Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik három gyereket szültek természetes úton - mennyi idő alatt született meg a harmadik? fórum

Akik három gyereket szültek természetes úton - mennyi idő alatt született meg a harmadik? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 24. 11:11
Sziasztok! Én is mindhármat simán szültem, a harmadiknál mikor bementem leálltak a fájások. Igazából az újraindulástól számítva 5-6 óra volt, de ehhez hozzá kell tennem, hogy semmiféle gyorsításhoz, idő előtti burokrepesztéshez nem járultam hozzá. Az 5-6 óra alatt kb. 3 vagy 4 erőssebb fájásom volt. Végig 8 percenként jöttek, tehát elég laza volt. A kitolásról ez már nem mondható el, mert 40-50percig tartott és nehéz volt, ez nagyon meglepett, mert az első két szülésemnél kb 3 nyomás volt...Összességében csudaszép volt!!!:)
2011. jún. 28. 07:55
Mind 3-at símán szültem.A 3. másfél óra alatt lett meg!Csodálatos volt!
35. cac78ceb03 (válaszként erre: 34. - 3b41f6053f)
2011. jún. 23. 21:59
Szia! Az sem lehetett semmi! Még velünk is megeshet hasonló, bár a kicsi biztos velem lenne akkor, mert ő még nem ovis.
34. 3b41f6053f (válaszként erre: 30. - Cac78ceb03)
2011. jún. 23. 13:34

Sziasztok!


Nekem is 3 gyerekem van,igaz,hogy egyik sem simán született.


A 3. császárnál megvolt az időpont a császárra,és előtte 1 héttel született meg.


Egyedül mentem be kocsival NST-re,egyik gyerek oviba,másik iskolába,férjem Pesten...


A szülőszobárol kezdtem telefonálgatni

2011. jún. 23. 12:15

Szia!


Attól függ, mihez képest.. De nekem könnyebb volt, mint az első kettő, meg már tudtam, mire számítsak...


Hajnalban már voltak fájások, de még azért tűrhetőek. Bementünk a kórházba, már 4 ujjnyira nyitva voltam... Elvoltam délelőtt, szinte nem is voltak fájások... Csak mivel a 42. hét volt már, repesztettek burkot. Utána megint fájások, de még mindig tűrhetőek.

Aztán kaptam oxitocint, az egy idő után csinált pár durvább fájást, aztán szültem is. A durva része kb háromnegyed óra volt... Negyed kettőre lett meg a baba...

32. cac78ceb03 (válaszként erre: 31. - B99048cdfc)
2011. jún. 23. 08:28
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 07:45
Nekem mindhárom gyerekem indítva lett:O)) Reggel szülőszoba,kúp,egyebek. Délig semmi. Kitettek az osztályra. Aztán estére indult be a fájás,egész nap elvoltam. Miután igazán beindultak a fájások két-három óra alatt születtek meg.
30. cac78ceb03 (válaszként erre: 29. - Remike98)
2011. jún. 22. 23:19
Hát, mi folyamatos tárgyaló-viszonyban vagyunk :))) Elég rendes és elégedett gyereknek tűnik, remélem, nem akar idő előtt kiköltözni :)
29. Remike98 (válaszként erre: 27. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 23:10
Akkor meg feleslegesen idegesíted magad ezen.:) Nem lesz semmi baj. Anyukád érkezik, és jöhet a baba!:) Előbb amúgy sincs keresnivalója ebben a világban. És Ő ezt biztosan nagyon jól tudja, különben már küldte volna a jeleket hogy nem akarja ezt a pocak-szálláslehetőséget a továbbiakban igénybe venni.:) Azért legyen pár forgatókönyved a biztonság kedvéért és a magad megnyugtatására, de a babák még hallgatnak az anyjukra, beszélj vele is.:) Majd 12 év múlva már hiába jártatod a szád......:)
28. cac78ceb03 (válaszként erre: 24. - Malna64)
2011. jún. 22. 23:07
Szia! Gratulálok a szép nagy családhoz!!! Akkor Neked egyre hosszabb ideig tartott... És úgy volt, mint írva vagyon, hogy a hosszú szülések elején ritkábban jöttek a fájások?
27. cac78ceb03 (válaszként erre: 25. - Remike98)
2011. jún. 22. 23:05
Van, persze,bár akik el meri vállalni egyszerre mindkettőt, az mind a kettő dolgozik nappal. De anyukám is jön majd 3 hét múlva, úgyhogy ha nem születik meg túl korán (szerintem, nem fog), akkor ezzel nem lesz gond.
26. cac78ceb03 (válaszként erre: 22. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 23:02
Az éjjel nem akkora gond - legalábbis elhelyezés szempontjából. Nappal lehet gond. végső esetben jönnek a kórházba - de ezt nem szeretném.
25. Remike98 (válaszként erre: 22. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 23:02
Hát ezért nem irigyellek. De csak van egy barátnőd vagy valaki akivel megtudod beszélni a gyerekeket, és max. bemész mentővel.
2011. jún. 22. 23:01

Szia!

Az első fiam 4,5 óra alatt született meg,Ő már 29 éves.A második fiam több mint 10 óra alatt,igaz hogy 4kg volt,Ő 27 éves.A nagylányom maratoni szülés volt 15 óra!Ő 26 éves.Az ikrek nem tudom mert császárral születtek,a fekvésük miatt,az egyikük harántós a másikuk far fekvésű volt Ők most 28.án lesznek 20 évesek.

23. cac78ceb03 (válaszként erre: 21. - Noedi)
2011. jún. 22. 23:00
Igen!! :))) És, most,hogy eléggé közel van, ezért érthető, hogy mindenféle az ember eszébe jut, nem? :)))
22. cac78ceb03 (válaszként erre: 20. - Remike98)
2011. jún. 22. 22:59
Nincs sok lehetőségem - egy idegen országban élek, javarészt idegenek közt...
21. noedi (válaszként erre: 17. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 22:58
ohh, de jó, akkor nemsokára babázhattok!
20. Remike98 (válaszként erre: 17. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 22:58
Hát igen.:) Inkább ezeket szervezd meg minden eshetőségre. Nappal, éjszaka, hajnal, stb....bármelyik időpontban menni kell a kórházba, akkor a másik kettővel már ne kelljen pánikba esni hogy most hova, kihez, stb.:) Esetleg beszéld meg több emberrel is a gyerekeket és a kórházba szállításodat is. Rokonok, barátnők, szomszédok...stb. magyarul írnod kell egy pár forgatókönyvet.:)
19. cac78ceb03 (válaszként erre: 16. - Dokianya)
2011. jún. 22. 22:54
Végülis, én sem arra gondolok, hogy baj lesz, ill. szerintem nem lesz. De én akkor vagyok nyugodt és magabiztos, ha lélekben felkészültnek érzem magam az eshetőségekre - már amire lehet. Amire nem, azzal nem foglalkozom, mert tényleg felesleges, de azért itt át lehet gondolni pár dolgot, hogy az ember nagyobb biztonságban érezze magát.
18. cac78ceb03 (válaszként erre: 15. - Dokianya)
2011. jún. 22. 22:52
Ó, nagyon sajnálom!
17. cac78ceb03 (válaszként erre: 14. - Remike98)
2011. jún. 22. 22:50

Köszi! Igen, ilyeneken gondolkodom, hogy hová pakolom a gyerekeket, és hogy kit hívjak, ha a férjem épp nem lesz órányi közelségben (mentőt?). S hogy a gyerekelhelyezés vajon mennyi időt fog igénybe venni.


Akkor erre még van pár napom, és utána parázhatok :DDD (A 35. héten vagyok):)))

16. dokianya (válaszként erre: 13. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 22:50
Egyébként valahogy én sosem gondoltam arra, hogy az én babáimnak valami baja eshet. Szóval, szerintem erre ne is gondolj. Nem kell ezen előre és feleslegesen idegeskedni. Bár nem vagyok optimista lélek, ebben az egy dologban sosem kételkedtem. Nem is volt nagyobb gond szerencsére egyikkel sem. Szóval, fel a fejjel, időben ott leszel és nem lesz semmi gond!!! :D:D:D
15. dokianya (válaszként erre: 10. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 22:47
Igen, én éreztem a tolófájásokat, de amikor a legnagyobbat szültem, mellettem egy ikres anyuka úgy szülte meg a babákat, hogy a szülésznő mondta neki, hogy most nyomjon, mert jön a fájás. Ő nem érezte, csak a CTG mutatta ki. Szóval van ilyen. Engem a dokik néztek hülyének amikor burokrepesztés után pár perc múlva megkérdezték, hogy jönnek-e a fájások és mondtam nekik, hogy igen, a tolófájások...azt mondták az nem létezik. Hát igencsak kapkodniuk kellett, mert nem hittek nekem. :D:D:D:D Nekem tavaly lett volna egy másik babám, csak sajna méhenkívüli terhesség volt, így mostmár soha többé nem tudom meg, hogy milyen gyorsan született volna meg a következő babánk.
2011. jún. 22. 22:45

Szia!


Én most szültem a harmadikat. Az első 13 éves lesz októberben, Őt túlhordtam 2 héttel, indítottak, 4 óra alatt megvolt. A lányom 11 éves lesz, magától indult be a szülés este 10 körül és hajnali 6.20-ra lett meg. A harmadik 7 pénteken lesz 8 hetes, vele beindult a szülés hajnali 4-kor, és 7.20-ra lett meg. Szerintem ne idegesítsd magad emiatt, ahány szülés annyi féle. Még a fájdalom sem egyforma.:) Hallottam olyat akinek az első szinte kipottyant, a másodikkal meg 14 órát vajúdott. Szerintem nem törvényszerű hogy a szülések egyre könnyebbek vagy rövidebbek lennének. Ráérsz ezen gondolkodni a 36. héttől.:) Előre meg kell szervezni minden eshetőségre a dolgokat....pl.: ha éjszaka jön rád a szülhetnék, akkor a két gyerek elhelyezése, kórházbavonulás...stb. Persze az sem mindegy, milyen messze laktok a kórháztól.

13. cac78ceb03 (válaszként erre: 12. - Dokianya)
2011. jún. 22. 22:45
Ez igaz, s ez épp még eszembe sem jutott. Jobb lesz valahogy mégis odaérni...
12. dokianya (válaszként erre: 8. - Cac78ceb03)
2011. jún. 22. 22:43
Szerintem komplikáció bármikor adódhat, az nem függ a szülés leforgásának idejétől. Pölö, nálam a három manóból kettőnek a nyakán volt a köldökzsinór, szóval az meg rövid vajúdási idő alatt is tud komplikációt okozni. Nem ijesztgetni akarlak, de lássuk be, sajnos tényleg nem attól függ, hogy lesz-e komplikáció, hogy milyen gyorsan jön a baba a világra.
11. cac78ceb03 (válaszként erre: 6. - Noedi)
2011. jún. 22. 22:42
Köszönöm! Jól esik a megértés :) (És kölcsönös)
10. cac78ceb03 (válaszként erre: 7. - Dokianya)
2011. jún. 22. 22:42

Köszönöm! Na, valami ilyesmitől tarok én is. Bár én nem voltam eddig ilyen rekorder...És Te érezted is, hogy mindjárt itt van?


Mert a másik gondom, hogy én egyik gyereknél sem éreztem, hogy most már nyomnom kell, csak mondták, hogy mostmár lehet...Nem éreztem, hogy vége a vajúdásnak, jön a bébi:S

9. noedi (válaszként erre: 7. - Dokianya)
2011. jún. 22. 22:39
:))
2011. jún. 22. 22:39

Köszi a válaszokat, igen tudom, hogy minden baba és szülés más, (de azért köszi az infót!), csak, gondoltam, van valami tendencia. Vagy ha nincs, akkor majd ez a körkérdés fényt derít rá. :))


Nekem az első babám 4,5 a második 2,5 óra alatt született meg. És szöget ütött a fejemben, hogy mi van, ha ez a "gyorsulás" folytatódik...


Igen, én is azzal nyugtatom magam, hogy a gyors szülések nem szoktak komplikációval járni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook