokat. Át is ment a tanár, és neki kellett az én "rossz" gyerekemet megfegyelmezni, mert az óvónő hol is volt? Nem ért rá?

Az óvónő azt mondta rászólt. NA de basszus, nem rászólni kell, ha látja, hogy nem hagyja abba, hanem megfogni és elhozni onnan, és megmagyarázni neki, hogy komoly sérülést okozhat, ha köveket dobál.


Ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt neheztelek az óvónőre. Sajnos a fiam nagyon szereti ezt a kis c.gyereket, nem értem miért? Mindig meséli, hogy azt mondta neki ez a kisfiú, hogy ne hallgass a felnőttekre, mert akkor soha nem fogsz boldogulni az életben, csak rám hallgass (mondja a kisfiú), mindig csináld azt amit akarsz.


Basszus ilyenekkel tömi az én fiam fejét!!!


És én hiába mondom hogy ne barátkozzon vele, mintha a falnak.

Most szerencsére ez a gyerek nem jár oviba, ugye anyuka nem dolgozik.


JA meg a kisfiú egyik délután (még májusban) elkezdte kipakolni egyik anyuka táskáját. Ott az óvónő szeme láttára az udvaron. Asszem anyuka épp öltöztette át a gyerekét és letette egy pillanatra a táskáját.

Mondanom se kell hogy másodszor szabadult ennek a kisfiúnak az apja rablásért.....


Hogy mi a bajom az óvónőkkel? Hogy mindig az én fiam van büntetésben, mert a másik ráveszi a hülyeségre!

120. trapiti (válaszként erre: 118. - Martin3)
2011. jún. 24. 10:25

Nem az 5 hét a gond, azt megoldjuk. 27 napom van egy évre. Az a probléma többek között, hogy olyan körülményeket teremtenek az oviban hogy a szülő inkább ne vigye a gyerekét. A teljes június-július-augusztust nem tudjuk kiveni. Sőt mi több, a munkáltató nem is adja ki a teljes 27 napot egyben, a felét köteles csak. Még így is szerencsés vagyok, mert júliusban két és fél hetet, augusztusban pedig egy hetet kaptam. Kell még tartalékolni a téli szünetre is, de nekem az sem szokott háborítatlan lenni, karácsonyi-szilveszteri ügyeletekkel megszakított "szabadság " az ha jut egyáltalán.

Az ügyeletről tudok, eddig úgy van, hogy augusztusban egy hetet megy is a lányom a másik oviba. A gond az, hogy már most a majdnem teljes létszámú 5 csoporot + a másik ovi gyerekeit két csoportban tartják, kb. negyvenen vannak egy csoportban másfél hónapon keresztül. Ez azért túlzás szerintem. Pl. 6 wc jut a 80 gyerekre... és aki nem kerül sorra az bekakil mint az én lányom tegnap... persze azt nem értem, mennyivel lett volna nehezebb felvinni a fél csapatot az emeletre wc-re mint kivakarni őket a kakiból...

2011. jún. 24. 08:03

Hogy hol van a gyerek mikor netezek?

Oviba, bölcsibe vannak az enyéim, én melóhelyen vagyok. Nűálunk időszakosan van sok munka, most nyáron (valaki írta félárbócon... stb) kevés a munka. Persze ennek örülök, de akkor is itt kell ülnöm az ügyfélszolgálaton reggel fél 8-tól 4-ig.

És pénteken se tudom délében elhozni a gyerekeket.


De ebből nálam soha nem csináltak gondot az óvónők. Nem kellett még vitatkoznom velük, hogy DE IGEN, DOLGOZOM. Nem is értem, mi az hogy az óvónő megkérdőjelezi, és fel akarja hívni a melóhelyet... Ez döbbenet!


Olyan nálunk is volt, hogy megkérdőjelezte, hogy orvoshoz vittem, mert köhög. És szerinte beteg. És kinézte belőlem, hogy nem viszem orvoshoz... Még a feltételezés is sértő!

118. martin3 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2011. jún. 23. 23:22

szia!

nem olvastam végig minden hozzászólást, a nyári 5 hetes időszakra is biztosítani kell a gyerekek felügyeletét az önkormányzatoknak, csak más intézményben, egyszer az egyik ovi majd a másik ovi zár be 5hétre, be vannak osztva, nem úgy működik, hogy minden ovi egy időben van zárva. Persze ez kicsit kényelmetlen, mert teljesen új környezetbe, óvónőkhöz kerül, ezt csak arra írtam, hogy aki csládi napközibe stb akarja adni, ehhez is van joga, hogy a másik oviba vigye, és az ingyen van...csak jelezni kell

abban igazad van, hogy az óvó nénik miért nem figyelnek most is úgy mind év közben, de nálunk pl év közben sem figyelnek eléggé:( mit lehet ellene tenni? nem sokat...max az ember kinyitja a száját, de akkor meg benne van a félsz, hogy ezek után a gyerekével nem foglalkoznak majd normálisan, meg ki szeret összeveszni az óvó nénikkel...

az elején nem azt írtad, hogy közalkalmazott vagy? (bocs, ha valaki másnál olvastam), de akkor mennyi szabid van egy évben? 5hét pedig kb mindenkinek van, az csak 25nap...

117. stokimagdi (válaszként erre: 115. - 8ce5c2db7a)
2011. jún. 23. 20:49
:(
2011. jún. 23. 20:49
itt az iskolába van az alsótagozotosoknak nyári felügyelet reggel 7-4ig. heti 4500ft azt hiszem. Ebben benne van a kajcsi is.
2011. jún. 23. 20:47
Huh csak pár hsz.-t olvastam de csak lesek.Megmondom őszintén kicsit örülök,hogy nem csak itt ilyen a helyzet. Én már álltam harcba óvónővel,azóta én vagyok a szar anyuka :( Pedig csak a gyerekemért álltam ki. Nálunk össze vont ovi van júliusba és "csak" az augusztust kell megoldani. Nehezen de megoldjuk.
114. stokimagdi (válaszként erre: 113. - 91d4989ab9)
2011. jún. 23. 20:33

Jaja :D

Kis terrorista :D

2011. jún. 23. 20:27
cuki lehet:DDDDDDDDDDDDszóval ő a fönök:D
2011. jún. 23. 20:23
Mármint attól hogy beszaladgál, csesztetni őket. :D:D:D
2011. jún. 23. 20:22
Jah, és időnként be-be szaladgál a 20 éveshez, akinél itt van a barátja, aki barát, de lány, és ettől mindannyian idegbajt kapunk. :D
110. stokimagdi (válaszként erre: 107. - 91d4989ab9)
2011. jún. 23. 20:18

Jelentem, az enyém kinnt van az udvaron az apjával.

De közben én is kinnt voltam locsolni, és teszem a dolgom. És időnként idepattanok. :D

109. 91d4989ab9 (válaszként erre: 108. - Trapiti)
2011. jún. 23. 20:07
nem száémonkérés csak nekem nincs és érdekelt:)
108. trapiti (válaszként erre: 107. - 91d4989ab9)
2011. jún. 23. 20:06

Ez számonkérés?

Jelentem az apja fürdeti. Szerinted ez probléma?

De ne aggódj, megyek és mesélek neki ;)

2011. jún. 23. 20:04
most hol vannak a gyerekek mig neteztek?
106. zebracsikó (válaszként erre: 102. - Stokimagdi)
2011. jún. 23. 19:55
Az ilyen megjegyzéseket nem szabad válasz nélkül hagyni szerintem.
105. trapiti (válaszként erre: 103. - Stokimagdi)
2011. jún. 23. 19:54
Végülis a kakis bugyit levették róla, csak aztán valaki másét adták rá. Gondolom ők is örülnek ha észreveszik hogy eltűnt a bugyi...
104. trapiti (válaszként erre: 101. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 19:53
A szemüveggel kapcsolatban a pucolást már meg sem említettem... már annak is örülnék ha nem törne el, nem vesznének el rászei - bár ez az új egybeöntött, és elméletileg törhetetlen...
103. stokimagdi (válaszként erre: 98. - Trapiti)
2011. jún. 23. 19:50

Én is hoztam már haza szarosan, mert nem szeret ott kakilni, és visszatartotta, de valami csak beszaladt :D Nekem is van bennt váltócucc, több is.

Nem tudom, nem érzik hogy büdös a gyerek???:D:D:D

102. stokimagdi (válaszként erre: 101. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 19:48

Hehe

Az én kisfiam két ovonénije közül az egyik az óvodavezető óvonéni. És Tőle hangzott el az, hogy " napszemüvegre volt pénz? "

Akkor most hova menjek panaszra, amikor majdnem kidobta a gyereket, mert ugyis itthon vagyok? és már ugyis megy iskolába?

101. zebracsikó (válaszként erre: 98. - Trapiti)
2011. jún. 23. 19:12

Ez tényleg durva! Ettől kiakadtam volna rendesen!


Trehánynak tűnnek, s nem tudsz mit tenni: járj a nyakára az óvodavezetőnek.


A szemüvegekre én is ki szoktam akadni: rendszeresen mosom-pucolom a gyerekek okuláréját (én is szemüveges vagyok), mert néha annyira koszos, hogy ki se látnak rajta. Nem tudom, az óvónéni ezt miért nem látja?? Bár jeleztem már párszor, hogy kéne szemüveget pucolni, de a huszonvalahány gyerek mellett ezt nem vette észre. Az orrfújást is jeleztem már a kollégának, hogy fújassa, mert XY csupa zöld takony, de azt mondta, nem jut az neki félóránként eszébe.


Az az igazság, nem tudom, én hogy csinálnám, ha óvónő lennék, és 25 gyerek nyüzsögne körülöttem. Így könnyű dolgom van, hogy egyszerre max 4 van a "kezeim között".

Kis pluszmunka lenne , de tudatosan kéne erre figyelnie.


Megértem a problémád, de ez hosszú harc. Nyáron tényleg minden csak félárbocon megy....

2011. jún. 23. 18:12
kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond:)
99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Trapiti)
2011. jún. 23. 17:40

Én a ruhacserékből, meg ilyenekből nem csinálok ügyet, lazán veszem...


Viszont az biztos, hogy akármennyire is keveset keresnek az óvónők (ami egyébként szégyen), azért még mindig elég biztos a pozíciójuk. Ha a férjem mondaná, hogy ő péntek délután kevesebbet akar dolgozni, mert hát péntek van, akkor asszem következő nap már nem kéne mennie... (Értem ezt a péntek déli hazavitelre). Ugyanez igaz a nyárra. Nincs kevesebb meló, akkor se, ha a kollega épp szabin van...

És ő se keres többet, sőt, még azzal a kicsivel sincs bejelentve, mert nem hajlandók...


A betegségekről meg annyit, hogy aki igazán betegen odavisszi, annak meg a fenekét se merik megszagolni, azt sose küldik haza... A többivel meg szórakoznak... Az meg, hogy orvos vagy, meg külömben is milyen már!! Orvosi diplomás, gyerekekkel, meg még dolgozni is akar!! Ne már, akkor bizot bébiszittert is megengedhetsz magadnak!! Mert sajna az átlag iq-juk (tisztelet a kivételnek!!!) igencsak kérdéses...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook