Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyit lehet 1 hét alatt fogyni ha: tornázom napi 40-60 percet +10 -15 percet futok és napi 2x eszem reggel és délben? fórum

Mennyit lehet 1 hét alatt fogyni ha: tornázom napi 40-60 percet +10 -15 percet futok és napi 2x eszem reggel és délben? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. CsillagTM (válaszként erre: 35. - Fille)
2011. jún. 26. 17:53
nekem PCOS-em van, szóval nem "csak" PCO. de a "kedves" doki azt mondta a kérdésemre, h ő nem ismer semmiféle diétát. szóval ez csak az, ami nekem belülről jön, amit a szervezetem mond.
35. Fille (válaszként erre: 34. - CsillagTM)
2011. jún. 25. 17:17
próbáld a pcos diétát. vagy ez ennek a lecsökkentett verziója akar lenni? m tudtommal a pcos diéta lényege h sokszor enni, keveset. bár nem tudom h neked a szindrómád van vagy "csak" pco-d.
34. CsillagTM (válaszként erre: 33. - 4c07880d46)
2011. jún. 24. 01:01

írtam, de akkor részletesen:


reggelire egy szenya (rozskenyér/lenmagos kenyér, de semmiképp nem fehér + sajt, csirkemell sonka, vaj)


ebédre (2 körül) natúr/grillezett csirkehusi zöldségkörettel v salátával, kis adag + néha egy natúr joghurt


vacsira (7 körül) nem sok: joghurtos zöldségsali sajttal általában, ill. Activia


mint látod, én se ideálisan kajálok. sztem kevesebbet, mint egy normál ember, bár hozzátartozik, h nekem ez nem koplalás, a betegségem (ami amúgy rohadtul nehezíti a fogyást - PCO) miatt nem igazán vagyok éhes.


ja, inni lúgos vizet (napi 1l) és Szentkirályit (napi 1l) iszok, semmi mást, ja, max. Plussszot is teszek bele:)


szóval ennyi. és édesség mondjuk kéthetente, chips, ilyesmi kb. kéthavonta. nem is kívánom (illetve igen, de nem bírja a hasam:))


és mozogni is próbálok, amennyit tudok.

33. 4c07880d46 (válaszként erre: 30. - CsillagTM)
2011. jún. 23. 13:15
Szia! Leírnád, kb. miket ettél? Ill. miket nem :-) Mennyit ittál? Mert nekem pont az a célom, amit te elértél :-) Pl. mit ettél vacsorára, és kb. hánykor?
32. syria (válaszként erre: 16. - Silvy97)
2011. jún. 23. 09:56

14 évesen nem fogyókúrázni kell, hanem normálisan étkezni és rendesen sportolni.


A juharszirup nem fogyókúrához, hanem tisztítókúrához használatos. Egy kúra 10 napig tart és igazán embert próbáló. Vagy csinálja valaki rendesen, vagy hozzá se fogjon, mert kidobott pénz, amilyen drágák a hozzávalók.

Már kétszer megcsináltam, 2009. szeptemberében és 2010. októberében. A fogyis naplóm 283. és 676. bejegyzésétől olvashatók a vele való „kalandjaim”.

31. Drienke (válaszként erre: 1. - Silvy97)
2011. jún. 23. 05:47
Napi 2 étkezés? Felejtsd el!!!! Többször egyél keveset.
2011. jún. 22. 23:42

ja még annyit hozzáfűznék a korábbi hsz-eimhez és a többiekéhez:


lehet, h most vonzóbbnak tűnik az ilyen-olyan csodadiéta, koplalás, turmix, bogyó, akármi. de higgy nekünk, ezzel csak magaddal szúrsz ki (hiába ajánlgatja tévéreklám, "okos" osztálytárs, v bárki más). sokan tapasztaltuk is a csapdákat. a duplája jön vissza, vérszegény leszel, megborul a hormonrendszered, hadd ne soroljam. hiába szeretnénk mind valami hiperszuper gyors módszert, egyik sem tartós. ez van. de így legalább megbecsüli az ember, ha lefogy, vagy csinosabbá válik...


amiket többen leírtunk (minimál édesség, chips, gyorskaja + köretnek inkább zöldség + vizet inni + mozgás + késő este ne egyél, ja és még hozzátenném, h aludj eleget, akkor fogy a legjobban az ember állítólag:)), azok alapigazságok. ha 5 kilót fogyni akarsz (többet tuti nem kell), az lemehet 1-4 hónap alatt így.


én 5,5 hónap alatt fogytam eddig 6 kilót (172 cm, 60 kg vagyok most), amúgy havi 1 kilót irányoztam elő. és ez csak a köreten, a vízen és úgy általában, az egészségesebb kajáláson múlt, mert sajnos mozogni sokszor 2 hétig alig mozogtam)


de egyébként honnan jött, h egy hét alatt akarsz lefogyni?

29. Sort
2011. jún. 22. 23:41

A sport részé, ha bírod csináld. Ha nem, kezd kisebb terheléssel, fokozatosan juss el idáig.

Evés; egyél rendesen. Aztán egyre többet, mert ahogy haladsz a sporttal, egyre több kell a szervezetednek. Ez azért van így, mert a sportal a izomzatodat erősíted -has, comb, popsi- ha éppen azt akarod- A izom fenntartása viszont sokkal több energiát igényel, 4x annyi mint a zsíré. Ezért kell majd egyre több kalóriát bevinned. És ez a válasz minden tuti fogyókurára, mind hülyeség. Fogyni, alakot formálni mozgással lehet. Ennyi. Még valami. Az izom tömege többszöröse a zsírénak, így ne suly, hanem térfogat - csökkenést várj, az viszont garantált. A sportban egy hálátlan dolog van, ha egyszer abbahagyod, oda az alakod és elhízol.

Ha egyszer eléred amit akarsz, fenntartani már nem lesz nehéz. Sok sikert!

28. Shila
2011. jún. 22. 23:09

Jujj,most olvastam vissza!

14 evesen ne fogyokurazz,valts eletmodot...Ne egyel edesseget,csokit,chipset,feher kenyeret,lisztes dolgokat,cukrot! De hat mar a csapbol is ez folyik! ne butaskodj! Bar csak annak idejen valaki a fejem a falba veri,vagy p.csan rug,akkor most nem itt tartanek! Pont igy kezdtem mint te es az evek folyaman feljott 10 kilo..a te szervezeted meg fiatal,sokkal gyorsabb az anyagcsered es jobbak a szoveteid. Secc perc alatt megszabadulhatsz a plusztol,orokre,ha esszel csinalod!

2011. jún. 22. 23:08
Ha fogysz is vmennyit,visszaszeded majd a dupláját.Főleg,mert a reggeli a legfontosabb.Egyetértek Shila-val...
26. Shila
2011. jún. 22. 23:02
Jah es nap 2 eves arra jo,hogy bepanikoltatod a szervezeted,hogy ha majd normalisan eszel,akkor mindent raktarozni fog!
25. Shila
2011. jún. 22. 23:01
Semennyit,kiurul a gyomrod es izomlazad lesz!
24. szilisári (válaszként erre: 18. - Silvy97)
2011. jún. 22. 22:31
ha normálisan sportolsz, heti 3-4 alkalommal és normálisan eszel (nem zabálsz csokit), stb, akkor ennyi idősen szerintem félév alatt úgy nézel ki, ahogy szeretnél. lekoplalhatsz magadról 10 kilót, simán, 2 hónap alatt, de az meg ronda és egészségtelen lesz.
2011. jún. 22. 22:22
hat 14 evesen meg en is igy akartam.
22. Sirga
2011. jún. 22. 22:01
Fogyni? Fogalmam sincs. Megbetegedni? Lazán! Ne így csináld!(Eleve ne 1 hétben gondolkodj, mozgásból is elég a kevesebb - főleg eleinte -, és evésből is szükséges a több.)
2011. jún. 22. 21:59
Én is azt mondom, hogy többször egyél! Egyél vacsorát, de pl. joghurtot, főtt tojást, párizsit, gépsonkát, a lényeg, hogy vagy kenyér nélkül, vagy 1 szelet rozskenyérrel. Hanyagold a sütiket, chipsket, nasikat! Ha nassolni vágysz, egyél gyümölcsöt, most jön a nagy gyümölcsszezon: málna, barack, dinnye...És a másik lényeges: sokat igyál, de ne cukrost!
2011. jún. 22. 21:55
Ha 14 éves vagy, akkor felejtsd el az az összes itt leírt tippet. Menj el az orvosodhoz, kérdezd meg az iskolaorvost vagy beszélj a testneveléstanároddal, mert egy 14 évesnek másként kell fogyókúráznia, mint egy kifejlődött embernek.
2011. jún. 22. 21:52
2011. jún. 22. 21:49

de kell

tényleg nagyok a combjaim , a fenekem is meg a hasam is. azért nem lenne rossz -5--10 kg

2011. jún. 22. 21:48
A fotód alapján neked abszolút nem kell fogyókúráznod.Ha feszesíteni akarsz,akkor torna,de ne fogyókúrázz.Magaddal cseszel ki!
2011. jún. 22. 21:45
Igazatok van. Megkérdezhetem ,hogy mi a véleményetek erről a juharszirupos fogyókúráról?
2011. jún. 22. 21:42
Ne haragudj,de 14 évesen fogyókúrázol?Ez szerintem hülyeség
14. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Homern)
2011. jún. 22. 21:42
plusz 2-3 naponta fogsz nagyvécézni (bocs), ami rohadt egészségtelen.
2011. jún. 22. 21:41
Én 3,5 kg-t fogytam igy, de 5-ször ettem. De ez még csak a víz.
12. Adali
2011. jún. 22. 21:40
Ez egy hulyeseg.... kinzas
11. CsillagTM (válaszként erre: 6. - R-é-k-a)
2011. jún. 22. 21:40

egyetértek.


ha napi 4-5* eszel keveset (de ez nem koplalást jelent!!), és mondjuk zöldséget köretnek krumpli/rizs helyett, vizet folyadéknak (SOKAT, mondjuk min. napi 2 litert), sok-sok gyümölcsöt, és 6 után tényleg semmit, emellett futsz vagy tornázol Béres Alexandrára, v hasonló, akkor szerintem le tudsz adni 2-3 kilót (persze attól függ, eddig mennyit és mit ettél, ittál, mozogtál), de ami fontosabb, centiben látszani fog szerintem, laposabb lesz a hasad, feszesebb kicsit a bőröd, ecetera.


viszont koplalni tényleg ne koplalj, főleg, hogy fejlődő szervezet vagy...nagyon el tudod magad cseszni, tapasztalatból beszélek.

2011. jún. 22. 21:38
Ha reggel és délben eszel csak, akkor lelassul az anyagcseréd és nem fogsz fogyni semmit.Vagy ha igen akkor visszajön 2 héten belül.
2011. jún. 22. 21:37
Ez sem igaz! Nincs ilyen, hogy este 6 után ne egyél! Lelassul az anyagcseréd. Az életritmusodnak megfelelően lefekvés előtt 3 órával már nem célszerű enni!
2011. jún. 22. 21:37
Ha csak napi 2x eszel,elkezd tartalékolni a szervezeted,és hízni fogsz nem fogyni :S (nekem ezt mondták,biztos lesz valaki aki meg tudja erősíteni vagy cáfolni :) )
7. kakukkfű (válaszként erre: 1. - Silvy97)
2011. jún. 22. 21:37

Azt nem jól teszed, ha csak kétszer eszel!

Egyél legalább négyszer, csak keveset, és kerüld a cukrosat, a zsírosat, és a búzalisztből készült ételeket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook